۱۴ بهم ۱۳۹۶

کلانتری براساس توافقات قبلی با وزیر نفت با احداث واحدهای پتروشیمی در استان‌های شمالی موافقت کرد

در پانزدهم آبان ماه، نامه‌ای از دفتر زنگنه، وزیر نفت به دفتر کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌رسد که درباره «موافقت اصولی با احداث واحدهای پتروشیمی در استان‌های شمالی» و پیرو مذاکرات قبلی نوشته شده است. کلانتری ظرف ۲۴ ساعت ‌در پی‌نوشت نامه دستورداد: «فوری- جناب آقای دکتر تجریشی، با توجه به عدم توسعه در استان گیلان و مازندران و تفاهمات اولیه که کلیه ضوابط زیست‌محیطی را رعایت خواهند کرد، اقدام کنید».این‌که منظور از این تفاهمات اولیه چیست، مشخص نیست. آنچه که کاملا مشخص است این است که ارزیابی‌‌هایی زیست‌محیطی احداث واحد پتروشیمی، چه در وسط کویر و چه در میان دریا، مقوله‌‌ای نیست که با تفاهمات اولیه ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزارت نفت بتوان انجام داد.

۱۰ مرد ۱۳۹۶
مشاور رئیس سازمان محیط زیست کشور:

تنها راه عبور از بحران کم آبی، استفاده از روش‌های نوین آبیاری کشاورزی است

کهرم: تنها راه عبور از کم آبی و خشکسالی رودخانه ها، تالاب ها و سفره های آب زیرزمینی، استفاده از روش های نوین آبیاری در کشاورزی است. بخش کشاورزی ۹۲ درصد، بخش صنعت پنج درصد و مصارف شرب سه درصد از مصرف آب را در کشور شامل می شوند که بدیهی است برای صرفه جویی در صرف آب باید از بخش کشاورزی اقدام شود.

۲۹ آبا ۱۳۹۳

مشاور ابتکار ارتباط آلودگی هوای تهران با سوخت را تکذیب کرد

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که آلودگی هوای فعلی تهران مربوط به آلودگی سوخت نیست، گفت: امروز متوجه شدیم که مجلسی‌ها به دلیل آلودگی هوا رئیس سازمان محیط زیست را به مجلس فراخواندند ولی زمان آن هنوز مشخص نیست.

۱۷ مهر ۱۳۹۳
مشاور رئیس سازمان محیط زیست کشور:

۳۶ سد از ورود ۵.۵ میلیارد مترمکعب آب به دریاچه ارومیه جلوگیری می‌کند

مشاور رئیس سازمان محیط زیست کشورگفت: سالانه ۷ میلیارد متر مکعب آب نصیب دریاچه ارومیه می‌شد که با ساختن ۳۶ سد جلوی ۵.۵ میلیارد متر مکعب آب گرفته شده است.