۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
مشاور وزیر جهاد:

هشت میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم در سیلوهای کشور ذخیره شده است

اسفندیاری پور، مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم با بیان اینکه اکنون هشت میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم در سیلوهای کشور ذخیره سازی شده است، گفت: با برداشت و خرید تضمینی گندم امسال، ذخیره این محصول برای نیاز تا ۱۰ماه اول سال ۹۷ تامین می شود. امسال پنج میلیون و ۹۸۰ هزار هکتار از زمین های کشور زیر کشت گندم رفته است. تا کنون ۶۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان گندمکار استان های خوزستان، کرمان، جنوب فارس و بوشهر خریداری شده است.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی:

در سال زراعی جاری، ۵میلیون و ۱۳۰ هزار هکتار گندم در کشور کشت شده است

اسفندیار پور، مجری طرح خودکفایی گندم وزارت جهاد کشاورزی: در سال زراعی جاری، ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیر کشت محصول گندم رفته که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۳۰ هزار هکتار کاهش یافته است. در حال حاضر ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار گندم آبی با میانگین برداشت ۴ هزار و ۱۵۰ کیلوگرم در هکتار و ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار هکتار گندم دیم با میانگین برداشت یک هزار و ۵۳۰ کیلوگرم در هکتار کاشته شده است. رویکرد مهم وزارت جهادکشاورزی، کاهش سطح زیر کشت گندم و افزایش بهره وری در واحد سطح است تا به اهداف طرح اقتصاد مقاومتی افق ۱۴۰۴ در کاهش سطح زیر کشت گندم آبی از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار به یک میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار دست پیدا کنیم.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی:

امسال، ۱۴ میلیون تن گندم در کشور تولید می‌شود

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی از فرآیند عملیات برداشت و خرید گندم در پنج استان کشور خبرداد و گفت: بین ۱٫۵ تا دو درصد خرید گندم مربوط به فروردین ماه جاری است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

برداشت گندم نوبرانه در استان سیستان و بلوچستان

بر اساس پیش‌بینی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، تولید گندم ایران در سال زراعی جاری با افت ۱۱ درصدی به ۱۲ میلیون تن خواهد رسید. این پیش‌بینی در حالی است که کارشناسان این حوزه معتقد هستند که با توجه به پراکندگی سطوح زیر کشت این محصول در کشور پهناوری مثل ایران و نوسانات آب و هوایی، قضاوت درباره میزان تولید گندم ایران بسیار زود است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

مجری طرح گندم: زنگ زرد گندم نشانه سال پربارور است

زنگ گندم زمانی تظاهر پیدا می‌کند که بارندگی و رطوبت به اندازه کافی وجود داشته باشد و گندم‌ها از رشد و نمو خوبی برخوردار باشند، به تعبیری می‌توان گفت زنگ زرد گندم نشانه سال پربارور است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵
مجری طرح ملی گندم وزارت جهاد کشاورزی:

اگر ضایعات گندم در فرایند تولید تا فراوری کاهش یابد می توان غذای یک‌ماه ۷۹ میلیون نفر جمعیت کشور را تأمین کرد

مشاور وزیر و مجری طرح ملی گندم وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه میزان مصرف گندم کشور حدود ۹ میلیون تن است، گفت: امسال ۱۱٫۵ میلیون تن گندم در کشور خریداری شده که این میزان ۲٫۵ میلیون بیشتر از مصرف سالانه کشور است.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵
مجری طرح محوری گندم:

در سال ۹۶ نیاز گندم در داخل کشور تامین می‌شود

مجری طرح گندم کشور و مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۰ درصد بذر گندم توزیع شده در داخل کشور توسط ۲۰۰ شرکت خصوصی و تعاون روستایی تولید می شود و در این زمینه هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵
مشاور وزیر کشاورزی مطرح کرد؛

رشد ۲۰ درصدی کشت گندم در سال جاری/ ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشت دیم است

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: مجموع سطح زیرکشت گندم در سال زراعی جدید ۶ میلیون هکتار است.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی:

برنامه تعهدی سال ۱۳۹۶ برای تولید گندم، ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن است

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد برنامه تعهدی سال ۱۳۹۶ برای تولید گندم ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن است و خرید تضمینی طبق قانون ادامه می یابد.

۱۰ دی ۱۳۹۵

اصلاح وضعیت آبیاری و استفاده از مکانیزاسیون؛ دلایل افزایش تولید گندم با وجود کاهش سطح کشت

مجری طرح گندم گفت: با وجود کاهش سطح زیر کشت نسبت به ۳ سال اخیر برداشت گندم و خرید تضمینی دولت امسال نسبت به سال ۹۲، حدود ۳ برابر شده است.

۳ دی ۱۳۹۵

پیشنهاد افزایش ۹درصدی نرخ خرید تضمینی گندم/ قیمت ۱۳۸۵ تومانی همچنان روی میز

مجری طرح گندم با اشاره به عدم ابلاغ رسمی قیمت تضمینی گندم به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: پبشنهاد وزارت جهاد افزایش حدود ۹ درصدی بوده که امیدواریم محقق شود.

۲ آذر ۱۳۹۵
مشاور وزیر کشاورزی اعلام کرد؛

حفظ خودکفایی گندم در سال آینده

مشاور وزیر جهاد کشاورزی از برنامه ریزی برای حفظ خود کفایی تولید و تامین گندم مورد نیاز سال آینده خبر داد و اعلام کرد که همه انواع گندم تولید شده در جهان در ایران قابلیت تولید دارد و همه صنایع را متقاعدد کرده ایم که هیچ نیازی به واردات هیچ نوع گندمی نداریم.

۲۲ آبان ۱۳۹۵
مجری طرح گندم:

ضریب خودکفایی تولید گندم کشور به ۱۰۰ درصد رسید

مجری طرح محوری گندم وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تولید ۱۴.۵ میلیون تن گندم گفت: ضریب خود کفایی تولید گندم به ۱۰۰درصد رسیده است.

۶ آبان ۱۳۹۵

گندم آبی و دیم در سطح دو میلیون و ۶۴۱ هزار هکتار تاکنون کشت شد

با توجه به آنکه سطح زیر کشت گندم آبی و دیم در سال زراعی جاری پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار ابلاغ شده است، تاکنون ۴۶ درصد برنامه یعنی دو میلیون و ۶۴۱ هزار هکتار در ۲۱ استان کشور کشت انجام شده است.

۴ مهر ۱۳۹۵

خودکفایی کشور در تولید بذر گندم

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم از خودکفایی تولید انواع بذر این محصول راهبردی در کشور خبرداد.