۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

بیش از ۴۰۰ هزار تن بذر گندم برای کشت سال زراعی ۹۷ – ۹۶ تهیه شده است

بیش از ۴۰۰ هزار تن بذر گندم برای کشت سال زراعی ۹۷ – ۹۶ تهیه شده که فرآوری این تعداد بذر در حال انجام است و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بذرگندم هم توسط کشاورزان برای کشت سال آینده ذخیره‌سازی شده است.

۱ خرداد ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

خودکفایی گندم ادامه می‌یابد

منتقدان ادامه خودکفایی گندم آب‌بر بودن این محصول و قیمت بالای آن نسبت به قیمت جهانی را بهانه‌ای قرار دادند برای تقابل با دولت، آنها معتقدند خودکفایی این محصول غیراقتصادی و اصراری بر ادامه راهی غیرکارشناسی است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

۵۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به آبیاری نوین مجهز شدند

اسفندیاری‌پور مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی: در طول سه سال گذشته ۵۰۰ هزار هکتار از زمین‌های زراعی به روش‌های آبیاری نوین مجهز شده‌اند. بیش از ۱۶۰۰ دستگاه کمباین جدید وارد مزارع جدید گندم شده که در هدر رفت محصول هنگام برداشت و افزایش عملکرد در هکتار موثر است. با تسهیلاتی که بانک کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار داده است ۶۰ هزار دستگاه تراکتور و انواع ماشین‌آلات سم‌پاش و خط کار به بخش کشاورزی کشور اضافه شده است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

ادعای پائین بودن گلوتن گندم ایرانی بهانه برای واردات است

اسفندیاری‌پور، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، ادعای پایین بودن کیفیت گندم تولید داخل و نیاز به واردات را رد کرد و گفت: از مجموع ۱۴ میلیون تن گندم تولید داخل ۴ میلیون تن گندم ممتاز تولید می‌شود و ۲۰۰ هزار تن هم گندم دروم مازاد بر نیاز صنایع ماکارونی تولید می‌کنیم. بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم دروم در کشور تولید می‌شود که کل مصرف صنایع ماکارونی‌سازی ما به ۴۰۰ هزار تن هم نمی‌رسد. ۴۴ رقم گندم آبی و ۱۶ رقم گندم دیم در کشور تولید می‌شود که تمام نیاز واحدهای صنفی، صنعتی و آرد مورد نیاز کشور را بدون هیچ کم و کاستی تامین می‌کند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی:

تأخیر در اعلام به موقع قیمت‌های تضمینی قطعا به تولید آسیب می‌زند

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: مجموع سطح زیرکشت گندم در سال زراعی جدید ۶ میلیون هکتار است.

۵ دی ۱۳۹۵
مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

۹۵ درصد کمباین‌های کشاورزی تولید داخل است/ رشد ۶۳ درصدی بذر اصلاح شده نسبت به سال ۹۲

مشاور وزیر جهاد کشاورزی از رشد ۶۳ درصدی بذور اصلاح شده نسبت به سال ۹۲ خبر داد.

۱ دی ۱۳۹۵
مجری طرح گندم خبر داد؛

کاشت ۱۰۰ درصدی گندم در اراضی کشاورزی

تاکنون ۱۰۰ درصد از برنامه ابلاغی برای کشت محصول گندم محقق شده است و پیش‌بینی می‌شود که اندکی از پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار نیز فراتر رویم.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
مجری طرح گندم:

میزان مصرف سموم شیمیایی در ایران ۰,۵ تا ۰.۶ درصد مصرف سم دنیا است

در حال حاضر حدود چهار میلیون و ۷۲۰ هزار هکتار از سطح کشت ابلاغی گندم انجام شده که حدود ۸۲ درصد برنامه پیش‌بینی‌شده وزارت جهاد کشاورزی است.

۱۴ آذر ۱۳۹۵
مجری طرح گندم :

۸۲ درصد سطح برنامه ابلاغی گندم محقق شد

در حال حاضر حدود چهار میلیون و ۷۲۰ هزار هکتار از سطح کشت ابلاغی گندم انجام شده که حدود ۸۲ درصد برنامه پیش‌بینی‌شده وزارت جهاد کشاورزی است.

۲۵ آبان ۱۳۹۵

زیر کشت رفتن سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشور به محصول گندم تاکنون/ پیش‌بینی تولید ۱۳,۵ میلیون تن گندم در سال زراعی جاری

تاکنون حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور به زیر کشت گندم رفته و پیش‌بینی می‌شود که این سطح به حدود شش میلیون هکتار برسد تا تولید ۱۳,۵ میلیون تنی رقم بخورد.

۱۹ آبان ۱۳۹۵

خودکفایی گندم پایدار می‌شود/ تهیه ۴۸۸ هزار تن بذر گندم

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال برای کشت گندم ۴۸۸ هزار تن بذر اصلاح‌شده تهیه شده است، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، خودکفایی در گندم پایدار می‌شود.

۳ خرداد ۱۳۹۵

گلستان گوی سبقت تولید گندم را از فارس ربود/ پیش‌بینی خرید بیش از ۱۰ میلیون تنی گندم

وجود محدودیت‌های آبی در استان فارس باعث شد که گلستان به دومین تولیدکننده گندم کشور تبدیل شود.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

خرید ۱۷۰ هزار تن گندم از خوزستان سیل‌زده

با وجود آنکه سیل دو هفته گذشته استان خوزستان و مزارع گندم را درگیر مسائل و مشکلات مختلفی کرد، اما تاکنون میزان خرید تضمینی گندم از این استان به ۱۷۰ هزار تن رسیده است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۵

سیل اثر کاهشی بر تولید گندم ندارد/ تولید ۱۲ میلیون تنی گندم محقق می‌شود

مجری طرح گندم با بیان اینکه پیش‌بینی ۱۲ میلیون تنی تولید گندم محقق می‌شود، گفت: اگرچه سیل در برخی مناطق به مزارع گندم خسارت‌هایی را وارد کرده، اما این بارش‌ها در مناطق دیگر از جمله دیم‌زارها باعث افزایش تولید می‌شود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۴

خرید تضمینی گندم آغاز شد/ پیش بینی خرید بیش از ۹ میلیون تن

گندم که به عنوان استراتژیک‌ترین محصول کشاورزی به شمار می‌رود، به گفته مشاور وزیر کشاورزی برداشت نوبرانه آن از روز گذشته در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده که با افزایش هفت درصدی عملکرد تولید و ۱۲ درصدی خرید تضمینی همراه است.