۱۸ ارد ۱۳۹۷

کلیات لایحه تفکیک وزارتخانه ها در کمیسیون مشترک رد شد

کلیات لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت، در جلسه امروز کمیسیون مشترک مجلس رد شد تا امیدهای دولت برای تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی کاهش یابد و پرونده این لایحه پرحاشیه در آستانه بسته شدن قرار بگیرد.

۲۸ مهر ۱۳۹۶
الیاس حضرتی:

اردکانیان بر مناطق بحران‌خیز آب احاطه دارد / لزوم همکاری سه قوه با وزارت نیرو

حضرتی گفت: اردکانیان چندین سال است که مسئولیت سنگینی را در حوزه آب سازمان ملل دارد و کاملا به مناطق بحران خیز آب کره زمین احاطه دارد، بنا بر این قطعا راه حل ها و برنامه های سازنده ای در زمینه حل مشکل آب در ایران ارائه خواهد داد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

«محمدتقی احمدی» تازه‌ترین و جدی‌ترین گزینه وزارت علوم است

«محمدتقی احمدی» تازه‌ترین و جدی‌ترین گزینه وزارت علوم است.

۵ مهر ۱۳۹۶
عضو شورای پول و اعتبار:

هفته آینده، جلسه شورای پول و اعتبار برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران کاسپین برگزار می‌شود

یک عضو شورای پول و اعتبار گفت که قرار است جلسه هفته آینده این شورا به موضوع سپرده‌گذاران کاسپین اختصاص یابد.

۲۶ تیر ۱۳۹۶
حضرتی:

قراردادهای اولیه وزارت نفت با خاتم‌الانبیاء و ستاد اجرایی منعقد شده است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی انعقاد قرارداد با شرکت فرانسوی توتال را موجب جذب سایر شرکت‌های خارجی و تشویق آنها به سرمایه‌گذاری در ایران دانست و گفت که وزارت نفت قراردادهای اولیه خود را با شرکت‌های داخلی از جمله خاتم‌الانبیاء و ستاد اجرایی منعقد کرده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تاکنون سه هزار و ١٠٠ میلیارد تومان از دارایی‌های موسسه فرشتگان شناسایی شده است

نماینده مردم تهران ضمن اعلام خبر تصویب ماده ٢٣۶ برای پرونده بانک مرکزی در خصوص دارایی‌های موسسه فرشتگان گفت: تاکنون سه هزار و ١٠٠ میلیارد تومان از دارایی‌های این موسسه شناسایی شده است.

۱۹ دی ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

وام‌های میلیاردی در مجلس بررسی می‌شود

دهقان، نماینده مجلس: برای مبارزه با فساد چاره ای نداریم جز اینکه مرکزی مستقل و هوشمند ایجاد کنیم که همزمان اوضاع اقتصادی را رصد و با مفاسد احتمالی هم برخورد کند./ وام‌های میلیاردی و نجومی بایستی در مجلس بررسی شود.

۳ دی ۱۳۹۵
عضو شورای پول و اعتبار:

نرخ سود بانکی ۱۸درصد برای بانکها کم است

عضو شورای پول و اعتبار با اشاره به تعداد ساختمان‌های بانک‌ها، گفت: «یک راه کم کردن هزینه بانک‌ها و به تبع، کاهش نرخ بهره، هزینه‌های سنگینی است که بانک‌ها روی دوش خود گذاشته‌اند.»

۱۵ آذر ۱۳۹۵

ضرورت ترویج رویکرد آموزش فراتر از کلاس و کتاب درسی از نگاه وزیر آموزش و پرورش

دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش: باید آموزش فراتر از کلاس درس و کتاب‌های درسی را به عنوان یک رویکرد ضروری و حیاتی ترویج کنیم. کتاب محوری آنقدر در ذهن افراد عمیق شده است که گروه‌های مختلف دایم فشار می‌آورند تا مطالب مورد نظر آنها در کتاب‌های درسی گنجانده شود چرا که به غلط تصور می‌کنند کتاب محور تربیت و آموزش است.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
عضو شورای پول و اعتبار:

افزایش سرمایه بانک‌های دولتی، قدرت تسهیلات‌دهی آنها را بالا می‌برد

حضرتی، عضو شورای پول و اعتبار: کمیسیون سه‌جانبه‌ای بین سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تشکیل شده است که امکان افزایش سرمایه را به بانک‌های دولتی بدهند تا با آزاد شدن حلقومشان از دست بانک مرکزی، بتوانند امکان پرداخت تسهیلات بیشتر را داشته باشند.

۸ مرد ۱۳۹۵

بر اساس اعلام بانک مسکن، تسهیلات مسکن روستایی ۲۰ میلیون تومان شد

یک‌هزار و دویست و بیست و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار عصر روز سه شنبه پنجم مرداد با حضور اعضای شورا در محل ساختمان بانک مرکزی تشکیل و صورت‌های مالی بانک مرکزی تصویب شد.

۷ مرد ۱۳۹۵

معرفی هفت محور بسته حمایتی آموزش و پرورش از مدارس غیر دولتی/ اعطای تسهیلات کم‌ بهره به‌ منظور تجهیز فضای آموزشی

گزارش// تأمین منابع انسانی مورد نیاز در مدارس غیردولتی یکی از راهکارها است./ مدارس دولتی طی یک قرارداد حقوقی و روشن و برای مدیریت یک سال مسائل آموزشی را به موسسان مدارس غیردولتی واجد شرایط اجاره می‌دهند./ باید به این نکته توجه داشت که این خصوصی‌سازی به هر قیمتی انجام نشود./ دانش آموزان مناطقی که تحت پوشش این طرح بودند نیز بزرگترین قربانیان این کشمکش به حساب می آیند.

۲۸ تیر ۱۳۹۵

یک الی دو بانک خصوصی واقعی در سطح کشور داریم

عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار گفت: در شرایط کنونی حتی بانک های خصوصی ما ۱۰۰ درصد خصوصی نیستند و شاید با جرات بتوان گفت فقط یکی دو بانک خصوصی واقعی باشند.