۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

هفت یا هشت سال آینده، هزینه‌های خرید واکسن برای پیشگیری بیماری‌ها ۴ تا ۵ برابر امروز خواهد بود

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: دامپزشکی از منظر اقتصادی، بهداشتی و امنیت غذایی نقش مهمی دارد و ارزش کار دامپزشکان باید در جامعه تبیین شود.

۲۶ اسف ۱۳۹۶

مرکز بین‌المللی تحقیقات ذرت و گندم در صفی‌آباد دزفول راه‌اندازی شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی از مرکز بین المللی تحقیقات ذرت و گندم (سیمیت) در مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد در شهرستان دزفول بازدید کرد.

۲۸ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان تات:

سالانه برای واگذاری بیش از ۴۰ دستاورد تحقیقاتی در حوزه بذر، به بخش خصوصی هدفگذاری شده است

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۲۴۰ دستاورد و دانش فنی به بخش خصوصی واگذار شده که از این تعداد، ۷۶ مورد در دولت تدبیر و امید انجام شده است

۱۴ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

هر کیلو پروتئین حیوانی۱۰برابر بیشتر از پروتئین گیاهی، منابع گیاهی و آب را مصرف می‌کند

معاون وزیر جهاد کشاورزی کفت: نبود گواهی تاییدیه برخی مواد غذایی, ضایعات و هدر رفتن سالانه معادل غذای مورد نیاز ۱۵ میلیون نفر و الگوی مصرف نادرست غذا در کشور سه چالش اصلی حوزه غذاست.

۴ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان تات:

تاکنون ۵۷۵ شرکت‌ دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی ایجاد شده است

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: وضعیت بازار به دلیل نبود تشکل ها و زنجیره تولید مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده ، درحالی که تولید از اولویت های مهم بخش کشاورزی است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون تحقیقات وزارت کشاورزی:

سامانه وضعیت علمی محققین راه اندازی شده و سامانه اثربخشی محققین به زودی راه‌اندازی خواهد شد

زند: در سازمان تحقیقات دو سامانه داریم که یکی سامانه علم‌سنجی بوده که وضعیت علمی محققین را پایش می‌کنیم و یک سامانه هم بزودی راه‌اندازی می‌شود تا اثربخشی محققان را پایش کند. ۵۸۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی وجود دارد که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون تحقیقات وزارت کشاورزی:

افزایش بهره‌وری آب به روش‌های مختلف بسته‌ای است که جهاد کشاورزی برای مقابله با بحران کم‌آبی پیگیری می‌کند

زند: در خصوص بحران کم آبی یکی از موضوعات کاهش سطح زیر کشت، عدم توسعه سطح زیر کشت و تجهیز سیستم‌های نوین آبیاری است که حجم سرمایه‌گذاری زیادی در این حوزه می‌شود. افزایش بهره‌وری آب به روش‌های مختلف از جمله توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، توسعه اقلام مقاوم به خشکی، آوردن کشت از بهار به پاییز برای استفاده از آب سبز، توسعه محصولات کم آب بر و پرآ‌ب‌بر است. این مجموعه بسته‌ای است که جهاد کشاورزی برای مقابله با بحران کم آبی پیگیری می‌کند.

۲ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

با‌وجود گسترش پدیده شوری در ایران، طرح‌های ارزشمندی برای بهره‌برداری اقتصادی از منابع شوری در حال اجراست

اسکندر زند افزود: پرورش انواع آبزیان مقاوم به شوری، کاشت انواع درختان برای تولید چوب، تولید علوفه و کاشت بوته های مقاوم به شوری خاک و تولید انرژی از جمله ظرفیت های ایجاد شده در موضوع شور ورزی برخی از این فعالیت هاست.

۲۶ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

«کشاورزی دقیق» با افزایش علم کشاورزی کشاورزان محقق می‌شود

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: رشد درآمدزایی کشاورزان، افزایش کمیت و کیفیت تولید و کشاورزی پایدار از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

۲۳ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی توسط سازمان تحقیقات کشاورزی راه اندازی شد

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی که توسط سازمان تحقیقات کشاورزی راه اندازی شده فرصت مناسبی برای عرضه محتویات محققین و احیای مطالعات تحقیقاتی است.

۱۰ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

صندوق حمایت از تحقیقات و فناوری به منظور حمایت از تحقیقات بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت:بیش از ۹۰ درصد پهنه بندی اراضی کشاورزی در راستای توسعه شبکه نظام نوین ترویج انجام گرفته است.

۱۰ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

تا پایان امسال سامانه اطلاعات بخش کشاورزی نیز برای رصد و جمع‌آوری اطلاعات راه‌اندازی می‌شود

در حال حاضر کشور به ۱۰ هزار پهنه بندی تقسیم و ۱۰ هزار مروج، مسوول این پهنه ها شده‌اند. نزدیک به ۱۰ هزار محقق معین نیز در مرکز خدمات کشاورزی پشتوانه این پهنه‌ها هستند و هر پهنه ۶۰۰ کشاورز را پوشش می‌دهد. نزدیک به ۸۵ درصد اطلاعات کشاورزی توسط مروجان پهنه ها جمع آوری می‌شود. تا پایان امسال سامانه اطلاعات بخش کشاورزی نیز برای رصد و جمع آوری اطلاعات راه اندازی می‌شود.

۸ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

باید به سمت پرورش دام‌های نیکرو (زنبور،کرم ابریشم، ملخ و…)، جلبک و گیاهان آبی برویم

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به محدودیت تامین غذا برای جوامع انسانی در سالهای آینده باید به سمت پرورش دام‌های نیکرو مانند زنبور، کرم ابریشم و انواع حشرات مثل ملخ برای تغذیه دام و حتی انسان رفت.

۶ آبا ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

توریسم به کمک سبد درآمدی روستایی می‌آید

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت صنعت توریسم در کمک به سبد درآمدی روستائیان کشور گفت: برای تحقق این امر اقداماتی آغاز شده است.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیرجهادکشاورزی:

بعد نرم افزاری کشاورزی را جدی نگرفته ایم

معاون وزیرجهاد کشاورزی در نشست مشترک رؤسای سازمان جهاد کشاورزی سراسر کشور گفت: در کنار توجه به کشاورزی باید به کشاورزان نیز توجه ویژه ای داشت.