۱۸ اسفند ۱۳۹۵

لایحه معافیت دهیاری‌ها از قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد

هیات وزیران در جلسه امروز چهارشنبه خود به ریاست جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، با هدف نظارت بر مبادلات کالاهای بخش کشاورزی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با اضافه شدن وزارت جهاد کشاورزی به ترکیب اعضای کمیسیون تعیین ارزش افزوده موافقت کرد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۵

جهانگیری: توسعه شرکت های دانش بنیان در اولویت دولت یازدهم است

معاون اول رئیس جمهوری گفت که توسعه شرکتهای دانش بنیان در راستای کمک به تحقق هر چه بهتر اقتصادی مقاومتی در اولویت کاری دولت تدبیر و امید قرار دارد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

 بررسی ارقام بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی نشان می‌دهد، این دو متغیر در دولت یازدهم با افزایش روبه رو بوده است

در حالی که معاون اول رئیس جمهور بانک‌ها را قلک دولت قبل عنوان کرده است، بررسی ارقام بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی نشان می‌دهد، هم بانک‌ها و هم بانک مرکزی قلک دولت یازدهم در این سال‌ها بوده‌ا‌ند.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵

جهانگیری: سامانه جامع گمرکی باید در اختیار گمرک باشد

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه هماهنگی میان وزارت صنعت و گمرک بر سر سامانه جامع ایجاد می شود گفت: گمرک مسئول اصلی این حوزه است وباید دروازه ورودی و پنجره واحد گمرکی در اختیارش قرار گیرد.

۹ اسفند ۱۳۹۵

نامه ۴ صفحه‌ای نعمت‌زاده به جهانگیری در انتقاد از گمرک

وزیر صنعت در نامه چهار صفحه‌ای به معاون اول رئیس جمهور به انتقاد از گمرک پرداخت و کشمکش بین دو وزارت خانه صنعت و اقتصاد بر سر سامانه های جامع را وارد فاز تازه‌ای کرد.

۸ اسفند ۱۳۹۵
جهانگیری اعلام کرد؛

حجم ۱/۴ میلیارد مترمکعبی آب ذخیره شده در یک هفته پشت سدها، گواهی بر کم لطفی منتقدان احداث سدها

معاون اول رییس جمهوری پس از ارائه گزارش نماینده وزارت نیرو درباره بارش های اخیر و ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب حجم ذخیره آب در پشت سدها که ظرف یک هفته بارندگی ایجاد شد، گفت: کسانی که نسبت به احداث سدها در کشور کم لطفی می کنند، حالا باید ببینند که اگر این سدها نبود چه خساراتی به اقصی نقاط کشور وارد می شد.

۷ اسفند ۱۳۹۵

نامه آخوندی به جهانگیری درباره مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نامه آخوندی به معاون اول رییس‌جمهوری در خصوص عدم پرداخت مصوبات مالی دولت درباره مسکن مهر،گفت:با وجود دستور آقای نوبخت به مدیر تلفیق سازمان برنامه،اما با این حال هنوز یارانه مسکن مهر پرداخت نشده است.

۷ اسفند ۱۳۹۵

بدهی دولت به شرکت آسمان تهاتر می‌شود

با تصویب هیئت وزیران، بدهی دولت به شرکت خدمات هوایی کشور (آسمان) با بدهی‌های شرکت مذکور به دولت و شرکت‌های دولتی تا سقف ده هزار میلیارد ریال تهاتر می‌شود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

بازدید جهانگیری از روند اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رامشیر خوزستان

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در ادامه سفر به خوزستان روز سه شنبه از روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی موسم به طرح رهبری در شهرستان رامشیر دیدن کرد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

ورود «جهانگیری» به پرونده اتهامات شرکت بازرگانی دولتی ایران

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به برخی پرونده های اتهامی علیه شرکت بازرگانی دولتی ایران ورود کرده است.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵
در بیستمین جلسه شورای عالی عتف مصوب شد؛

ردیف مستقل برای ۲۲ طرح کلان ملی اولویت‌دار در لایحه بودجه سالانه

بیستمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری امروز در محل نهاد ریاست جمهوری و با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری تشکیل شد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۵

جلسه شورای عالی عتف با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد

آیین نامه پایش و ارزیابی علم، فناوری و نوآوری کشور در جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسید.

۱۱ بهمن ۱۳۹۵

مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی: ممنوعیت واردات خودرو بدون نمایندگی ابلاغیه دولت است

مدیرکل نظارت برکالاهای فلزی سازمان حمایت گفت: معاون اول رییس جمهور شرط ثبت سفارش خودرو و سایر کالاهای بادوام را به تشخیص وزارت صنعت منوط به داشتن نمایندگی مجاز و خدمات پس از فروش دانسته و اعلام کرده واردات آنها در اسرع وقت ممنوع شود.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

حمایت دولت از تولیدکنندگان کشمش

هیئت دولت در مصوبه ای به منظور حمایت از تولید کنندگان کشمش با اختصاص مبلغ پنج هزار (۰۰۰ر۵) ریال یارانه به ازای هر کیلوگرم تولید کشمش در سال ۱۳۹۵ از محل اعتبارات مصوب مربوط قانون بودجه سال ۱۳۹۵ موافقت کرد.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵

اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهوری تصویبنامه هیات وزیران درباره اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی را جهت اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.