۲۸ بهم ۱۳۹۴

جهت‌گیری برنامه دانه‌های روغنی به نفع وارد‌کنندگان است/نقش وزارت صنعت در واردات روغن چیست

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی گفت: جهت‌گیری‌ در دانه‌های روغنی و بحث روغن به نفع واردات تمام شده است و متاسفانه سطح وابستگی به روغن به جای کاهش در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

۴ آذر ۱۳۹۴

اگر شیر و مرغ هم در حال ارزان شدن باشد دولت باید این محصولات را معدوم کند؟

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در واکنش به معدوم‌سازی ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی برای جلوگیری از ارزان شدن این محصول، گفت: برای تولید این محصولات از آب زیرزمینی و یارانه استفاده شده و دولت به جای معدوم‌سازی محصول کشاورزی باید بازار را تنظیم کند.

۲ آذر ۱۳۹۴

عملکرد ضعیف دولت در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم!

خودکفایی در تولید محصولات اساسی یکی از راهبردهای اصلی در اقتصاد مقاومتی است. این مهم از ابتدای انقلاب اسلامی از اولویت‌های نظام اسلامی بوده و بارها از سوی امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب تکرار شده است، تا جایی که امام خمینی (ره) خودکفا بودن در محصولات کشاورزی را مقدمه استقلال کشور بیان فرمودند.

۱۷ آبا ۱۳۹۴

نرخ تضمینی ۱۲۷۰ تومانی گندم جوابگوی هزینه‌ تولید نیست

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: نرخ تضمینی گندم جوابگوی هزینه تولید نیست، بنابراین دولت باید از سیاست‌های حمایتی در تولید این محصول استفاده کند.

۲۶ شهر ۱۳۹۴

ورود مجلس به موضوع خرید‌ تضمینی محصولات کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از تعلل دولت در پرداخت مطالبات کشاورزان،گفت: با توجه به اینکه میزان خرید تضمینی محصولات کشاورزی در بودجه لحاظ شده هیچ بهانه ای از دولت برای تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان پذیرفتنی نیست.

۳۰ تیر ۱۳۹۴

کشت محصولات آبدوست در بروجرد ممنوع شد

کشت محصولات آبدوست در سال زارعی جدید در شهرستان بروجرد ممنوع اعلام شد.

۱۶ اسف ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

تفحص مجلس از آمار وحشتناک واردات محصولات کشاورزی خبر می‌دهد

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس گفت: تحقیقات اخیر کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس گویای آمار وحشتناکی در زمینه واردات بیش از حد و گسترده محصولات کشاورزی به کشور و متضرر شدن کشاورزان است.

۱۹ بهم ۱۳۹۳

کمبود مرغ نداریم/رشد قیمت نتیجه افزایش تقاضا برای ذخیره‌سازی عید است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با غیر قابل توجیه خواندن افزایش نرخ مرغ در بازار، گفت: علت افزایش نرخ مرغ در حال حاضر افزایش تقاضا برای ذخیره سازی آن برای مصرف عید است.

۲۳ آبا ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

ضرورت تغییر شیوه آبیاری سنتی به تحت فشار/ آبیاری سنتی بخش عظیمی از منابع را تلف می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه روش‌های سنتی آبیاری ‌بخش عظیمی از آب در دسترس را تلف می‌کند، گفت: با توجه به بحران کم‌آبی در کشور باید شیوه‌ آبیاری سنتی به آبیاری قطره‌ای بارانی و آبیاری تحت‌فشار تغییر کند.

۱۹ آبا ۱۳۹۳

تهیه برنامه ششم توسعه بدون الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی/ تکلیف برنامه پنجم روی زمین ماند

طبق برنامه پنجم توسعه در حالی باید الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مبنای تهیه برنامه ششم قرار گیرد که هنوز سرنوشت الگو نامعلوم بوده و مشخص نیست.

۶ آبا ۱۳۹۳
بیرانوند مطرح کرد:

کشاورزی در لبه پرتگاه /بلاتکلیفی در تعیین نرخ تضمینی گندم و قیمت گذاری شیر

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ثابت نگه داشتن نرخ محصولات لبنی و کشاورزی به مهاجرت آنان از روستا منتهی می شود گفت: اکنون بلاتکلیفی در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم و قیمت گذاری شیر، کشاورزی را در لبه پرتگاه قرار داده است.

۳ آبا ۱۳۹۳
بیرانوند مطرح کرد:

نیمی از ارز بخش کشاورزی برای واردات سایر کالاها اختصاص یافت

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ،گفت: بر اساس تحقیق و تفحص صورت گرفته از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در بحث تامین نهاده‌ها و واردات محصولات کشاورزی که گزارش کامل آن بزودی قرائت خواهد شد، نیمی از ارز اختصاص یافته به واردات محصول کشاورزی، در سایر موارد هزینه شده است.

۱۰ مهر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

هیأت دولت انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت کشاورزی را ابلاغ کرد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد، هیأت دولت انتقال شرکت بازرگانی دولتی از وزارت صنعت به وزارت جهاد کشاورزی را ابلاغ کرده است.

۲۷ مرد ۱۳۹۳

نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید افزایش یابد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: نرخ ۱۰۵۰ تومان برای خرید تضمینی گندم نسبت به سنوات گذشته بهتر بود، اما باید این نرخ برای سال زراعی جدید بازنگری و افزایش یابد.