۲۲ خرد ۱۳۹۷
مجری طرح گندم:

امسال در تولید گندم خودکفا هستیم و نیاز کشور از تولیدات داخلی تأمین می‌شود

مشاور وزیر و مجری طرح گندم کشور گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون نزدیک به ۳ میلیون تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان کشور خریداری شده است.

۴ اسف ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

شرکت بازرگانی دولتی، حتی به منظور صادرات، به میزان کافی گندم توزیع می‌کند

اسفندیارپور: همچنان می‌گوییم که نیاز داخلی را می‌توانیم تأمین کنیم و کیفیت گندم ما در حد استاندارد و مطلوب است سال ۹۱، ۲٫۶ میلیارد دلار گندم وارد کشور کردند که تنها هدر دادن ارز بود که این رقم را در سال ۹۶ به ۱۷٫۵ میلیون دلار رساندیم، یعنی فقط ۵۹ تا ۶۰ هزار تن گندم وارد شد. اینکه می‌گویند گندم برای صادرات توزیع نمی‌شود، دروغی بیش نیست، چرا که شرکت بازرگانی دولتی گندم به میزان کافی در اختیار قرار می‌دهد. چه اشکالی دارد به جای خروج ۱۲ هزار میلیارد تومان از کشور برای واردات، بین کشاورزان این مرز و بوم تقسیم شود.

۴ اسف ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

نرخ تورم روستایی ۹ درصد بوده که می‌بایست در تعیین نرخ خرید تضمینی گندم لحاظ شود

اسفندیارپور: طبق اعلام بانک مرکزی، تورم منتهی به آخر بهمن‌ماه در کشور ۸ درصد و تورم روستایی نزدیک به ۹ درصد اعلام شده که قاعدتاً هزینه‌های بیشتری را بر تولید و قیمت تمام‌شده تحمیل می‌کند که باید در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم لحاظ شود و گرنه فشار مضاعفی بر دوش کشاورزان می‌گذارد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

تاکنون یک میلیون و ۶۷۸ هزارهکتار اراضی آبی و سه میلیون و ۴۲۵ هزارهکتار دیم زیر کشت گندم رفته‌اند

تاکنون پنج میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور به کشت گندم اختصاص داده شده است و پیش‌بینی می‌شود که تا عدد شش میلیون هکتار پیش رود.

۷ آبا ۱۳۹۶
مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

نه کیفیت گندم داخلی پایین است، نه قیمت آن بالااست

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: آنها که می‌گویند قیمت گندم خارجی پایین‌تر از داخلی است و باید وارد کنیم بدانند که اگر نرخ ارز به صورت شناور و بر اساس بازار باشد دیگر واردات هم معنی ندارد و در واقع اکنون ما داریم به کالای خارجی سوبسید می‌دهیم.

۲۲ مرد ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

بیش از ۴۰۰ هزار تن بذر گندم برای کشت سال زراعی ۹۷ – ۹۶ تهیه شده است

بیش از ۴۰۰ هزار تن بذر گندم برای کشت سال زراعی ۹۷ – ۹۶ تهیه شده که فرآوری این تعداد بذر در حال انجام است و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بذرگندم هم توسط کشاورزان برای کشت سال آینده ذخیره‌سازی شده است.

۱ خرد ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

خودکفایی گندم ادامه می‌یابد

منتقدان ادامه خودکفایی گندم آب‌بر بودن این محصول و قیمت بالای آن نسبت به قیمت جهانی را بهانه‌ای قرار دادند برای تقابل با دولت، آنها معتقدند خودکفایی این محصول غیراقتصادی و اصراری بر ادامه راهی غیرکارشناسی است.

۲۹ ارد ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

۵۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به آبیاری نوین مجهز شدند

اسفندیاری‌پور مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی: در طول سه سال گذشته ۵۰۰ هزار هکتار از زمین‌های زراعی به روش‌های آبیاری نوین مجهز شده‌اند. بیش از ۱۶۰۰ دستگاه کمباین جدید وارد مزارع جدید گندم شده که در هدر رفت محصول هنگام برداشت و افزایش عملکرد در هکتار موثر است. با تسهیلاتی که بانک کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار داده است ۶۰ هزار دستگاه تراکتور و انواع ماشین‌آلات سم‌پاش و خط کار به بخش کشاورزی کشور اضافه شده است.

۲۹ ارد ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

ادعای پائین بودن گلوتن گندم ایرانی بهانه برای واردات است

اسفندیاری‌پور، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، ادعای پایین بودن کیفیت گندم تولید داخل و نیاز به واردات را رد کرد و گفت: از مجموع ۱۴ میلیون تن گندم تولید داخل ۴ میلیون تن گندم ممتاز تولید می‌شود و ۲۰۰ هزار تن هم گندم دروم مازاد بر نیاز صنایع ماکارونی تولید می‌کنیم. بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم دروم در کشور تولید می‌شود که کل مصرف صنایع ماکارونی‌سازی ما به ۴۰۰ هزار تن هم نمی‌رسد. ۴۴ رقم گندم آبی و ۱۶ رقم گندم دیم در کشور تولید می‌شود که تمام نیاز واحدهای صنفی، صنعتی و آرد مورد نیاز کشور را بدون هیچ کم و کاستی تامین می‌کند.

۱۹ بهم ۱۳۹۵
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی:

تأخیر در اعلام به موقع قیمت‌های تضمینی قطعا به تولید آسیب می‌زند

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: مجموع سطح زیرکشت گندم در سال زراعی جدید ۶ میلیون هکتار است.

۴ دی ۱۳۹۵
مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

۹۵ درصد کمباین‌های کشاورزی تولید داخل است/ رشد ۶۳ درصدی بذر اصلاح شده نسبت به سال ۹۲

مشاور وزیر جهاد کشاورزی از رشد ۶۳ درصدی بذور اصلاح شده نسبت به سال ۹۲ خبر داد.

۳۰ آذر ۱۳۹۵
مجری طرح گندم خبر داد؛

کاشت ۱۰۰ درصدی گندم در اراضی کشاورزی

تاکنون ۱۰۰ درصد از برنامه ابلاغی برای کشت محصول گندم محقق شده است و پیش‌بینی می‌شود که اندکی از پنج میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار نیز فراتر رویم.

۱۳ آذر ۱۳۹۵
مجری طرح گندم:

میزان مصرف سموم شیمیایی در ایران ۰,۵ تا ۰.۶ درصد مصرف سم دنیا است

در حال حاضر حدود چهار میلیون و ۷۲۰ هزار هکتار از سطح کشت ابلاغی گندم انجام شده که حدود ۸۲ درصد برنامه پیش‌بینی‌شده وزارت جهاد کشاورزی است.

۱۳ آذر ۱۳۹۵
مجری طرح گندم :

۸۲ درصد سطح برنامه ابلاغی گندم محقق شد

در حال حاضر حدود چهار میلیون و ۷۲۰ هزار هکتار از سطح کشت ابلاغی گندم انجام شده که حدود ۸۲ درصد برنامه پیش‌بینی‌شده وزارت جهاد کشاورزی است.

۲۴ آبا ۱۳۹۵

زیر کشت رفتن سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشور به محصول گندم تاکنون/ پیش‌بینی تولید ۱۳,۵ میلیون تن گندم در سال زراعی جاری

تاکنون حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور به زیر کشت گندم رفته و پیش‌بینی می‌شود که این سطح به حدود شش میلیون هکتار برسد تا تولید ۱۳,۵ میلیون تنی رقم بخورد.