۲۹ آبان ۱۳۹۶

معاون اول رییس جمهور: رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

جلسه شورای هماهنگی بخش مسکن عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

جهانگیری: در تنظیم بازار، حمایت از تولید داخلی باید همواره مدنظر باشد

جلسه ستاد تنظیم بازار ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را ابلاغ کرد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

جهانگیری: متاسفانه همکاری‌های بانکی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا آنطور که مورد انتظار بوده است پیش نرفته است

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ثبات، آرامش و امنیت بسیار خوبی برخوردار است، گفت: ایران شریک بسیار معتبری برای اتحادیه اروپا است و این اتحادیه باید حساب ویژه ای برای همکاری با ایران باز کند.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

جهانگیری: دانش مهندسی ژنتیک با این درجه از اهمیت نباید قربانی دعوا‌های سیاسی شود و امنیت روانی جامعه به هم بخورد

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: جهت‌گیری اصلی نظام، توسعه علم و فناوری است و یکی از رویکرد‌های اصلی اقتصاد مقاومتی نیز دانش بنیان کردن اقتصاد کشور می‌باشد.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد

آیین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد. بر این اساس، اشخاص مشمول باید تمامی سوابق مورد نیاز مربوط به معاملات و عملیات مالی را تا ۵ سال نگهداری کنند. همچنین احراز هویت ارباب رجوع، نمایندگان آنان، مالک و سایر اشخاصی که به نمایندگی از آنان عمل می‌کنند باید با استفاده از اسناد مرجع، اطلاعات و داده‌های مستقل و معتبر و در صورت لزوم از طریق مراجعه به پایگاه‌های اطلاعاتی انجام شود.

۱۵ آبان ۱۳۹۶

معاون اول رئیس‌جمهور: یکی از رویکرد‌های اصلی اقتصاد مقاومتی دانش‌بنیان کردن اقتصاد کشور است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: جهت‌گیری اصلی نظام، توسعه علم و فناوری است و یکی از رویکرد‌های اصلی اقتصاد مقاومتی نیز دانش بنیان کردن اقتصاد کشور می‌باشد.

۹ آبان ۱۳۹۶

معاون اول رئیس‌جمهور: برای تجهیز آزمایشگاه‌ها مشکل مالی نداریم

معاون اول رئیس جمهور گفت: برخی مدیران مشکلات مالی را عامل به روز نکردن تجهیزات آزمایشگاهی عنوان می‌کنند این در حالی است که مشکل مالی نداریم.

۹ آبان ۱۳۹۶

معاون اول رئیس‌جمهور: دانشگاه نباید مدیریتش چندپاره شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: سیاست دولت و وزارت علوم این است که دانشگاه ها مرکزی برای همه گروه ها و کسانی که به این نظام علاقه مند هستند بشود.

۲ آبان ۱۳۹۶
براساس مصوبه هیأت وزیران:

شریعتمداری رئیس کارگروه تنظیم بازار شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت براساس مصوبه هیأت وزیران به عنوان رئیس کارگروه تنظیم بازار و رئیس کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان شد.

۱ آبان ۱۳۹۶

جهانگیری: ۶ میلیون مسکن روستایی باید مقاوم‌سازی شود

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: اجرای طرح ویژه مسکن روستایی با هدف ارتقای سطح کمی و کیفی واحدهای مسکونی روستایی اقدامی ضروری است که باید تداوم یابد.

۲۹ مهر ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: صادرات غیرنفتی به ۴۷ میلیارد دلار رسیده است

معاون اول رئیس جمهور: آمریکایی ها خودشان را از اقتصاد ایران محروم کرده اند و ما هیچ وقت به آمریکایی ها نگفته ایم که به اقتصاد ایران نیایید و کار نکنید.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

جهانگیری: امروز ما فاینانس ها را تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می کنیم

معاون اول رئیس جمهوری گفت: در سال های گذشته مجبور بودیم ۲۲ میلیارد دلار از پول های کشور را در کشوری سپرده گذاری کنیم تا به پشتیبانی آن پول، ۱۹ میلیارد دلار فاینانس جذب کنیم اما امروز فاینانس ها را تنها با یک برگ تضمین وزیر اقتصاد اخذ می کنیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

معاون اول رئیس جمهور: ظرفیت تولید فولاد کشور به ۵۵ میلیون تن می رسد

میانه- معاون اول رئیس جمهور گفت: در گذشته تولید فولاد در کشور زیر یک میلیون تن بود اما امروز ظرفیت تولید فولاد ۳۵ میلیون تن است و این رقم به زودی به ۵۵ میلیون تن خواهد رسید.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

شریعتمداری خواستار حذف خودروهای ساخت داخل ازمصوبه اسقاط خودرو شد

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، خواستار حذف خودروهای ساخت داخل از مصوبه اسقاط خودرو ، به دلیل تبعات منفی آن بر بازارخودرو شد.