۶ خرد ۱۳۹۷
نماینده مجلس:

اقدامات کافی برای مهار یک و نیم میلیارد مترمکعب در سال، آب خروجی از مرزهای ایلام انجام نشده است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با حضور اردکانیان برای پاسخ به سوال سه نماینده را تشریح کرد.

۱۹ ارد ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

روزانه نزدیک به ۳۰ میلیون متر مکعب به اندازه یک فاز عسلویه گاز فلر هدر می رود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، گفت:روزانه نزدیک به ۳۰ میلیون متر مکعب به اندازه یک فاز عسلویه گاز فلر هدر می رود.

۱۶ ارد ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس :

سازمان برنامه و بودجه فرصت دارد تا یک ماه آینده طرح جامع انرژی را آماده کند

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مهلت یک ماهه کمیسیون انرژی مجلس به سازمان برنامه و بودجه برای ارسال طرح جامع انرژی کشور خبر داد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

با واردات ۴میلیون تن گندم می‌توان آب را به کارهای با ارزش افزوده بیش‌تر اختصاص داد

قره‌خانی: روش سوم واردات آب، واردات آب مجازی است. می‌توان از طریق واردات محصولاتی چون ذرت و برنج در مصرف آب صرفه‌جویی کرد. گندم در برخی استان‌ها حدود ۹ ماه از زمان کشت تا برداشت زمان می برد و به آب و سوخت زیادی نیاز دارد. می توان با واردات حدود ۴ میلیون تن گندم از کشورهایی همانند استرالیا، آرژانتین، اوکراین و غیره آب را به صورت مجازی وارد کرد و می توان در داخل آب را به بخش شرب و کارهایی که ارزش افزوده بیشتری دارند اختصاص داد تا به آب های زیرزمینی که افت زیادی داشته استراحت داد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی:

می‌توان از طریق آب‌های مرزی، آب تصفیه‌شده و یا آب مجازی واردات آب انجام داد

قره‌خانی: واردات آب می‌تواند به ۳صورت انجام شود نخست اینکه بدون انجام عملیات تصفیه از رودخانه هایی که مرزی هستند وارد کشور شود همانند پرونده‌ای که در گذشته درباره واردات آب به کشور باز شده بود که این آب از تاجیکستان به خراسان رضوی به طبس و یزد منتقل شود. پرونده دوم مربوط به واردات آب مورد نیاز برای احیای دریاچه ارومیه است.آب ارس که به دریای خزر می‌ریزد می‌تواند وارد ایران شود و از این سهمیه می‌توان برای انتقال آب به دریاچه ارومیه استفاده کرد. واردات آب به صورت تصفیه‌شده دومین روش برای واردات آب است. روش سوم واردات آب مجازی است. به جای کشت گندم می‌توان آب را به کارهای با ارزش افزوده بیشتر اختصاص داد.

۱۴ فرو ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس :

برای کاهش مصرف بنزین ابتدا باید حمل و نقل عمومی تقویت شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، توضیحاتی پیرامون دلایل افزایش مصرف بنزین در ایام نوروز مطرح کرد.

۹ فرو ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی:

بعید است گاز ترکمنستان از طریق خط لوله‌ی تاپی به کشور هند برسد

یک نماینده مجلس با بیان اینکه آمریکا و عربستان تمام تلاش خود را می‌کنند که فرصت‌ها را از ما بگیرند، یادآور شد: خط لوله تاپی از سوی قدرت‌های بزرگ حمایت می‌شود وگرنه خود این کشورها می‌دانند که مطمئن‌ترین مسیر تامین انرژی برای هند، پاکستان، افغانستان و ایران است.

۸ فرو ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون انرژی:

براساس مصوبه قانونی مجلس، سال جدید قیمت‌ حامل‌های انرژی مشابه ۹۶ خواهد بود

قره خانی: براساس مصوبه قانونی مجلس، سال جدید قیمت‌ حامل‌های انرژی مشابه ۹۶ خواهد بود. اگر افزایش قیمت بنزین پلکانی شود لزوما باید دو نرخی شود یا اینکه باید کلا بنزین را گران کنیم و هر نرخی را که دولت پیشنهاد کرد، بپذیریم که فعلا این اتفاق نیفتاده و مجلس پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی نرخ بنزین را نپذیرفته و بنابر این شده که نرخ حامل‌های انرژی مشابه سال ۹۶ تعیین شود.

۱۸ دی ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

در سال آینده اعتباری برای واردات بنزین در نظر نمی‌گیریم

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: مجلس به پالایش و پخش پیغام داد در سال آینده اعتباری برای واردات بنزین در نظر نمی‌گیرد.

۱۱ دی ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی:

پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی نرخ بنزین/ رشد ۵۰ درصدی قیمت بنزین، بالانس اقتصادی مردم را بهم می‌زند

سخنگوی کمیسیون انرژی اظهار داشت: دولت برای کسب درآمد به‌جای افزایش نرخ بنزین می‌تواند علاوه بر آنچه که از صندوق توسعه ملی و بانک‌ها تامین می‌کند از مسیر حذف ۳۲ میلیون یارانه‌بگیر هم صرفه‌جویی کند که سرجمع این ارقام به ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون هدفگذاری شده نزدیک است.

۲ دی ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

اول هزینه تولید برق اصلاح شود، بعد قیمت ها را واقعی کنید

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به لایحه بودجه۹۷ و افزایش نرخ آب و برق به تشریح روش های مقبول تر برای درآمدزایی در وزارت نیرو پرداخت.

۷ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

قیمت حامل‌های انرژی باید متناسب با قدرت خرید مردم افزایش یابد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که افزایش قیمت‌ها در قالب لایحه بودجه به مصوبه‌ و مجوز مجلس نیاز دارد، گفت: قیمت حامل‌های انرژی باید متناسب با قدرت خرید مردم افزایش یابد.

۱۵ شهر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

بازیافت گازهای مشعل آثار مثبت اقتصادی و زیست محیطی در پی دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که از اقدام‌های مناسب وزارت نفت و دولت در زمینه بازیافت گازهای مشعل حمایت خواهیم کرد، گفت: بازیافت گازهای مشعل دارای آثار مثبت اقتصادی و زیست محیطی است.

۵ مرد ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:

پایان بررسی قرارداد توسعه فاز ۱۱ در کمیته ویژه مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از پایان بررسی شکلی و محتوایی قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی به رهبری شرکت فرانسوی توتال در کمیته ویژه مجلس خبر داد.

۲ مرد ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛

افزایش مصرف بنزین بیشتر معلول ترددهای جاده‌ای است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: افزایش مصرف بنزین در چند هفته اخیر بیشتر تحت تاثیر ترددهای جاده‌ای است که با کاهش سفرهای تابستانی انتظار می‌رود مصرف بنزین به میزان میانگین مصرف گذشته شود.