۱۶ مهر ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش:

جذب ۱۲ هزار نفر دیگر در آموزش و پرورش محتمل است

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به پیشنهاد این وزارت خانه برای جذب ۱۲ هزار نیروی جدید، گفت: در حال رایزنی برای تحقق این موضوع هستیم.

۲۸ شهریور ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش:

اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان به مدارس واگذار می‌شود

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از واگذاری اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان به مدارس خبر داد.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

مهمترین و حیاتی‌ترین مسئله در سند تحول بنیادین، بحث نیروی انسانی است

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین و حیاتی ترین مسئله در سند تحول بنیادین ، بحث نیروی انسانی است.

۱۸ تیر ۱۳۹۶

واگذاری مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان‌ها /برگزاری سومین آزمون استخدامی در سال جاری

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان ها واگذار شده است.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات :

باید طی ۴سال آینده ۲۳۸ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شوند

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان ها واگذار شده است و برای این امر باید طی ۴ سال آینده ۲۳۸ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شوند.

۱۷ تیر ۱۳۹۶

بازنشستگی ۴۰ هزار فرهنگی در سال ۹۶

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش از تدوین «سند نیروی انسانی آموزش و پرورش» برای مدیریت بحران کمبود نیرو در سال‌های آتی خبر داد و گفت: چشم انداز این سند ۱۰ ساله و تا پایان برنامه هفتم است.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

۲۰درصد استخدام‌های آموزش و پرورش به مناطق محروم اختصاص می‌یابد

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ در راستای اجرای اهداف برنامه ششم توسعه، تلاش می شود ۲۵ درصد از سهمیه استخدامی آموزش و پرورش به استان های محروم اختصاص یابد.

۳ تیر ۱۳۹۶

برگزاری بیش از «۶۰ میلیون نفر ساعت» آموزش ضمن خدمت در سال ۹۵

چهاربند، رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش: در دوره یکساله آموزش معلمان به دانش موضوعی پرداخته نمی‌شود؛ زیرا فرد در دانش موضوعی دارای آگاهی دانشگاهی است و کمبود آن در مقایسه با دوره ۴ ساله، در قالب مهارت‌های معلمی باید کامل شود. اگر تقویم اجرایی، برنامه درسی و اساتید دوره یکساله آموزش به خوبی مهیا شود، این دوره‌ها تأثیرگذار خواهد بود. در سال گذشته برای اولین بار در طول تاریخ تربیت معلم کشور آزمونی برای فارغ‌التحصیلان این دوره تحت عنوان «آزمون اصلح» برگزار شد که علاوه بر نمرات قبولی که این افراد اخذ کرده بودند، باید در این آزمون نیز شرکت می‌کردند تا تراز استانداردهای معلمی را به دست آورند. تنها حدود ۳۵ درصد از ۵ هزار نیرویی که سال گذشته جذب آموزش و پرورش شدند، توانستند در دو نوبت این آزمون را طی کنند.

۲۴ خرداد ۱۳۹۶

استمرار طرح ۶ ساعت تدریس مدیران و معاونان مدارس

چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات: براساس تصمیم کمیته برنامه‌ریزی استانها، اجرای طرح ۶ ساعت تدریس مدیران و معاونان مدارس همانند سالهای قبل ادامه دارد. طی ۴ سال اخیر شیوه نامه‌ای به استان ها، با هدف استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی موجود و سازمان دهی سایر عوامل آموزشی، تحت عنوان سامان دهی نیروی انسانی و توسعه سنواتی ابلاغ شده است. اجرای طرح تدریس اجباری مدیران و معاونین در مقطع ابتدایی از ضرورت بیشتری برخوردار است، زیرا تقلیل ۴ ساعت موظفی آموزگاران دارای سابقه بالای ۲۰ سال که تعداد قابل توجهی را شامل می شود و کمبود نیروی انسانی، اجرای این طرح را بیش از پیش ضروری ساخته است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶

پذیرش نیروهای حق التدریس مشروط به شرکت و قبولی در آزمون استخدامی

چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش: برای سالهای ۹۶ تا ۱۴۰۰ نمی‌توانیم به دوره چهارساله تربیت معلم تکیه کنیم و هرآنچه دانشجو هم اکنون در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد می‌تواند به ما کمک کند اما تعداد آنها قابل توجه نیست. این موضوع بدین معنا نیست که چون نیازمند معلم هستیم همه افراد را وارد می‌کنیم بلکه باید اجازه دهیم مهندسی نیروی انسانی در آموزش و پرورش اقدام کند و آموزش و پرورش براساس معیارهای شایسته گزینی و عدالت استخدامی اقدام کند و مدیریت جذب در کشور باید همسو شود. در قانون آمده است اگر نیروهای حق‌التدریس می‌خواهند استخدام شوند باید در آزمون استخدامی شرکت کنند اما هم‌اکنون در حال فسخ این قانون هستیم.

۸ خرداد ۱۳۹۶

۱۲۴۶معلم مدرک «دکتری» دارند

چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش: در دوره ابتدایی، ۷۶ نفر از معلمان دارای مدرک دکتری هستند، ۱۶ هزار و ۴۸۶ معلم مدرک فوق لیسانس دارند، ۱۶۲ هزار و ۵۲۷ معلم نیز فوق‌ دیپلم دارند. در مجموع ۲۶۵ هزار و ۸۴۳ معلم در مقطع ابتدایی فعالیت می‌کنند. جمع معلمان در دوره متوسطه اول ۱۴۰ هزار و ۲۶۴ نفر بوده که میانگین سنوات تحصیلات این دوره ۱۶ سال است. د: در این دوره ۱۹۲ معلم دارای مدرک دکتری، ۱۹ هزار و ۲۲۷ معلم دارای مدرک فوق لیسانس، ۱۰۱ هزار و ۴۷۱ معلم دارای مدرک لیسانس، ۱۸ هزار و ۹۳۵ معلم دارای مدرک فوق دیپلم و ۴۳۹ معلم دارای مدرک دیپلم هستند.

۶ خرداد ۱۳۹۶

برگزاری آزمون «گواهینامه دوم» فرهنگیان/ راه‌اندازی مراکز سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش گفت: در حال رایزنی برای برگزاری آزمون «گواهینامه دوم» که از تجمیع دوره‌های ضمن خدمت مرتبط با رسته شغلی است، هستیم تا فرهنگیان از مزایای یک مدرک بالاتر از مدرک رسمی استفاده کنند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش تا پایان خردادماه

چهاربند، رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات: جذب نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش با همه دستگاه های اجرای متفاوت است. بر اساس نیازی که داریم باید جذب صورت گیرد. نیاز ما در ۲ جنس دختر پسر لازم الاجرا است. یعنی نمی توانیم بگوییم به دلیل مساوات در وزارت آموزش و پرورش ۵۰ درصد مرد جذب می کنیم و ۵۰ درصد نیروی زن استخدام می کنیم. تا پایان خردادماه سال ۹۶ آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود. از سوی سازمان اداری و استخدامی تعداد ۱۰ هزار سهمیه استخدام برای دوره یکساله مهارت آموزی و تعداد ۴ هزار و ۵۰۰ برای تعهد دبیری قطعی شده است و در تلاشیم سهمیه بیشتری دریافت کنیم.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش وپرورش بزودی/برگزاری آزمون استخدامی ۱۰ هزارنفری تا پایان خرداد

چهاربند، رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش: پس از اعلام نتایج، درباره زمان شروع دوره‌های صلاحیت حرفه‌ای تصمیم گیری و تلاش می‌کنیم هرچه زودتر دوره‌ها برگزار شوند. برای جذب نیرو در سال ۹۶ هم مجوزهای لازم را اخذ کرده‌ایم و احتمالا تا پایان خرداد آزمون استخدامی ۱۰ هزار نفری دیگری را برگزار می کنیم. بومی گزینی را مدنظر داریم اما آن را منعطف کرده‌ایم و بوم ها را فراتر درنظر گرفته‌ایم.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

‌شرکت ۲۵۰ هزار معلم برای دوره‌های بازآموزی پایه یازدهم

چهاربند، رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات: کارگاه‌های در نظر گرفته شده به منظور دوره های اجرایی ضمن خدمت به معلمان پایه یازدهم که ارائه هر چه بهتر این آموزه ها مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به اینکه معمولا معلمان ساعت موظفی تدریس در پایه دهم و یازدهم به طور مشترک دارند، لذا آمار دقیقی از معلمان پایه یازدهم نداریم اما با احتساب این شرایط، قریب به ۲۵۰ هزار نفر برای دوره های بازآموزی در نظر گرفته شده است.