۲ ارد ۱۳۹۷
نماینده مجلس:

۲۰درصد جمعیت جوان کشور جویای کار هستند

نماینده مردم شهرستان های خلخال وکوثر در مجلس گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد جمعیت جوان و توانمند کشور بیکار و در جستجوی شغل هستند.

۲۲ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

بیش از ۹۵ درصد داروهای موردنیاز کشور در داخل تولید می‌شود

بشیر خالقی: با وجود اینکه بیشتر داروهای مصرفی برای درمان انواع بیماری‌ها توسط شرکت‌های دارویی داخلی تولید می‌شود اما نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیاز کشور باشد. تأمین مواد اولیه و تکنولوژی‌های مدرن برای تولید برخی داروها با هزینه بالایی برای کشور همراه بوده، بنابراین واردات دارو در این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

۱۸ بهم ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

باید مجوز ایجاد مطب برای پزشکان دولتی در مناطق محروم کشور صادر شود

نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح صدور مجوز مطب برای پزشکان دولتی در مناطق محروم کشور جزو برنامه ششم توسعه کشور بوده و با عملی شدن این طرح مشکل کمبود پزشکان متخصص در مناطق کم برخوردار کشور حل می شود.

۳۰ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

رشد بودجه سلامت با نرخ تورم همخوانی ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بیمه ۱۱ میلیون نفر از جمعیت فاقد تحت پوشش گفت:حداقل ۶ میلیون نفر از این افراد بدون تامین منابع مالی بیمه شده اند.

۲۷ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

بیش از یک سال است که بدهی بیمارستان ها از سوی بیمه‌ها پرداخت نشده است

خالقی: بیش از یک سال است بدهی بیمارستان ها از سوی بیمه ها پرداخت نشده است، بارها جلساتی برای رفع این مشکل برگزار شده و کمیسیون بهداشت نیز پیگیر این موضوع است اما متاسفانه این پیگیری ها به نتیجه نرسیده و عدم پرداخت مطالبات چرخه تامین دارو را با مشکلاتی مواجه کرده است که ممکن است با این وضعیت سلامت بیماران به خطر افتد.

۱۴ دی ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

ارتقای گردشگری سلامت سهم قابل قبولی در تامین نیازهای حوزه سلامت خواهد داشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رونق صنعت گردشگری حوزه سلامت را عاملی در جهت تامین منابع مالی وزارت بهداشت و تداوم روابط صلح‌آمیز کشور دانست.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

اگر به دنبال کمک به منابع حوزه سلامت هستیم، باید همپوشانی‌های بیمه‌ای حذف شود

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، برضرورت رفع همپوشانی بیمه ای تاکید کرد و گفت:‌ سازمان بیمه سلامت با حذف پوشش بیمه ای خود برای دارندگان بیش از یک دفترچه بیمه پایه درمانی کمک بسیاری به مدیریت منابع می کند.

۲ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

برخورد منابع طبیعی با دامداران یکی از عوامل مهاجرت است

خالقی: مهاجرت از مناطق روستایی افزایش یافته که یکی از عوامل آن منابع طبیعی است. مورد داشته ایم منابع طبیعی برای چریدن دو بزغاله، دامدار را جریمه سنگینی می کند لذا با وجود تمام منابع طبیعی مثل آب، جنگ و مزارع اما برخی برخوردها باعث بروز مشکل برای کشاورزان و دامداران و در نهایت ترک مناطق می شود.

۲۲ شهر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

موضوع اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج را در کمیسیون بهداشت و درمان بررسی خواهیم کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی موضوع اجباری شدن آزمایش ایدز پیش از ازدواج در این کمیسیون خبر داد.

۲۲ مرد ۱۳۹۶
نماینده مردم خلخال در مجلس:

طرح تحول سلامت در راستای برنامه ششم گام برداشت

خالقی: در برنامه ششم به مسئله پرداختی از جیب مردم، ایجاد پرونده الکترونیک و همکاری انجمن های پزشکی صریحا اشاره شده است که طرح تحول سلامت در همین راستا گام برداشت و انتظار داریم که در رفع نقاط ضعف نیز قدم بردارند. مصوباتی برای ایجاد منابع پایدار در حوزه سلامت به تصویب رسیده است ولی درعین حال از بیمه های سلامت و تامین اجتماعی انتظار می رود که همکاری شایانی با این طرح داشته باشند تا از بی نظمی در حوزه درمان جلوگیری شود.

۱۷ مرد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

تجمیع بیمه‌ها سبب هماهنگی بین سازمان‌های بیمه‌گر خواهد شد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تجمیع بیمه ها طرح مغفول مانده در حوزه سلامت است، گفت: صرفه جویی در هزینه های درمان با تجمیع بیمه ها محقق خواهد شد.

۹ مرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

ارائه تریاک رایگان علاوه بر درمان به پیشگیری هم کمک می‌کند

خالقی: اگر تریاک و مشتقات آن را به‌صورت کنترل‌شده در اختیار مصرف‌کنندگان و بیماران قرار دهند علاوه بر شناسایی معتادین جامعه باعث مدیریت صحیح مصرف تریاک و همچنین هدایت درمانی مصرف‌کنندگان این ماده افیونی می‌شود. ارائه تریاک رایگان علاوه بر درمان به پیشگیری هم کمک می‌کند، با شناسایی معتادین و تدابیر خاص کنترلی می‌توان به فرایند درمان و کنترل معتادین جامعه سرعت بخشیید.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان:

سالانه ۹۰ هزار نفر در کشور به سرطان مبتلا می‌شوند

خالقی: واقعیت آن است که امروزه هزینه های درمان بیماران سرطانی سرسام آور است این درحالی است که سالانه نزدیک به ۹۰ هزار نفر در کشور با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کنند.

۲ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

انتقال سازمان دامپزشکی به وزارت بهداشت، به صلاح نیست

خالقی: وزارت بهداشت به اندازه کافی با مشکلات متعدد روبرو است. این وزارتخانه از ترکیب ۳ وزارتخانه درمان، بهداشت و آموزش پزشکی تشکیل شده است. حال اگر بخش دامپزشکی هم به آن اضافه شود، اصلاً قابل هضم نیست.

۲۹ خرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

افتتاح رصدخانه سلامت اقدام مثبتی از سوی وزارت بهداشت است که تاثیر جدی در پیشگیری از بیماری ها دارد

خالقی: شناسایی جغرافیایی انواع بیماری ها با راه اندازی رصدخانه سلامت محقق می شود. با راه اندازی این سامانه، مردم می توانند از نوع بیماری‌ها و شیوع جغرافیایی آن در مناطق مختلف کشور آگاهی پیدا کنند. افتتاح رصدخانه سلامت اقدام مثبتی از سوی وزارت بهداشت است که تاثیر جدی در پیشگیری از بیماری ها دارد.