۲۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

برنامه‌ریزی دقیق و ‌انتقال دانش به منظور افزایش شاخص «بهره‌وری آب» برای احیای دریاچه ارومیه ضرورت دارد

زند: برنامه ریزی دقیق و اثربخش، انتقال دانش و ارتقای سطح توانمندی بهره برداران به منظور افزایش شاخص “بهره وری آب” برای احیای دریاچه ارومیه ضرورت دارد. فعالیت های ترویجی صورت گرفته در زمینه احیای دریاچه ارومیه تاکنون رضایت بخش بوده است. در راستای تحقق اهداف برنامه احیای دریاچه ارومیه،پهنه بندی و فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب در پهنه ها انجام شده است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

با ایکرسایت برای تولید علوفه‌های کم آب همکاری نزدیکی داریم

معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و اثربخش، انتقال دانش و ارتقای سطح توانمندی بهره برداران به منظور افزایش شاخص بهره وری آب برای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

برنامه‌ریزی منسجم و ارائه مدل برای برون‌سپاری وظایف پژوهشی و فناوری پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

زند در نشست بررسی برنامه برون سپاری وظایف غیرحاکمیتی علمی پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور: برنامه ریزی منسجم و زمان بندی شده و ارائه مدل در زمینه برون سپاری وظایف پژوهشی و فناوری این پژوهشکده تا افق ۱۴۰۴ را از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سیاست شفاف سازی و ارائه برنامه پژوهشکده در خصوص حمایت از شکل گیری شرکت های دانش بنیان ضروری است. استفاده از تکنولوژی سدهای زیرزمینی و همچنین استحصال اب باران برای نجات روستاهای کشور و جلوگیری از مهاجرت روستانشینان ضروری است.

۱۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری:

فناورهای مهمی در این پژوهشکده قابل واگذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان هستند

نیکامی: مهمترین یافته های پژوهشی این پژوهشکده که امکان واگذاری دانش فنی آن به شرکت های دانش بنیان وجود دارد شامل فناوری ساخت انواع باران ساز آزمایشگاهی و صحرایی،فناوری ساخت فلوم مطالعات فرسایش خاک،فناوری ساخت دستگاه نمونه برداری رسوب،سامانه پشتیبانی ارزیابی خسارت وارده بر محصولات کشاورزی،سامانه پایش خشکیدگی جنگل های بلوط،فناوری های استفاده از اب شور در ایجاد پوشش گیاهی فناوری های استفاده های از رطوبت و مه،دانش فنی ایستگاه های چند منظوره آبخیز داری نظیر وردیج می شود.

۲۳ خرد ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

۲۴۶ مورد دانش فنی این سازمان تاکنون به بخش خصوصی واگذار و کاربردی شده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: ۲۴۶ مورد دانش فنی این سازمان تاکنون به بخش خصوصی واگذار و کاربردی شده است.

۱۰ خرد ۱۳۹۷

رئیس سازمان تات بر شفاف‌سازی و برون‌سپاری وظایف پژوهشی موسسه تحقیقات دیم با برنامه زمان‌بندی‌شده تأکید کرد

رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی گفت: تاکنون دانش فنی تولید ۱۹ رقم بذر جدید غلات و حبوبات دیم به بخش خصوصی واگذار شده است.

۳۰ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

معرفی ۲۸ رقم جدید زراعی از دستاوردهای سازمان تات در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی بوده‌است

زند: این سازمان تاکنون ۲۴۰ دانش فنی تحقیقات کشاورزی خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است.هم اکنون برنامه های به نژادی غلات در موسسه‌های تحقیقاتی سازمان با در اختیار داشتن بهترین ذخایر ژنتیکی از مراکز تحقیقاتی ملی و بین‌المللی دنیا بر روی ۲۷۰۰ لاین و در قالب ۲۴۰ پروژه تحقیقاتی در حال اجرا است. به ثمر رسیدن ۲۸ رقم جدید زراعی از دستاوردهای مهم این سازمان در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی بوده است.معرفی سالانه ۱۶ رقم جدید زراعی از دستاورد مهم پژوهشی این سازمان در ارتباط با جامعه کشاورزان است.

۳۰ ارد ۱۳۹۷

در راستای انتقال دانش فنی به عرصه کشاورزی، ۴ دانش فنی ارقام اصلاح شده به بخش خصوصی واگذار شد

مراسم امضای قراردادهای انتقال دانش فنی تولید بذرهای اصلاح شده جدید زراعی به بخش خصوصی با حضور سورنا ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در مزرعه تحقیقات غلات موسسه تحقیقات اصلاح بذر در کرج برگزار شد.

۸ ارد ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

هفت یا هشت سال آینده، هزینه‌های خرید واکسن برای پیشگیری بیماری‌ها ۴ تا ۵ برابر امروز خواهد بود

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: دامپزشکی از منظر اقتصادی، بهداشتی و امنیت غذایی نقش مهمی دارد و ارزش کار دامپزشکان باید در جامعه تبیین شود.

۲۶ اسف ۱۳۹۶

مرکز بین‌المللی تحقیقات ذرت و گندم در صفی‌آباد دزفول راه‌اندازی شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی از مرکز بین المللی تحقیقات ذرت و گندم (سیمیت) در مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد در شهرستان دزفول بازدید کرد.

۲۸ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان تات:

سالانه برای واگذاری بیش از ۴۰ دستاورد تحقیقاتی در حوزه بذر، به بخش خصوصی هدفگذاری شده است

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: تاکنون ۲۴۰ دستاورد و دانش فنی به بخش خصوصی واگذار شده که از این تعداد، ۷۶ مورد در دولت تدبیر و امید انجام شده است

۱۴ بهم ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

هر کیلو پروتئین حیوانی۱۰برابر بیشتر از پروتئین گیاهی، منابع گیاهی و آب را مصرف می‌کند

معاون وزیر جهاد کشاورزی کفت: نبود گواهی تاییدیه برخی مواد غذایی, ضایعات و هدر رفتن سالانه معادل غذای مورد نیاز ۱۵ میلیون نفر و الگوی مصرف نادرست غذا در کشور سه چالش اصلی حوزه غذاست.

۴ بهم ۱۳۹۶
رئیس سازمان تات:

تاکنون ۵۷۵ شرکت‌ دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی ایجاد شده است

معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی گفت: وضعیت بازار به دلیل نبود تشکل ها و زنجیره تولید مشکلاتی را برای کشاورزان ایجاد کرده ، درحالی که تولید از اولویت های مهم بخش کشاورزی است.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون تحقیقات وزارت کشاورزی:

سامانه وضعیت علمی محققین راه اندازی شده و سامانه اثربخشی محققین به زودی راه‌اندازی خواهد شد

زند: در سازمان تحقیقات دو سامانه داریم که یکی سامانه علم‌سنجی بوده که وضعیت علمی محققین را پایش می‌کنیم و یک سامانه هم بزودی راه‌اندازی می‌شود تا اثربخشی محققان را پایش کند. ۵۸۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی وجود دارد که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون تحقیقات وزارت کشاورزی:

افزایش بهره‌وری آب به روش‌های مختلف بسته‌ای است که جهاد کشاورزی برای مقابله با بحران کم‌آبی پیگیری می‌کند

زند: در خصوص بحران کم آبی یکی از موضوعات کاهش سطح زیر کشت، عدم توسعه سطح زیر کشت و تجهیز سیستم‌های نوین آبیاری است که حجم سرمایه‌گذاری زیادی در این حوزه می‌شود. افزایش بهره‌وری آب به روش‌های مختلف از جمله توسعه کشت‌های گلخانه‌ای، توسعه اقلام مقاوم به خشکی، آوردن کشت از بهار به پاییز برای استفاده از آب سبز، توسعه محصولات کم آب بر و پرآ‌ب‌بر است. این مجموعه بسته‌ای است که جهاد کشاورزی برای مقابله با بحران کم آبی پیگیری می‌کند.