۴ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل اتحادیه آبزیان:

وابستگی به خارج از کشور برای تأمین تجهیزات قفس،موجب توسعه کم پرورش ماهی در قفس شده است

یک مقام مسئول گفت:با وجود سواحل پهناور در شمال و جنوب کشور، اما از این پتانسیل خدادادی برای توسعه پرورش ماهی غافل هستیم.

۲۱ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تخصیص مواد اولیه صنعت خوراک دام تسهیل می‌شود

رکنی: تخصیص مواد اولیه صنعت خوراک دام تسهیل می شود. تلاش داریم با تصویب این موضوع در هیات مدیره نیاز صنایع در استان ها را تامین کنیم. حقوق ناظر فنی نباید توسط سازمان دامپزشکی تعیین و از سوی کارفرما پرداخت شود و نیاز است در این زمینه در مقررات بازنگری انجام شود.

۱۳ بهم ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تا پایان برنامه ششم نیاز به تکنولوژی قفس به کمتر از ۵ درصد می‌رسد

توسعه پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان شیلات در دستور کار قرار گرفته اما طبق اظهارات کارشناسان این امر بیشتر جنبه شعاری به خود گرفته است.

۱۱ آذر ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان ایران:

افزایش تعرفه تاثیری بر واردات تیلاپیا ندارد

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان ایران، شرایط بازار ماهی را آرام توصیف کرد و گفت: افزایش تعرفه ماهی تیلاپیا، تاثیری بر کاهش واردات این ماهی به کشور ندارد و نخواهد داشت.

۲ آذر ۱۳۹۵

نبود زیر ساخت‌های لازم برای توسعه طرح پرورش ماهی در قفس

مدیر عامل اتحادیه تکثیر ، پرورش و صادرات آبزیان گفت :دانش فنی و زیر ساخت های لازم برای توسعه طرح پرورش ماهی در قفس در کشور به طور کامل فراهم نشده از این رو این طرح کمی جنبه شعاری دارد.

۹ آبا ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه پرورش و صادرات آبزیان:

در تولید ماهیان خاویاری از اسپانیا هم عقب افتاده ایم/واردات تیلاپیا موجب آسیب جدی به تولید قزل‌آلا شد

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان ایران گفت: ایران جزو ۳ کشور برتر دنیا در زمینه تولید قزل‌آلا است؛ اما در حال حاضر در تولید گونه با مشکلاتی مواجه هستیم که این مساله تولیدکنندگان را دلسرد کرده است.

۹ شهر ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان:

تولید تیلاپیا بهانه‌ای برای واردات است/عدم حمایت از گونه‌های بومی

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان بابیان اینکه چین به بزرگترین تولیدکننده ماهیان خاویاری تبدیل شده، گفت:برخی سازمان‌های دولتی باپرورش تیلاپیا در داخل،قصد توجیه واردات آن رادارند.

۱۸ مرد ۱۳۹۵

واردات بیش از۶۰میلیون دلار تیلاپیا/تولیدکنندگان قزل‌آلا دلسرد شدند

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان با بیان اینکه سال قبل بیش از۶۰ میلیون دلار تیلاپیا وارد شد،گفت: در دنیا، تیلاپیا را ماهی فقرا می‌نامند اما در ایران بعنوان محصولی لوکس عرضه می‌شود.

۱۷ مرد ۱۳۹۵
مدیرعامل اتحادیه پرورش‌دهندگان آبزیان:

مقصر اصلی بیماری لکه سفید سازمان دامپزشکی است

مدیرعامل اتحادیه پرورش‌دهندگان آبزیان گفت: بیماری لکه سفید در حال حاضر جدی‌ترین و سخت‌ترین بیماری ویروسی تاثیر گذار در انواع گونه‌های میگو است.

۲ تیر ۱۳۹۵

صادرات حدود ۲۳۵ میلیون دلار انواع محصولات شیلاتی ایران به بیش از ۴۰ کشور دنیا

ارسلان قاسمی گفت: برابر آمار منتشره از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۴ حدود ۲۳۵ میلیون دلار انواع محصولات شیلاتی ایران به بیش از ۴۰ کشور دنیا صادر شد و در همین سال ۱۴۵ میلیون دلار انواع آبزیان از ۲۵ کشور دنیا به ایران وارد شده است.

۲ خرد ۱۳۹۵

رقم بالای واردات، تهدید جدی امنیت غذایی/ درآمد کارگر مزارع ماهی بالاتر از کارمندان است

کمبود نقدینگی ، انحصار صادرات، بازاریابی، عدم پرداخت خسارت کامل تولید کنندگان از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی از مشکلات عمده پیش روی تولید کنندگان به شمار می‌رود؛ تولیدکنندگان آبزیان.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

افزایش ۱۰۰۰ تنی صادرات میگو/ لکه سفید ۶۰ درصد تولید را نابود کرد

یک مقام مسئول از افزایش هزار تنی صادرات میگو در سال۹۴ خبر داد و گفت: مشکلات عمده‌ای پیش روی تولید این محصول در سال‌جاری قرار دارد.

۴ ارد ۱۳۹۵

سود دلالان از افزایش تعرفه واردات ماهی/ عرضه تیلاپیای سال گذشته به قیمت جدید

قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۳۵۰۰ تومان و وضعیت بازار خرید و فروش این محصول همچنان راکد است؛ اما ماهی همچنان روند افزایشی قیمت را در بازار تجربه می کند.

۲۷ فرو ۱۳۹۵

پیش‌بینی تولید ۱.۵ تن خاویار پرورشی/مروارید سیاه۱۲میلیون تومان شد

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال یکهزار و ۵۰۰ کیلوگرم خاویار پرورشی در کشور تولید شود.

۲۰ فرو ۱۳۹۵

تعرفه جدید واردات ماهی تیلاپیا در میزان مصرف تاثیرگذار است

رئیس اتحادیه آبزیان گفت: تیلاپیا درمقایسه با بسیاری از ماهی‌های پرورشی و دریایی پرطرفدار در ایران مثل قزل آلا یا ماهی سفید، فاقد آن طعم و مزه‌ای است که از ماهی انتظار می‌رود؛روش عرضه این محصول که به شکل فیله است موجب شده تا از بازار خوبی در ایران برخوردار باشد.