۲۲ آبا ۱۳۹۶

بعد از گذشت سه سال ارزیابی طرح تحول سلامت نشان داد که، اجرای آن با موفقیت همراه نبوده است

قانونگذاران معتقدند اجرای طرح تحول سلامت که انتظار می‌رفت، با مدیریت هزینه‌کردها، موجب ساماندهی حوزه سلامت شود، امروز به دلیل عدم تامین اعتبارات حرکت به سمت سراشیبی سقوط را در پیش گرفته است.

۱۷ اسف ۱۳۹۵

بیمه درمان کارگری جدا نشود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه اخیر مجلس در خصوص نشان دار شدن سهم درمان کارگری تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مکلف است سهم درمان کارگری را جدا کند، اما اگر بیمه درمان کارگری جدا نشود، مجازات در انتظار قانون شکنان خواهد بود.

۶ دی ۱۳۹۵
با موافقت نمایندگان در مجلس؛

برای افزایش سرانه مصرف شیر، نوشابه‌های گازدار و چربی‌های ترانس بالا مشمول عوارض شدند

نمایندگان مردم در مجلس به منظور افزایش سرانه مصرف شیر در کشور با اخذ عوارض از انواع چربی‌های با ترانس بالا و نوشابه‌های گازدار موافقت کردند.

۱۸ آبا ۱۳۹۵
عضو هیات رئیسه مجلس:

صندوق‌های بیمه ای برای تجمیع به قانون تمکین کنند

قاضی زاده هاشمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس: مسئله تجمیع منابع بیمه‌ها در قانون برنامه‌پنجم توسعه و سیاست‌های کلی سلامت حل شد، در لایحه برنامه‌ششم تنها به دنبال تمرکز تولیت نظام‌سلامت لذا صندوق‌های باید به این قانون تمکین کنند.

۲۹ مرد ۱۳۹۵

تداوم بدهی بیمه‌ها به تعطیلی بخش دولتی می‌انجامد

قاضی زاده هاشمی، عضو هیات رئیسه مجلس: بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی به قبح در بخش درمان تبدیل شده است، ادامه این روند در کسری بودجه بیمه‌ها به تعطیلی بخش دولتی منجر خواهد شد.

۱۵ مرد ۱۳۹۵

شکل پرداخت کارانه پزشکان تبعیض آمیز است

قاضی زاده، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: پرداخت کارانه به شکل فعلی به پزشکان و پرستاران درست نیست چون تا زمانی که دریافت آنها بابت خدمات باشد همین تبعیض و بی عدالتی وجود دارد. متاسفانه وقتی کارانه متناسب باخدمات ارائه شده به بیمار باشد این شبهه وجود دارد که برخی خدمات نیاز نیست و تنها این نظام سلامت را تهدید می کند.

۱۶ خرد ۱۳۹۵

دقت همه‌جانبه در افزایش کیفی و کمی جمعیت

به گزارش عیارآنلاین،با نگاه به جمعیت ایران درمی‌یابیم که تئوری‌های رشد جمعیت به مرور زمان تغییر زیادی داشته است. امروز دیگر کسی به جمعیت به‌عنوان یک نکته سلبی نمی‌نگرد زیرا یکی از پایه‌های قدرت هر کشور را جمعیت ایجاد می‌کند و تقریباً در همه جای دنیا به همین صورت است. در جهان امروز کشورهایی که […]

۷ ارد ۱۳۹۵

اصلاح نظام بانکی؛ اهمال دولت، تاخیر مجلس

با وجودی که اصلاح نظام بانکی، پیش‌نیاز اجرای سیاست‌های کلی اقتصادمقاومتی است، اما تاکنون اقدام عملی برای رفع ایرادات اساسی عملکرد شبکه بانکی انجام نشده است. ولی مجلس نهم در روزهای آخر کار خود به‌فکر رفع این نقیصه افتاده است.

۷ ارد ۱۳۹۵

خروجی همایش درمان ناباروی جهرم در مجلس مورد بحث قرار می‌گیرد

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: خروجی همایش درمان ناباروی جهرم در مجلس مورد بحث قرار می‌گیرد.

۲۹ دی ۱۳۹۴

«زیارت» به لایحه برنامه ششم اضافه شد

به فاصله یک روز از ارائه هم‌زمان لایحه برنامه ششم توسعه کشور و لایحه بوجه سال‌۹۵ از سوی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی، ماده‌۱۲ با موضوع «زیارت» که از لایحه برنامه ششم حذف شده بود، دوباره با رایزنی نمایندگان به این برنامه افزوده شد.

۲۸ دی ۱۳۹۴

اعضای کمیسیون‌های تلفیق و بودجه ۹۵ در کمیسیون بهداشت انتخاب شدند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از انتخاب اعضای کمیسیون‌های تلفیق برنامه ششم و بودجه ۹۵ خبر داد و گفت که همچنین اعضای این کمیسیون جلسه‌ای را در وزارت رفاه جهت استماع نظرات مربوط به این حوزه از مسئولان مربوطه برگزار کردند.

۱۳ مرد ۱۳۹۴

معاون تامین اجتماعی: خبر اخراج ۴۷ هزار مادر شاغل مربوط به دو سال پیش است

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: خبر اخراج ۴۷ هزار مادر شاغل مربوط به دو سال پیش است که جدیداً یک خبرگزاری آن را بازنشر کرده است .

۳۰ خرد ۱۳۹۴

بیمه ها باید تجمیع شوند/ زیان دهی ۲۲ صندوق بیمه ای

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر ضرورت تجمیع بیمه ها به منظور تسریع در رسیدن به اهداف حوزه سلامت کشور تاکید کرد.

۶ دی ۱۳۹۳
قاضی‌زاده در گفت‌وگویی اعلام کرد

مسئولان درباره آلودگی هوا آدرس غلط می‌دهند/ باز شدن پای «پورسانت‌بگیران» در بنزین

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه اگر حرف دولت درست بود چرا با قطع بنزین پتروشیمی و واردات بنزین از خارج مشکل آلودگی هوا حل نشد، گفت: مسئله این است که مسئولان از اساس آدرس غلط به مردم می‌دهند.

۲۵ مهر ۱۳۹۳

نماینده مجلس: جمعیت از عوامل مهم در افزایش قدرت کشورها است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: جمعیت از جمله مهمترین مولفه ها در افزایش قدرت کشورها در عرصه جهانی محسوب می شود.