۱۷ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

فارماکوپه دارویی [کتاب دستور دارویی] نیازمند به‌روزرسانی است

ترکی: برای تسهیل استفاده مردم از داروهای پیشرفته و داروهای جدید دنیا وزارت بهداشت باید در مقاطعی فارماکوپه را مورد تجدیدنظر قرار دهد. تجدیدنظر در فارماکوپه در مقاطع مختلف ضروری بوده و دولت در برنامه ششم ملزم به اجرای این قانون شده است، البته در مواقعی داروهایی توسط کمپانی‌های خارجی ساخته می‌شود که تهیه آن بسیار گران بوده و اثربخشی آن نیز مشخص نیست؛ بنابراین باید میزان اثربخشی آن توسط وزارت بهداشت مورد ارزیابی قرارگرفته و پس از تأیید به لیست فارماکوپه دارویی وارد شود.

۱۵ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

واریز سهم درمان تأمین اجتماعی به حساب خزانه در راستای شفافیت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، واریز سهم درمان تامین اجتماعی به حساب خزانه را اقدامی مهم برای شفافیت در هزینه کرد سهم درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی دانست.

۹ اسف ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمه‌ها سهم درمانی بیمه شخص ثالث را به حساب وزارت بهداشت نمی‌ریزند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول درسیستم بیمه‌ای کشور گفت: رشد قارچ گونه و فعالیت انتفاعی برخی سازمانهای بیمه‌گر در روند درمانی اختلال ایجاد می‌کند.

۲۹ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

وزارت بهداشت و بیمه‌ها باید نظارت مناسبی را بر نسخ پزشکی داشته باشند

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس نظارت بر حوزه مصرف دارو را وظیفه وزارت بهداشت دانست و گفت: وزارت بهداشت و بیمه ها باید نظارت مناسبی را بر نسخ پزشکی داشته باشند.

۲۷ دی ۱۳۹۶
نماینده فریدن:

ضمن پیش‌بینی موفقیت بالای عرضه گندم در بورس کالا، نباید بستر حمایتی خرید تضمینی دولت به یک‌باره متوقف شود

یک نماینده مجلس با اشاره به این که پیش‌بینی اقتصاددانان از موفقیت سیاست قیمت تضمینی حکایت دارد، گفت: بر این اساس لزوم حمایت از عرضه گندم در بورس بیش از پیش احساس می‌شود.

۲۴ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون تلفیق:

مجلس اعتبار سازمان بیمه سلامت را به ۱۵ هزار میلیارد تومان افزایش داد

ترکی: کمیته ای در کمیسیون تلفیق بودجه ٩٧ مجلس تشکیل شد تا راه های تامین منابع پایدار طرح تحول سلامت بررسی شود و همچنین مواردی در این طرح گنجانده شود تا شاهد کاهش هزینه های بهداشتی- درمانی باشیم. در لایحه بودجه ٩.۵ هزار میلیارد تومانی برای سازمان بیمه سلامت در نظر گرفته شده بود که در مجلس آن را به ١۵هزار میلیارد افزایش دادیم که اگر ۵۵ درصد این افزایش به سازمان بیمه سلامت تعلق گیرد، این سازمان بیمه گر می تواند بدهی خود را به مراکز درمانی و داروخانه ها پرداخت کند.

۲۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمسیون تلفیق:

در کمسیون تلفیق مقرر شده بودجه وزارت بهداشت برای اجرای نظام ارجاع به دو هزار میلیارد افزایش پیدا کند

ترکی: در لایحه بودجه ٩٧ برای اجرای نظام ارجاع هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که مقرر شده است این رقم برای اجرای سیستم ارجاع و طرح پزشک خانواده به دو هزار میلیارد افزایش پیدا کند.

۱۳ دی ۱۳۹۶
عضو کمسیون تلفیق:

در کمیسیون‌های بهداشت و تلفیق تلاش شده که بودجه به گونه‌ای تعیین شود تا بیمه‌ها قادر به پرداخت معوقاتشان باشند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام این خبر که اعضای کمیسیون بهداشت فعال در کمیسیون تلفیق به دنبال افزایش اعتبارات حوزه سلامت هستند، از احتمال پرداخت کامل معوقات بیمه‌ها در سال آینده خبر داد.

۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

افزایش بودجه برای درمان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج مهم‌ترین دغدغه کمیسیون بهداشت است

ترکی: افزایش بودجه برای درمان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج مهم‌ترین دغدغه کمیسیون بهداشت است، چراکه این بیماری‌ها، رنج مزمن، مداوم و هزینه‌های بالای درمانی را برای این بیماران و خانواده‌هایشان به همراه دارد، به همین دلیل باید تلاش شود، بخشی از اعتباراتی که به اجرای طرح تحول سلامت تخصیص یافته، به این مهم اختصاص داده شود. در نشست اخیر کمیسیون بهداشت با اعضای انجمن‌های ام اس و ای بی، قرار بر این شد که، تلاش کنیم تا در کمیسیون تلفیق بودجه با نظر مثبت، مقداری از بودجه بیماری‌های خاص را افزایش دهیم.

۲ دی ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

بودجه حوزه سلامت هفت درصد نسبت به بودجه سال گذشته افزایش داشته

ترکی: بودجه حوزه سلامت هفت درصد نسبت به بودجه سال گذشته افزایش داشته، که اگر مبلغ حدود سه میلیارد تومان ناشی از هدفمندی یارانه‌ها که در لایحه بودجه ۹۷ بدان اشاره نشده به‌طور جداگانه به وزارت بهداشت تخصیص داده شده و پرداخت شود، بودجه حوزه سلامت به یازده درصد خواهد رسید، بنابراین برای تامین نیازهای این بخش باید بودجه قسمت‌هایی که هزینه‌های اضافی به حوزه سلامت تحمیل می‌کند را کاهش داده و به قسمت‌هایی که نیاز به تامین اعتبارات دارند، بیفزایند.

۲۴ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

افزایش دو برابری میزان بودجه درمان بیماری‌های صعب‌العلاج هنوز هم کافی نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزایش اعتبارات بخش درمان بیماری‌های صعب‌العلاج در لایحه بودجه ۹۷ را مثبت ارزیابی کرد.

۶ آبا ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

نقدینگی بالا و پروژه‌های نیمه‌تمام گلوی اقتصاد را می‌فشارد

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی گفت: باید خصوصی‌سازی واقعی را انجام داد و برای این منظور مردم باید وارد صحنه شوند.

۸ مرد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

طرح تحول سلامت برای تداوم به منابع پایداری نیاز دارد

ترکی: طرح تحول سلامت برای تداوم به منابع پایداری نیاز دارد، هر چند بخشی از منابع مالی مثل ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها، یک درصد ارزش افزوده و مالیات بر دخانیات از گذشته به طرح تحول اختصاص پیدا کرده است، اما باید این منابع در مقام عمل هم تخصیص پیدا کند و البته می توان آن ها را با تخصیص های بیشتری تقویت کرد.

۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

احیای وزارت بازرگانی برخلاف برنامه ششم است

ترکی: احیای مجدد وزارت بازرگانی به ضرر تولید ملی و برخلاف برنامه ششم توسعه است. زمانی که تفکیک وزارتخانه‌ها اجرایی شود، دولت بزرگ‌تر شده و درنهایت یک سری از افراد نورچشمی‌های خودشان را می‌آورند.

۲۷ فرو ۱۳۹۶
در جلسه کمیسیون بهداشت با لاریجانی مطرح شد؛

ضرورت توجه به رفع نواقص طرح تحول سلامت

نمایندگان کمیسیون بهداشت در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس به بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان و تبیین فرمایشات رهبری با توجه به شعار سال در این حوزه پرداختند.