۱۴ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

نظارت بر مزارع گندم کاملا الکترونیکی می‌شود

زند: در بعضی از مصارف کشور نظارت صددرصد الکترونیک صورت می‌گیرد که در بخش گندم اکنون به ۴۰ درصد رسیده اما امیدواریم آن نیز به زودی صددرصد افزایش یابد.

۴ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

نیاز غذایی کشور را می‌توانیم به طور صد در صد در داخل تامین کنیم

زند: نیاز ۸۰ درصد از محصولات غذایی کشور در داخل تامین می‌شود. ظرفیت کشور در حوزه کشاورزی بسیار بالاتر است و می‌توانیم به طور کامل و صد در صد نیاز کشور را در داخل تامین کنیم. در سال ۹۲ میزان تولید ۹۷ میلیون تن داشتیم و سال ۹۵ حدود ۱۱۸ میلیون تن محصولات کشاورزی تولید کردیم.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی:

اولویت ما تولید محصولات تراریخته غیر خوراکی است

رئیس سازمان تحقیقات کشاورزی با بیان اینکه اولویت ما بر تولید محصولات تراریخته غیر خوراکی است، گفت: درحال حاضر پنبه تراریخته در کشور تولید می شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

موضوع تغییر اقلیم در برنامه‌های به نژادی درختان میوه باید مورد توجه قرار گیرد

زند: موضوع تغییر اقلیم در برنامه های به نژادی درختان میوه باید مورد توجه قرار گیرد و متناسب با این امر، برنامه های به نژادی خود را به مورد اجرا دراورد.

۵ مرداد ۱۳۹۶

ذخیره سازی ۱۷ میلیون نمونه در بانک ژن کشاورزی کشور

زند، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی: بانک ژن ذخایر کشاورزی ایران در ردیف ۱۰ بانک برتر دنیا رتبه بندی شده است و افزون بر ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نمونه زنده و غیرزنده در این بانک نگهداری می شود. واگذاری تحقیقات به شرکت های دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری و از برنامه های دولت تدبیر و امید است.

۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی:

مهمترین اولویت در بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه، افزایش بهره وری آب است

زند: مهمترین اولویت در بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه، آب و افزایش بهره وری و راندمان مصرف آب است و برنامه های تدوین شده برای آن به مرور اجرا می شود. امروز خاک های ما در معرض شوری هستند، هشت میلیون هکتار زمین مستعد شور شدن هستند.

۲ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی:

سهم ٩٢درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی بی انصافی است

زند: وزارت نیرو با ٩٢ درصد خواندن سهم کشاورزی از منابع آب بی انصافی کرد. سهم کشاورزی تنها ٧٠ درصد است. سهم ٩٢درصدی مصرف آب در بخش کشاورزی بی انصافی است. سومین عامل مهم در کشاورزی هوا و اقلیم است. غلظت CO2 در هوا بسیار افزایش یافته که این اتفاق بسیار خطر ناک است و باعث گرمای هوا شده است. ما باید در بخش کشاورزی اقلیم را به خوبی بشناسیم. ما در ایران کشاورزی را بسیار ساده گرفته ایم.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی:

در حال حاضر ۷۰ رقم گندم دیم و آبی در کشور کشت می‌شود

زند: در حال حاضر ۷۰ رقم گندم دیم و آبی در کشور کشت می‌شود که برخی از انواع آن عملکرد تا ۱۲ تن در هکتار دارد. در تولید ارقام مختلف گندم جزء سه کشور برتر دنیا هستیم. حتی ارقامی از گندم تولید کرده‌ایم که در هر هکتار عملکرد ۱۲ تا ۱۳ تن بازدهی دارد. در عین حال ظرفیت ژنتیکی ارقام گندم ما بسیار مطلوب است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت ویژه، از پرداخت مالیات معافیت هستند

زند: شرکت های دانش بنیان با حمایت و برخورداری از امکانات ویژه از پرداخت مالیات معافیت دارند. تحقیقات کشاورزی در بخش دولتی توسعه نمی یابد و ورود بخش خصوصی به بخش تحقیقات رویکرد سال جاری است که در این راستا نیز برنامه ریزی گسترده ای شده است.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

قصد گسترش تحقیقات دولتی را نداریم

زند: قصد نداریم تحقیقات دولتی را گسترش دهیم. یکی از رویکردهای دنیا ورود بخش خصوصی به بخش تحقیقات است که این موضوع در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته و برنامه ریزی هایی انجام شده است. تقاضاهای زیادی در کشور برای ایجاد مجموعه های تحقیقاتی جدید داریم. در چهار سال گذشته توسعه کمی بناها را در برنامه نداشتیم، تنها دو اقدام در این بخش انجام شد که مربوط به شهرستان محلات است.

۲۰ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی تشکیل می‌شود

زند: صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در بخش کشاورزی در حال تشکیل است. کاهش هزینه تمام‌شده، قرارگیری محصولات قابل رقابت این شرکت‌ها در فهرست خرید وزارت جهاد کشاورزی و اولویت دادن به آن‌ها و کمک به ارتقای تکنولوژی در تولید برخی از محصولات ازجمله اقداماتی است که می‌توان برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی انجام داد.

۱۰ تیر ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

توسعه طرح‌های تحقیقاتی در گرو استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها است

زند: توسعه طرح‌های تحقیقاتی و به نتیجه رسیدن آنها مستلزم استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و همکاری اعضای هیأت علمی با محققان است. طبق استانداردهای بین‌المللی، یک ریال سرمایه‌گذاری در طرح‌های تحقیقاتی باید ۲۰ ریال خروجی داشته باشد؛ این در حالی است که طرح‌های تحقیقاتی اجرایی ما در کشور به ازای یک ریال سرمایه‌گذاری ۲۵ ریال خروجی داشته است.

۳ خرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

سامانه اثرسنجی محصولات سازمان تحقیقات کشاورزی راه‌اندازی می‌شود

زند، معاون تحقیقات وزیر جهاد کشاورزی: سامانه اثر سنجی محصولات سازمان تحقیقات کشاورزی راه‌اندازی می‌شود و میزان اثربخشی عملکردهای اعداد و ارقام بر روی محصولات سنجیده می‌شود.این طرح تا ۵ سال آینده به‌طور ۱۰۰ درصدی در سراسر کشور اجرا می‌شود. در برنامه ششم توسعه بودجه بخش کشاورزی افزایش‌یافته است و در حوزه تملک دارایی با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات این وزارتخانه بسیاری از مشکلات مرتفع می‌شود.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

هدف‌گذاری توسعه روابط خارجی برای انتقال فناوری و گسترش صادرات واکسن

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی توسعه روابط بین الملل، انتقال تکنولوژی و صادرات را از مهم ترین برنامه های موسسه رازی عنوان کرد و گفت: تقویت ابعاد علمی موسسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

۱۴ فروردین ۱۳۹۶
رئيس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اعلام کرد؛

«ما به شما نزدیک‌تریم»، شعار ترویج در سال ۱۳۹۶

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: ۲۲ پروژه بزرگ برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در زیربخش های مختلف این سازمان در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته و ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه واکسن رازی اختصاص یافته است.