۶ خرد ۱۳۹۷

کارشناس اقتصاد مسکن: دولت اراده حل مشکل مسکن را ندارد

کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که دولت اراده‌ای برای حل مشکل مسکن در کشور ندارد، گفت:‌ خروجی عملکرد مسئولان بخش مسکن طی سال‌های اخیر فقط حرف زدن بوده است.

۱۹ ارد ۱۳۹۷

کارشناس اقتصاد مسکن: مسکن یکی از بهترین گزینه‌های نجات اقتصاد کشور است.

کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه با ظرفیت‌های بخش مسکن می‌توانیم جلوی آمریکا بایستیم، گفت: بخش مسکن به‌تنهایی می‌تواند اقتصاد ایران را سرپا نگاه دارد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

وضع مالیات بر عایدی سرمایه به کاهش تورم منجر می‌شود

پروین پور کارشناس مسکن، علت غیرمنطقی بودن قیمت مسکن را وجود سوداگری بالا در این بازار دانست. وی راه کنترل سوداگری را وضع مالیات بر عایدی سرمایه عنوان نمود و خاطر نشان کرد: این نوع مالیات نه تنها باعث رکود نمی شود بلکه کاهش تورم و رونق اقتصادی را نیز به همراه خواهد داشت.

۱۵ اسف ۱۳۹۶

مدیر گروه مسکن مرکز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت: آخوندی هیچ قدمی برای مَسکن برنداشت

مدیر گروه مسکن مرکز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه آخوندی هیچ قدم رو به جلویی برای مسکن کشور برنداشته است، گفت: وی با متوقف کردن مسکن مهر، موجب شد رکود اقتصادی تشدید شود.

۶ فرو ۱۳۹۶

نگاه‌سرمایه‌ای به مسکن سیاست غلط سیاست‌گذاران

یک کارشناس مسکن با بیان اینکه نگاه سیاست‌گذاران در بخش مسکن غلط است، گفت: بانک‌‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی سوداگران بخش مسکن هستند. مردم پول را وارد بانک‌ها می‌کنند اما بانک‌ها پول‌ها را در بخش مسکن و زمین سرمایه‌گذاری و بازار مسکن را به سمت منافع خود هدایت کرده‌اند.

۲۶ بهم ۱۳۹۵

پروین پور: تنها دلیل تعلل دولت یازدهم در اتمام مسکن مهر غرض‌ورزی سیاسی است

عضو سابق شورای مسکن با اشاره به اینکه در تمامی مسائل اقتصادی از جمله مسکن مشکلات کشور ما با توجه به وجود زیرساختهای موجود در کشور به راحتی قابل حل است گفت: در اکثر دولتها بویژه دولت یازدهم اراده‌ای برای سروسامان دادن به موضوع مسکن نبوده است.

۵ اسف ۱۳۹۴

برخی در تهران بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکونی دارند/ دولت در حوزه مسکن خودزنی می کند

پروین پور با اشاره به افرادی که بازار مسکن را در انحصار خود گرفته اند گفت: هیچ کجای دنیا به دلیل محدویت منابع زمین اجازه انحصار مسکن به کسی داده نمی شود و مجلس آینده باید برای مقابله با این پدیده، مالیات بر سوداگری مسکن را تصویب نماید.

۵ اسف ۱۳۹۴

برخی در تهران بیش از ۱۰۰۰ واحد مسکونی دارند/ دولت در حوزه مسکن خودزنی می کند

پروین پور با اشاره به افرادی که بازار مسکن را در انحصار خود گرفته اند گفت: هیچ کجای دنیا به دلیل محدویت منابع زمین اجازه انحصار مسکن به کسی داده نمی شود و مجلس آینده باید برای مقابله با این پدیده، مالیات بر سوداگری مسکن را تصویب نماید.

۲۹ بهم ۱۳۹۴

مافیای مسکن به دنبال ماهی‌گیری از آب‌گل‌آلود

کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که اراده‌ای در مسئولان وزارت راه و شهرسازی برای بازگرداندن سامانه کد رهگیری به حالت اول وجود ندارد، گفت:‌ مافیای مسکن با رابطه و نفوذی که دارند باعث حذف کد رهگیری در معاملات مسکن برای ماهی گیری از آب گل‌آلود شدند.

۱۲ آذر ۱۳۹۳
مصاحبه با مهندس پروین‌پور در خصوص نقش و عملکرد صنعت لیزینگ در بخش مسکن:

سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی خلاف سیاست‌های دولت برای کنترل تورم عمومی کشور است

در این شرایط، ورود شرکتهای لیزینگ به بخش مسکن و تحریک تقاضای بیشتر منجر به تورم می شود که بر خلاف سیاستهای رئیس جمهور محترم در کنترل تورم و رسیدن به تورم تک رقمی است زیرا بخش مسکن حداقل ۳۰ درصد در تورم عمومی کشور مؤثر است.

۲۴ آبا ۱۳۹۳

۲ نکته درباره اظهارات اخیر وزیر راه/ می‌خواهند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر را نشدنی جلوه دهند

یک کارشناس مسکن نوشت: آنچه که تکمیل طرح «مسکن مهر» از آن رنج می برد نه کمبود بودجه که عدم اهتمام و نبود اراده در جهت حل مشکلات موجود است و موضعگیری اخیر وزیر راه مبنی بر غیرممکن بودن رفع مشکلات این پمپاژ نامیدی در جامعه است.

۵ مهر ۱۳۹۳

حذف سوداگران از بازار مسکن الزامی است / مالیات برسوداگری با نرخ بالا تصویب شود

رئیس سابق مرکز مطالعات تکنولوژی دانشگاه علم و صنعت گفت: هم اکنون سوداگران مسکن باعث تخریب بازار شده اند، بنابراین حذف سوداگران با دریافت مالیات بالا بر زمین و مسکن امری اجتناب ناپذیر است.