۱۹ فرو ۱۳۹۷

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی: ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به سازندگان مسکن پرداخت می‌شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت شهرسازی با بیان این که افزایش وام مسکن در راه است، گفت: بانک مسکن بسته‌ای را اعلام کرده که بر اساس آن به سازندگان مسکن تسهیلات از ۴۰ تا ۹۰ میلیون تومان پرداخت خواهد کرد.

۲ بهم ۱۳۹۶

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان: انگیزه سازندگان برای ورود به بازار مسکن افزایش یافته است

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان با تأکید بر اینکه رشد ۱۵ درصدی معاملات مسکن و ۵۰ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی نشان‌‌دهنده افزایش انگیزه سازنده‌ها برای ورود به بخش مسکن است، گفت: نوسانات نرخ دلار بر رشد قیمت برخی نهاده‌های مسکن تأثیر می‌گذارد.

۶ دی ۱۳۹۶

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان: ۱۰ سال از ساخت‌وساز روز دنیا عقب هستیم

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان با تأکید بر اینکه ۱۰ سال از ساخت‌وساز روز دنیا عقب هستیم و اگر بخواهیم به آنها برسیم باید آنها پیشرفت‌شان را متوقف کنند، گفت: صنعتی‌سازی مسکن در حد بسیار ضعیف انجام می‌شود.

۲ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:

معاملات مسکن تهران در مرداد ماه نسبت به ماه گذشته، افزایش ۶ درصدی داشته است

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه گفت: مرداد امسال ۱۸ هزار معامله مسکن در شهر تهران صورت گرفت که در مقایسه با ماه قبل از آن شش درصد افزایش یافت.

۶ شهر ۱۳۹۶

نایب رییس انجمن انبوه سازان استان تهران: طرح کلید به کلید، راهکاری برای احیای بافت‌های فرسوده است

نایب رئیس انجمن انبوه سازان گفت: مسئله بافت های فرسوده بسیار پیچیده است و برای بهبود این بخش باید طرح کلید به کلید دوباره احیا شود.

۱۵ مرد ۱۳۹۶

۱۲۰ سال طول می کشد تا با پس انداز صاحبخانه شد

کارشناس مسکن با اشاره به ادامه رکود بازار مسکن و استقبال نشدن از وام ۸۰ میلیونی گفت: بالا بودن قیمت زمین و کمبود نقدینگی در جامعه باعث کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت اجاره بها در کشور شده است.

۸ مرد ۱۳۹۶

رئیس انجمن انبوه سازان: تعاملی با بخش خصوصی در بخش مسکن نمی‌بینم/ آخرین بار آخوندی را ایام نوروز ملاقات کردم

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران با تأکید بر اینکه آخرین باری که وزیر راه و شهرسازی را ملاقات کرده ایام نوروز بوده، گفت: دولت می‌تواند با دادن چراغ سبز به بخش خصوصی و تعامل با این بخش قدم محکمی برای رونق بخش مسکن و احداث مسکن ارزان‌قیمت بردارد.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
رئیس انجمن انبوه سازان تهران:

صنعتی سازی مسکن به نوعی متوقف شد

رئیس جدید انجمن انبوه سازان تهران با بیان اینکه صنعتی سازی در زمانی که مسکن مهر آغاز شد حدود ۲ تا ۳ درصد بود و سپس به ۲۰ درصد رسید و تا زمانی که مسکن اجتماعی آغاز نشود می توان گفت به نوعی متوقف شده ، اظهار داشت: فعلا افزایش قیمت مسکن مهر نداریم.

۷ خرد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون عمران مجلس: بانک مسکن پاسخگوی پول‌هایی که به اسم مسکن مهر گرفته، باشد

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در سال ۹۰ بنا بود سالی ۹۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شود ولی در ۵ سال گذشته فقط ۲۰۰ هزار واحد تولید شده است.

۲۵ ارد ۱۳۹۶

عضو انجمن انبوه سازان: شرط و شروط پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی ساخت‌وساز مسکن مهر را کُند می‌کند

عضو انجمن انبوه‌سازان با بیان اینکه گذاشتن شرط و شروط برای پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر باعث کندی روند پرداخت‌ها می‌شود، گفت: پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با فشار و با سختی انجام می‌شود.

۲۸ فرو ۱۳۹۶

رهبر: آورده متقاضیان مسکن مهر نباید صرف آماده‌سازی پروژه‌ها می‌شد

عضو هیأت مدیره انبوه سازان مسکن با تاکید بر اینکه اختصاص آورده متقاضیان برای آماده‌سازی واحدهای مسکن مهر غیرقانونی است، گفت: سازنده‌ها نباید چوب مدیریت در شهرهای جدید را بخورند.

۲۲ فرو ۱۳۹۶

رهبر: وجود خانه‌های خالی از سکنه ناشی از قدرت خرید پایین مردم است

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان گفت: وجود ۲.۵ میلیون خانه‌ خالی از سکنه بخاطر رشد تولید نیست بلکه حاکی از پایین بودن قدرت خرید متقاضیان است.

۱۹ فرو ۱۳۹۶

درخواست جدید انبوه‌سازان برای افزایش قیمت مسکن مهر پردیس

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن با بیان اینکه استفاده از آورده متقاضیان برای آماده‌سازی زمین مسکن مهر ساخت و ساز را با تاخیر مواجه کرد، گفت: انبوه‌سازان درخواست تجدیدنظر در قیمت مسکن مهر پردیس را دارند.

۶ فرو ۱۳۹۶

نگاه‌سرمایه‌ای به مسکن سیاست غلط سیاست‌گذاران

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه نگاه سیاست‌گذاران در بخش مسکن غلط است، گفت: بانک‌‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی سوداگران بخش مسکن هستند. مردم پول را وارد بانک‌ها می‌کنند اما بانک‌ها پول‌ها را در بخش مسکن و زمین سرمایه‌گذاری و بازار مسکن را به سمت منافع خود هدایت کرده‌اند.

۱ اسف ۱۳۹۵

سیاست‌گذاری دولت موجب رکود در بازار مسکن شد

رهبر گفت: چنانچه مشکل کاهش قدرت خرید مردم از یک سو و افزایش قیمت تمام شده مسکن حل نشود، معتقدم که تحولی در بخش مسکن در سال ۹۶ به وجود نمی آید.