۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

افزایش ۵ درصدی تعرفه های پزشکی منطقی و معقول است

سلیمی: افزایش ۵ درصدی تعرفه های پزشکی را معقول و منطقی است. با توجه به رکود حاکم بر کشور و مشکلات اقتصادی بنابراین اگر بخواهیم تعرفه های پزشکی را با توجه به این موارد قانونمندتر کرد تعرفه ها باید به صورت حداقلی افزایش می یافت که کف آن می توانست ده درصد باشد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس دهم:

گام مثبت وزارت بهداشت در تولید سرم‌های داخلی

سلیمی: یکی از اهداف سیستم بهداشت و درمان آن است که در تولید محصولاتی مانند واکسن و سرم بتوان از تولیدات داخلی استفاده کرد زیرا در گذشته مواردی را شاهد بودیم که به جهت اتکا به محصولات صادراتی نتوانستیم مایحتاج خود را در زمینه واکسن و سرم تامین کنیم. امروزه کشورمان به تکنولوژی تولید سرم و واکسن در داخل کشور رسیده است که این می‌تواند گام مثبتی در حوزه بهداشت و درمان محسوب شود.

۱ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس تاکید کرد؛

خالی شدن روستاها از سکنه با خواب چرخه تولیدات کشاورزی

سلیمی، عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: خالی شدن روستاها از سکنه امنیت کشور را تهدید می کند بنابراین نباید به هیچ وجه به اکوسیستم روستایی که برگرفته از تولیدات انبوه محصولات کشاورزی است، بی تفاوت بود زیرا عدم توجه به زراعت در روستاها خطرات به شماری از جمله تهدید امنیت اقتصادی را در بردارد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛

افزایش سرانه سلامت نیازمند توزیع گسترده شیر در مدارس و ادارات دولتی

سلیمی، عضو کمیسیون شورا و امور داخلی مجلس با بیان اینکه نگاه به صنعت دامداری از دید امنیت غذایی و اقتصادی باید مدنظر دولت آینده قرار بگیرد،گفت: توزیع گسترده شیر در نهاد های دولتی نیازمند ترسیم یک نقشه راه علمی و مدون است. یکی از راهکارهای اصولی برای بهبود وضعیت دامداران، توزیع فرآورده های همچون شیر و لبنیات در مدارس، پادگان ها ، ادارات و مراکز دولتی است تا بتوان علاوه بر بهبود سرانه مصرف لبنیات درکشور ،بازار دائمی نیز برای فروش محصولات دامداران در نظر گرفت. یکی از مشکلات اساسی دامداران، گرانی نهاده های خوراک دام جهت تنظیم منطقی نرخ لبنیات است، بنابراین دولت آینده باید با ارائه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان و با همکاری فارغ التحصیلان کشاورزی علاوه بر تولید انبوه نهاده های دامی از واردات در این عرصه نیز جلوگیری کند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تولید بخش کشاورزی با تجهیزات بی‌کیفیت جان نمی‌گیرد

سلیمی، عضو هیئت رییسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه واردات تجهیزات بی کیفیت کشاورزی به کشور ممنوع شود، گفت: چین گزینه مناسبی برای واردات تجهیزات کشاورزی نیست. برای جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی، تنها واردات کار ساز نیست، بلکه اگر قرار به تامین تجهیزات کشاورزی از مبادی خارجی است، باید بهترین نوع تجهیزات کشاورزی از کشورهای صاحب سبک در این صنعت وارد شود تا بتوان از هدر رفت محصولات کشاورزی از چرخه تولید جلوگیری کرد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
نماینده مجلس عنوان نمود؛

ارائه محصولات کشاورزی در بورس کالا، نیازمند کاهش هزینه تولید

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه ارائه محصولات کشاورزی در بورس کالا نیازمند کاهش هزینه تولید است،گفت: تداوم تولید و حذف دلالان از مزیت های جدانشدنی ارائه محصولات کشاورزی در بورس کالا به شمار می آید.

۵ دی ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

تعرفه بالای واردات به تنهایی نمی‌تواند برنج کار داخلی را حمایت کند

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت:تسطیح و یکپارچگی اراضی،کشت های مکانیزه کاهش هزینه تولید و توزیع نهاده های ارزان قیمت کشاورزی راهکاری برای تعادل نرخ برنج دربازارکشور به شمار می آید.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵

انحصار تولید بسیاری از گیاهان دارویی در اختیار ایران

سلیمی، نماینده مردم سمیرم: بسیاری از گیاهان دارویی جهان به طور انحصاری در کشورمان تولید می شوند،منطقه زاگرس با داشتن گیاهان دارویی بسیار کاربردی می تواند در زنجیره تولیدگیاهان دارویی نقشی بسیار مناسب داشته باشد؛بنابراین باید با آمایش سرزمینی مناطقی که دارای گیاهان دارویی هستند؛درکشور شناسایی شوند و سپس در راستای صادرات بهینه آن اقدام اصولی تدارک دیده شود.