۲۱ آذر ۱۳۹۵

هاشمی رفسنجانی: دانشگاه آزاد تبلورمشارکت مردم در توسعه آموزش عالی کشور است

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به سومین جشنواره علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی که امروزیکشنبه آغاز بکار کرد،گفت:دانشگاه آزاد اسلامی تبلورمشارکت مردم درتوسعه آموزش عالی کشور است که در کنار دولت، وظیفه خطیر تربیت نیروی انسانی را در حوزه های مختلف برعهده دارد.

۱۶ آبان ۱۳۹۵

هاشمی رفسنجانی: باید آبخوان داری را احیا کنیم

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اهمیت منابع آبی گفت: آبخوان‌داری و آبخیزداری بسیار اهمیت دارد. مصرف آب را باید مدیریت کنیم و کشاورزی ما باید راندمان مصرف آبش را افزایش دهد.

۱۱ مهر ۱۳۹۵

هاشمی رفسنجانی: واحدهای دانشگاه آزاد تجمیع می شوند

به گزارش عیارآنلاین، آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در مراسم آغاز سال تحصیلی و تقدیر از دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد که ظهر امروز در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال برگزار شد، گفت: گزارشها نشان می دهد که دانشگاه آزاد به سرعت در حال توسعه هم برای جذب دانشجو و هم جذب […]

۲۰ مرداد ۱۳۹۵
هاشمی رفسنجانی:

دانش‌آموزان باید به خارج بروند تا علم را آموزش ببینند

هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: دانش‌آموزان را برای تحصیل به خارج از کشور بفرستید تا علم را آموزش ببینند حتی پیامبر اکرم هم فرمود برای فراگیری علم به چین بروید.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از وزارت علوم دولت یازدهم با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور شکایت کرد/ تأکید وزارت علوم بر تخلفات دانشگاه آزاد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از وزارت علوم به روحانی شکایت کرد، این در حالی است که وزارت علوم هم در پاسخ بر تخلفات دانشگاه آزاد در راه‌اندازی و پذیرش دانشجو در رشته‌های بدون مجوز تأکید کرد.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

تاکید رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت توجه به محصولات جانبی کشاورزی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بحران آب برای آینده جهان و به خصوص، برای ایران جدّی است و آینده‌نگری حکم می‌کند که متخصصان و محققان، پژوهش‌های بنیادی و میدانی داشته باشند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۴
مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

پایان بررسی سیاست‌های کلی خانواده

بررسی، تدوین و تصویب مجموعه سیاست‌های کلی خانواده در قالب ۱۷ بند در جلسه امروز مجمع پایان یافت.

۱۴ آذر ۱۳۹۴

قراردادهای همکاری بانکی ایران و فرانسه در حال نهایی شدن است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آغاز همکاری ۳ بانک ایرانی و ایتالیایی بعد از اجرای برجام گفت: با فرانسه نیز در مسائل مالی در حال نهایی کردن قراردادهای این چنینی هستیم.

۲۱ آبان ۱۳۹۴

دولت در «اقتصاد» دست روی دست گذاشته/ وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور برای جلب آرا بود/ شرکت‌های خارجی قصد فروش کالاهای روی دست‌ مانده خود را دارند

کارشناس اقتصاد تصریح کرد دولت آگاهانه یا ناآگاهانه در زمینه اقتصاد دست روی دست گذاشته و به روش‌های احیای تولید عمل نکرده است، شرکت‌های خارجی هم می‌خواهند کالاهای روی دست مانده خود را بفروشند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۴
در جلسه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد مطرح شد

کاهش ۱۰ درصدی میزان وابستگی دانشگاه به شهریه/معرفی واحدهای دانشگاهی نمونه در توسعه پژوهش و آموزش/ تصویب تراز مالی سال ۹۳ دانشگاه

جلسه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی و تصویب تراز مالی اعم از بودجه و عملکرد سال ۹۳ این دانشگاه به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات امنای این دانشگاه برگزار شد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۴

استفاده از بهترین کالاهای دنیا حق مردم است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که به‌جای نگرانی از واردات، باید برای رونق صادرات برنامه‌ریزی کرد.به‌گزارش ایسنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار رئیس کل، معاونین و مدیران گمرک جمهوری اسلامی، با تاکید بر اهمیت تجارت در رونق تولید و افزایش ضریب امنیت روانی جامعه برای تامین با کیفیت کالاهای مورد نیاز، گفت: تجارت دو پایه یعنی صادرات و واردات دارد که رونق قانونی آنها نشانه سلامت اقتصادی کشور است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۴

شیوه جدید اداره بانک مرکزی+مصوبه مجمع تشخیص

مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نحوه اداره بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در روزنامه رسمی کشور منتشر شد.

۱۳ مرداد ۱۳۹۴
هاشمی‌رفسنجانی در اجلاس رؤسای آموزش و پرورش:

نفع مالی توافق اول باید به آموزش و پرورش برسد

اگر این توافق یک نفع مالی در پی داشته باشد که قطعا دارد اول باید این نفع به آموزش و پرورش برسد.

۵ خرداد ۱۳۹۴

تغییر ریل انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی

کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها در دستور جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است.

۲۷ آبان ۱۳۹۳

بازاریابی کالاهای غربی؛ سهم ما در یک تقسیم کار بین‌المللی

تقسیم کار بین المللی به گونه ای شده است که ما و کشورهایی مثل ما، باید مواد اولیه و انرژی را بدهیم، سپس کالاهای ساخته شده با مواد اولیه خودمان را از کشورهای صنعتی وارد کنیم و در عین حال برای آن ها، تبلیغات و بازاریابی داخلی نیز انجام دهیم.