۱۸ ارد ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت خبر داد

مذاکرات اولیه سوآپ با روسیه، قزاقستان و ترکمنستان

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت از انجام مذاکرات اولیه برای سوآپ نفت و گاز با ترکمنستان، روسیه و قزاقستان خبرداده و بر لزوم فعالیت بخش خصوصی در این زمینه تاکید کرد.

۱۶ فرو ۱۳۹۵

خارجی‌ها کدام میادین نفتی ایران را می‌خواهند؟+جدول

در حالی مسئولان نفتی از سپردن توسعه بعضی میادین نفت و گاز ایران به شرکت‌های بخصوصی از کشورهای مختلف دنیا سخن می‌گویند که تکلیف الگوی جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC و ایرادات طرح شده درباره آن هنوز مشخص نشده است.

۸ آذر ۱۳۹۴
معاون وزیر نفت:

توانمندی شرکت‌های نفتی ایرانی از دستاوردهای تحریم است

معاون وزیر نفت با اشاره به تاثیر مثبت تحریم‌ها در اقتصاد ایران گفت: صنعت نفت ایران توانست در دوران تحریم‌ها توانمند شود و از طرفی وابستگی بودجه به نفت نیز کاهش یافت.

۱۱ آبا ۱۳۹۴

لغو «تحریم‌ فروش نفت» و «بازگرداندن پول نفت» کجا گم شده‌اند؟

به نظر می‌رسد مقامات دولتی به ۲ ابهام بسیار مهم درباره لغو «تحریم فروش نفت» و «تحریم بازگردانده شدن پول نفت» دقت نکرده‌اند؛ این بی‌دقتی در آینده هزینه‌های سنگینی برای برنامه های اقتصادی و سیاست‌های بین‌المللی دولت ایجاد می کند.

۹ آبا ۱۳۹۴

بستن قرارداد با سرمایه‌گذاران خارجی منوط به حضور شرکتهای داخلی

معاون وزیر نفت در امور بین‌الملل، از حضور شرکت اتریشی و چند شرکت دیگر در عرصه سرمایه‌گذاری صنعت نفت خبر داد و گفت هنوز زود است، باید منتظر حضور شرکت‌های خارجی در روزهای پسابرجام باشیم.

۲۰ شهر ۱۳۹۴

پیشنهاد ۳ شرکت خارجی برای خرید تنها پروژه LNG ایران

یک منبع آگاه از تمایل ۳ شرکت‌ از اروپا، چین و یکی از کشورهای عربی برای خریدن پروژه نیمه کاره ایران LNG و سرمایه‌گذاری در آن خبرداد.

۳۰ تیر ۱۳۹۴
معاون وزیر نفت با تاکید بر تغییر شرایط ایران در عرصه بین المللی

قرارداد با شرکتهای خارجی بر اساس شرایط رقابتی امضا می شود

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با تاکید بر این که فضای بین المللی در مورد ایران تغییر کرده است، گفت: قراردادهای آتی ایران با شرکتهای خارجی بر اساس شرایط رقابتی امضا می شود.

۳۰ آذر ۱۳۹۳

یک معاون با دو دغدغه متفاوت؛ زنگنه به‌دنبال چیست؟

در حالی دیروز معاون جدید امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت معارفه و مشغول به کار شد که همچنان عضو تیم مذاکرات هسته‌ای ایران و مشاور وزیر امور خارجه است و عملاً وی با دو دغدغه مهم از نوع دیپلماسی اما از دو جنس متفاوت روبه‌رو است.