۲۹ مرداد ۱۳۹۷

چند درصد فضای کسب و کار در اختیار کارافرینان است؟

سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: نیم درصد از کل فضای کسب و کار دراختیار کارآفرینان است که این میزان ۳۸ درصد بازار اشتغال را به خود اختصاص داده است.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سامانه ثبت الکترونیکی طلاق از مردادماه در ۱۱ استان راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پذیرش ٧١ هزارو ۶٠٠ معتاد در مراکز ماده ١۵ و ١۶ گفت: اظهارت اخیر قوه قضاییه درباره انتقال معتادان به بازداشتگاه کهریزک، مربوط به خرده فروشان بوده‌، این در حالیست که سازمان بهزیستی تنها مسئول صدور مجوز برای مراکز نگهداری از معتادان است.

۲۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

طلاق در یک شیب روبه کاهش قرار گرفته است

رئیس سازمان بهزیستی کشور به فعالیت مجتمع‌های خدماتی بهزیستی و همچنین سه رویکرد پیشگیری اجتماعی و توانبخشی اشاره کرد و گفت: به صراحت اعلام می‌کنم که در کنترل آسیب‌های اجتماعی به حالت ایستایی رسیده‌ایم و وضعیت در بحث طلاق و اعتیاد در یک شیب روبه کاهش قرار گرفته؛ به طوری که ما با شناسایی محلات پرخطر در حوزه اعتیاد سعی می‌کنیم با کمک ۵ هزار و ۲۰۰ تیم اجتماع‌محور آسیب‌ها و دغدغه‌ها را به حداقل برسانیم.

۲۵ خرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

حدود ۹.۳ درصد جمعیت کشور سالمند هستند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: حدود ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر که ۹.۳ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند سالمند هستند.

۱۴ خرداد ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۱۱۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این آمار ۵۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان هستند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی:

اعتیاد و طلاق؛ دو آسیب اجتماعی مهم کشور است

رئیس سازمان بهزیستی افزود:طلاق دومین آسیب اجتماعی در کشور شناخته شده است که بعد از اعتیاد قرار دارد و بر اساس مطالعات انجام شده، اعتیاد خود باعث افزایش طلاق، کودک‌آزاری، رها شدن کودکان کار و خیابان، فرار و … می‌شود.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی:

۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار اختصاص داده شد

رئیس سازمان بهزیستی از اختصاص ۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه اجتماعی زنان و دختران (سرپرست خانوار) خبر داد و گفت: تعدادی افراد جدید به لیست بیمه اضافه می شود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی:

در سال ۲۰۳۰ جمعیت سالمندی کشور دو برابر می‌شود

محسنی بندپی: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵، ۹.۳ درصد جمعیت کشور دچار سالمندی شده‌اند. در سال ۹۵ میانه جمعیت کشور بین ۳۰ تا ۳۲ سال بوده و پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال ۱۴۲۰ به ۴۲ سال برسد. پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۳۰ جمعیت سالمندی کشور دو برابر شود و این رقم در سال ۲۰۵۰ به حدود ۳۰ میلیون جمعیت سالمند در کشور خواهد رسید.

۲۷ فروردین ۱۳۹۷
رئیس سازمان بهزیستی:

به ازای هر ۳.۹ ازدواج در سال ۹۶، یک طلاق ثبت شده است

محسنی بندپی: در شهر تهران در سال ۹۵،‌ یک طلاق به ازای هر ۲.۵ و در سال ۹۶، یک طلاق به ازای هر ۲.۳ ازدواج رخ داده است. آخرین میانگین کشوری وقوع طلاق نیز یک طلاق به ازای هر ۳.۹ ازدواج ثبت شده است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

توسط سامانه ثبت الکترونیکی طلاق، در دو سال اخیر تعداد طلاق‌ها کاهش یافته است

رییس سازمان بهزیستی کشور از تحویل ۳۰۰۰مسکن به خانواده‌های دارای بیش از دو معلول و ۸۰۰۰ مسکن در حال ساخت برای آنان خبر داد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

۴۷.۵ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد

محسنی بندپی: ۴۷.۵ درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد در میان کل طلاق‌های صورت گرفته در کشور ۷۲ درصد از آن‌ها زیر ۳۵ سال سن دارند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

درصد کمی از طلاق‌های ثبت‌شده مربوط به مشکلات اقتصادی است

محسنی بندپی: ۷۰ درصد از طلاق‌ها مربوط به مسائل اجتماعی، تفاوت سن، تحصیلات، دخالت‌های والدین و ناتوانی‌های جنسی مربوط است. درصد کمی از طلاق‌های ثبت‌شده مربوط به مشکلات اقتصادی است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

ثبت الکترونیکی طلاق، نرخ طلاق را ۸ درصد کاهش داده است

محسنی بندپی: ثبت الکترونیکی طلاق نیز اقدام دیگر سازمان بهزیستی در حوزه کاهش طلاق بوده است. در این سامانه که ثبت طلاق به‌جای قوه قضاییه در سازمان زیر نظر سازمان بهزیستی انجام می‌شود مشاورین این سازمان با انجام مداخلاتی توانسته‌اند ۸.۱ درصد میزان طلاق را کاهش دهند.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

پیش‌بینی می‌شود در ۳۰ سال آینده شاهد افزایش ۳۰ درصدی جمعیت سالمندان کشور باشیم

بر اساس آخرین سرشماری حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند باید تدابیری برای رفاه و آسایش این قشر فراهم کنیم. با توجه به بررسی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود در ۳۰ سال آینده شاهد افزایش ۳۰ درصدی جمعیت سالمندان کشور باشیم. هم‌اکنون سن امید به زندگی در زنان به ۷۸ سال و در مردان به ۷۳ سال رسیده است در حالی که پیش از پیروزی انقلاب میانگین سن بین ۵۵ تا ۶۵ سال بود.

۱۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

سند سالمندی برای تصویب به دولت ارسال شده است

انوشیروان محسنی بندپی: باید برای حمایت‌های اجتماعی و روانی از سالمندان و همچنین توسعه مراکز اقامتی و نگهداری از آنان برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد که بر همین اساس اجلاس منطقه‌ای سالمندان با همکاری سازمان‌های بین‌المللی حوزه سالمندی با محور دبیرخانه شورای سالمندان سازمان بهزیستی برگزار می‌شود. یکی از اقدامات مثبت و اثربخش سازمان بهزیستی کشور تدوین سند سالمندی است. هم‌اکنون این سند در اختیار هیئت دولت قرار گرفته است و با توجه به وضعیت کنونی در صورتی که برای جمعیت سالمند آینده برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری نشود در آینده با چالش‌های بسیاری در این زمینه مواجه خواهیم بود.