۱۱ شهریور ۱۳۹۶
معاون توسعه فناوری معاونت علمی:

بسترسازی برای افزایش اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ضروری است

معاون توسعه فناوری معاونت علمی گفت: یکی از اولویت‌های معاونت علمی باید بسترسازی برای افزایش اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی باشد.

۷ شهریور ۱۳۹۶

قائم‌مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: ایجاد اشتغال با علم و فناوری محقق می‌شود

قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: ایجاد اشتغال با علم و فناوری محقق می شود و در این راستا نیروهایی که متولی علم و فناوری هستند بیشترین نقش را دارند.

۵ شهریور ۱۳۹۶

قائم‌مقام معاون توسعه فناوری و رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی منصوب شد

با حکم علی وطنی معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر به‌عنوان «قائم‌مقام معاون توسعه فناوری و رییس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی» این معاونت منصوب شد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۵

مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی: ۲۷ برابر شدن تعداد شرکت های دانش بنیان نشانگر تاثیر حمایت های دولت از تجاری سازی ایده تا محصول است.

مدیرکل دفترتجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ۲۷ برابر شدن تعداد شرکت های دانش بنیان نشانگر تاثیر حمایت های دولت از تجاری سازی ایده تا محصول است.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
قادری‌فر خبر داد

رشد ۲۵ درصدی تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی/پیش‌بینی فروش ۱۵۰ میلیارد تومانی

مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی از رشد ۲۵ درصدی تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی خبر داد و گفت:‌ پیش‌بینی می‌کنیم امسال خرید قطعی از این نمایشگاه به ۱۵۰ میلیارد تومان برسد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۴

اعطای وام ۲۸ میلیارد تومانی به ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان

مدیر کل دفتر تجاری‌سازی‌ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعطای وام ۲۸ میلیارد تومانی به ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان در سال ۹۴ خبر داد.

۲۳ آذر ۱۳۹۴
قادری‌فر در جمع خبرنگاران خبر داد

تزریق ۲۰۰ میلیون دلار بودجه به صندوق نوآوری و شکوفایی

مدیرکل دفتر تجاری‌سازی و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه امسال ۳۰۰ میلیون دلار بودجه به صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص یافته است، گفت: قرار است ۲۰۰ میلیون دلار دیگر به این صندوق تزریق شود.

۲۱ شهریور ۱۳۹۴
همزمان با سفر رییس‌جمهوری اتریش به ایران و در دیدار نمایندگانی از صنایع اتریش با مسوولان معاونت علمی؛

راهکارهای همکاری مشترک ایران و اتریش برای ارتقاء صنعت خودرو بررسی شد

همزمان با سفر هیات عالی رتبه سیاسی و تجاری اتریش به همراه رییس جمهوری این کشور به ایران، نمایندگانی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه صنایع اتریش در دیدار با مسوولان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ارائه راه کارهایی، برای همکاری مشترک پرداختند.

۶ تیر ۱۳۹۴

پیش بینی اعطای ۲۰تا۲۵ میلیاردتومان جایزه تجاری سازی فناوری به دانشگاهها

مدیرکل دفترتجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:پیش بینی می شود در اجرای فاز دوم آیین نامه اعطا جایزه تجاری سازی به دانشگاه ها وموسسات پژوهشی دولتی و غیردولتی کشور در سال جاری ۲۰ تا ۲۵میلیارد تومان جایزه تجاری سازی اعطا شود.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴
مدیرکل تجاری‌سازی معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری:

«اینوتکس» یک لابی فناورانه است

مدیرکل تجاری‌سازی معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری، دومین نمایشگاه نوآوری و فناوری را یک لابی فناورانه عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه با حضور ۱۵ کشور خارجی، فرصتی است تا ما با شناخت ظرفیت‌ها، به بازارسازی کمی و کیفی محصولات دانش‌بنیان دست پیدا کنیم.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۴
قادری‌فر:

پیش‌خرید ۲۰۰ میلیارد تومان محصول از نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل

مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در دو روز ابتدایی سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل ۲۰۰ میلیارد تومان پیش خرید انجام شده است.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
قائم‌مقام رییس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران عنوان کرد؛

بازار یک‌هزار میلیاردتومانی در انتظار بازار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

قائم‌مقام رییس سومین «نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران»، با اشاره به استقبال بی‌نظیر استادان، نخبگان و اعضای هیئات علمی دانشگاه‌ها از این نمایشگاه گفت: این استقبال ثابت می کند که نمایشگاه ساخت ایران توانسته است پیام خود در زمینه توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان در کشور را به مخاطبان اصلی خود برساند.

۱۷ فروردین ۱۳۹۴

تلاش معاونت علمی‌وفناوری برای تغییر رویکردها در استفاده از محصولات دانش‌بنیان داخلی

مدیرکل دفترتجاری سازی فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری گفت: این معاونت برای ایجاد دغدغه ذهنی درنخبگان و فناوران ،تغییرانگاره ها برای استفاده از محصولات و خدمات دانش بنیان داخلی و حاکمیت نوآوری درکشور در سال ۹۳ تلاشی جدی داشته است.

۹ اسفند ۱۳۹۳
برای بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی، فناوری و دانشگاهی؛

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به آذربایجان‌غربی سفر کرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، صبح امروز به منظور بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی، فناوری و دانشگاهی و حضور در جمع فعالان عرصه دانش بنیان و فناوری استان آذربایجان غربی، وارد شهر ارومیه شد و مورد استقبال استاندار و مقامات محلی قرار گرفت.

۵ اسفند ۱۳۹۳
قادری‌فر خبر داد؛

فروش میانگین ۳۰میلیاردریالی شرکت‌های برگزیده در نمایشگاه علم تا عمل

دبیر پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل با اشاره به فروش میانگین ۳۰ میلیارد ریالی شرکت‌های برگزیده حاضر در این نمایشگاه، از رشد درآمد حاصل از فناوری خبر داد.