۸ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت مجلس:

طرح تحول سلامت برای تداوم به منابع پایداری نیاز دارد

ترکی: طرح تحول سلامت برای تداوم به منابع پایداری نیاز دارد، هر چند بخشی از منابع مالی مثل ۱۰ درصد از هدفمندی یارانه ها، یک درصد ارزش افزوده و مالیات بر دخانیات از گذشته به طرح تحول اختصاص پیدا کرده است، اما باید این منابع در مقام عمل هم تخصیص پیدا کند و البته می توان آن ها را با تخصیص های بیشتری تقویت کرد.

۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

احیای وزارت بازرگانی برخلاف برنامه ششم است

ترکی: احیای مجدد وزارت بازرگانی به ضرر تولید ملی و برخلاف برنامه ششم توسعه است. زمانی که تفکیک وزارتخانه‌ها اجرایی شود، دولت بزرگ‌تر شده و درنهایت یک سری از افراد نورچشمی‌های خودشان را می‌آورند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
در جلسه کمیسیون بهداشت با لاریجانی مطرح شد؛

ضرورت توجه به رفع نواقص طرح تحول سلامت

نمایندگان کمیسیون بهداشت در جلسه‌ای با حضور رئیس مجلس به بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان و تبیین فرمایشات رهبری با توجه به شعار سال در این حوزه پرداختند.

۱ فروردین ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت عنوان کرد؛

گرایش دوباره برخی پزشکان به دریافت زیرمیزی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه با اجرای طرح تحول سلامت زیرمیزی پزشکان کاهش یافت، گفت: عدم پرداخت به موقع مطالبات پزشکان، دریافت‌های خارج از عرف برخی را پزشکان شاهد هستیم.

۱۹ مهر ۱۳۹۵

فیش های نجومی در جیب کدام پزشکان

گزارش// موضوع فیش های نجومی که تابستان امسال رسانه ای شد و اخیرا رئیس دیوان محاسبات نیز گزارش آن را به نمایندگان مجلس ارائه داد، باعث شد که وزارت بهداشت و در امتداد آن، جامعه پزشکی نیز زیر ذره بین و نگاه مردم و مسئولان قرار بگیرند.

۱۸ شهریور ۱۳۹۵

تدارک ایجاد یک منبع مالی پایدار و مستمر برای آموزش و پرورش در برنامه ششم

ترکی، نماینده مجلس شواری اسلامی: مهم‌ترین مشکل آموزش و پرورش در بخش نیروی انسانی و معضلات مربوط به آن است./ متأسفانه آموزش و پرورش در بخش منابع مالی دچار تنگناست و وضعیت معیشتی معلمان دچار مشکل است. در برنامه ششم توسعه با ایجاد یک درآمد مستمر و پایدار برای همیشه به این موضوع پایان دهیم.