۲۶ تیر ۱۳۹۶

“عضو هیات نمایندگان اتاق ایران: دلایل تفکیک وزارت صنعت،معدن وتجارت مشخص نیست “

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با تأکید بر اینکه دلیل تفکیک بخش بازرگانی از وزارت صنعت و معدن باید مشخص شود، گفت: این کار نیازمند ۶ ماه مطالعه و کار کارشناسی است.

۲۰ دی ۱۳۹۵

عسگراولادی: تشریفات صدور کارت بازرگانی باید غیر دولتی و سریع باشد

رئیس اتاق ایران و چین با انتقاد از دولتی بودن صدور کارت بازرگانی گفت: تشریفات صدور کارت بازرگانی باید کاملا غیر دولتی و خصوصی و سریع باشد.

۱۰ مرد ۱۳۹۵

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران: گشایش اعتباری آغاز شده ولی عمدتا برای واردات و خروج ارز

یک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اینکه هنوز نقل و انتقال پول به ایران ممکن نیست، گفت: گشایش های اعتباری آغاز شده اما عمده این گشایش ها به نفع خارجی و فقط برای واردات انجام می‌شود.

۲۸ خرد ۱۳۹۵

عسگر اولادی: برخی هیئت های خارجی فقط به دنبال فروش کالا به ایران بودند

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به همراهی بخش خصوصی در سفرهای خارجی مقامات دولت گفت: در دولت‌های قبل بخش خصوصی را نمی‌بردند ولی الآن هم که هیئت‌های بخش خصوصی همراه دولت می‌روند، تماشاچی صحنه هستند.

۲۰ خرد ۱۳۹۵

رونق صادرات به روسیه از ۱۰ روز آینده/ مأموریت ویژه صادراتی دولت

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه از مأموریت ویژه جهانگیری برای رونق بخشی به صدور کالاهای ایرانی خبر داد و گفت: آثار تصمیمات جدید دولت برای گسترش صادرات از ۱۰ روز آینده نمایان می‌شود.

۳ خرد ۱۳۹۵
عسگراولادی در جمع فعالان اقتصادی خبر داد

رابطه تجاری ایران و چین با رفت و آمدهای اروپایی تغییری نمی کند

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه توریست های چینی به ایران نمی‌آیند و تعداد آنها بسیار کم است گفت: توریست‌های چینی ایران را به عنوان مقصد گردشگری خود نمی‌دانند.

۳ ارد ۱۳۹۵

فقط ۱.۵ درصد افزایش قیمت داشتیم

در حالیکه اتحادیه و انجمن صنایع لبنی هرگونه افزایش قیمت را نفی می کنند اما بازار خرده فروشی قیمت های جدید به مردم نشان می دهد.

۲۱ فرو ۱۳۹۵
عسگراولادی :

مشکلات ارزی صادرکنندگان به روسیه ادامه دارد

صادرات محصولات کشاورزی و غذایی به روسیه علی‌رغم توافق مسئولان دو کشور با موانع بازرگانی، بانکی و مالی بسیاری روبه‌رو شده که به گفته رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه، بیشتر این مشکلات تا اردیبهشت‌ماه حل می‌شود و صنایع غذایی در ایران مانند لبنیاتی‌ها باید دست از گرانفروشی بردارند و دولت هم جلوی آنها را بگیرد.

۲۴ اسف ۱۳۹۴
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه خبر داد

توافق ایران با ۱۰ بانک بزرگ روسیه برای تسهیل روابط اقتصادی

نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: هفته گذشته معاون بانک مرکزی ایران به همراه مدیران عامل بانک های مطرح ایران به روسیه سفر کردند و با ده بانک مطرح روسیه توافقات خوبی انجام شد و امیدواریم به زودی نتایج آن را در تسهیل روابط اقتصادی بینیم.

۱۶ اسف ۱۳۹۴
روسیه نامه 4 منتشر شد

کریدور سبز به کمک روابط تجاری ایران و روسیه می‌آید

گفته شده این کریدور گمرکی، هزینه‌ها را تا ۱۳% کاهش می‌دهد. گرچه محتوای کامل این سند به‌زودی منتشر خواهد شد، اما براساس توافقات صورت گرفته یکی از مهم‌ترین محورها، توافق برای صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه است

۸ اسف ۱۳۹۴
عسگراولادی :

هنوز امکان انتقال ارز برقرار نشده/ خبر هفته پیش بانک مرکزی “انتخاباتی” بود

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه با وجود سفرهای متعدد هیئت‌های تجاری به کشور هنوز هیچ سرمایه‌گذاری واقعی در کشور انجام نشده است، گفت: در حال حاضر هنوز مبادلات بانکی ایران با کشورهای اروپایی برقرار نشده است.

۸ آذر ۱۳۹۴
عسگراولادی:

روسیه تعرفه واردات کالا از ایران را کاهش می دهد/۲۹٫۶ میلیارد دلار ارزش صادرات هشت ماهه

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه، گفت: دوازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه برگزار و طرف روس متعهد شد تعرفه های واردات کالا از ایران را کاهش دهد.

۱۰ ارد ۱۳۹۴
عسگر اولادی:

صادرات ۱.۳ میلیارد دلاری پسته ایران در سال ۹۳

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با اشاره به صادرات حدود ۱.۳ میلیارد دلار پسته ایران در سال گذشته گفت: با وجود تولید بیشتر پسته در آمریکا، میزان صادرات این محصول توسط کشور ما بیشتر است.