۹ ارد ۱۳۹۷
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران:

طرح تحول سلامت زخم کهنه را التیام بخشید

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با اشاره به مشکلات پیرامونی بودجه طرح تحول سلامت، گفت: این طرح توانست زخم کهنه کشور را التیام بخشد.

۴ ارد ۱۳۹۷
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران:

واقعی نشدن تعرفه‌ها باعث ایجاد بازار سیاه دارو و تجهیزات پزشکی می‌شود

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، گفت: در صورت بلاتکلیفی قیمت واقعی تعرفه های درمان و عدم تامین منابع بیمه ای، بیماران فقیر و کم بضاعت مجبور به انصراف از درمان می شوند.

۲ آبا ۱۳۹۶
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی:

مشکل ما این است که تعرفه‌ها بدون مشورت دستکاری شده است

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، در ارتباط با نارضایتی برخی گروه های پزشکی از کاهش تعرفه ها، گفت: مشکل ما این است که تعرفه ها بدون مشورت دستکاری شده است.

۶ تیر ۱۳۹۶
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی:

با افزایش پنج درصدی تعرفه‌ها، بیمارستان‌های درجه سه به سمت ورشکستگی می‌روند

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران گفت: با افزایش پنج درصدی تعرفه‌ها بیمارستان‌های درجه سه به سمت ورشکستگی می‌روند.

۳۱ خرد ۱۳۹۶
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران:

عدم تعادل بین هزینه‌ها و درآمد پزشکان، باعث شده تا گاهی اوقات، عطای کار طبابت را به لقایش ببخشند و سراغ کار دیگری بروند

خسرونیا: در حالی که مالیات پزشکان در طول دو سه سال اخیر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است، رشد ۵ درصدی تعرفه آن هم برای برخی رشته های پزشکی، نمی تواند منصفانه باشد. در حال حاضر متخصصین داخلی، پزشکان عمومی، پزشکان اطفال و برخی حرف پزشکی، از تعرفه های پایینی برخوردارند که حتی مخارج مطب را هم تامین نمی کند. عدم تعادل بین هزینه ها و درآمد پزشکان، باعث شده تا گاهی اوقات، عطای کار طبابت را به لقایش ببخشند و سراغ کار دیگری بروند.

۵ دی ۱۳۹۵

تجویز اشتباه دارو در نبود نسخه الکترونیک

گزارش// درحالی‌که اجرای نسخه الکترونیک، به گفته مقامات وزارت بهداشت تا ۴سال دیگر امکان‌پذیر نیست، رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام‌پزشکی رایج‌ترین اشتباه پزشکی در ایران را در مقوله تجویز دارو و به‌دلیل «بدخطی پزشکان» اعلام کرد.

۲۹ مرد ۱۳۹۵

کاهش آزمایش‌های غیرضروری با اجرای نظام ارجاع

گزارش// اجرای نظام ارجاع و جدی گرفتن راهنماهای بالینی می‌تواند از هدررفت اعتبارات نظام سلامت و بیمه‌های درمانی در آزمایشگاه‌های تشخیصی جلوگیری کند.

۴ مرد ۱۳۹۵
رئیس هیأت بدوی سازمان نظام پزشکی:

۱۰تا ۱۲ هزار شکایت به دلیل خطای پزشکی ثبت شده است

خسرونیا، رئیس هیأت بدوی سازمان نظام پزشکی: پرونده‌های ناشی از خطای پزشکی که به سازمان پزشکی قانونی آمده ۵ تا ۶ هزار پرونده و میزان شکایات رسیده به نظام پزشکی ۱۰ تا ۱۲ هزار مورد بوده است.

۱۳ تیر ۱۳۹۵

نوسان ویزیت پزشکان از ۳۵ تا ۱۲۰ هزار تومان

گزارش// علی رغم اعلام تعرفه‌های بخش خصوصی مردم گاهی در مراجعات‌شان به این بخش بویژه در حوزه سرپایی مجبورند هزینه ویزیت را دو یا سه برابر بیشتر از تعرفه مصوب دولت پرداخت کنند.

۱۵ خرد ۱۳۹۵

تلاش تازه پزشکان برای فشار در تغییر تعرفه‌ها / چرا حقوق‌ها تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند اما تعرفه‌ها ۱۰ درصد؟!

اعلام رشد ۱۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی که با تاخیر حدود سه ماهه همراه بود، واکنش‌ جامعه پزشکی را به دنبال داشت؛ به طوری که سازمان نظام پزشکی صریحتا اعلام کرد که انتظار حمایت از چنین تعرفه‌هایی چه در بخش دولتی و خصوصی غیرمنطقی خواهد بود. در همین راستا رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی نیز این میزان افزایش را با توجه به نرخ تورم واقعی نمی‌داند و در عین حال معتقد است که زیرمیزی ارتباطی به نرخ رشد تعرفه‌ها ندارد.

۸ تیر ۱۳۹۴
افزايش تخلفات مالي بيمارستان‌ها در مقابل كاهش زيرميزي پزشكان

مأموریت دریافت زیر‌میزی به بیمارستان‌ها واگذار شد!

هر‌چند بنا‌بر اظهارات سلیمان عباسی، سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس کاهش زیر‌میزی پزشکان با اجرای طرح تحول سلامت حداکثر ۲ تا ۳ درصد است اما عضو دادگاه انتظامی سازمان نظام‌پزشکی و مسئول دادگاه بدوی این سازمان از کاهش شکایات تعرفه‌ای و زیرمیزی در کنار افزایش تخلفات مالی بیمارستان‌ها به خصوص بیمارستان‌های خصوصی خبر می‌دهد.

۴ تیر ۱۳۹۴

محکومیت مسئولان فنی ۲۰ بیمارستان پایتخت

معاون نظارت و برنامه ریزی نظام پزشکی تهران بزرگ، از محکومیت مسئولین فنی ۲۰ بیمارستان پایتخت به دلیل تخلف مالی خبر داد.

۲۷ خرد ۱۳۹۴

تبعات ممنوعیت واردات دارو

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به تبعات اجرای طرح ممنوعیت واردات داروهای خارج از لیست دارویی کشور هشدار داد و گفت: این طرح، باعث عقبگرد به ۵۰ سال قبل می شود.

۱۵ ارد ۱۳۹۴
رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران:

با ویزیت ۳۰ هزار تومان زیر خط فقر زندگی می‌کنیم/پزشکان برای جبران تعرفه پایین، آزمایش غیر ضروری می‌نویسند

رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران، گفت:‌ تعرفه پایین متخصصان داخلی باعث شده تا بسیاری از آن‌ها برای تأمین مایحتاج خود به تجویز آزمایش و خدمات پاراکلینیک روی بیاورند و وقت کمتری را برای بیمار اختصاص دهند.

۴ شهر ۱۳۹۳
در ارزیابی یکساله عملکرد پزشکی کشور، خسرونیا گفت:

پزشکی ایران رشدی نداشت/رضایت بیماران افزایش داشت

رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران با اشاره به اینکه در یک‌سال گذشته پزشکی کشور از نظر مقالات علمی رشد فوق العاده ای نداشت، گفت: ولی خوشبختانه شاهد رضایت بیماران از خدمات سلامت محور جامعه پزشکی بودیم.