۲ اسف ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

سطح زیرکشت سال جاری گندم، دو میلیون و۳۷هزار هکتار آبی و سه میلیون و۷۳۰هزار هکتار دیم است

اسفندیارپور: در سال۱۳۹۶، نزدیک ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزارتن گندم در کشور تولید شد که از این میزان هشت میلیون و ۸۷۵ هزارتن توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شد. از این میزان گندم خریداری شده حدود ۳۶۰ هزارتن گندم دوروم کیفی بوده است. در سال زراعی جاری در مجموع پنج میلیون و ۷۶۰ هزار هکتار از اراضی کشور زیرکشت گندم آبی و دیم قرار گرفت. به طوری که از این میزان سطح زیرکشت دو میلیون و ۳۷ هزار هکتار گندم آبی و سه میلیون و ۷۳۰ هزار هکتار گندم دیم است.

۲ اسف ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

تولیدکنندگان بذر، بذر را به قیمت یارانه‌ای در اختیار کشاورزان قراردادند ولی هنوز مبلغ مابه‌التفاوت را دریافت نکردند

اسفندیارپور: تاکنون نزدیک ۴۵۰ هزارتن بذر گندم اصلاح شده در اختیار کشاورزان قرار گرفته است. امسال شرکت های تولید کننده بذر گندم در حمایت از دولت بذر تولیدی خود را به شکل یارانه ای با قیمت ۱۷۶۰۰ ریال در اختیار کشاورزان قرار دادند.سال گذشته نیز این شرکت ها بذر گندم را به نرخ ۱۵۶۰۰ ریال به کشاورزان فروختند.درحالی که نرخ تمام شده بذر گندم آبی و دیم بین ۲۰۲۵۰ تا ۲۰۵۰۰ ریال است. از مسئولین می خواهیم مطالبات شرکت های تولید کننده بذر گندم را که سال گذشته و امسال جور دولت را کشیدند، تا پایان امسال تامین و پرداخت کند.زیرا اگر این شرکت های تولید کننده در تنگنا قرار بگیرند، ممکن است بذر سال آینده با مشکل مواجه شود.

۲ اسف ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

انصاف نیست کود مورد نیاز بخش کشاورزی صادر شود و ناچار شویم گندم را وارد کنیم

اسفندیارپور: آنچه که از لحاظ پشتیبانی و تدارکات نهاده های مورد نیاز همچون کودهای پایه (پتاسه، فسفاته و ازته) مورد نظر ما است در زمان کاشت به موقع و به میزان کافی توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی تامین شد. اکنون کشور با مازاد تولید کود اوره مواجه است بنابراین انتظار می رود پتروشیمی ها همکاری خوبی در این زمینه داشته باشند تا تولید ملی به دلیل صادرات کود صدمه نبیند. انصاف نیست کود مورد نیاز بخش کشاورزی داخلی صادر شود و ناچار شویم گندم را وارد کنیم.

۱۷ خرد ۱۳۹۶

بدهی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به گندم‌کاران

اسفندیاری پور، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی: از آغاز فصل برداشت تاکنون ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۳۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری و تاکنون بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال از پول گندم کاران پرداخت شده است و مابقی مبالغ نیز با عاملیت بانک کشاورزی به حساب کشاورزان واریز می شود.

۲ آذر ۱۳۹۴

عملکرد ضعیف دولت در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم!

خودکفایی در تولید محصولات اساسی یکی از راهبردهای اصلی در اقتصاد مقاومتی است. این مهم از ابتدای انقلاب اسلامی از اولویت‌های نظام اسلامی بوده و بارها از سوی امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب تکرار شده است، تا جایی که امام خمینی (ره) خودکفا بودن در محصولات کشاورزی را مقدمه استقلال کشور بیان فرمودند.

۱۰ آبا ۱۳۹۴

تاخیر در اعلام قیمت تضمینی گندم، کاهش سطح زیرکشت گندم آبی را به دنبال دارد

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی از رشد ۶٫۷ درصدی کشت گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: انتظار می رود برای حمایت از گندمکاران هرچه سریعتر نرخ خرید تضمینی گندم تعیین و اعلام شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۴
مشاور وزیر جهاد کشاورزی خبر داد:

صرفه جویی ۴۰۰ میلیون دلاری با افزایش تولید گندم

مجری طرح گندم کشور گفت: امسال کاهش واردات گندم صرفه جویی ۴۰۰ میلیون دلاری را برای کشور به همراه داشته است.

۲۱ مهر ۱۳۹۴
مشاور وزیر جهاد کشاورزی خواستار شد:

مسئولین وزارت جهاد: دولت قیمت خرید تضمینی گندم را سریعتر اعلام کند

مجری طرح گندم کشور گفت: با توجه به نیمه های فصل کشت دیم سرد در مناطق سردسیر کشور، اعلام هرچه سریعتر نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی ازجمله گندم برای تصمیم گیری گندمکاران ضروری است.

۳ مهر ۱۳۹۴

برنامه ای برای افزایش سطح زیرکشت گندم نداریم/ قیمت خرید تضمینی گندم هفته آینده اعلام میشود

مجری طرح گندم کشور از آغاز کشت گندم سرد در مناطق دیم خبر داد و گفت: طبق آخرین آمار ۸ میلیون و ۴۰ هزارتن گندم به ارزش ۹ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان از گندمکاران خریداری شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰٫۳ درصد رشد نشان می دهد.

۱۶ تیر ۱۳۹۴

حمایت دولت تدبیر و امید از تولید و خرید تضمینی گندم

با وجود اعمال شدید تحریم ها علیه ایران و وضعیت نامناسب اقتصادی، دولت یازدهم با انجام اقدامات موثری توانست علاوه بر افزایش تولید گندم، از گندمکاران نیز حمایت کند.

۲۶ مهر ۱۳۹۳
مجری طرح گندم اعلام کرد:

کشت گندم در ۷۵۰ هزار هکتار از اراضی کشور

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی گفت: از ابتدای فصل کشت پائیزه تاکنون ۷۵۰ هزار هکتار از اراضی آبی و دیم هشت استان سردسیر کشور زیرکشت گندم قرار گرفته که شرایط مطلوب تولید سال زراعی جدید را نشان می دهد.