۲۱ شهریور ۱۳۹۶

بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی «بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی» را به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۶

جهانگیری: پیشنهادهای لازم برای بهبود ایمنی جاده های کشور ظرف دو ماه تهیه شود.

معاون اول رییس جمهوری بر ضرورت انجام اقدامات اساسی برای بهبود وضعیت ایمنی جاده های کشور تاکید کرد و جهت تهیه نقشه راه بهبود ایمنی جاده های کشور و پیشگیری از حوادث جاده ای دستور ویژه داد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

جهانگیری: ممکن است آب شرب را از بیرون از مرزها تامین کنیم

معاون اول رئیس جمهوری، مساله آب را یکی از مشکلات جدی کشور دانست و گفت: هشت میلیارد دلار بابت ساماندهی آب های مناطق غرب کشور دریافت شده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۶

جهانگیری: استفاده از فاینانس منوط به توجیهات فنی و زیست محیطی است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: استفاده از فاینانس در طرح‌هایی که بازپرداخت آن بر عهده دولت است، توجیه مالی ندارد.

۷ شهریور ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور از تسویه و تهاتر ۹۸۰۰میلیارد تومان مطالبات و بدهی‌های دولت از معاونت خزانه داری تشکر کرد

جهانگیری با ارسال نامه ای خطاب به معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور، مراتب تشکر و قدردانی خود از این معاونت در زمان تصدی علی طیب نیا وزیر پیشین اقتصاد را به سبب تسویه و تهاتر مبلغ ۹۸.۰۷۵ میلیارد ریال از مطالبات دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی در مقابل بدهی‌های دولت به اشخاص مذکور در سال ۱۳۹۵ اعلام کرد.

۶ شهریور ۱۳۹۶

جهانگیری: استارتاپ‌ها باید فعالیت خود را به شکل قانونمند و در چارچوب قوانین کشور انجام دهند

به گزارش عیارآنلاین، دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تبریک هفته دولت و گرامی داشتن یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار امیدواری کرد بتوانیم قدردان و ادامه دهنده راه همه شهدا باشیم. معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به حضور خانواده شهید مدافع […]

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون اول رئیس جمهور:

یکی از اصلی‌ترین جهت‌گیری‌های دولت دوازدهم افزایش فرصت‌های مدیریتی برای زنان است

جهانگیری: یکی از اصلی‌ترین جهت‌گیری‌های دولت دوازدهم افزایش فرصت‌های مدیریتی برای زنان است. سهم کنونی زنان در مدیریت کشور را ۲۳ درصد است، دولت در نظر دارد تا پایان برنامه ششم توسعه سهم زنان را به ۳۰ درصد افزایش دهد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

جهانگیری: باید میان توسعه و حفاظت از محیط زیست تعادل برقرار کنیم

معاون اول رئیس جمهور: محیط زیست مسئله عاجل ایران است و یک مسئله فانتزی نیست. امیدواریم در دولت دوازدهم توسعه کشور پیش برود و با مانع روبرو نشود. باید میان توسعه و حفاظت از محیط زیست تعادل برقرار کنیم. ستاد احیای دریاچه ارومیه با پیگیری های جدی دکتر کلانتری توانست بخش زیادی از دغدغه ها در خصوص این دریاچه را از بین ببرد البته ما همچنان نیازمند کارهای جدی برای احیای دریاچه ارومیه و جلوگیری از خشک شدن تالاب ها هستیم.

۱۸ مرداد ۱۳۹۶

جهانگیری: شخصی که برای وزارت علوم انتخاب شد در لحظات آخر انصراف داد

معاون اول رئیس جمهور گفت: کابینه دوازدهم قادر خواهد بود در مواجهه با چالشها و تحقق وعده‌هایی که رئیس‌جمهوری داده، به خوبی عمل کند.

۳ مرداد ۱۳۹۶

وزیر صنعت: تولید خودرو در کشور نسبت به چهار ماهه اول سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت از رشد ۲۰ درصدی تولید خودرو در کشور طی چهار ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده است.

۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: حضو شرکت‌های خارجی در صنعت خودرو، نشان از پیشرفت این صنعت است

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه خودروسازان زمانی باید خوشحال باشند که مشتریان از محصولات تولیدی آنها ابراز رضایت کنند، بر حرکت خودروسازان ایرانی به سمت رقابت با همتایان خارجی تاکید کرد.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

معاون اول رییس جمهور تعرفه‌های درمانی ۹۶ را ابلاغ کرد

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران درباره تعیین تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش دولتی در سال ۱۳۹۶ را برای اجرا ابلاغ کرد.

۲۴ تیر ۱۳۹۶

آیین‌نامه صندوق فروش مکانیزه ابلاغ شد

هیات وزیران آیین نامه صندوق مکانیزه فروش را برای اجرا ابلاغ کرد که بر اساس آن، مودیان مالیاتی با درآمد کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان در سال از نصب این صندوق معاف شدند.

۲۱ تیر ۱۳۹۶

جهانگیری اصلاح اساسنامه سازمان بیمه سلامت ایران را ابلاغ کرد

اسحاق جهانگیری مصوبه هیات وزیران در جلسه ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و به استناد بند (الف) ماده (۷۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (۱۴۰۰-۱۳۹۶) را برای اجرا به وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: افزایش ده درصدی اشتغال و تولید شرط ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی است

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه با شاخص اقتصاد مقاومتی می توان میزان تاب آوری و مقاومت اقتصاد کشور در قبال تکانه های خارجی را محاسبه کرد، گفت: ارائه تسهیلات به بنگاه های صنفی تولیدی و خدمات فنی اقدامی موثر در افزایش تولید و ایجاد اشتغال است.