۳ ارد ۱۳۹۷

مشاور روحانی: وزیر راه به دلیل ناراحتی از قضیه استیضاح به جان سازمان نظام مهندسی افتاده است

اکبر ترکان که زمانی رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی بود رفتار آخوندی در خصوص سازمان مهندسی ساختمان را ناشی از ناراحتی وی بابت استیضاح شدن عنوان کرده است

۹ فرو ۱۳۹۷

امیدی نداریم بتوانیم همه محلات فرسوده را نوسازی کنیم

مشاور رئیس جمهور در نوسازی بافت های فرسوده گفت: اگر بتوانیم تنها نصف ۱۳۵۰ محله فرسوده را نوسازی کنیم موفقیت خوبی کسب کرده ایم زیرا امیدی نداریم که به همه اهداف دست یابیم.

۱۱ مرد ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

ورود بانک‌ خارجی به مناطق آزاد لازمه ورود مناطق آزاد به نسل چهارم است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: تحقق نسل چهارم مناطق آزاد نیازمند عملیات مالی مطابق با بازارهای جهانی است.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

دبیر شورای عالی مناطق آزاد: ایدرو باید تعریف جدیدی برای ۵۰ سال دوم فعالیت خود داشته باشد

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باید تعریف جدیدی برای ۵۰ سال دوم فعالیت خود داشته باشد.

۱۸ ارد ۱۳۹۶

اکبر ترکان: افزایش صادرات از محورهای پیشنهادی ستاد اقتصاد مقاومتی برای مناطق آزاد است

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور گفت:ستاد اقتصاد مقاومتی چهار محور ‘ تولید، عمق بخشی تکنولوژی، صادرات و گردشگری ‘ را طی سال جاری برای مناطق آزاد تجاری و صنعتی ترسیم کرده است.

۱۸ ارد ۱۳۹۶

رشد ۲۷ درصدی ظرفیت صادراتی مناطق آزاد کشور

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از رشد ۲۷ درصدی ظرفیت مناطق آزاد کشور خبر داد.

۷ اسف ۱۳۹۵

پاس‌کاری تصویب مناطق آزاد جدید بین مجلس و دولت

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به آخرین وضعیت تصویب ۷ منطقه آزاد جدید در کشورمان، گفت: مجلس معتقد است محدوده های این مناطق باید به تصویب دولت برسد، دولت می گوید هیات وزیران باید محدوده ها را تصویب کند.

۴ اسف ۱۳۹۵

برنامه افزایش ۳ برابری جمعیت سواحل جنوب کشور

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به تمرکز جمعیت جهان در سواحل و این که در ایران تنها ۲ درصد جمعیت در سواحل زندگی می کنند گفت: ما فعلا به ۵ میلیونی شدن جمعیت سواحل فکر می کنیم.

۲۹ بهم ۱۳۹۵
دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

سخت‌گیری‌های بانک مرکزی باعث شد تا متقاضیان ایجاد بانک‌های خارجی در مناطق آزاد عقب‌نشینی کنند

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان این‌که سخت‌گیری‌های بانک مرکزی باعث شد تا متقاضیان ایجاد بانک‌های خارجی و آفشور در مناطق آزاد عقب‌نشینی کنند، گفت:‌ بهتر است مناطق آزاد زیر مجموعه وزارت راه باشد تا وزارت اقتصاد.

۲۵ بهم ۱۳۹۵

اکبر ترکان، مجوز فرودگاه را با جان‌کندن گرفتم/ما را به وزارت راه بسپرید نه اقتصاد

دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان این‌که مقصر غفلت از توسعه سواحل مُکران هستم از دریافت مجوز ساخت فرودگاه در کنارک با جان‌کندن خبر داد و گفت: دبیرخانه مناطق آزاد را به جای وزارت اقتصاد به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنید.

۵ بهم ۱۳۹۵

دبیر شورایعالی مناطق آزاد: منطقه آزاد چابهار با توجه به موقعیت راهبردی به یکی از مکان‌های مهم اقتصادی و تجاری تبدیل خواهد شد.

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: منطقه آزاد چابهار با قرار گرفتن در منطقه ای راهبردی به عنوان یکی از قطب های مهم و اصلی اقتصادی در سواحل مکران می تواند نقش مهمی در توسعه ایران اسلامی داشته باشد.

۲۹ دی ۱۳۹۵

ترکان: عده‌ای عملکرد مناطق آزاد را وارونه جلوه می‌دهند

دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور و مشاور ارشد رئیس جمهوری گفت: در حالی که مناطق آزاد محلی برای تولید و صادرات است، عده ای ورود کالای قاچاق به داخل کشور را به مناطق آزاد نسبت می دهند.

۲۸ دی ۱۳۹۵

ترکان: منطقه آزاد ماکو با افزایش مبادلات تجاری ایران و ترکیه شکوفا می شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و مشاور ارشد رئیس جمهوری با اشاره به هدفگذاری ایران و ترکیه برای افزایش مبادلات تجارت ۲ کشور تا سقف ۳۰ میلیارد دلار گفت: منطقه آزاد ماکو در سایه افزایش حجم تجاری ایران و ترکیه شکوفا می شود.

۱۲ دی ۱۳۹۵

ترکان: موافق واردات کالای همراه مسافر به سرزمین اصلی نیستیم

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه مخالف واردات کالای همراه مسافر از مناطق آزاد به سرزمین اصلی هستیم، گفت: به دلیل صحت نداشتن واردات قاچاق از مناطق آزاد به سرزمین اصلی به نعمت‌زاده اعتراض کردم.

۵ دی ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: واردات ۳ میلیارد دلاری قاچاق از مناطق آزاد در برابر صادرات یک میلیارد دلاری صورت گرفته است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در مناطق آزاد ، پارسال ۳ میلیارد دلار واردات قاچاق و ۳ میلیارد دلار واردات رسمی در مقابل یک میلیارد دلار صادرات انجام شده است یعنی نسبت صادرات به جمع واردات و قاچاق یک ششم بوده است.