۳۰ بهمن ۱۳۹۶
معاون اول رئیس‌جمهور:

ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی از سیاست‌ها و اولویت‌های کشور است

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت توجه به انرژی‌های نو، تجدیدپذیر و بخصوص انرژی خورشیدی، گفت: ساخت نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی از سیاست‌ها و اولویت‌های کشور است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۶

آیین نامه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست نهایی شد

آیین نامه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در جلسه شورای عالی انرژی کشور به ریاست معاون اول رییس جمهوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایی شد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

جهانگیری: دولت مصمم به تامین ۲ هزار واگن مورد نیاز راه آهن شهری است

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به موضوع آلودگی هوا و با بیان اولویت‌ دولت در کمک به توسعه مترو در تهران و کلانشهر‌ها برای مقابله با این آلودگی گفت: دولت مصمم است در سریع ترین زمان ممکن ۲ هزار واگن های مورد نیاز راه آهن شهری تامین شود.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶

وزیر صنعت خواستار برداشته شدن عوارض واردات مواد اولیه شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور، خواستار برداشته شدن عوارض ۱۰ درصدی واردات مواد اولیه تولید شد.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶

جهانگیری: صنایع راهی جز استفاده از پساب ندارند و اجازه استفاده از آب شرب به بخش صنعت داده نمی‌شود

معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: صنایع راهی جز استفاده از پساب ندارند و اجازه استفاده از آب شفاف و قابل شرب برای توسعه بخش صنعت داده نمی‌شود.

۱۳ بهمن ۱۳۹۶

آیین‎نامه جلوگیری از تعطیلی کارخانه‎های کشور ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور «آیین نامه اجرایی قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه های کشور» را به منظور اهمیت موضوع و ضرورت حمایت از بنگاه های اقتصادی و حفظ اشتغال موجود به سراسر استان ها ابلاغ کرد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۶

با ابلاغ بخشنامه از سوی معاون اول؛ ثبت سفارش واردات از چین، هند، کره و ترکیه «بدون انتقال ارز» ممنوع شد

معاون اول رییس جمهور در بخشنامه‌ای انجام ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای واردات از کشورهای چین، هند، کره و ترکیه را ممنوع اعلام کرد.

۲ بهمن ۱۳۹۶

جهانگیری: با ورود برندهای بزرگ به طرح اشتغال روستایی، واحدهای تولیدی کوچک می‌توانند در زیرمجموعه آن‌ها، در روستاها فعال شوند

جلسه پیگیری اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

۳۰ دی ۱۳۹۶

معاون اول رییس‌جمهوری: وقتی اعضای غیرمستقر در پارک فناوری به واحدتولیدی تبدیل‌می‌شوند باید نحوه ارتباط آنان با بخش‌صنعت مشخص باشد

معاون اول رییس جمهوری در جلسه هیأت امناء پارک فناوری پردیس معاونت علمی اقدامات انجام‌شده و دستاوردهای پارک فناوری پردیس معاونت علمی در سال گذشته را رضایت‌بخش و امیدوارکننده توصیف و از پویایی و عملکرد این مرکز قدردانی کرد.

۲۶ دی ۱۳۹۶

شورای ملی ایمنی زیستی به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط‌زیست، مصوبه تولید محصولات تراریخته را لغو کرد

دولت حجت‌الاسلام حسن روحانی با ابطال آیین‌نامه اجرایی «قانون ایمنی زیستی» تیر آخر برای «کشت و رهاسازی محصولات تراریخته» در کشور را شلیک کرد.

۲۶ دی ۱۳۹۶
معاون اول رئیس جمهور:

طرح تحول سلامت به هیچ وجه از دستور کار دولت خارج نشده است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: راه‌حل مقابله با ترامپ نمایش وحدت، انسجام و راه اندازی گفت‌وگوی ملی است.

۲۵ دی ۱۳۹۶

جهانگیری: با اجرای طرح‌های آب‌وخاک کشور تحول بزرگی در حوزه کشاورزی و اشتغال ایجاد خواهد شد

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر این که آثار مثبت اقدامات صورت گرفته در بخش آب و خاک کشور باید به مردم اطلاع رسانی شود، گفت: با اجرای طرح های آب و خاک کشور تحول بزرگی در حوزه کشاورزی و اشتغال ایجاد خواهد شد

۲۴ دی ۱۳۹۶

دولت مجوز تولید محصولات تراریخته را صادر کرد

اصرار دولت در مصوبه اخیر بر تبلیغ تولید و واردات محصولات تراریخته بسیار سؤال‌برانگیز است؛ در حالی که در ابلاغیه مقام معظم رهبری بر تولید محصولات سالم و ارگانیک تأکید شده اما محصولات تراریخته در تقابل و تعارض با محصولات ارگانیک قرار دارند.

۱۷ دی ۱۳۹۶

جهانگیری: تدوین برنامه‌ای جامع برای مقابله با آنفلوآنزای پرندگان و پیشگیری آن برای سال آینده ضروری است

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اهتمام ویژه دولت برای جلوگیری از شیوع آنفلوآنزای پرندگان، تصریح کرد: تدابیر لازم برای تامین مرغ و تخم مرغ در ایام پایانی سال اتخاذ شود.

۸ دی ۱۳۹۶
معاون اول رئیس جمهور:

دولت برای حل مشکلات طرح تحول سلامت راهکاری پیدا خواهد کرد

معاون اول رئیس جمهور گفت: مسائل مالی طرح تحول سلامت مشکل ساز شده است که دولت حتما راهکاری برای این مشکل پیدا خواهد کرد.