۱۴ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۱۱۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این آمار ۵۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان هستند.

۲۷ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی:

اعتیاد و طلاق؛ دو آسیب اجتماعی مهم کشور است

رئیس سازمان بهزیستی افزود:طلاق دومین آسیب اجتماعی در کشور شناخته شده است که بعد از اعتیاد قرار دارد و بر اساس مطالعات انجام شده، اعتیاد خود باعث افزایش طلاق، کودک‌آزاری، رها شدن کودکان کار و خیابان، فرار و … می‌شود.

۳ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی:

۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار اختصاص داده شد

رئیس سازمان بهزیستی از اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه اجتماعی زنان و دختران (سرپرست خانوار) خبر داد و گفت: تعدادی افراد جدید به لیست بیمه اضافه می شود.

۲۹ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

۴۷.۵ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد

محسنی بندپی: ۴۷.۵ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد در میان کل طلاق‌های صورت گرفته در کشور ۷۲ درصد از آن‌ها زیر ۳۵ سال سن دارند.

۲۹ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

درصد کمی از طلاق‌های ثبت‌شده مربوط به مشکلات اقتصادی است

محسنی بندپی: ۷۰ درصد از طلاق‌ها مربوط به مسائل اجتماعی، تفاوت سن، تحصیلات، دخالت‌های والدین و ناتوانی‌های جنسی مربوط است. درصد کمی از طلاق‌های ثبت‌شده مربوط به مشکلات اقتصادی است.

۲۹ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

ثبت الکترونیکی طلاق، نرخ طلاق را ۸ درصد کاهش داده است

محسنی بندپی: ثبت الکترونیکی طلاق نیز اقدام دیگر سازمان بهزیستی در حوزه کاهش طلاق بوده است. در این سامانه که ثبت طلاق به‌جای قوه قضاییه در سازمان زیر نظر سازمان بهزیستی انجام می‌شود مشاورین این سازمان با انجام مداخلاتی توانسته‌اند ۸.۱ درصد میزان طلاق را کاهش دهند.

۱۵ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

پیش‌بینی می‌شود در ۳۰ سال آینده شاهد افزایش ۳۰ درصدی جمعیت سالمندان کشور باشیم

بر اساس آخرین سرشماری حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند باید تدابیری برای رفاه و آسایش این قشر فراهم کنیم. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود در ۳۰ سال آینده شاهد افزایش ۳۰ درصدی جمعیت سالمندان کشور باشیم. هم‌اکنون سن امید به زندگی در زنان به ۷۸ سال و در مردان به ۷۳ سال رسیده است در حالی که پیش از پیروزی انقلاب میانگین سن بین ۵۵ تا ۶۵ سال بود.

۱۵ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سند سالمندی برای تصویب به دولت ارسال شده است

انوشیروان محسنی بندپی: باید برای حمایت‌های اجتماعی و روانی از سالمندان و همچنین توسعه مراکز اقامتی و نگهداری از آنان برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد که بر همین اساس اجلاس منطقه‌ای سالمندان با همکاری سازمان‌های بین‌المللی حوزه سالمندی با محور دبیرخانه شورای سالمندان سازمان بهزیستی برگزار می‌شود. یکی از اقدامات مثبت و اثربخش سازمان بهزیستی کشور تدوین سند سالمندی است. هم‌اکنون این سند در اختیار هیئت دولت قرار گرفته است و با توجه به وضعیت کنونی در صورتی که برای جمعیت سالمند آینده برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری نشود در آینده با چالش‌های بسیاری در این زمینه مواجه خواهیم بود.

۱۵ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

پیش‌بینی می‌شود در ۳۰ سال آینده شاهد افزایش ۳۰ درصدی جمعیت سالمندان کشور باشیم

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تدوین سند سالمندی گفت: هم اکنون این سند در اختیار هیات دولت قرار گرفته‌است.

۹ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

۲۰۸ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار، خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: از حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده زن سرپرستی که داریم، ۲۰۸ هزار نفر از این زنان، خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

۲ دی ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

طرح ثبت الکترونیکی طلاق در ۱۱ استان کشور اجرا می‌شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: انجام برخی اقدامات در حوزه طلاق در بعضی از استان‌ها سبب کاهش قابل توجه آمار طلاق شده و این طرح باید در سایر استان‌ها نیز تعمیم یابد.

۲۴ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

آئین نامه غربالگری ژنتیک ازدواج در هیئت دولت در حال بررسی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: آئین نامه مرتبط با غربالگری ژنتیک ازدواج تهیه و برای تصویب آن منتظر اعلام نهایی هیئت دولت هستیم.

۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

۱۱۰هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش بهزیستی، بیمه هستند

معاون وزیرکار، رفاه و اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی گفت: به رغم اینکه ۱۱۰ هزار زن سرپرست خانوار زیرپوشش این سازمان بیمه هستند اما این شمار ناچیز است و برای از بین بردن نگرانی اقتصادی این جامعه باید اقدام های بیشتری انجام شود.

۳۰ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

برنامه هایی داریم تا آموزش های پیش از ازدواج در کل کشور اجرایی شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال آموزش های پیش از ازدواج را در یزد اجباری کردیم و برنامه هایی در دست است تا این طرح در کل کشور اجرایی شود.

۱۷ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

به ازای هر چهار ازدواج در کشور یک مورد طلاق وجود دارد

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به ازای هر چهار ازدواج در کشور یک مورد طلاق وجود دارد و کاهش این آسیب اجتماعی در دستور کار این سازمان قرار دارد.