۲۶ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

قیمت داروهای داخلی فقط ۹ درصد افزایش داشته است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بر اساس تفاهم سازمان غذا و دارو و سندیکاهای داروسازی قیمت داروهای تولید داخل فقط ۹درصد افزایش داشته است.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعمال سهمیه بر آزمون دستیاری پزشکی تبعیضی ناعادلانه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اعمال سهمیه‌ها به آزمون دستیاری پزشکی را تبعیضی ناعادلانه و خلاف قانون اساسی دانست.

۷ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت تعهد داده است اختلاف قیمت داروها و مواد اولیه وارداتی را بپردازد

عضو کمیسیون بهداشت از بررسی افزایش نرخ دلار بر قیمت دارو در این کمیسیون خبر داد.

۱۱ دی ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

بی‌توجهی به تخصیص منابع پایدار به طرح تحول سلامت، سیستم بهداشت و درمان را مختل می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: بی‌توجهی به تخصیص منابع پایدار به طرح تحول سلامت، سیستم بهداشت و درمان را مختل می‌کند و بنابراین تزریق اعتبارات پایدار به نظام سلامت نه وظیفه وزارت بهداشت؛ بلکه جز وظایف حاکمیت است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

طرح تحول سلامت نیازمند راهکار جدید است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: همه معتقدند که طرح تحول سلامت طرح خوبی است اما به نحوه اجرای آن انتقاد دارند بنابراین نیازمند راهکار جدید مربوط به آن هستیم.

۱۵ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

جلوی واردات محموله بزرگ برنج آلوده به کشور گرفته شد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: مجلس به طور جدی بر عملکرد دستگاه‌های مسؤل نظارت دارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و کوتاهی با آنها برخورد می‌کند، چنانکه چندی پیش با واردات برنج‌هایی که مشکوک به آلودگی بودند برخورد شد و به آنها اجازه واردات داده نشد.

۱۴ آبا ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

عدم تخصیص کامل بودجه یکی از مهمترین معضلات سد راه طرح تحول سلامت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از تاخیر ۱۴ ماهه در پرداخت کارانه پزشکان و پرستاران از سازمان برنامه و بودجه خواست در این خصوص راهکاری اتخاذ کند.

۲ مرد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

همیشه بزرگترین آسیب‌ها در حوزه سلامت از نبود نظارت‌های دقیق صورت گرفته است

بنیادی: همیشه بزرگترین آسیب ها در حوزه سلامت از نبود نظارت های دقیق صورت گرفته است. در این حوزه علی رغم تاکیدات پی در پی برای نظارت و بازرسی بر چگونگی عرضه این محصولات، بازهم شاهد تجهیزات پزشکی قاچاق درکشور هستیم.

۲۵ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس:

علت بسیاری از کمبود منابع طرح تحول سلامت، اجرای گسترده طرح از همان ابتدا بود

بنیادی: یکی از مباحثی که پس از اجرای طرح تحول سلامت چالش هایی مهمی را برای حوزه بهداشت و درمان به وجود آورد، موضوع چگونگی تامین منابع و اولویت بندی هزینه منابع دربخش های مختلف است، زیرا اجرای طرح تحول سلامت قرار بود درطی ۸ تا ۱۰ سال انجام شود؛ بنابراین علت بسیاری از کمبود منابع، اجرای گسترده طرح تحول ازهمان ابتدا بود.

۲۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

منابع کافی برای هزینه در حوزه سلامت وجود دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دولت تجمیع صندوق های بیمه ایرا درقالب لایحه به مجلس ارسال کند.

۹ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

۶۶ میلیون نفر در کشور دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند

بنیادی: تا پیش از ۴ ماه گذشته حدود ۵۵ میلیون نفر در کشور دارای پرونده الکترونیک سلامت بودند، این آماربه طورحتم درطی چند ماه گذشته به ۶۶ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است، البته درگام اول برای اجرای پرونده الکترونیک سلامت تنها ثبت اطلاعات می شود؛ یعنی مشخص می شود که فرد دارای چه بیماری هایی است، اما دسترسی به این آمار هنوز برای همه استان ها وجود ندارد؛ زیرا دولت الکترونیک تاکنون شکل نگرفته است.

۳ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تعیین نرخ تعرفه‌های پرستاری در منزل مانع تضییع حقوق بیمار و پرستار می‌شود

بنیادی: بدون شک اینکه برای ارایه خدمت پرستاران در منزل تعرفه ای تعیین گردد اقدام مثبت و ارزشمندی است زیرا از بسیاری از بی قانونی ها جلوگیری می کند. زمانی که تعرفه ای درحوزه ارایه خدمت پرستاران وجود نداشته باشد ممکن است نرخ های متفاوتی جهت ارایه این خدمت از بیمار دریافت شود که در این میان هم حق بیمار و هم حق پرستار تضییع خواهد شد.

۶ خرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمه پایه سلامت تفاوتی میان گروه‌های جامعه قائل نمی‌شود

بنیادی: بیمه پایه سلامت متعلق به همه مردم کشور است بنابراین حذف گروهی از افراد غیرممکن بوده هر چند تاکنون در دستور کار هم قرار نگرفته است، البته مردم خود می‌توانند علاوه بر بیمه پایه سلامت از مزایای بیمه تکمیلی برای جراحی‌های زیبایی و غیره و استفاده از مزایای بیمارستان‌های خصوصی بهره‌مند شوند.

۱ خرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

جای خالی حمایت بیمه‌ای از زوج‌های نابارور در بودجه ۹۶

بهروز بنیادی: عدم حمایت بیمه‌ها از بسیاری از داروها و پرتکل‌های درمانی زوج‌های نابارور سبب بروز مشکلاتی شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۶ ضمن برنامه‌ریزی مدون تحت پوشش بیمه قرار گیرند، در این صورت کمک بزرگی به زوج‌های نابارور می‌شود. همچنین وزارت بهداشت و درمان باید نسبت به ارائه خدمات به این گروه از افراد با هزینه کمتر می تواند گام موثری بردارد.

۲۰ بهم ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

عده‌ای به خاطر کسب منافع به دنبال تطهیر مضرات روغن پالم هستند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان، گفت: در سالهای قبل وزارت بهداشت و درمان رسما اعلام کرد که استفاده روغن پالم برای سلامت مردم و جامعه مضر می باشد ولی امروز اگر عده ای بخواهند این روغن را با تطهیر مضرات آن و با لابی و فشار وارد کشور کنند،‌پذیرفتنی و قابل قبول نیست.