۲۵ تیر ۱۳۹۶

معاون اول رییس جمهور تعرفه‌های درمانی ۹۶ را ابلاغ کرد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران درباره تعیین تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش دولتی در سال ۱۳۹۶ را برای اجرا ابلاغ کرد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

آیین‌نامه صندوق فروش مکانیزه ابلاغ شد

هیات وزیران آیین نامه صندوق مکانیزه فروش را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن، مودیان مالیاتی با درآمد کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان در سال از نصب این صندوق معاف شدند.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

جهانگیری اصلاح اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایران را ابلاغ کرد

اسحاق جهانگیری مصوبه هیات وزیران در جلسه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد بند (الف) ماده (۷۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (۱۴۰۰-۱۳۹۶) را برای اجرا به وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: افزایش ده درصدی اشتغال و تولید شرط ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی است

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه با شاخص اقتصاد مقاومتی می توان میزان تاب آوری و مقاومت اقتصاد کشور در قبال تکانه های خارجی را محاسبه کرد، گفت: ارائه تسهیلات به بنگاه های صنفی تولیدی و خدمات فنی اقدامی موثر در افزایش تولید و ایجاد اشتغال است.

۱۲ تیر ۱۳۹۶

تعرفه‌های خدمات پرستاری در منزل ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور در نامه ای به وزرای بهداشت و تعاون و رئیس سازمان برنامه و بودجه تعرفه های خدمات پرستاری در منزل در سال ۹۶ را برای اجرا ابلاغ کرد.

۸ تیر ۱۳۹۶

نعمت زاده: صنایع تبدیلی اولویت وزارت صنعت و معدن است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع تبدیلی مرتبط با کشاورزی از جمله بسته بندی جزو اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

۷ تیر ۱۳۹۶

جهانگیری: بانک مرکزی، مبلغ ۹ میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک‌ها برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی تخصیص دهد

معاون اول رئیس جمهور: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است در اجرای تبصره (۵) ماده واحده قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی – مصوب ۱۳۶۸ – مبلغ نه هزار میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک های عامل برای خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی در اختیار سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران قرار دهد.

۱ تیر ۱۳۹۶
معاون اول رییس جمهور:

لازم است با توسعه همکاری‌های ایران و عراق، معضل ریزگردها را برطرف کنیم

جهانگیری: مردم استان های مرزی ایران با مشکلات جدی در زمینه ریزگردها روبرو هستند که لازم است با توسعه ی همکاری ها میان دو کشور معضل ریزگردها را برطرف کنیم و ایران در این زمینه از آمادگی لازم برخوردار است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

تدوین برنامه توسعه هدفمند آموزش عالی متناسب با نیازهای جامعه در شورای عتف

بیست و یکمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) صبح امروز (سه شنبه) به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور تشکیل شد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

جهانگیری: وزارت کشاورزی طرح جامع الگوی کشت را نهایی کند

معاون اول رئیس جمهور: تهیه طرح جامع الگوی کشت مناسب برای مناطق مختلف کشور، سبب کاهش استفاده از ذخایر آبی و افزایش بهره وری و سطح درآمد کشاورزان میشود. وزارت جهاد کشاورزی باید برنامه های خود را در این زمینه با قوت پیش برده و نهایی کند. با توجه به اینکه بخش کشاورزی بیش از ۹۰درصد منابع آبی کشور را مصرف می کند تهیه طرح جامع الگوی کشت به عنوان کار جدی می تواند نقش تعیین کننده ای در کاهش استفاده از منابع و ذخایر آبی کشور داشته باشد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

آیین‌نامه دریافت مالیات جدید از ساخت‌وساز مسکن ابلاغ شد + سند

معاون اول رئیس‌جمهور آیین نامه دریافت مالیات جدید از ساخت و ساز مسکن را ابلاغ کرد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۶
نامه توکلی به زنگنه

برخی از ایرادات قراردادهای جدید نفتی همچنان پابرجا است

در بخشی از این نامه، آمده است: یکی از مواردی که از ابتدای رونمایی از این مدل مورد انتقاد جدی کارشناسان قرار گرفت، ارائه یک مدل واحد برای همه میادین کشور و نبود برنامه‌ریزی برای استفاده از روش‌های مختلف با توجه به ویژگی‌های فنی و اقتصادی هر میدان بود.

۱ خرداد ۱۳۹۶

تصویب طرح توسعه‌ حمل و نقل مسافر با مترو در ۹ کلان شهر کشور

جلسه‌ی شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و طرح توسعه‌ حمل و نقل مسافر با مترو در شهر تهران و ۸ کلان شهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج وقم به تصویب رسید.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

وزارت جهاد کشاورزی مکلف به تولید ۱۲۶۰۰ هزار تن گندم در سال زراعی جاری شد

جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تکالیف و پروژه های اولویت دار ۱۰ دستگاه اجرایی (مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی) برای اجرا در سال ۹۶ را ابلاغ کرد. بر این اساس در حوزه کشاورزی، تولید ۱۲۶۰۰ هزار تن گندم در سال زراعی جاری باید تولید شود. همچنین توسعه آبزی پروری و پرورش ماهی در قفس به میزان ۵۰۰۰۰ تن در آبهای شمال و جنوب کشور در این ابلاغیه ذکر شده است. همچنین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور مکلف به ارتقاء تولید و توسعه اشتغال پایدار در دشت‌ها و مناطق روستایی شده است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

اعلام شرط و تحفظ جمهوری اسلامی ایران به بخش‌هایی از سند آموزش ۲۰۳۰ که در تعارض با مقررات کشور باشد

جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور: «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» یونسکو نه تنها توسط ایران بلکه توسط هیچ کشوری امضاء نشده است و در متن آن بر این اصل که اجرای آن نبایستی به اولویتها، ارزشها و سیاستهای کشورها خدشه ای وارد کند تصریح شده است . علاوه بر آن ، اعلام شرط و تحفظ وزیر وقت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه ‘جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش هایی از «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت های ملی، باورهای دینی و ارزش های فرهنگی و اعتقادات جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند، نمی داند’ در اسناد یونسکو ثبت شده است.