۲۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش در ۴ سال آینده سالانه ۶۰ هزار نیرو نیاز دارد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با بیان اینکه از مجموع ۹۴۰ هزار نیرو در این وزارتخانه ۷۹۰ هزار نفر در مدارس حضور دارند، تأکید کرد، باید سالی ۵۵ تا ۶۰ هزار نیرو جذب آموزش و پرورش شود.

۷ آذر ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش:

آزمون استخدامی آموزش و پرورش تا اوایل بهمن امسال برگزار می‌شود

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش گفت: در صورت موافقت سازمان امور اداری و استخدامی کشور، بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر در آزمون استخدامی که اواخر دی یا اوایل بهمن ماه برگزار می‌شود، جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

۱ آذر ۱۳۹۶
رئيس مركز برنامه‌ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات:

آموزگار مرد اولویت اصلی پذیرش نیرو در آموزش و پرورش است

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی‌ و فناوری اطلاعات گفت: همچنان اولویت اصلی در پذیرش نیرو مربوط به شغل آموزگاری به ویژه جذب نیروی مرد است.

۳۰ آبا ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش:

نیروهای حق‌التدریس باید در آزمون استخدامی شرکت کنند

اسفندیار چهاربند گفت: اصرار وزارت آموزش و پرورش و مقررات قانون خدمات کشوری، شرکت حق التدریس ها و نیروهای نهضت سواد آموزی در آزمون استخدامی است.

۷ آبا ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش:

۸۵ هزار معلم در مناطق مرزی مشغول به خدمت هستند

چهاربند: نظام جذب معلم به خصوص در استان‌های مرزی ضروری است؛ درحال حاضر بیش از ۸۵ هزار معلم در مناطق مرزی کشور مشغول به خدمت هستند که متأسفانه ترکیب جنسیتی متعادلی ندارند به طوری که ۶۳ درصد مرد و ۳۷ درصد زن هستند و این موضوع یکی از عوامل ترک تحصیل دختران است. نرخ ماندگاری معلمان در مناطق محروم مرزی را ۵۹ درصد است. جابه‌جایی معلمان در یک دوره ۳ ساله، کاهش تأثیرگذاری تعلیم و تربیت در این مناطق را در پی داشته است.

۷ آبا ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش:

۳۶ هزار کلاس درس مختلط ابتدایی در ۱۰ استان مرزی برگزار می‌شود

چهاربند: در ۱۰ استان مرزی ۳۶ هزار کلاس درس مختلط ابتدایی و ۵ هزار کلاس مختلف متوسطه دوره اول داریم.

۲۶ مهر ۱۳۹۶
رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات:

محدودیت در شایسته‌گزینی معلمان، پیامد طرح استخدامی مصوب مجلس است

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: ایجاد محدودیت در شایسته گزینی معلمان از پیامدهای اجرای طرح استخدامی مصوب مجلس است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش:

جذب ۱۲ هزار نفر دیگر در آموزش و پرورش محتمل است

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به پیشنهاد این وزارت خانه برای جذب ۱۲ هزار نیروی جدید، گفت: در حال رایزنی برای تحقق این موضوع هستیم.

۲۸ شهر ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش:

اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان به مدارس واگذار می‌شود

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از واگذاری اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان به مدارس خبر داد.

۲۲ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر:

مهمترین و حیاتی‌ترین مسئله در سند تحول بنیادین، بحث نیروی انسانی است

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: مهمترین و حیاتی ترین مسئله در سند تحول بنیادین ، بحث نیروی انسانی است.

۱۸ تیر ۱۳۹۶

واگذاری مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان‌ها /برگزاری سومین آزمون استخدامی در سال جاری

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان ها واگذار شده است.

۱۷ تیر ۱۳۹۶
رئيس مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات :

باید طی ۴سال آینده ۲۳۸ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شوند

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیریت ساماندهی نیروی انسانی به استان ها واگذار شده است و برای این امر باید طی ۴ سال آینده ۲۳۸ هزار نفر جذب آموزش و پرورش شوند.

۱۷ تیر ۱۳۹۶

بازنشستگی ۴۰ هزار فرهنگی در سال ۹۶

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش از تدوین «سند نیروی انسانی آموزش و پرورش» برای مدیریت بحران کمبود نیرو در سال‌های آتی خبر داد و گفت: چشم انداز این سند ۱۰ ساله و تا پایان برنامه هفتم است.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

۲۰درصد استخدام‌های آموزش و پرورش به مناطق محروم اختصاص می‌یابد

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ در راستای اجرای اهداف برنامه ششم توسعه، تلاش می شود ۲۵ درصد از سهمیه استخدامی آموزش و پرورش به استان های محروم اختصاص یابد.

۳ تیر ۱۳۹۶

برگزاری بیش از «۶۰ میلیون نفر ساعت» آموزش ضمن خدمت در سال ۹۵

چهاربند، رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش: در دوره یکساله آموزش معلمان به دانش موضوعی پرداخته نمی‌شود؛ زیرا فرد در دانش موضوعی دارای آگاهی دانشگاهی است و کمبود آن در مقایسه با دوره ۴ ساله، در قالب مهارت‌های معلمی باید کامل شود. اگر تقویم اجرایی، برنامه درسی و اساتید دوره یکساله آموزش به خوبی مهیا شود، این دوره‌ها تأثیرگذار خواهد بود. در سال گذشته برای اولین بار در طول تاریخ تربیت معلم کشور آزمونی برای فارغ‌التحصیلان این دوره تحت عنوان «آزمون اصلح» برگزار شد که علاوه بر نمرات قبولی که این افراد اخذ کرده بودند، باید در این آزمون نیز شرکت می‌کردند تا تراز استانداردهای معلمی را به دست آورند. تنها حدود ۳۵ درصد از ۵ هزار نیرویی که سال گذشته جذب آموزش و پرورش شدند، توانستند در دو نوبت این آزمون را طی کنند.