۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
سال ٩٦؛ سال رونق صنعت نفت

١٠ میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی ایران سرمایه گذاری می‌شود

معاون امور بین المللی و بازرگانی وزیر نفت گفت: صنعت پتروشیمی ایران در آینده نزدیک، ١٠ میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید خارجی را در مسیر توسعه جذب می‌کند.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت خبر داد؛

آمادگی آلمان برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت از آمادگی شرکت آلمانی لینده برای سرمایه گذاری مستقیم و حضور در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل:

سرمایه‌گذاران خارجی نگران بازگشت تحریم‌ها نباشند

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت در باره نگرانی سرمایه‌گذاران در صورت بازگشت دوباره تحریم‌ها علیه ایران گفت: تحریم‌ها عطف به ماسبق نمی‌شوند و در مورد کسب و کارهایی که پیش از تحریم‌ها وجود داشته اعمال نمی‌شود.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵
معاون بین الملل وزیر نفت:

شرکت های آمریکایی امکان حضوردر مناقصه های نفتی ایران ندارند/ بی تاثیری اقدام های واشنگتن بر روند مذاکره با شرکت های بین المللی

معاون امور بین الملل وزیر نفت درباره تاثیر اقدام ها و تحریم های جدید آمریکا بر روند مذاکرات و همکاری شرکت های اروپایی و آسیایی با ایران، تاکید کرد: این اقدام ها تاثیری نداشته است و این شرکت ها همچنان به دنبال همکاری هستند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵
معاون زنگنه به خبر داد:

۶۰ میلیارد دلار تفاهم نامه نفتی با خارجی‌ها امضا کردیم/ امضای ۱۱ میلیارد دلار MOU برای پالایشگاه‌ها

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از امضای بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار تفاهم نامه و موافقت نامه اصولی با شرکت‌هایی از اروپا و آسیا در صنایع نفت، گاز، پالایشگاهی و پتروشیمی ایران خبر داد.

۴ آذر ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت:

بلاروس آماده خرید نفت از ایران است

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از آمادگی بلاروس برای خرید نفت از ایران خبر داد و گفت: مذاکرات بیشتر در این زمینه ادامه خواهد یافت.

۲۲ آبان ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت خبر داد

مذاکرات ایران با روسیه برای سواپ روزانه ۱۵۰ هزار بشکه نفت

معاون امور بین الملل وزیر نفت ایران گفت: تهران در حال مذاکره با شرکت های روسی در زمینه قراردادهای سواپ نفت است و قراردادهای اولیه احتمالا شامل سواپ ۱۵۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.

۲۲ آبان ۱۳۹۵
معاون زنگنه خبر داد:

ایران ۱۳۰ میلیارد دلار قرارداد جدید نفتی امضا می‌کند

معاون وزیر نفت با اشاره به تعریف ۱۱ پروژه مذاکراتی ایران با شرکت‌های بین‌المللی در بخش بالادستی نفت، گفت: پیش بینی می‌شود ایران قراردادهای نفتی به ارزش ۱۳۰ میلیارد دلار امضا کند.

۲ آبان ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت خبرداد

مذاکرات ایران و کشورهای حاشیه خزر برای سوآپ نفت خام

معاون وزیر نفت گفت: فرصت‎های زیادی در دریای خزر و در بخش سواپ و ترانزیت نفت خام در شمال کشور وجود دارد که در این زمینه مذاکراتی در دستور کار است.

۱۹ مهر ۱۳۹۵
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت:

قراردادهایی به ارزش ١٠ میلیارد دلار امسال در صنعت نفت امضا می‌شود

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: تا پایان سال ٩۵ قراردادهایی به ارزش ١٠ میلیارد دلار در صنعت نفت و گاز ایران امضا می شود.

۸ شهریور ۱۳۹۵

خزانه‌داری آمریکا بانک‌های اروپایی را از همکاری با ایران می‌ترساند

معاون وزیر نفت ایران گفت: به رغم وعده های غرب مبنی بر لغو تحریم ها، خزانه داری آمریکا اقدام به ارعاب بانک های اروپایی در خصوص همکاری با ایران کرده است.

۳ شهریور ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی:

مالزی خواهان ازسرگیری خرید نفت خام ایران شد

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از تمایل مالزی به خرید نفت و فرآورده های نفتی از ایران خبر داد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵

معاون وزیر نفت: شرکت ملی نفت برای واگذاری توسعه میدانها به شرکتهای داخلی آمادگی دارد

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیرنفت با بیان این که مذاکرات اولیه با شرکتهای خارجی برای امضای قراردادهای نفتی به صورت فعال در جریان است، گفت: تا پایان امسال شاهد امضای قراردادهای جدید این صنعت خواهیم بود.

۲۰ تیر ۱۳۹۵
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت

نخستین قرارداد نفتی در قالب مدل جدید، ٣ ماه آینده امضا می شود

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با بیان این که مدل جدید قراردادهای نفتی تا یک ماه و نیم آینده وارد مرحله عملیاتی می شود، گفت: انتظار می رود نخستین قرارداد نفتی در قالب مدل جدید، ٣ تا چهار ماه آینده به امضا برسد.

۲۰ تیر ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت اعلام کرد:

نهایی شدن مدل جدید قراردادهای نفتی تا ۵۰روز آینده/هدفگذاری ۱۸۵میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت نفت برای ۵سال

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت گفت: برای پنج سال آینده ۱۸۵ میلیارد دلار پروژه در صنایع بالا، میان و پایین دستی صنعت نفت تعریف شده و می توانیم سالیانه ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار جذب سرمایه داشته باشیم.