۱۰ ارد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران: زنجیره ارزش سنگ آهن فاقد هماهنگی است

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران ضمن تایید آمار افزایش سنگ آهن کشورمان به چین گفت: صادرات سنگ آهن ایران به کشورهای همسایه رقمی ناچیز است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی: از سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذار حمایت لازم نشده است

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در ایران از سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذار حمایت لازم نشده است، گفت: در دنیا به‌دنبال ارتقا تولید و کاهش نرخ مالیاتی برای رونق رشد اقتصادی هستند و امروز اگر دولت قصد افزایش درآمدهای مالیاتی را دارد باید کاهش نرخ مالیاتی در بخش تولید را مد نظر قرار دهد.

۱۸ خرد ۱۳۹۵
عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن ایران:

۸۰درصد معادن کشور تعطیل و نیمه‌تعطیل هستند/ فقط معادن دولتی فعالند

یک عضو هیئت مدیره خانه معدن ایران بزرگترین مشکل امروز بخش معدن را تحریم‌های داخلی دانست و گفت: امروز تقریباً ۸۰درصد معادن کشور تعطیل و نیمه‌تعطیل هستند و آن دسته از معادنی که به فعالیت می‌پردازند بیشتر دولتی هستند.

۲۷ ارد ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران:

توسعه معدن در گرو توسعه حمل و نقل است

رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: اداره امور حمل و نقل کشور توسط دولت باعث شده که در این بخش عقب بمانیم و در بخش معدن که تاثیر مستقیمی بر هزینه تمام شده دارد موفق نبوده‌ایم.

۲۵ ارد ۱۳۹۵

حقوق دولتی ۱۲ هزار میلیارد ریالی معادن تحقق ناپذیر است

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: حقوق دولتی ۱۲ هزار میلیارد ریالی امسال بالاست و با توجه به شرایط کنونی قابلیت تحقق ندارد.

۹ اسف ۱۳۹۳

تصمیم‌گیری‌های کلان برای زنجیره ارزش سنگ‌آهن و فولاد

انجمن سنگ‌آهن به انجمن فولاد پیشنهاد تشکیل شورایی را داد که با همفکری و تعامل نظر در آن بتوان وضعیت زنجیره ارزش سنگ‌آهن را با دیدگاه کلی و فنی‌تر بررسی کرده تا ارائه و تنظیم سندهای راهبردی که در چند ماه اخیر همگان را با تاملی جدی روبه‌رو‌ کرده است با روندی علمی و فنی‌تر صورت پذیرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۳
عضو هیات مدیره یک تشکل تخصصی:

تصمیم برای اخذ عوارض از سنگ آهن صادراتی ،مبنای کارشناسی نداشت

عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران معتقد است: تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اخذ عوارض از سنگ آهن صادراتی مبنای کارشناسی نداشت و به پیامد آن توجهی نشده بود.