۲۸ فروردین ۱۳۹۶
در نشست سخنگوی وزارت بهداشت مطرح شد؛

بدهی ۹ هزار میلیارد تومانی دولت به نظام سلامت

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برای سازمان تأمین اجتماعی ۵۷۳۸ میلیارد تومان اسناد ارسال کردیم که یک هزار و ۶۰۷ میلیارد تومان آن را دریافت کردیم و ۴۱۳۰ میلیارد را دریافت نکرده‌ایم که به طور کلی از مجموع اسناد ارائه شده به ۴ سازمان بیمه‌گر اصلی ۵۰۱۷ میلیارد تومان گرفته‌ایم و ۹۰۹۱ میلیارد تومان را دریافت نکرده‌ایم.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر بهداشت:

ایران در ۹۸ قلم کالای پزشکی خودکفا شد

حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران در ۹۸ قلم کالای پزشکی مانند مانیتور و صافی دیالیز خودکفا شده است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر بهداشت:

ایران اولین کشوری است که در یک‌سال بیش‌از ۱۰ درصد هزینه‌های خانواده‌ها در حوزه سلامت را کاست

حریرچی، قائم‌مقام و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افتخار می‌کنیم که اولین کشوری هستیم که در یک سال بیش از ۱۰ درصد هزینه‌های خانواده‌ها در حوزه سلامت را کاهش داده‌ایم.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر بهداشت مطرح کرد؛

اجرایی شدن نظام ارجاع مهم‌ترین راهکار برای ادامه طرح پزشک خانواده

قائم مقام وزیر بهداشت و درمان گفت: اجرایی شدن نظام ارجاع مهم‌ترین راهکار برای ادامه طرح پزشک خانواده است.

۲۰ اسفند ۱۳۹۵
در دومین همایش پزشکان خانواده در مازندران مطرح شد:

نظام سلامت با چالش بزرگ هزینه‌ای روبه رو است

معاون توسعه اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: نظام سلامت با چالش بزرگ هزینه‌ای روبه رو است.

۲ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر بهداشت مطرح کرد؛

شک نکنید که در اجرای طرح تحول اشتباه و تصمیمات غلط وجود دارد/ پزشکانی که بالای ۶۰ میلیون دریافتی دارند

حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در اجرای طرح تحول سلامت اشتباه و تصمیمات غلط وجود داشته است: باید این اشتباهات را شناسایی و تصحیح کرد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد؛

کسب رتبه نخست عملکردی وزارت بهداشت بین ۳۹ دستگاه دولتی در دوسال اخیر

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: قبل از اجرای طرح تحول رتبه عملکردی وزارت بهداشت در بین ۳۹ دستگاه دولتی ۳۲ تا ۳۷ بوده و در دو سال اخیر ، رتبه اول و دوم را کسب کرده ایم.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
قائم مقام و معاون کل وزیر بهداشت:

سازمان تامین اجتماعی ۳۰ هزار میلیارد ریال بدهی خود را طی دو هفته آتی پرداخت می‌کند

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت به تاخیر سازمان های بیمه گر در پرداخت بدهی خود اشاره و اظهار کرد: به دستور رئیس جمهوری هیاتی تشکیل و مقرر شده سازمان تامین اجتماعی تا ۲ هفته آینده مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال بدهی خود را پرداخت کند.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
قائم مقام وزارت بهداشت؛

رضایت مردم و کارگران از طرح تحول سلامت برای ما کافی است

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، گفت: رضایت مردم و کارگران در خصوص دستاوردهای اجرای طرح تحول سلامت، ما را بیش از پیش مصمم تر می کند.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر بهداشت:

۱۷درصد کارگرها قبل از طرح تحول سلامت متحمل هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شدند

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۷ درصد کارگران، قبل از اجرای طرح تحول سلامت، متحمل هزینه‌های کمرشکن درمانی می‌شدند؛ این در حالی است که مردم و کارگران از خدمات این طرح رضایت دارند و هزینه هایشان بسیار کم شده است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

گلایه وزارت بهداشت از مصوبه کاهش مالیات سیگار مجلس و درخواست از شورای نگهبان

حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت: وزارت بهداشت در این زمینه گلایه‌ای عظیم دارد. باید توجه کرد که طبق بررسی کارشناسی و تجربه بین‌المللی، حتی در کشورهایی که قاچاق سیگار وجود دارد، مهم‌ترین راه کاهش مصرف دخانیات اخذ مالیات بر خرده‌فروشی است.

۸ دی ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت بهداشت:

سهم مردم در پرداخت هزینه‌های درمانی ۴۰ درصد کاهش یافت

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: با اجرای طرح، هزینه های مردم در حوزه سلامت به میزان ۴۰ درصد کاهش یافت؛ بطوریکه در آمارهای جهانی روی نیم درصد برنامه ریزی انجام می شود. این حرکت در زمان دولت تدبیر و امید بی نظیر بوده است.

۸ دی ۱۳۹۵

خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی و خصوصی شبانه روزی می‌شود

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: بسته جدیدی اخیرا به تصویب رسیده و تا چندماه آینده عملیاتی می شود، شبانه روزی شدن خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی و خصوصی است. امیدواریم از شرمندگی این وضعیت کنونی خارج شویم.

۷ دی ۱۳۹۵

تشکیل ۵۲ میلیون فقره پرونده الکترونیک سلامت در کشور

حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: برای ۵۲ میلیون نفر در کشور پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده و تا پایان دولت تدبیر وامید بیش از ۹۰ درصد مردم دارای این پرونده خواهند بود.

۶ دی ۱۳۹۵

پرداخت ۵۱ درصدی هزینه سلامت از سوی بیمه‌ها و دولت

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: متوسط هزینه‌های سلامت در دنیا ۹٫۵ درصد و در کشور ما ۶٫۵ تا ۷٫۵ درصد است. در سال ۹۰ دولت و بیمه‌ها مجموعا ۳۵ درصد از کل هزینه‌های سلامت را پرداخت کرده‌اند. در سال ۹۲ این رقم به ۴۰ درصد رسیده و در سال ۹۳ و پس از اجرای طرح تحول سلامت این رقم ۵۱ درصد شده است.