۹ اسف ۱۳۹۳
مشاور وزیر نیرو خبر داد

مذاکره برای صادرات آب به قطر و کویت

مشاور وزیر نیرو درمورد صادرات آب بسته بندی اظهار کرد: با کشورهایی چون کویت و قطر مذاکراتی در زمینه صادرات آب انجام دادیم.

۶ دی ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل در گفت‌وگویی خبر داد

پیشنهاد یک میلیارد دلاری شرکت آلمانی برای احداث نیروگاه خورشیدی در ایران

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل از ارائه پیشنهاد سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری یک شرکت آلمانی برای احداث نیروگاه خورشیدی در ایران خبر داد.

۲ دی ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل در گفت‌وگویی خبر داد

خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان با LC ارمنی احداث می شود

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: احداث خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان به دلیل مشکلات مالی به تعویق افتاده بود که اخیرا این مشکلات بین طرف ارمنی و بانک توسعه صادرات حل شده است.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
قائم مقام چیت چیان به مهر خبر داد:

آمادگی ایران برای صادرات برق به روسیه/ مشارکت روس‌ها برای ساخت نیروگاه‌های زغال‌سنگی

قائم مقام وزیر نیرو با تشریح جزئیات توافق های جدید برقی جمهوری اسلامی ایران و روسیه، از آمادگی ایران برای آغاز صادرات برق به روسیه در فصل زمستان خبر داد و اعلام کرد: بر اساس توافق‌های جدید ، روسیه در طرح ساخت نیروگاه زغال سنگی طبس مشارکت می کند.

۲۴ آبا ۱۳۹۳
قائم مقام چیت‌چیان اعلام کرد:

رونمایی از توافق بزرگ ایران-چین/ حجم فاینانس‌ چینی ۲ برابر شد

قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به توافق بزرگ اقتصادی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران و چین، اعلام کرد: حجم فاینانس‌های چینی از ۲۳ میلیارد دلار به بیش از ۵۰ میلیارد دلار برای تامین مالی کل پروژه‌های صنعتی، عمرانی و اقتصادی کشور افزایش یافت.

۲۰ آبا ۱۳۹۳
اسماعيل محصولي خبر داد:

آغاز مذاکرات برقی ایران – آلمان

قائم مقام وزیر نیرو با تشریح آخرین وضعیت بازگشت شرکت‌های بین‌المللی به صنعت برق ایران از آغاز مذاکرات برقی تهران- برلین خبر داد و اعلام کرد: سرمایه گذاران آلمانی پیشنهاد یک میلیارد دلاری جدید برقی به ایران ارائه کرده اند.

۱۸ آبا ۱۳۹۳

قائم مقام وزیر نیرو :صندوق ضمانت صادرات به جای تأمین مالی، پروژه حذف می‌کند

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت: صندوق ضمانت صادرات به جای جبران کمبود سرمایه خود، پیشنهاد حذف پروژه‌هایی که مذاکراتش برای اجرا در کشوری دیگر به نتیجه رسیده را می‌دهد.

۲۶ مهر ۱۳۹۳

چانه‌زنی ایران و عراق برسر قیمت برق

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین‌الملل با اشاره به این‌که در حال حاضر شرایط تمدید قرارداد صادرات برق به عراق در حال بررسی است، گفت: مذاکرات درمورد قیمت برق بین دو کشور ایران و عراق ادامه دارد.