۱۲ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور:

بر اساس قانون مجلس رسیدگی به تخلفات پزشکی همچنان بر عهده این سازمان است

فاضل: رسیدگی به تخلفات پزشکی بر اساس قانون بر عهده سازمان نظام پزشکی است و تا زمانی که این قانون در مجلس تغییری پیدا نکند سازمان نظام پزشکی متولی رسیدگی به تخلفات بوده و به‌شدت هرگونه اخباری مبنی بر جدا شدن کار رسیدگی به تخلفات پزشکی را از سازمان نظام پزشکی تکذیب می‌کنم.

۵ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان نظام پزشکی:

بزرگ‌ترین چالش جامعه پزشکی مسائل اخلاقی است

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: همان طور که مسئولان وزارت بهداشت بارها اعلام کرده اند، علاوه بر کمبود بودجه و تامین منابع، بزرگترین چالش جامعه پزشکی مسائل اخلاقی است.

۲۶ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان نظام پزشکی:

سهم خواهی پزشکان برخلاف اخلاق پزشکی است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با انتقاد از تخریب هایی که علیه جامعه پزشکی صورت می گیرد گفت: جای پزشکی در قلب مردم است و باید این جایگاه را حفظ کنیم.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان نظام‌پزشکی:

طرح تحول سلامت به روش کنونی در هیچ جای دنیا قابل‌اجرا نیست

رئیس جامعه جراحان ایران گفت:‌ طرح تحول سلامت به نظرم اسمش نیز غلط است و باید طرح تحول درمان نام می‌گرفت. همچنین این طرح یک طرح بلندپروازانه بود که به این شکل هیچ جای دنیا قابلیت اجرایی نداشت و نمی‌توانست موفق باشد.

۱۳ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان نظام‌پزشکی:

تعرفه پزشکان نه تنها از نرخ واقعی کمتر بوده، بلکه سال‌هاست فریز شده است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تعرفه پزشکان نه تنها از نرخ واقعی کمتر بوده، بلکه سالهاست فریز شده است، گفت: نرخ تعرفه های پزشکی باید عادلانه شود.

۱۳ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان نظام‌پزشکی:

تعرفه‌های پزشکی در کشور یک‌سوم نرخ تعرفه‌ها در کشورهای فقیر است

ایرج فاضل، رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تعرفه پزشکان نه تنها از نرخ واقعی کمتر بوده، بلکه سال هاست فریز شده است، گفت: نرخ تعرفه های پزشکی باید عادلانه شود.

۲۵ اسف ۱۳۹۶
رئیس شورای عالی نظام پزشکی:

کمبود نیروی انسانی وجود ندارد و به تعداد کافی پزشک داریم

فاضل: در حال حاضر کمبود نیروی انسانی قطعاً وجود ندارد و به تعداد کافی پزشک داریم، منتهی چون در توزیع مناسب فارغ‌التحصیلان گروه‌های پزشکی توانایی نداریم، هنوز وابستگی عمده‌ای به خدمات طرح پزشکان داریم. مسئله این است که در هر مقطع تحصیلی فارغ‌التحصیلان گروه‌های پزشکی باید دو یا سه سال خدمات طرح را انجام بدهند که گاهی قسمت عمده‌ای از عمر فعال پزشک را اشغال می‌کند و نکته عمده و قابل‌ذکر دراین‌ارتباط این است که در دوره طرح پزشکان اجازه ایجاد مطب را ندارند و از طرف دیگر پرداخت کارانه آنان گاهی با یک سال تأخیر پرداخت می‌شود.

۱۹ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان نظام پزشکی:

ثابت ماندن تعرفه پزشکی، پرداختی از جیب مردم را افزایش می‌دهد

عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر ثابت ماندن تعرفه‌های پزشکی هشدار داد: اجرای سیاست‌هایی در جهت افزایش پیدا نکردن تعرفه پزشکان، سبب افزایش پرداختی از جیب مردم خواهد شد که خلاف سیاستگذاری در بخش سلامت است.

۳۰ مهر ۱۳۹۶
رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

پزشکان سراسر کشور داروهای خارج از فهرست تجویز نکنند

رئیس کل سازمان نظام پزشکی از تمامی سازمان های نظام پزشکی در سراسر کشور و پزشکان درخواست کرد تا اهتمام جدی برای اجرای دستورالعمل عدم تجویز داروهای خارج از فهرست را عملیاتی کنند.

۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس کل سازمان نظام پزشکی:

با کوچکترین رفتار غیرقانونی در نظام پزشکی به شدت برخورد می شود

فاضل: در صورت مشاهده هرگونه تخلف و کوچک ‌ترین رفتار غیرقانونی در این سازمان به شدت برخورد خواهد شد.

۱۴ شهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان نظام پزشکی:

یکی از مشکلات حوزه درمان مساله بیمه‌ها است

فاضل: یکی از مشکلات حوزه درمان مساله بیمه ها است، تعرفه ها نیز توسط بیمه ها تعیین می شود و اینها کسانی هستند که از خدمات بهره می برند و این باید برطرف شود. در تجدید بنای بیمه ها بحث مفصلی داریم یا باید بیمه ها جمع شود یا به وظایف خودش عمل کند و امیدواریم با تغییر شورای عالی بیمه این مساله رفع شود.

۱۴ شهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان نظام پزشکی:

پدیده زیرمیزی زاییده تعرفه‌های غیرعادلانه است

فاضل: بهترین راه مبارزه با پدیده زیرمیزی عادلانه کردن تعرفه های بخش پزشکی است. ویزیت ما یک سوم پایین تر از این کشورها است که فقیر هم هستند و این موضوع ظلم به جامعه پزشکی است. اگر بیمه ها کار اصلی خودشان را انجام دهند مردم نیز در این زمینه باکی ندارند و مشکل زیرمیزی حل خواهد شد.

۱۱ شهر ۱۳۹۶

ایرج فاضل به عنوان رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

رییس جمهوری در حکمی دکتر ایرج فاضل را برای یک دوره ۴ ساله به عنوان «رییس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد.

۱۷ ارد ۱۳۹۶
رئیس انجمن جراحان ایران:

حل کردن مشکل طرح تحول آسان نیست/ از اول می‌دانستیم طرح تحول سلامت به مشکل برمی‌خورد

رئیس انجمن جراحان ایران گفت: می‌دانستیم که این روند، طرح تحول را به مشکل می‌رساند. در کشورهای دیگر، بیمه‌ها، نظارت قوی دارند و برای عمل‌های اضافه پول پرداخت نمی‌کنند اما بیمه‌های ما متأسفانه این عرضه را ندارند.

۶ خرد ۱۳۹۴
رئیس جامعه جراحان ایران:

درآمد ماهانه جراحان حداکثر ۲٫۵ میلیون تومان/جراحان کارانه‌ای ندارند

رئیس جامعه جراحان ایران گفت: جراحان کارانه‌ای ندارند، درآمد اکثر جراحان ماهانه حداکثر ۲.۵ میلیون تومان است. ممکن است یک جراحی هم باشد که ۴۰۰ میلیون تومان درآمد داشته باشد اما افرادی هم هستند که یک عمل جراحی نکرده‌‌، ۳ هزار میلیارد تومان درآمد داشته‌اند.