۱۲ آذر ۱۳۹۶
عضو هیات رییسه مجلس:

جلوگیری از هزینه‌های موازی درحوزه سلامت ضروری است

عضو هیات رییسه مجلس با انتقاد از کاهش تخصیص منابع حوزه سلامت به ۳۰ درصد، گفت:‌ دولت برای تقویت منابع صندوق‌های بیمه‌ای راه‌کار مناسب رابه مجلس پیشنهاد دهد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

تجمیع منابع بیمه‌ای نیازمند تصویب قانون درمجلس نیست

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید براینکه نیازی به تصویب قانون جدید با هدف تجمیع منابع بیمه ای وجود ندارد،گفت: دولت طبق سیاست های ابلاغی حوزه سلامت تجمیع منابع بیمه ها را دردستور کار قرار دهد.

۱۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

ضرورتی به ورود مجلس برای تعیین تکلیف بدهی بیمه‌ها وجود ندارد

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر جلوگیری از افزایش تاخیر در پرداخت بدهی بیمه ها،گفت: ضرورتی به ورود مجلس برای تعیین تکلیف بدهی بیمه ها وجود ندارد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

مهم‌ترین موضوع حال حاضر حوزه سلامت تجمیع صندوق‌های بیمه‌ای است

رنجبرزاده: مهم ترین موضوع حال حاضر حوزه سلامت تجمیع صندوق های بیمه ای است که دربرنامه پنجم توسعه نیزبه آن توجه شد، اما متاسفانه اجرایی نشده است؛ بنابراین برای ساماندهی ارایه خدمات درمانی نیازمند یک مدیریت واحد درموضوع بیمه های سلامت هستیم.

۲ تیر ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

تعیین سقف پرداخت راهی برای حذف آزمایشات غیر ضروری است

رنجبرزاده: باید از هزینه تراشی در حوزه بهداشت و درمان جلوگیری کرد لذا باید دست به عصا حرکت کنیم؛ تعیین سقف برای دفترچه های درمان از جمله روش هایی است که به طریق آن می توان از بار هزینه های سلامت کاست بدان معنا که اگر انجام برخی آزمایش ها غیرضروری است به جهت تعیین سقف دفترچه های درمانی مانع از انجام این آزمایش های غیرضروری شد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

حمایت از تولید داخل نقش موثری در کاهش قاچاق تجهیزات پزشکی دارد

رنجبرزاده: حمایت از تولید داخل در وزارتخانه بهداشت و درمان و در بخش تجهیزات پزشکی نقش موثری در کاهش قاچاق تجهیزات پزشکی دارد، هر چند که در حوزه تولید تجهیزات پزشکی و دارو در داخل کشور شرایط نسبت به گذشته مطلوب تر و پیشرفت های بسیاری دراین زمینه حاصل شده است؛ به نوعی که بخشی از نیازها درحوزه پزشکی در داخل کشور تولید می شود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو هیات رییسه مجلس:

نمی‌توان تنها با یک تصمیم انتظار افزایش جمعیت را داشت

اکبر رنجبرزاده: اجرای سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری یک موضوع چند مولفه ای است، یعنی نمی توان تنها با یک تصمیم انتظار افزایش جمعیت را داشت؛ زیرا توجه به مسائل فرهنگی، تقویت بنیان خانواده و حل مشکلات اقتصادی تاثیرمهمی در افزایش جمعیت دارد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو هیات رییسه مجلس:

وجود ۵ تا ۶ میلیون زوج نابارور در کشور

اکبر رنجبرزاده: یکی از مولفه های اجرای سیاست های جمعیتی حمایت از زوج های نابارور است، درحال حاضر حدود ۵ تا ۶ میلیون زوج نابارور در کشور زندگی می کنند، وزارت بهداشت و درمان تا کنون اقداماتی را در راستای حل مشکلات درمانی زوج های نابارور انجام داده است، البته این افراد را باید از طریق سازمان های بیمه‌گر مورد حمایت بیشتر قرار داد؛ همچنین باید اعتبارات و منابع لازم را برای درمان نازایی اختصاص داد، ازاین رو باید زمینه های مختلفی را برای اجرا و پیگیری سیاست های جمعیتی و افزایش جمعیت فراهم کرد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

استیضاح دانش‌آشتیانی تعیین تکلیف نشده است

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه هیات رئیسه با اشاره به اینکه هنوز زمان اعلام وصول استیضاح دانش‌آشتیانی مشخص نیست، تصریح کرد:استیضاح در شرایط فعلی سیاسی تلقی می‌شود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
در جلسه کمیسیون بهداشت با لاریجانی مطرح شد؛

ضرورت توجه به رفع نواقص طرح تحول سلامت

نمایندگان کمیسیون بهداشت در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس به بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان و تبیین فرمایشات رهبری با توجه به شعار سال در این حوزه پرداختند.

۶ دی ۱۳۹۵
خطاب به رییس جمهوری؛

۲۴۳ نماینده درباره تامین منابع مالی طرح تحول سلامت بیانیه صادر کردند

۲۴۳ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای به رییس جمهوری خواستار تخصیص اعتبار به طرح تحول سلامت شدند

۲۸ آذر ۱۳۹۵
عضو هیئت رئیسه مجلس؛

رقم پیشنهادی دولت برای بودجه سلامت در سال ۹۶ کافی نیست

رنجبرزاده، عضو هیات رئیسه مجلس: به نظر می‌رسد بودجه مناسب برای حوزه بهداشت و درمان و سلامت کشور در لایحه بودجه سال ۹۶ در نظر گرفته نشده بنابراین در مجلس سعی خواهیم کرد به طرق مختلف بخشی از مشکلات و کمبود منابع را جبران کنیم.

۲۴ آبان ۱۳۹۵

انتقال بیمه‌ها به وزارت بهداشت به نفع مردم یا به ضرر آنها؟

یادداشت// وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در حالی به دنبال الزام دولت به تجمیع بیمه‌های درمانی هستند که براساس نظر کارشناسان اجرای این موضوع، به ضرر مردم تمام خواهد شد.

۴ آبان ۱۳۹۵
عضو هیات رئیسه مجلس:

دولت تا پایان آبان بدهی داروخانه ها را پرداخت‌می‌کند

رنجبرزاده، عضو هیات رئیسه مجلس: منابع جهت پرداخت بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها در اختیار دولت است، داروخانه‌ها کمی صبوری کنند، دولت تا پایان آبان بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها را پرداخت خواهد کرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۵
عضو هیات رئیسه مجلس:

پرداخت به پزشکان باید دارای کف‌وسقف مشخص باشد

رنجبرزاده، عضو هیات رییسه مجلس: عدالت درنظام پرداختی ها در حوزه بهداشت و درمان باید رعایت شود، پرداختی به پزشکان باید دارای کف و سقف مشخصی باشد.