۹ خرد ۱۳۹۶
رئیس اتاق ایران و چین:

امضای جدید اتاق های بازرگانی باید به سفارت ایران در پکن ارسال شود/ حل مشکل در چند روز آینده

رئیس اتاق مشترک ایران و چین با اشاره به مشکل پیش آمده برای برخی صادرکنندگان پتروشیمی ایرانی در چین گفت: در این زمینه رئیس اتاق ایران باید به فوریت به همه اتاق های بازرگانی کشور ابلاغ کند تا امضای جدید گواهی مبداهای خود را به وزارت امور خارجه بفرستند.

۲۷ ارد ۱۳۹۶

رفع موانع بین‌المللی بانکی ایران و چین با تاسیس «بانک آسیا»

در همایش تجاری مشترک ایران و چین بر رفع موانع بین‌المللی بانکی ایران و چین با تاسیس بانک آسیا و رفع مشکلات دریافت روادید چین توسط کارآفرینان ایرانی تاکید شد.

۲۲ اسف ۱۳۹۵
عضو اتاق بازرگانی:

بعد از برجام یک ال‌سی برای صادرات بازگشایی نشد

عضو اتاق بازرگانی گفت: هیچ ال سی در بحث بازرگانی و صادرات کشور بازگشایی نشده است و تنها برای برخی از صنایع مانند پتروشیمی که برای بخش دولتی است ال سی باز کرده اند.

۲۳ آذر ۱۳۹۵
مقام مسئول در بانک مرکزی روسیه:

تهران و مسکو در حال آماده شدن برای تجارت با ارزهای ملی خود در بورس مسکو هستند

معاون مدیر اداره همکاری های بین المللی و ارتباطات عمومی بانک مرکزی روسیه: تهران و مسکو در حال آماده شدن برای تجارت با ارزهای ملی خود در بورس مسکو هستند.

۱۸ آذر ۱۳۹۵
عضو اتاق بازرگانی ایران:

دولت عامل گران‌فروشی دلار است

عسگراولادی، عضو اتاق بازرگانی ایران: دولت صاحب دلارهای نفتی و پتروشیمی است و با نرخ بالا می فروشد تا کسری را جبران کند اما مجلس باید برنامه ریزی کند و دولت رضایت دهد تا دلار به نرخ ۳۵۰۰ تا ۳۶۰۰ برسد و بتواند از عهده پرداخت بدهی ها و یارانه براید.

۲ شهر ۱۳۹۵

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه: اجرای تفاهم‌نامه کریدور سبز گمرکی ایران و روسیه

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه گفت: تفاهم‌نامه کریدور سبز گمرکی میان ایران و روسیه از ۳ روز پیش به اجرا در‌آمد.

۱۰ مرد ۱۳۹۵
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:

گشایش های اعتباری نفع خارجی و فقط برای واردات

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: نقل و انتقال پول به ایران هنوز ممکن نیست. گشایش های اعتباری آغاز شده است اما عمده این گشایش ها به نفع خارجی و فقط برای واردات انجام می‌شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۵

بودن یا نبودن سوئیفت چندان فرقی ندارد

گزارش/ آنگونه که تجار می گویند اکنون بودن یا نبودن سوئیفت چندان فرقی به حال‌شان ندارد، چرا که هنوز روابط کارگزاری ایران با دنیا برقرار نیست./ فعالان اقتصادی می گویند آن انتظاری که از برقراری سوئیفت در تسهیل مراودات بانکی شان داشتند، محقق نشده است.

۲ تیر ۱۳۹۵

افزایش ۲۰ درصدی صادرات زعفران در سال ۹۵/ فروش در ۴۶ کشور

رئیس شورای عالی زعفران ایران با بیان اینکه ایران در رتبه نخست تولید و صادرات زعفران در جهان است، اعلام کرد: صادرات این محصول امسال حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

۲۱ ارد ۱۳۹۵

آخرین خبرها از سوئیفت، مالیات‌ از حساب بانکی و حذف کارت بازرگانی

رییس اتاق بازرگانی ایران ضمن ارزیابی مهم‌ترین مسائل روز اقتصادی کشور به بیان آخرین وضعیت فعالیت سوئیفت پرداخت و گفت: در این زمینه بخش زیادی از مشکلاتی که مربوط به تحریم‌های ثانوی و برجام بوده برطرف شده است اما مسائلی مانند تحریم نقل و انتقال دلار که به تحریم‌های اولیه بر‌می‌گردد و قرار نبوده با اجرایی‌شدن برجام لغو شود، سر جای خود باقی است.

۱۳ ارد ۱۳۹۵

واردات ۹ میلیارد دلار غذا به کشور در سال گذشته

ارزش واردات محصولات کشاورزی و مواد غذایی به ایران از ۱۲ میلیارد دلار در سال ۹۳ به حدود ۹ میلیارد دلار در سال ۹۴ کاهش داشت.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

افت صادرات محصولات غذایی تامل برانگیز است

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران با بیان اینکه صادرات ۶.۵ میلیارد دلاری صنایع غذایی در سال۹۳ به ۵.۶ میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافت، گفت: افت صادرات محصولات غذایی تامل برانگیز است.

۲۹ فرو ۱۳۹۵

پاسخ انجمن صنایع لبنی به اظهارات رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه

انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران در پی اظهارات اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه درباره گران فروشی صنایع لبنی، از وی درخوست کرد به دنبال منشأ گران فروشی با ارائه مدارک و مستندات قانونی باشد.

۲۱ فرو ۱۳۹۵

حل موانع صادرات به روسیه تا اردیبهشت‌ / لبنیاتی‌ها گرانفروشی می‌کنند

صادرات محصولات کشاورزی و غذایی به روسیه علی‌رغم توافق مسئولان دو کشور با موانع بازرگانی، بانکی و مالی بسیاری روبه‌رو شده که به گفته رییس اتاق بازرگانی ایران و روسیه، بیشتر این مشکلات تا اردیبهشت‌ماه حل می‌شود و صنایع غذایی در ایران مانند لبنیاتی‌ها باید دست از گرانفروشی بردارند و دولت هم جلوی آنها را بگیرد.

۹ اسف ۱۳۹۴

آزاد شدن صادرات دام به روسیه در آینده نزدیک

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: مشکلات صادرات دام به روسیه طی امضای پروتکلی به زودی برطرف می‌شود که در این صورت صادرات دام به روسیه آزاد خواهد شد.