۱۷ مرداد ۱۳۹۶

حریرچی: نظارت بر طب سنتی بر عهده وزارت بهداشت است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس قانون، نظارت بر حوزه خدمات طب سنتی به عهده وزارت بهداشت است اما واقعیت این است که خود ما به عنوان مسئولان وزارت بهداشت از نظارت در این حوزه راضی نیستیم.

۱۳ مرداد ۱۳۹۶

حریرچی: توزیع مواد مخدر دولتی در راستای رویکرد کاهش آسیب مواد مخدر است

قاتم مقام وزارت بهداشت: طرح توزیع مواد مخدر دولتی در جهت کاهش آسیب‌ مواد مخدر، برای کاهش مواجهه با قاچاقچی، کاهش رفتارهای پرخطر مانند رفتارهای جنسی پرخطر، دزدی، خشونت و بازگشت افراد معتاد به اجتماع است.

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

حریرچی: فاز اول نظام ارجاع الکترونیک به زودی در ۱۰ استان اجرایی می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت: از روز گذشته سامانه نظام ارجاع الکترونیک در استان گلستان آغاز شده و فاز اول آن به زودی در ۱۰ استان دیگر اجرایی می‌شود. فاز اول نظام ارجاع الکترونیک مربوط به مناطق زیر ۲۰ هزار نفر، فاز دوم آن مربوط به شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و فاز سوم آن مربوط به کلانشهرها و شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر است که به تدریج در کشور گسترش می‌یابد.

۹ مرداد ۱۳۹۶

حریرچی: ۶۰ درصد زنان ایرانی دچار چاقی یا اضافه وزن هستند

دکتر حریرچی گفت: سامانه نظام ارجاع الکترونیک روز گذشته در استان گلستان راه اندازی شد و درخواست ما این است که مردم در اجرای نظام ارجاع الکترونیک همکاری کنند.

۲ مرداد ۱۳۹۶
حریرچی:

بسیاری از کلاس‌های آموزشی طب سنتی غیرقانونی است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بسیاری از کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی طب سنتی که با ارائه گواهینامه همراه است از نظر وزارت بهداشت کاملاً غیرقانونی است و هیچ امتیازی را برای دریافت کنندگان این گواهینامه ایجاد نمی‌کند.

۲ مرداد ۱۳۹۶
حریرچی:

با اجرای طرح تحول هزینه‌های کمرشکن به حدود ۲٫۴ درصد کاهش یافته است

دکتر حریرچی با بیان این که در کشورهای دیگر دنیا که هزینه های درمانی پرداختی از جیب حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد و هزینه های کمر شکن سلامت حدود ۳ درصد است، گفت: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور، هزینه های کمرشکن به حدود ۲٫۴ درصد کاهش یافته است .

۱۴ تیر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر بهداشت:

تهیه هر نوع دارو و ملزومات پزشکی به عهده بیمارستان‌هاست

حریرچی: تهیه هر نوع دارو و ملزومات پزشکی به عهده بیمارستان هاست گرچه بیمه ها در پرداخت ها تاخیر قابل توجهی دارند و شرکت های تامین کننده دارو و سایر ملزومات پزشکی بیمارستان ها را تحت فشار قرار داده اند

۱۲ تیر ۱۳۹۶
قائم مقام وزارت بهداشت:

ادعای مخالفت وزارت بهداشت با افزایش تعرفه‌ها کذب است

حریرچی: در طول چهار سال گذشته وزارت بهداشت به طور بسیار شفاف و واضح از واقعی سازی تعرفه خدمات بهداشتی درمانی حمایت کرده است و این وزارتخانه با افزایش تعرفه ها متناسب با تورم حمایت می کند و نسبت دادن هر موضعی به غیر از این به وزارت بهداشت تکذیب می شود.

۱۲ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

فاصله ارائه خدمت تا دریافت مطالبات بیمارستان‌ها به ۹ ماه رسیده است

حریرچی: با این میزان رشد تعرفه و با اجرای این تعرفه‌ها بیمارستان‌های دولتی با حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان کسری اعتبار مواجه خواهند، از سوی دیگر وزارت بهداشت انتظار دارد که حداقل پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها به موقع انجام شود. در حال حاضر فاصله ارائه خدمت تا دریافت مطالبات بیمارستان‌ها به ۹ ماه رسیده است و میزان مطالبات پرداخت نشده ۹۰۰۰ میلیارد تومان است.

۱ تیر ۱۳۹۶

حریرچی: نظام سلامت سالانه ۹ میلیون بار بستری و ۸۲۰ میلیون بار مراجعه سرپایی را پاسخگوست

قائم مقام وزارت بهداشت: نظام بهداشتی_ درمانی کشور متشکل از ۴۴۰ هزار نفر پرسنل برای تمامی ملت شریف ایران در هر نقطه ای با هر ملیتی و مذهبی مشغول خدمت رسانی است و این سیستم سالانه ۹ میلیون بار بستری و ۸۲۰ میلیون بار مراجعه سرپایی را پاسخگوست.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

تخلفات بیمارستانی کاهش چشمگیر داشته است

حریرچی: بازرسان وزارت بهداشت بازرسی‌های متعددی از بیمارستان‌های سراسر کشور در راستای پیشگیری از تخلف و حفاظت مالی و جانی از بیماران انجام می‌دهند که اکنون تخلفات غیرقانونی در شهرستان‌ها صفر و در شهر تهران نیز تقریبا به صفر رسیده و این مساله نشان دهنده ارتقای سطح کیفی و کمی بیمارستان‌های سراسر کشور است.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

مکانیسم تعیین تعرفه شفاف است و فضا سازی در این زمینه تاثیری ندارد

حریرچی: گرچه فرآیند تعیین تعرفه خدمات پزشکی فرآیندی پیچیده و زمان بر است، ولی مکانیسم تعیین تعرفه شفاف و تابع عوامل قانونی و اقتصادی مربوطه است و هیچ نیازی به فضاسازی در این زمینه نیست.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر بهداشت اعلام کرد؛

پوشش ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین با اجرای طرح تحول سلامت

حریرچی؛ قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به دو محور تدوین استراتژی کلان و راهبردی و برنامه‌ریزی خرد در حوزه بهداشت در فاز دوم طرح تحول نظام سلامت برای ارتقای سطح بهداشت حاشیه نشینان، گفت: مهمترین هدف وزارت بهداشت از گسترش خدمات بهداشتی در مناطق حاشیه‌ای بهره‌مندی آنها از حقوق شهروندی است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر بهداشت:

کاهش پرداختی های مردم از مهمترین دستاوردهای طرح تحول سلامت است

حریرچی- قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران تنها کشوری است که در ۳ تا ۴ دهه اخیر موفق شد پرداختی ها از جیب مردم را در مدت یکسال بیش از ۱۰ درصد کاهش دهد و این موضوع از مهمترین دستاوردهای طرح تحول سلامت است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
در نشست سخنگوی وزارت بهداشت مطرح شد؛

بدهی ۹ هزار میلیارد تومانی دولت به نظام سلامت

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برای سازمان تأمین اجتماعی ۵۷۳۸ میلیارد تومان اسناد ارسال کردیم که یک هزار و ۶۰۷ میلیارد تومان آن را دریافت کردیم و ۴۱۳۰ میلیارد را دریافت نکرده‌ایم که به طور کلی از مجموع اسناد ارائه شده به ۴ سازمان بیمه‌گر اصلی ۵۰۱۷ میلیارد تومان گرفته‌ایم و ۹۰۹۱ میلیارد تومان را دریافت نکرده‌ایم.