۲۳ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/ در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور؛

نعمت‌زاده خواستار افزایش تعرفه واردات کاغذ شد

وزیر صنعت با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار افزایش تعرفه واردات کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه شد.

۱ دی ۱۳۹۵

دیدار معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با معاون اول رئیس جمهور

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی به همراه رئیس شواری موسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران با معاون اول رئیس جمهور دیدار نموند. گُرد، گزارش مستندی از خدمات قابل تقدیر موسسان مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی را ارائه و ازمیزان صرفه جوی های حاصله از خدمات این موسسان را در سه زمینه فضای آموزشی، نیروی انسانی و سرانه دانش آموزی حدود ۲۱۴ هزار میلیارد بیان کرده و افزودند: در کنار استفاده از نیروهای توانمند بازنشسته و صاحب نظر در مدارس غیر دولتی برای حدود ۲۰۷۰۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم شده است.

۳ مهر ۱۳۹۵

با ابلاغ جهانگیری ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به صندوق بیمه کشاورزی اختصاص یافت

با ابلاغ مصوبه هیئت دولت از سوی جهانگیری مبلغ سیزده هزار و پانصد میلیارد ریال به وزارت جهاد کشاورزی برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه کشاورزی اختصاص یافت.

۷ تیر ۱۳۹۵

هاشمی: دولت برای تامین مالی طرح تحول سلامت امضا داده بود

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان: من برای همه اینها امضا دارم. از رییس‌جمهور، از آقای جهانگیری، از آقای نوبخت، از آقای شریعتمداری. قبل از اینکه طرح را شروع کنیم از اینها امضا گرفتم. نه یک‌بار و دوبار. شاید ١٠ بار امضا دادند و امروز، در ماه ۴ سال ٩۵ حرف ما این است که طرح تحول سلامتی را که شهریور ٩٢پیشنهاد کردیم با ٧٠ درصد آن منابع حاضریم ادامه بدهیم.

۲۳ خرداد ۱۳۹۵

جهانگیری دستور رسیدگی به حقوق بالای یکی از مدیران بانکی را صادر کرد

به دنبال انتشار خبری مبنی بر پرداخت حقوق ۲۳۴ میلیون تومانی و دریافت‌های غیرمتعارف یکی از مدیران بانکی کشور، معاون اول رئیس جمهور دستور بررسی دقیق موضوع را صادر کرد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۵

جور افزایش مزد درمان بر دوش بیماران

در حالی که بسیاری از کارشناسان حوزه سلامت و نمایندگان مجلس تأکید دارند با توجه به افزایش ۱۲۰ تا ۳۰۰ درصدی تعرفه‌ها در اصلاح کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت تا چند سال دیگر نیازی به افزایش تعرفه‌ها نیست اما…

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

برنامه ریزی ویژه دولت برای کمک به واحد های تولیدی بزرگ

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت رفع مشکلات واحدهای تولیدی برای بازگرداندن رونق به اقتصاد کشور، تصریح کرد: دولت در قالب طرح ها و برنامه های مختلف به دنبال حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است و در عین حال برنامه ریزی ویژه ای برای کمک به واحدهای تولیدی بزرگ دارد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

بازارهای صادراتی متناسب با شرایط پیرامونی کشور مشخص شود

با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط در هر کشوری منشا و مبدا اصلی اشتغالزایی هستند، بر لزوم حمایت و توجه ویژه از این صنایع تاکید کرد و گفت: ۴۰ درصد اشتغالزایی کشور مربوط به صنایع کوچک و متوسط است و در شرایط بد اقتصادی اولین واحدهایی که دچار آسیب می شوند این دست از واحدها هستند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۴
در آیین افتتاح نیروگاه گنو

اسحاق جهانگیری: در آینده نزدیک شاهد تحول در صنعت برق خواهیم بود

معاون اول رئیس جمهوری با ابراز تأسف از اینکه در سال‌های گذشته برای پرداخت یارانه نقدی به منابع و درآمدهای صنعت آب و برق کشور دست انداخته می‌شد، گفت: در این شرایط مدیران توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و نوسازی شبکه توزیع برق را از دست می دادند. ایران در آینده نزدیک و با سرمایه گذاری‌های انجام شده شاهد تحول در صنعت برق خواهد بود.

۱۴ دی ۱۳۹۴

وزیر جهاد: به دنبال تکمیل زنجیره تولید و توزیع کشاورزی هستیم

وزیرجهادکشاورزی با بیان اینکه می‌توانیم در تولید گندم به خودکفایی برسیم، گفت: توسعه گلخانه‌ها در دستور کار وزارت جهاد قرار دارد و سبب افزایش بهره وری در مصرف آب می‌شود.