۹ ارد ۱۳۹۷
نماینده مجلس:

تأمین ۲۸۷ میلیون دلار ارز واردات تجهیزات پزشکی ضرورت دارد

یک نماینده مجلس، با تاکید بر اینکه تامین ۲۸۷ میلیون دلار نیاز واردکنندگان تجهیزات پزشکی بر سایر بخش‌های وزارت بهداشت ارجحیت دارد بر ضرورت همکاری دولت در جهت ممانعت از بازار سیاه تاکید کرد.

۸ ارد ۱۳۹۷
نماینده مردم سمیرم:

حمایت‌ها از زوج‌های نابارور به هیچ وجه کافی نیست

نماینده مردم سمیرم در مجلس با یادآوری وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور، گفت: اگر نرخ باروری به وضعیت فعلی پیش رود تا سال ۱۴۰۰ به صفر خواهد رسید.

۱ ارد ۱۳۹۷
نماینده مردم سمیرم:

رأی دیوان عدالت اداری درباره حذف حق فنی داروخانه‌ها بازنگری شود

نماینده مردم در مجلس دهم، رای دیوان عدالت اداری برای حذف حق مدیریت داروخانه‌ها را اجحاف در حق داروخانه‌هایی دانست که مسئول فنی دائمی دارند و بر ضرورت بازنگری این رای تاکید کرد.

۲۲ بهم ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون شوراها مجلس:

اجرای طرح پزشک خانواده در ایران پایین‌تر از میانگین جهانی است

اصغر سلیمی: کاهش بودجه طرح پزشک خانواده از ۲۰۲۷ میلیارد به ۱۰۰۰ میلیارد تومان مانع تحقق اهداف سلامت محور طرح تحول سلامت است. هم‌اکنون در زمینه اجرای طرح پزشک خانواده از نُرم جهانی پایین‌تر هستیم، چنانچه اعتبارات این بخش کاهش یابد، نمی‌توان به موفقیت طرح تحول سلامت و طرح پزشک خانواده که زیرمجموعه آن بوده، امیدوار بود.

۲۲ بهم ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون شوراها مجلس:

کاهش اعتبارات حوزه عمرانی برابر با تضعیف حوزه سلامت است

اصغر سلیمی: حوزه عمرانی با حوزه سلامت ارتباط مستقیم دارد، کما اینکه تأمین آب شرب یا احداث جاده و راه‌های مواصلاتی روستایی از جمله زیرساخت‌های حوزه سلامت است. دولت باید توازنی بین تأمین اعتبارات تمام حوزه‌ها ایجاد کند.

۲ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون شوراها:

دفاتر ازدواج، ثبت احوال و ناجا مکلف به پاسخگویی درباره وضعیت باروری فرزندان اهداء‌گیرندگان شدند

سلیمی: طرح ساماندهی اهداء در مراکز درمان ناباروری در این کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی مطرح و تبصره ماده ۴ آن تصویب شد. ماده ۴ این طرح به تکلیف وزارت بهداشت و درمان در زمینه پاسخگویی به استعلامات مرتبط با فرزندان اهداء گیرندگان در شرف ازدواج از طریق سامانه اطلاعات درمان ناباروری برای جلوگیری از ازدواج مشکل‌دار اشاره کرده است.

۳ شهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس :

صادرات پایدار محصولات کشاورزی به بازارهای بین المللی نیازمند نگاه استاندارد محور به بخش بازرگانی است

نماینده مردم سمیرم در مجلس : صادرات پایدار محصولات کشاورزی به بازارهای بین المللی نیازمند نگاه استاندارد محور به بخش بازرگانی است.

۱۰ مرد ۱۳۹۶
نماینده مردم سمیرم در مجلس:

سازمان غذا و دارو به عنوان متولی اصلی نظارت بر شرکت‌های دارویی باید از کمبودهای دارویی جلوگیری کند

سلیمی: سازمان غذا و دارو به عنوان متولی اصلی نظارت بر شرکت های دارویی، توزیع و واردات دارو باید به نوعی اقدامات لازم در حوزه نظارتی را انجام دهد؛ تا بتوان از کمبودهای دارویی حتی به میزان جزیی نیز جلوگیری کرد، زیرا ایجاد دغدغه در تامین دارو برای بیماران به طورحتم در روند درمانی آنها تاثیرگذار است؛ از این رو باید با اتخاذ تدابیری ویژه از سوی مسئولان وزارت بهداشت از کمبود دارو جلوگیری کرد.

۱ مرد ۱۳۹۶
نماینده مردم سمیرم در مجلس:

لازم است اجرای پرونده الکترونیک سلامت به ۹۰ درصد افزایش یابد تا بتوان از ۲۵ درصد مرگ و میر در ۱۰ سال آینده جلوگیری کرد

سلیمی: ایجاد سامانه پرونده الکترونیک در کشورهای پیشرفته دنیا امر اجتناب ناپذیری است و باید بسترهای اجرای آن در کشور نیز فراهم شود. با ایجاد پرونده الکترونیک سلامت لازم است بهره برداری مردم از این سامانه در پایگاه های سلامت به ۹۰ درصد افزایش یابد تا بتوان از ۲۵ درصد مرگ و میر در ۱۰ سال آینده جلوگیری کرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

بررسی طرح ارتقاء اعتبار اسناد رسمی در کمیسیون شوراها

سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور: این کمیسیون در جلسه امروز خود، طرح ارتقاء اعتبار اسناد رسمی را به عنوان کمیسیون فرعی این طرح را بررسی کرد. مواد۱۱، ۱۹، ۲۰ و تبصره ۸ ماده ۱۲ به کمیسیون شوراها ارجاع شده بود. بر اساس این طرح، اسناد عادی در یک پروسه ۸ ساله به سند رسمی تبدیل می‌شوند. بسیاری از پرونده‌هایی که در دادگاه‌ها وجود دارند، متعلق به اسناد عادی هستند که مشکلات زیادی را برای قوه قضائیه و مردم به وجود آورده است، این طرح سبب ارتقاء اعتبار اسناد عادی می‌شود و سندهای عادی به رسمی تبدیل می‌شوند. کمیته‌ای از سوی کمیسیون تشکیل می‌شود و با حضور طراح این طرح و نماینده راه و شهرسازی کار کارشناسی بیشتری روی این مواد انجام شود همچنین لازم به ذکر است، ماده ۱۱ این طرح رای نیاورد و تبصره ۸ ماده ۱۲ رای نمایندگان را کسب کرد.

۱۰ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

آزمون وسع راه‌کار جبران کسری بودجه حوزه سلامت نیست

سلیمی: انجام آزمون وسع، قابل قبول نخواهد بود زیرا با اهداف اصلی بیمه سلامت مغایرت دارد. بدون شک اگر افراد تحت پوشش بیمه سلامت از تمکن مالی برخوردار بودند پیش از این ها، خود را بیمه کرده و خدمات درمانی دریافت می کردند. ا انجام آزمون وسع، نمی توان کسری بودجه بیمه سلامت را جبران کرد و باید دولت برای این کسری اعتبارات، منابع مالی دیگری را درنظر گیرد.

۱۰ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزارت جهاد کشاورزی بهترین جایگاه برای سازمان دامپزشکی است

سلیمی: به نظر بنده انتقال سازمان دامپزشکی به وزارت بهداشت کار درستی نیست. بنده مخالف این مساله هستم و احتمالاً سایر نمایندگان هم با این طرح موافق نباشند

۲۹ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

افزایش ۵ درصدی تعرفه های پزشکی منطقی و معقول است

سلیمی: افزایش ۵ درصدی تعرفه های پزشکی را معقول و منطقی است. با توجه به رکود حاکم بر کشور و مشکلات اقتصادی بنابراین اگر بخواهیم تعرفه های پزشکی را با توجه به این موارد قانونمندتر کرد تعرفه ها باید به صورت حداقلی افزایش می یافت که کف آن می توانست ده درصد باشد.

۲۰ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس دهم:

گام مثبت وزارت بهداشت در تولید سرم‌های داخلی

سلیمی: یکی از اهداف سیستم بهداشت و درمان آن است که در تولید محصولاتی مانند واکسن و سرم بتوان از تولیدات داخلی استفاده کرد زیرا در گذشته مواردی را شاهد بودیم که به جهت اتکا به محصولات صادراتی نتوانستیم مایحتاج خود را در زمینه واکسن و سرم تامین کنیم. امروزه کشورمان به تکنولوژی تولید سرم و واکسن در داخل کشور رسیده است که این می‌تواند گام مثبتی در حوزه بهداشت و درمان محسوب شود.

۱ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس تاکید کرد؛

خالی شدن روستاها از سکنه با خواب چرخه تولیدات کشاورزی

سلیمی، عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس: خالی شدن روستاها از سکنه امنیت کشور را تهدید می کند بنابراین نباید به هیچ وجه به اکوسیستم روستایی که برگرفته از تولیدات انبوه محصولات کشاورزی است، بی تفاوت بود زیرا عدم توجه به زراعت در روستاها خطرات به شماری از جمله تهدید امنیت اقتصادی را در بردارد.