۲۸ فروردین ۱۳۹۶

رهبر: آورده متقاضیان مسکن مهر نباید صرف آماده‌سازی پروژه‌ها می‌شد

عضو هیأت مدیره انبوه سازان مسکن با تاکید بر اینکه اختصاص آورده متقاضیان برای آماده‌سازی واحدهای مسکن مهر غیرقانونی است، گفت: سازنده‌ها نباید چوب مدیریت در شهرهای جدید را بخورند.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶

رهبر: وجود خانه‌های خالی از سکنه ناشی از قدرت خرید پایین مردم است

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان گفت: وجود ۲.۵ میلیون خانه‌ خالی از سکنه بخاطر رشد تولید نیست بلکه حاکی از پایین بودن قدرت خرید متقاضیان است.

۱۹ فروردین ۱۳۹۶

درخواست جدید انبوه‌سازان برای افزایش قیمت مسکن مهر پردیس

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن با بیان اینکه استفاده از آورده متقاضیان برای آماده‌سازی زمین مسکن مهر ساخت و ساز را با تاخیر مواجه کرد، گفت: انبوه‌سازان درخواست تجدیدنظر در قیمت مسکن مهر پردیس را دارند.

۶ فروردین ۱۳۹۶

نگاه‌سرمایه‌ای به مسکن سیاست غلط سیاست‌گذاران

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه نگاه سیاست‌گذاران در بخش مسکن غلط است، گفت: بانک‌‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی سوداگران بخش مسکن هستند. مردم پول را وارد بانک‌ها می‌کنند اما بانک‌ها پول‌ها را در بخش مسکن و زمین سرمایه‌گذاری و بازار مسکن را به سمت منافع خود هدایت کرده‌اند.

۱ اسفند ۱۳۹۵

سیاست‌گذاری دولت موجب رکود در بازار مسکن شد

رهبر گفت: چنانچه مشکل کاهش قدرت خرید مردم از یک سو و افزایش قیمت تمام شده مسکن حل نشود، معتقدم که تحولی در بخش مسکن در سال ۹۶ به وجود نمی آید.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵

بهانه‌جویی‌های عجیب بانک مسکن در پرداخت وام ۴۰ میلیونی مسکن مهر

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: کمتر از یک ماه است که بانک مرکزی مصوبه افزایش وام مسکن مهر از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان را به بانک‌های عامل ابلاغ کرده است اما بانک مسکن به روی خود نمی‌آورد.

۱۶ دی ۱۳۹۵

نیاز مسکن مهر به بودجه ۷هزار میلیاردی

یک نماینده مجلس گفت: درباره تأسیسات زیربنایی و زیرساخت، هیچ تصویر روشنی در برنامه وجود ندارد که منابع آن چگونه تأمین خواهد شد مگر اینکه در بودجه سنواتی حدود ۷ هزار میلیارد تومان نیاز مسکن مهر برای دستگاه های اجرایی پیش بینی شود.

۱۲ دی ۱۳۹۵

ساخت و ساز مسکن مهر پردیس کند شد

عدم تمکین انبوه‌سازان و پیمانکاران از تصمیمات شرکت عمران پردیس برای سرعت دادن به ساخت و ساز و نبود نقدینگی از سوی دیگر باعث شده تا ساخت و ساز واحدهای مسکن مهر در این شهر با کندی مواجه شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۵

چرا دولت در بخش مسکن کاری از پیش نبرده است؟

ایرج رهبر تصریح کرد: وضعیت کلی اقتصاد در سال های گذشته در حالت رکود بوده و شاهد گردش اقتصاد کلی نبوده ایم که بخش عمده این مساله مربوط به مسائل حوزه مسکن است زیرا صنعت ساختمان نقش عمده ای در رونق اقتصادی دارد.

۱۳ آذر ۱۳۹۵

ساماندهی بازار رهن و اجاره با کلید مسکن مهر

با تحویل مسکن مهر علاوه بر افزایش نرخ مالکیت از ۶۴٫۴ درصد فعلی می توان انتظار داشت تقاضا در بازار رهن و اجاره پایتخت به شکل طبیعی کاهش یافته و بازار تنظیم خودبه خودی شود.

۲۴ آبان ۱۳۹۵

مشکل اصلی مسکن نبود مدیریت درست است

دکتر قلی زاده، مشکل مسکن را نه عرضه و نه تقاضا و نه کمبود منابع دانست و عنوان داشت: مشکل اصلی در بخش مسکن نبود مدیریت درست است. این مدیریت که توسط دولت و وزارت راه باید صورت بگیرد، به شکل صحیحی انجام نمی شود و همین نیز باعث التهاب بازار و کاهش تعداد معاملات خرید می شود.

۱۰ آبان ۱۳۹۵

سیاست محافظه‌کارانه دولت عامل عمیق تر شدن رکود مسکن

چندین سال است که بهار مسکن خزان شده و به تعبیری در خواب زمستانی فرو رفته است. بازار مسکن که در زمانی برای خود بروبیایی داشت دیگر رونق سابق را ندارد. ابتدای هر سال که می شود کارشناسان و مسئولان وعده بازگشت تب و تاب را به بازار مسکن می دهند اما هرسال دریغ از پارسال.

۱۸ دی ۱۳۹۴
عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان مطرح کرد

تاثیر وام‌های ۶۰ ساله بر بخش مسکن

عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان معتقد است: در صورت تحقق وام‌های ۴۰ و ۶۰ ساله کمک شایانی به توان خریداران مصرفی مسکن می‌شود، اما نمی‌توان انتظار کاهش درصد بهره‌های بانکی را داشت.

۱۶ دی ۱۳۹۴
یک کارشناس مسکن مطرح کرد

یک سوم ایرانی‌ها اجاره‌نشین هستند

یک کارشناس مسکن با بیان این‌که یک سوم شهروندان کشور اجاره‌نشین هستند گفت: کشور با کسری ۱٫۵ میلیون واحد مسکونی مواجه است که طی ۸ سال گذشته این کسری جبران نشد.

۹ آذر ۱۳۹۴
طرح فروش قسطی برای پول‌دارهاست؟

جدول اقساط وام ۱۰۰ میلیونی مسکن/مبلغ قسط ماهانه؛ حداقل ۲.۸ میلیون

جدول اقساط وام ۱۰۰ میلیون تومانی در قالب طرح فروش قسطی مسکن با بازپرداخت ۳ تا ۷ ساله و نرخ سود حدود ۲۰ درصدی منتشر شد.