۲۸ فروردین ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

استیضاح دانش‌آشتیانی تعیین تکلیف نشده است

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه هیات رئیسه با اشاره به اینکه هنوز زمان اعلام وصول استیضاح دانش‌آشتیانی مشخص نیست، تصریح کرد:استیضاح در شرایط فعلی سیاسی تلقی می‌شود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
در جلسه کمیسیون بهداشت با لاریجانی مطرح شد؛

ضرورت توجه به رفع نواقص طرح تحول سلامت

نمایندگان کمیسیون بهداشت در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس به بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان و تبیین فرمایشات رهبری با توجه به شعار سال در این حوزه پرداختند.

۶ دی ۱۳۹۵
خطاب به رییس جمهوری؛

۲۴۳ نماینده درباره تامین منابع مالی طرح تحول سلامت بیانیه صادر کردند

۲۴۳ نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای به رییس جمهوری خواستار تخصیص اعتبار به طرح تحول سلامت شدند

۲۸ آذر ۱۳۹۵
عضو هیئت رئیسه مجلس؛

رقم پیشنهادی دولت برای بودجه سلامت در سال ۹۶ کافی نیست

رنجبرزاده، عضو هیات رئیسه مجلس: به نظر می‌رسد بودجه مناسب برای حوزه بهداشت و درمان و سلامت کشور در لایحه بودجه سال ۹۶ در نظر گرفته نشده بنابراین در مجلس سعی خواهیم کرد به طرق مختلف بخشی از مشکلات و کمبود منابع را جبران کنیم.

۲۴ آبان ۱۳۹۵

انتقال بیمه‌ها به وزارت بهداشت به نفع مردم یا به ضرر آنها؟

یادداشت// وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در حالی به دنبال الزام دولت به تجمیع بیمه‌های درمانی هستند که براساس نظر کارشناسان اجرای این موضوع، به ضرر مردم تمام خواهد شد.

۴ آبان ۱۳۹۵
عضو هیات رئیسه مجلس:

دولت تا پایان آبان بدهی داروخانه ها را پرداخت‌می‌کند

رنجبرزاده، عضو هیات رئیسه مجلس: منابع جهت پرداخت بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها در اختیار دولت است، داروخانه‌ها کمی صبوری کنند، دولت تا پایان آبان بدهی بیمه‌ها به داروخانه‌ها را پرداخت خواهد کرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۵
عضو هیات رئیسه مجلس:

پرداخت به پزشکان باید دارای کف‌وسقف مشخص باشد

رنجبرزاده، عضو هیات رییسه مجلس: عدالت درنظام پرداختی ها در حوزه بهداشت و درمان باید رعایت شود، پرداختی به پزشکان باید دارای کف و سقف مشخصی باشد.

۱۴ مهر ۱۳۹۵

نظام ارجاع و پزشک خانواده راه حل کاهش هزینه

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اجرای صحیح نظام ارجاع و پزشک خانواده با هدف کاهش هزینه ها، از ناموفق بودن اجرای آن در استان‌های پایلوت، انتقاد کرد.

۵ مهر ۱۳۹۵

مطالبه مجلس از وزارت بهداشت در رابطه با قاچاق دارو

رنجبرزاده، عضو هیات رییسه مجلس: از وزارت بهداشت ودرمان درخواست می‌شود که گزارش اقدامات خود در حوزه مبارزه با قاچاق دارو همچنین تجهیزات پزشکی را به کمیسیون بهداشت مجلس ارایه کند تا در صورت نیاز به حمایت‌های قانونی مجلس در این زمینه اقدامات خود را انجام دهد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۵

کاهش هزینه‌های درمانی با انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید براینکه انتقال سازمان بیمه سلامت از وزارت تعاون به وزارت بهداشت هزینه های درمانی را کاهش می دهد، گفت: درحال حاضر مدیریت منابع توسط بیمه سلامت به درستی صورت نمی گیرد.

۸ شهریور ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیکاری ۴۰ هزار پزشک عمومی صحت ندارد

رنجبرزاده، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: در حال حاضر ۵۳ هزار پزشک عمومی در کشور فعالیت دارند، خبر بیکاری ۴۰ هزار پزشک عمومی کاملا نادرست است. حدود ۶۹ هزار و ۵۰۰ پزشک عمومی داریم که از این تعداد چند هزار نفر خارج از کشور هستند.