۲۳ اسف ۱۳۹۶

با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور، گری مارکت (واردکنندگان غیر رسمی) از واردات خودرو حذف شدند

با ابلاغ معاون اول رییس جمهور، گری مارکت (واردکنندگان غیر رسمی) از واردات خودرو حذف شدند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
جهانگيري در جلسه ستاد پيشگيري از آنفلونزاي حادپرندگان:

دولت متعهد به پرداخت خسارات وارده ناشی از شیوع این ویروس به تولید‌کنندگان طیور است

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر همکاری همه دستگاه ها برای مقابله با آنفلونزای حاد پرندگان در کشور، گفت: دولت همه امکانات و ظرفیت خود را برای پیشگیری از شیوع این بیماری بکار خواهد گرفت.

۲۹ شهر ۱۳۹۶
معاون اول رئیس جمهور:

مصوبه دولت درباره توافق بانک‌ها و اگزیم بانک کره ابلاغ شد

هیات وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، صدور ضمانت نامه کلی برای لازم الاجراء شدن موافقتنامه مالی بین سیستم بانکی کشور و اگزیم بانک کره جنوبی را، تصویب کرد.

۲۱ شهر ۱۳۹۶

جهانگیری، مصوبه دولت درباره جلوگیری از تخریب محیط زیست را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری مصوبه دولت درباره جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تخریب محیط زیست در استان های شمالی را برای اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.

۲۱ ارد ۱۳۹۶

نامزدهای ریاست‌جمهوری درباره حل معضل مسکن چه می‎گویند؟

با توجه به نظرات نامزدهای ریاست جمهوری، دو رویکرد در خصوص حل معضل مسکن وجود دارد؛ رویکرد اول، حضور حداقلی دولت در عرضه مسکن و تحریک تقاضا صرفاً از افزایش وام خرید را جهت حل معضل مسکن برگزیده است؛ در مقابل، رویکرد دوم، بر افزایش ساخت مسکن با ورود مستقیم دولت به همراه مشارکت مردم تأکید دارد.

۲۰ ارد ۱۳۹۶

نامزدهای ریاست‌جمهوری در خصوص کم‌آبی چه می‌گویند؟

با توجه به نظرات نامزدهای ریاست جمهوری، دو رویکرد در خصوص کم‌آبی وجود دارد؛ رویکرد اول اصلاح وضعیت کم‌آبی را در استفاده از منابع کنونی آب با اولویت بخش‌های آشامیدنی و صنعتی و محدودیت مصرف آب در بخش کشاورزی می‌داند. اما رویکرد دوم معتقد است که کشور مشکل کمبود آب ندارد و ریشه کم‌آبی در عدم مدیریت منابع آب است.

۲۳ اسف ۱۳۹۵
گزارش/ در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور؛

نعمت‌زاده خواستار افزایش تعرفه واردات کاغذ شد

وزیر صنعت با ارسال نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور خواستار افزایش تعرفه واردات کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه شد.

۳۰ آذر ۱۳۹۵

دیدار معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی با معاون اول رئیس جمهور

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی به همراه رئیس شواری موسسان مدارس غیر دولتی شهر تهران با معاون اول رئیس جمهور دیدار نموند. گُرد، گزارش مستندی از خدمات قابل تقدیر موسسان مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی را ارائه و ازمیزان صرفه جوی های حاصله از خدمات این موسسان را در سه زمینه فضای آموزشی، نیروی انسانی و سرانه دانش آموزی حدود ۲۱۴ هزار میلیارد بیان کرده و افزودند: در کنار استفاده از نیروهای توانمند بازنشسته و صاحب نظر در مدارس غیر دولتی برای حدود ۲۰۷۰۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم شده است.

۲ مهر ۱۳۹۵

با ابلاغ جهانگیری ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به صندوق بیمه کشاورزی اختصاص یافت

با ابلاغ مصوبه هیئت دولت از سوی جهانگیری مبلغ سیزده هزار و پانصد میلیارد ریال به وزارت جهاد کشاورزی برای پرداخت سهم دولت و تقویت صندوق بیمه کشاورزی اختصاص یافت.

۶ تیر ۱۳۹۵

هاشمی: دولت برای تامین مالی طرح تحول سلامت امضا داده بود

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان: من برای همه اینها امضا دارم. از رییس‌جمهور، از آقای جهانگیری، از آقای نوبخت، از آقای شریعتمداری. قبل از اینکه طرح را شروع کنیم از اینها امضا گرفتم. نه یک‌بار و دوبار. شاید ١٠ بار امضا دادند و امروز، در ماه ۴ سال ٩۵ حرف ما این است که طرح تحول سلامتی را که شهریور ٩٢پیشنهاد کردیم با ٧٠ درصد آن منابع حاضریم ادامه بدهیم.

۲۲ خرد ۱۳۹۵

جهانگیری دستور رسیدگی به حقوق بالای یکی از مدیران بانکی را صادر کرد

به دنبال انتشار خبری مبنی بر پرداخت حقوق ۲۳۴ میلیون تومانی و دریافت‌های غیرمتعارف یکی از مدیران بانکی کشور، معاون اول رئیس جمهور دستور بررسی دقیق موضوع را صادر کرد.

۱۶ خرد ۱۳۹۵

جور افزایش مزد درمان بر دوش بیماران

در حالی که بسیاری از کارشناسان حوزه سلامت و نمایندگان مجلس تأکید دارند با توجه به افزایش ۱۲۰ تا ۳۰۰ درصدی تعرفه‌ها در اصلاح کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت تا چند سال دیگر نیازی به افزایش تعرفه‌ها نیست اما…

۲۷ ارد ۱۳۹۵

برنامه ریزی ویژه دولت برای کمک به واحد های تولیدی بزرگ

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اهمیت رفع مشکلات واحدهای تولیدی برای بازگرداندن رونق به اقتصاد کشور، تصریح کرد: دولت در قالب طرح ها و برنامه های مختلف به دنبال حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است و در عین حال برنامه ریزی ویژه ای برای کمک به واحدهای تولیدی بزرگ دارد.

۴ ارد ۱۳۹۵

بازارهای صادراتی متناسب با شرایط پیرامونی کشور مشخص شود

با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط در هر کشوری منشا و مبدا اصلی اشتغالزایی هستند، بر لزوم حمایت و توجه ویژه از این صنایع تاکید کرد و گفت: ۴۰ درصد اشتغالزایی کشور مربوط به صنایع کوچک و متوسط است و در شرایط بد اقتصادی اولین واحدهایی که دچار آسیب می شوند این دست از واحدها هستند.

۱۶ بهم ۱۳۹۴
در آیین افتتاح نیروگاه گنو

اسحاق جهانگیری: در آینده نزدیک شاهد تحول در صنعت برق خواهیم بود

معاون اول رئیس جمهوری با ابراز تأسف از اینکه در سال‌های گذشته برای پرداخت یارانه نقدی به منابع و درآمدهای صنعت آب و برق کشور دست انداخته می‌شد، گفت: در این شرایط مدیران توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و نوسازی شبکه توزیع برق را از دست می دادند. ایران در آینده نزدیک و با سرمایه گذاری‌های انجام شده شاهد تحول در صنعت برق خواهد بود.