۸ خرد ۱۳۹۶
مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد؛

موضوع حذف غیرنیازمندان و کسری منابع هدفمندی دلیل تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها

ندیمی، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه: موضوع حذف غیرنیازمندان و کسری منابع هدفمندی از محورهای مهم تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها است./ سازمان هدفمندی منابع را مدیریت کرده و طبیعی است، باید اطلاعات کسری، کیفیت پرداخت و حذف پردرآمدها را ارائه دهد./به لحاظ روش و مدیریت در تحقیق و تفحص حرف برای گفتن زیاد است، اما در بخش عمل به قانون تاکنون دیوان محاسبات نیز به عنوان ناظر ایرادی به این سازمان نداشته است.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

مخالفت با تسویه بدهی از محل تسعیر ارز سیاسی بود/ در تسعیر ارز خلق پول نمی‌شود

مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: مخالفت با پرداخت بدهی دولت از محل تسعیر ارز در گذشته سیاسی و سلیقه‌ای بود.

۲ ارد ۱۳۹۵

اجرای هدفمندی یارانه‌ها در برنامه ششم بر عهده دولت گذاشته شد/ بررسی برنامه تا ۱۰ روز آینده در صحن مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تا ۱۰ روز آینده برنامه ششم توسعه در مجلس بررسی خواهد شد، گفت: اختیار تمدید یا حذف قانون هدفمندی یارانه‌ها در برنامه به دولت واگذار شده است.

۲۳ فرو ۱۳۹۵

مصوبه حذف یارانه دهک‌های پر درآمد ناپخته و پرابهام است/ امکان تفکیک دارایی از درآمد وجود ندارد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: مصوبه حذف‌ دهک‌های درآمدی ناپخته و پر ابهام است و امکان تفکیک دارایی از درآمد وجود ندارد.

۲۰ فرو ۱۳۹۵
عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

امیدی به پرداخت یارانه تولید از محل هدفمندی نیست

یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در قانون بودجه ۹۵ امیدی به پرداخت یارانه تولید از محل هدفمندی یارانه‌ها نیست.

۱۵ فرو ۱۳۹۵

احتمال اختصاص ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان به جایزه صادراتی در بودجه ۹۵

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی می‌شود ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان جایزه صادراتی از محل درآمدهای حذف یارانه غیرنیازمندان اختصاص یابد.

۲۲ اسف ۱۳۹۴

لایحه دو دوازدهم بودجه ۹۵ دوشنبه در صحن مجلس/ پول آزاد شده ایران در آمریکا ۵۰۰۰میلیارد تومان است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ گفت: لایحه دو دوازدهم بودجه ۹۵ دوشنبه در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و سعی می‌‌کنیم، بررسی بودجه همان روز پایان یابد.

۱۱ بهم ۱۳۹۴

ماجرای برنج‌های آلوده مشمول قانون پولشویی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ماجرای برنج‌های آلوده مشمول قانون پولشویی هم هست، گفت: حتما پشت این قضایا، جریان‌های مافیایی وجود دارد.

۲۰ دی ۱۳۹۴

۶ نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی به عضویت کمیسیون‌های تلفیق بودجه و برنامه ششم درآمدند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز ۶ نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به عضویت کمیسیون‌های تلفیق بودجه ۹۵ و برنامه ششم درآمدند.

۲۴ آذر ۱۳۹۴

چراغ سبز مشروط کارشناسان به برنامه ششم توسعه

انتشار محورهای اقتصادی برنامه ششم توسعه با چراغ سبز بسیاری از تحلیل‌گران روبه‌رو شده است؛ چراغ سبزی که به نظر می‌رسد، به دلیل ساختارگرایی دولت در برنامه ششم است. در واقع آنچه برای صاحب‌نظران حایز اهمیت است، اینکه دولت در این برنامه روحیه‌ای عملگرا از خود به نمایش گذاشته است و اصلاح ساختارها و هماهنگ‌سازی‌شان با اهداف توسعه‌ای را با جدیت دنبال خواهد کرد.

۲۷ آبا ۱۳۹۴

ادغام وزارتخانه‌ها ناموفق بود / بازرگانی در خدمت تولید درنیامد

ما در ادغام وزرات صنعت ، معدن و بازرگانی در نظر داشتیم بازرگانی در خدمت تولید باشد تا افزایش واردات حاکم نشود و اگر واردات هم حاکم می شود واردات مولد باشد نه واردات کالاهای مصرفی.

۱۹ آبا ۱۳۹۴
ندیمی مطرح کرد

نقش وزارت صنعت در موفقیت یا شکست طرح خرید کالای ایرانی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است که کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش در طرح خرید کالای ایرانی در موفقیت یا شکست طرح مذکور نقش اساسی دارد.

۳۱ شهر ۱۳۹۴

ورود مجلس به ماجرای سهام عدالت/ دولت مالکیت و مدیریت سهام عدالت را رها نمی‌کند

رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت در جریان واگذاری سهام عدالت، مالکیت و مدیریت را رها نمی‌کند، گفت: مجلس برای شفاف‌سازی بیشتر به موضوع سهام عدالت ورود کرد.

۹ شهر ۱۳۹۴
عضو کارگروه اقتصاد مقاومتی مجلس

دولت گزارش کتبی از عملکرد اقتصادی مقاومتی نداده چون مجلس نخواست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از عدم ارسال گزارش کتبی عملکرد دولت در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به مجلس خبر داد و گفت: البته مجلس هم درخواست گزارش کتبی نداده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

در حال حاضر در قانون تعزیرات ورود به حیطه آموزشی وجود ندارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نباید شرایطی فراهم شود که فضا برای جامعه آموزشی از حیث منزلت و شخصیت معلمان با صدمه مواجه شود.