۱۹ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

اگر به دنبال کمک به منابع حوزه سلامت هستیم، باید همپوشانی‌های بیمه‌ای حذف شود

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، برضرورت رفع همپوشانی بیمه ای تاکید کرد و گفت:‌ سازمان بیمه سلامت با حذف پوشش بیمه ای خود برای دارندگان بیش از یک دفترچه بیمه پایه درمانی کمک بسیاری به مدیریت منابع می کند.

۲ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

برخورد منابع طبیعی با دامداران یکی از عوامل مهاجرت است

خالقی: مهاجرت از مناطق روستایی افزایش یافته که یکی از عوامل آن منابع طبیعی است. مورد داشته ایم منابع طبیعی برای چریدن دو بزغاله، دامدار را جریمه سنگینی می کند لذا با وجود تمام منابع طبیعی مثل آب، جنگ و مزارع اما برخی برخوردها باعث بروز مشکل برای کشاورزان و دامداران و در نهایت ترک مناطق می شود.

۲۲ شهریور ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

موضوع اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج را در کمیسیون بهداشت و درمان بررسی خواهیم کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی موضوع اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج در این کمیسیون خبر داد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم خلخال در مجلس:

طرح تحول سلامت در راستای برنامه ششم گام برداشت

خالقی: در برنامه ششم به مسئله پرداختی از جیب مردم، ایجاد پرونده الکترونیک و همکاری انجمن های پزشکی صریحا اشاره شده است که طرح تحول سلامت در همین راستا گام برداشت و انتظار داریم که در رفع نقاط ضعف نیز قدم بردارند. مصوباتی برای ایجاد منابع پایدار در حوزه سلامت به تصویب رسیده است ولی درعین حال از بیمه های سلامت و تامین اجتماعی انتظار می رود که همکاری شایانی با این طرح داشته باشند تا از بی نظمی در حوزه درمان جلوگیری شود.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

تجمیع بیمه‌ها سبب هماهنگی بین سازمان‌های بیمه‌گر خواهد شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تجمیع بیمه ها طرح مغفول مانده در حوزه سلامت است، گفت: صرفه جویی در هزینه های درمان با تجمیع بیمه ها محقق خواهد شد.

۹ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

ارائه تریاک رایگان علاوه بر درمان به پیشگیری هم کمک می‌کند

خالقی: اگر تریاک و مشتقات آن را به‌صورت کنترل‌شده در اختیار مصرف‌کنندگان و بیماران قرار دهند علاوه بر شناسایی معتادین جامعه باعث مدیریت صحیح مصرف تریاک و همچنین هدایت درمانی مصرف‌کنندگان این ماده افیونی می‌شود. ارائه تریاک رایگان علاوه بر درمان به پیشگیری هم کمک می‌کند، با شناسایی معتادین و تدابیر خاص کنترلی می‌توان به فرایند درمان و کنترل معتادین جامعه سرعت بخشیید.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان:

سالانه ۹۰ هزار نفر در کشور به سرطان مبتلا می‌شوند

خالقی: واقعیت آن است که امروزه هزینه های درمان بیماران سرطانی سرسام آور است این درحالی است که سالانه نزدیک به ۹۰ هزار نفر در کشور با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کنند.

۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

انتقال سازمان دامپزشکی به وزارت بهداشت، به صلاح نیست

خالقی: وزارت بهداشت به اندازه کافی با مشکلات متعدد روبرو است. این وزارتخانه از ترکیب ۳ وزارتخانه درمان، بهداشت و آموزش پزشکی تشکیل شده است. حال اگر بخش دامپزشکی هم به آن اضافه شود، اصلاً قابل هضم نیست.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

افتتاح رصدخانه سلامت اقدام مثبتی از سوی وزارت بهداشت است که تاثیر جدی در پیشگیری از بیماری ها دارد

خالقی: شناسایی جغرافیایی انواع بیماری ها با راه اندازی رصدخانه سلامت محقق می شود. با راه اندازی این سامانه، مردم می توانند از نوع بیماری‌ها و شیوع جغرافیایی آن در مناطق مختلف کشور آگاهی پیدا کنند. افتتاح رصدخانه سلامت اقدام مثبتی از سوی وزارت بهداشت است که تاثیر جدی در پیشگیری از بیماری ها دارد.

۱۵ آذر ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای طرح تحول از اختیارات وزارت بهداشت است، قانون جدید نمی خواهد

خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: اینکه گفته می شود طرح تحول سلامت، مبنای قانونی ندارد، حرف درستی نیست، چون اجرای طرح تحول سلامت از جمله اختیارات وزارت بهداشت است و در این راستا نیاز به تصویب قانونی تازه، نبوده و نیست.

۱۳ آذر ۱۳۹۵
دبیر دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تجمیع بیمه‌ها باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های درمان می‌شود

خالقی، دبیر دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: تجمیع بیمه ها باعث صرفه جویی در هزینه های درمان و هماهنگی سازمان های بیمه گر می شود، در کشور ما چندین نوع بیمه درمانی وجود دارد، اما اگر به تجربیات کشورهای دیگر مراجعه کنیم می بینیم که تجمیع بیمه ها ، طرح موفقی بوده و باعث صرفه جویی در هزینه های درمانی شده است.

۱۲ آبان ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت:

با اجرای طرح بیمه سلامت، در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد

خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان: بر اساس تحقیقات صورت گرفته چون نمونه هایی که وجود دارد، این طرح بیمه سلامت موفق بوده است و در هزینه ها صرفه جویی زیادی شده است.