۲۷ تیر ۱۳۹۵

مدیرعامل فولاد مبارکه: بهره وری ضرورتی اجتناب ناپذیر است

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: بهره وری حرف اول و آخر ماندگاری سازمان ها و ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

۱۸ خرد ۱۳۹۵

مدیرعامل فولاد مبارکه: ادعاهای مربوطه در مورد نحوه تأمین ورق صنایع پایین دستی ناعادلانه است

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور گفت: امروز میزان نیاز سالیانه کشور به لوله و پروفیل به رقم ۱٫۸ میلیون تن می رسد و بیش از این رقم مصرف نداریم و ظرفیت ۱۴ میلیون تنی ایجاد شده، مطابق با واقعیت و نیاز نیست .

۲۱ اسف ۱۳۹۴

فولاد مبارکه جزو ۱۰ شرکت برتر فولادی جهان قرار گرفت

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان جزو ۱۰ شرکت برتر جهان قرار گرفت.

۱۵ اسف ۱۳۹۴
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

پیشنهاد بسته حمایتی برای فولاد از طرف تولیدکنندگان

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اعلام اینکه امروز حدود ۳ میلیون تن محصول در کارخانجات فولادی روی زمین است، گفت: هنوز بسته حمایتی صنعت فولاد به تصویب نهایی نرسیده است.

۱۲ بهم ۱۳۹۴

مدیرعامل فولاد مبارکه: در قراردادهای فولاد با اروپا ۵۰ درصد سرمایه گذاری با داخلی هاست

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: سفر رییس‌جمهور به اروپا و قراردادهای فولادی سه پروژه ‏به ارزش حدود ۹۰۰ میلیون یورو منعقد شد و طبق این قراردادها ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری‌ها باید توسط پیمانکاران داخلی انجام شود.

۲۸ دی ۱۳۹۴
سبحانی:

تولید کنندگان توانمندی تامین نیاز داخلی را دارند/ واردات ورق و لوله نفت وگاز توجیه ندارد

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: تولیدکنندگان داخلی توانایی تامین نیاز بازار کشور را دارند و موضوع واردات اسلب (شمش فولادی)، ورق و لوله های نفت و گاز از خارج ، توجیه پذیر نیست.

۲۰ دی ۱۳۹۴

ارز مبادله ای برای واردات فولاد قطع شد/ تعرفه برخی فولادها از ۴ به ۱۰ درصد افزایش یافت

سرانجام با تلاش‌های صورت گرفته از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد، شرکت فولاد مبارکه و سایر فولادسازان کشور، افزایش تعرفه واردات برخی از اقلام فولادی در جلسه هیأت وزیران به تصویب رسید.

۶ آبا ۱۳۹۴

صنعت فولاد سال سختی را پشت سرگذاشت/ تولید فولاد کشور به ۲۰ میلیون تن رسید

صادرکننده نمونه فولاد اظهار داشت: قیمت سنگ‌آهن در بازارهای جهانی در سال گذشته حدود دوسوم کاهش پیدا کرده، در حالی که در ایران این قیمت‌ها نه‌تنها کاهش پیدا نکرده بلکه ۲۰ درصد افزایش هم داشت و صنعت فولاد سال سختی را پشت سر گذاشت.

۶ تیر ۱۳۹۴
مدیرعامل فولاد مبارکه:

کم‌آبی زاینده‌رود ربطی به فولاد مبارکه ندارد

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: متاسفانه برخی افراد مشکل کمبود آب زاینده‌رود را به فولاد مبارکه و ذوب آهن ارتباط می‌دهند در حالی که فولاد مبارکه تنها یک درصد ظرفیت آب زاینده‌رود را مصرف می‌کند.

۲۷ بهم ۱۳۹۳

تولید فولاد از سند چشم انداز و رقابت‌ جهانی جا ماند

درادامه نگرانی‌هایی که صنعت فولاد کشور را در سال‌های اخیر تهدید می‌کند باید یادآور شد که قیمت سنگ‌آهن در دنیا از ۱۴۰ دلار به ۶۰ دلار کاهش یافته و این در حالی است که در امسال ۱۸ درصد افزایش یافته است اما در کشورمان در بخش فولاد افزایش ۸۰ درصدی در قیمت گاز و افزایش ۲۵ درصدی در قیمت برق را شاهد هستیم.

۲۶ بهم ۱۳۹۳
چهارمین بسته خبری صنعت منتشر شد

افزایش واردات و نبود حمایت از بازارهای داخلی، فولاد را زمین می زند!

چهارمین بسته خبری صنعت به ساماندهی نامناسب واردات خودرو،دغدغه‌های تعرفه‌ای فولادسازان و تازه‌ترین آمار تجارت کشور (حرکت به سمت افزایش واردات کالاهای ساخته‌شده) پرداخته است.

۲۰ بهم ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خواستار شد

حمایت از صنعت فولاد با وضع تعرفه و حذف ارز مبادلاتی

سیل واردات فولاد در منطقه باعث شد که روسیه ۳۵ درصد و کشورهای جنوب شرقی آسیا هرکدام بین ۳۵ تا ۴۵ درصد تعرفه واردات بر فولاد خود وضع کنند، برخی از کشورها هم برای اینکه از محل واردات بی‌رویه دچار مشکل نشوند قانون آنتی‌دامپینگ را به اجرا درآورده‌اند، همه این تدابیر اتخاذ شده در کشورهای دیگر در حالی رخ داده که متاسفانه در کشور ما نه‌تنها هیچ‌یک از اقدامات عملیاتی نشده است بلکه به واردات فولاد هم ارز مبادله‌ای تخصیص می‌یابد.

۲۴ آذر ۱۳۹۳
رییس انجمن تولید‌کنندگان فولاد:

واردات ارزان فولاد چین به مشکلات قبلی تولیدکنندگان اضافه شد

رییس انجمن تولید‌کنندگان فولاد با بیان اینکه واردات ارزان فولاد چین به مشکلات قبلی تولید از جمله کمبود منابع مالی اضافه شد،گفت: سیستم بانکی پرداخت سرمایه در گردش را به تولیدکنندگان وعده داده است.

۳ آذر ۱۳۹۳
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد تاكيد كرد:

ضرورت حمایت از تولید فولاد در مقابل واردات

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه جایگاه کنونی ما در تولید فولاد پانزدهم است و با بهره برداری از طرح های در دست احداث به رتبه دوازده خواهد رسید، بر ضرورت حمایت از تولید در مقابل واردات تاکید کرد.

۱ آذر ۱۳۹۳
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خبر داد

فولاد مبارکه در مسیر بومی‌سازی

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اینکه ماشین آلات و تجهیزات فولاد مبارکه از ۱۳ هزار و۷۰۲ قطعه تشکیل شده است گفت : در دو سال گذشته حدود ۱۰ هزار و ۸۶۱ قطعه به دست پرتوان متخصصان کشور بومی‌سازی شده است.