۱۹ دی ۱۳۹۵
معاون نظارتی بانک مرکزی:

با بخش زیادی از نهادهای پولی غیرمجاز برخورد شده است

معاون اول رئیس جمهور و فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جلسه با اعضای هیأت عامل و مدیران پروِژه‌های اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی، به بررسی اقدامات و عملکرد این بانک پرداخت.

۱۹ دی ۱۳۹۵
معاون اول رییس‌جمهور:

منتظر نهایی‌شدن لایحه وام کم‌بهره ۱.۵میلیارد دلاری به روستائیان در مجلس هستیم

معاون اول رییس‌جمهور گفت: منتظر هستیم که لایحه دولت برای ارائه ۱.۵ میلیارد دلار یعنی ۵ هزار میلیارد تومان وام با بهره پایین برای اشتغال‌زایی در روستاها و به‌خصوص روستاهای مرزی در مجلس نهایی شود.

۱۶ دی ۱۳۹۵
جهانگیری در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر؛

دولت برای فعال کردن اقتصاد روستایی به طور جدی در صحنه حضور دارد

معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت یک ماه قبل لایحه ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد تا بر اساس آن بتواند ۱.۵ میلیارد دلار یعنی حدود ۵ هزار میلیارد تومان وام با بهره پایین برای اشتغال زایی در روستاها و به خصوص روستاهای مرزی کشور هزینه کند.

۱۵ دی ۱۳۹۵

گسترش شعب بانکی به بهانه زمین‌داری و توسعه املاک صورت میگیرد

بانک ها چانه‌زنی برای توقف فروش اموال و دارایی‌های مازاد خود را در بالاترین سطح با دولت شروع کرده‌اند؛اکنون ۱۲ راهکار برای فروش شعب مازاد آنها مطرح شده که شاید بتواند گره کارشان را باز کند.

۱۴ دی ۱۳۹۵

واکنش جهانگیری به نامه نعمت زاده برای بخشش جریمه شرکت کره‌ای

جهانگیری در مقابل دخالت نعمت زاده درخصوص جریمه گمرکی۳۰۰۰میلیاردی شرکت کره‌ای واکنش نشان داد.

۱۲ دی ۱۳۹۵

ستاد بحران کشور به زودی برای بررسی آنفلوانزای پرندگان تشکیل جلسه می‌دهد

با گسترش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور و معدوم کردن مرغ های آلوده مرغ داری های مناطق آلوده، ستاد بحران کشور به زودی برای بررسی این بیماری تشکیل جلسه می‌دهد.

۱۲ دی ۱۳۹۵
با حضور جهانگیری و ۴ وزیر برگزار می‌شود؛

جلسه ویژه بررسی آنفلوآنزای مرغی در نهاد ریاست جمهوری

جلسه «بررسی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان» با حضور معاون اول رئیس جمهور ، جمعی از وزرا و مسئولین کشوری عصر امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

۱۲ دی ۱۳۹۵

فرمان جهانگیری به بانک مرکزی به منظور ارائه گزارش برنامه‌های مبارزه با پولشویی ظرف ۲ هفته

معاون‌اول رئیس‌جمهور به منظور تحقق دستور حسن روحانی مبنی بر ساماندهی بازار ارز و حمایت از تولید داخلی، دستورالعملی برای اجرا به همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، مؤسسات عمومی غیردولتی و نهادهای انقلاب اسلامی ابلاغ کرد.

۵ دی ۱۳۹۵

دستور معاون اول رئیس جمهور به منظور برخورد بابانکهای تخطی کننده از نرخ سود مصوب

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه اگر بانک ها نرخ سود ۱۸ درصد را رعایت نکنند با آنها برخورد می شود گفت: در صورتی که مصادیق عینی این موضوع توسط تولیدکنندگان و یا خانه‌های صنعت و معدن استانی ارائه شود قطعا با این بانک ها برخورد می‌شود، چرا که این مساله تخلف محرز است.

۴ دی ۱۳۹۵

جهانگیری:راه اندازی بخش تولید و صنعت کشور برای دولت یک اولویت مهم است

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اینکه راه اندازی بخش تولید و صنعت کشور برای دولت یک اولویت مهم است تاکید کرد: دولت به طور جدی به دنبال آن است که بستری مناسب برای فعالان بخش صنعت و معدن کشور فراهم کند.

۴ دی ۱۳۹۵

نامه‌نگاری بانک‌ها با معاون اول رئیس جمهور در خصوص تمدید مدت فروش اموال مازاد

کانون بانک‌های خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری با اشاره به وضعیت رکود بازار مسکن خواستار تمدید حداقل یکساله مهلت فروش اموال مازاد بانک‌ها شدند.

۷ آذر ۱۳۹۵

از سوی معاون اول رییس جمهور، سیاست‌های کلی خانواده برای اجرا ابلاغ شد

به گزارش عیارآنلاین، پیرو ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده مصوب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ابلاغ نامه شماره ۷۱۷۵۸ مورخ ۹۵.۰۶.۱۵ ریاست محترم جمهوری ، سیاست‌های مذکور از سوی معاون اول رییس جمهور به معاونت اموز زنان به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می‌گردد: ۱– ایجاد جامعه‌ای خانواده محور و تقویت و تحکیم خانواده و […]

۶ آذر ۱۳۹۵

دولت وعده ارسال لوایح دوقلوی بانکی را میدهد اما مدام تعلل میکند

یادداشت/ دولت یازدهم وعده ارسال لوایح دوقلوی بانکی را میدهد اما در عمل تعلل به خرج میدهد./ در مجلس نهم با اینکه مسئولین بانک مرکزی، از ارسال لوایح دوقلو به هیات دولت خبر دادند، اما این لوایح به مجلس ارسال نشد./ رئیس کل بانک مرکزی در چهارم اسفند ماه سال ۹۴ وعده ارسال لوایح بانکی را به مجلس جدید( مجلس دهم) داد اما تاکنون این وعده نیز محقق نشده است./ برخی شنیده ها از اختلافات میان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در برخی بندهای لوایح دوقلوی بانکی( لایحه قانون بانکداری و لایحه قانون بانک مرکزی) حکایت دارد.

۴ آذر ۱۳۹۵

هر پروژه ای در راستای اقتصاد مقاومتی نیست

ضروری است در استفاده از واژه اقتصاد مقاومتی، به خصوص در مورد اقدامات و پروژه هایی که با حرف و حدیث های فراوان همراه بوده و هنوز نتایج آن مشخص نیست، احتیاط بیشتری داشت. همچنین که این احتیاط در سخنان معاون اول رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، باید بیشتر باشد و منجر به این نشود که این الگوی اقتصادی کشور، ارزش خود را از دست بدهد.

۳ آذر ۱۳۹۵
بر اساس مصوبه دولت؛

حقوق ورودی موز در ازای صادرات سیب و کشمش تغییر کرد

با تصویب هیئت وزیران، حقوق ورودی موز در ازای صادرات سیب درختی یا کشمش تغییر کرد.