۱۹ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان نظام پزشکی:

ثابت ماندن تعرفه پزشکی، پرداختی از جیب مردم را افزایش می‌دهد

عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر ثابت ماندن تعرفه‌های پزشکی هشدار داد: اجرای سیاست‌هایی در جهت افزایش پیدا نکردن تعرفه پزشکان، سبب افزایش پرداختی از جیب مردم خواهد شد که خلاف سیاستگذاری در بخش سلامت است.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

پزشکان سراسر کشور داروهای خارج از فهرست تجویز نکنند

رئیس کل سازمان نظام پزشکی از تمامی سازمان های نظام پزشکی در سراسر کشور و پزشکان درخواست کرد تا اهتمام جدی برای اجرای دستورالعمل عدم تجویز داروهای خارج از فهرست را عملیاتی کنند.

۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

با کوچکترین رفتار غیرقانونی در نظام پزشکی به شدت برخورد می شود

فاضل: در صورت مشاهده هرگونه تخلف و کوچک ‌ترین رفتار غیرقانونی در این سازمان به شدت برخورد خواهد شد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
رئیس سازمان نظام پزشکی:

یکی از مشکلات حوزه درمان مساله بیمه‌ها است

فاضل: یکی از مشکلات حوزه درمان مساله بیمه ها است، تعرفه ها نیز توسط بیمه ها تعیین می شود و اینها کسانی هستند که از خدمات بهره می برند و این باید برطرف شود. در تجدید بنای بیمه ها بحث مفصلی داریم یا باید بیمه ها جمع شود یا به وظایف خودش عمل کند و امیدواریم با تغییر شورای عالی بیمه این مساله رفع شود.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
رئیس سازمان نظام پزشکی:

پدیده زیرمیزی زاییده تعرفه‌های غیرعادلانه است

فاضل: بهترین راه مبارزه با پدیده زیرمیزی عادلانه کردن تعرفه های بخش پزشکی است. ویزیت ما یک سوم پایین تر از این کشورها است که فقیر هم هستند و این موضوع ظلم به جامعه پزشکی است. اگر بیمه ها کار اصلی خودشان را انجام دهند مردم نیز در این زمینه باکی ندارند و مشکل زیرمیزی حل خواهد شد.

۱۱ شهریور ۱۳۹۶

ایرج فاضل به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

رییس جمهوری در حکمی دکتر ایرج فاضل را برای یک دوره ۴ ساله به عنوان «رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
رئیس انجمن جراحان ایران:

حل کردن مشکل طرح تحول آسان نیست/ از اول می‌دانستیم طرح تحول سلامت به مشکل برمی‌خورد

رئیس انجمن جراحان ایران گفت: می‌دانستیم که این روند، طرح تحول را به مشکل می‌رساند. در کشورهای دیگر، بیمه‌ها، نظارت قوی دارند و برای عمل‌های اضافه پول پرداخت نمی‌کنند اما بیمه‌های ما متأسفانه این عرضه را ندارند.

۵ خرداد ۱۳۹۴
رئیس جامعه جراحان ایران:

درآمد ماهانه جراحان حداکثر ۲٫۵ میلیون تومان/جراحان کارانه‌ای ندارند

رئیس جامعه جراحان ایران گفت: جراحان کارانه‌ای ندارند، درآمد اکثر جراحان ماهانه حداکثر ۲.۵ میلیون تومان است. ممکن است یک جراحی هم باشد که ۴۰۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد اما افرادی هم هستند که یک عمل جراحی نکرده‌‌، ۳ هزار میلیارد تومان درآمد داشته‌اند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

بیمار و پزشک هر دو از بیمه ها ناراضی هستند

رییس جامعه جراحان ایران گفت: بیمار و پزشک هر دو از بیمه ها ناراضی هستند وبا کارآمدی بیمه ها می توان رابطه مالی بیمار و پزشک را حذف کرد.

۲۶ فروردین ۱۳۹۴

تعرفه خدمات پزشکی باید ۶ برابر شود

رئیس جامعه جراحان ایران و مشاور وزیر بهداشت گفت: تعرفه‌های پزشکی در ایران هنوز ناعادلانه است و باید حداقل ۶ برابر شود، تا کی باید پزشکان یارانه سلامت مردم را تمام و کمال پرداخت کنند.