۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون تحقیقات وزارت کشاورزی:

سامانه وضعیت علمی محققین راه اندازی شده و سامانه اثربخشی محققین به زودی راه‌اندازی خواهد شد

زند: در سازمان تحقیقات دو سامانه داریم که یکی سامانه علم‌سنجی بوده که وضعیت علمی محققین را پایش می‌کنیم و یک سامانه هم بزودی راه‌اندازی می‌شود تا اثربخشی محققان را پایش کند. ۵۸۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی وجود دارد که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون تحقیقات وزارت کشاورزی:

افزایش بهره‌وری آب به روش‌های مختلف بسته‌ای است که جهاد کشاورزی برای مقابله با بحران کم‌آبی پیگیری می‌کند

زند: در خصوص بحران کم آبی یکی از موضوعات کاهش سطح زیر کشت، عدم توسعه سطح زیر کشت و تجهیز سیستم‌های نوین آبیاری است که حجم سرمایه‌گذاری زیادی در این حوزه می‌شود. افزایش بهره‌وری آب به روش‌های مختلف از جمله توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، توسعه اقلام مقاوم به خشکی، آوردن کشت از بهار به پاییز برای استفاده از آب سبز، توسعه محصولات کم آب بر و پرآ‌ب‌بر است. این مجموعه بسته‌ای است که جهاد کشاورزی برای مقابله با بحران کم آبی پیگیری می‌کند.

۲ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

با‌وجود گسترش پدیده شوری در ایران، طرح‌های ارزشمندی برای بهره‌برداری اقتصادی از منابع شوری در حال اجراست

اسکندر زند افزود: پرورش انواع آبزیان مقاوم به شوری، کاشت انواع درختان برای تولید چوب، تولید علوفه و کاشت بوته های مقاوم به شوری خاک و تولید انرژی از جمله ظرفیت های ایجاد شده در موضوع شور ورزی برخی از این فعالیت هاست.

۲۶ آبان ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

«کشاورزی دقیق» با افزایش علم کشاورزی کشاورزان محقق می‌شود

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: رشد درآمدزایی کشاورزان، افزایش کمیت و کیفیت تولید و کشاورزی پایدار از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی توسط سازمان تحقیقات کشاورزی راه اندازی شد

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی که توسط سازمان تحقیقات کشاورزی راه اندازی شده فرصت مناسبی برای عرضه محتویات محققین و احیای مطالعات تحقیقاتی است.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

صندوق حمایت از تحقیقات و فناوری به منظور حمایت از تحقیقات بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت:بیش از ۹۰ درصد پهنه بندی اراضی کشاورزی در راستای توسعه شبکه نظام نوین ترویج انجام گرفته است.

۱۰ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

تا پایان امسال سامانه اطلاعات بخش کشاورزی نیز برای رصد و جمع‌آوری اطلاعات راه‌اندازی می‌شود

در حال حاضر کشور به ۱۰ هزار پهنه بندی تقسیم و ۱۰ هزار مروج، مسوول این پهنه ها شده‌اند. نزدیک به ۱۰ هزار محقق معین نیز در مرکز خدمات کشاورزی پشتوانه این پهنه‌ها هستند و هر پهنه ۶۰۰ کشاورز را پوشش می‌دهد. نزدیک به ۸۵ درصد اطلاعات کشاورزی توسط مروجان پهنه ها جمع آوری می‌شود. تا پایان امسال سامانه اطلاعات بخش کشاورزی نیز برای رصد و جمع آوری اطلاعات راه اندازی می‌شود.

۸ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

باید به سمت پرورش دام‌های نیکرو (زنبور،کرم ابریشم، ملخ و…)، جلبک و گیاهان آبی برویم

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به محدودیت تامین غذا برای جوامع انسانی در سالهای آینده باید به سمت پرورش دام‌های نیکرو مانند زنبور، کرم ابریشم و انواع حشرات مثل ملخ برای تغذیه دام و حتی انسان رفت.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهادکشاورزی:

احیای کشاورزی خانوادگی در روستاها و عشایر الزامی است

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: امروزه در دنیا به دو مقوله کشاورزی خانوادگی و صنعتی اهمیت می دهند به شکلی که زنان و کشاورزی خانوادگی در ۷۰ درصد کشاورزی دنیا نقش کلیدی دارد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

نظارت بر مزارع گندم کاملا الکترونیکی می‌شود

زند: در بعضی از مصارف کشور نظارت صددرصد الکترونیک صورت می‌گیرد که در بخش گندم اکنون به ۴۰ درصد رسیده اما امیدواریم آن نیز به زودی صددرصد افزایش یابد.

۴ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

نیاز غذایی کشور را می‌توانیم به طور صد در صد در داخل تامین کنیم

زند: نیاز ۸۰ درصد از محصولات غذایی کشور در داخل تامین می‌شود. ظرفیت کشور در حوزه کشاورزی بسیار بالاتر است و می‌توانیم به طور کامل و صد در صد نیاز کشور را در داخل تامین کنیم. در سال ۹۲ میزان تولید ۹۷ میلیون تن داشتیم و سال ۹۵ حدود ۱۱۸ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید کردیم.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی:

اولویت ما تولید محصولات تراریخته غیر خوراکی است

رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی با بیان اینکه اولویت ما بر تولید محصولات تراریخته غیر خوراکی است، گفت: درحال حاضر پنبه تراریخته در کشور تولید می شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

موضوع تغییر اقلیم در برنامه‌های به نژادی درختان میوه باید مورد توجه قرار گیرد

زند: موضوع تغییر اقلیم در برنامه های به نژادی درختان میوه باید مورد توجه قرار گیرد و متناسب با این امر، برنامه های به نژادی خود را به مورد اجرا دراورد.

۵ مرداد ۱۳۹۶

ذخیره سازی ۱۷ میلیون نمونه در بانک ژن کشاورزی کشور

زند، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی: بانک ژن ذخایر کشاورزی ایران در ردیف ۱۰ بانک برتر دنیا رتبه بندی شده است و افزون بر ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نمونه زنده و غیرزنده در این بانک نگهداری می شود. واگذاری تحقیقات به شرکت های دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری و از برنامه های دولت تدبیر و امید است.

۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی:

مهمترین اولویت در بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه، افزایش بهره وری آب است

زند: مهمترین اولویت در بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه، آب و افزایش بهره وری و راندمان مصرف آب است و برنامه های تدوین شده برای آن به مرور اجرا می شود. امروز خاک های ما در معرض شوری هستند، هشت میلیون هکتار زمین مستعد شور شدن هستند.