۳۰ ارد ۱۳۹۷
عضو سندیکای صنعت برق ایران:

در سال گذشته صنعت برق به عراق و افغانستان ۱۲۰ میلیون دلار صادرات داشته است

عضو سندیکای صنعت برق ایران از افزایش ۳۰ درصدی صادرات تجهیزات صنعت برق در سال گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت بیش از ۱۲۰ میلیون دلار انواع ترانس‌های برق به کشورهای عراق و افغانستان صادر شد.

۱۳ اسف ۱۳۹۵
عضو سندیکای صنعت برق خبر داد

تاسیس کارخانه جدید تولید تجهیزات برق در ایران با مشارکت زیمنس آلمان

عضو سندیکای صنعت برق از تأسیس کارخانه جدید تولید ترانسفورماتور در ایران با مشارکت زیمنس آلمان خبر داد و گفت: در دو ماه آینده قرارداد نهایی درخصوص تاسیس کارخانه مشترک با بروزترین تولیدات دنیا در پرند امضا خواهد شد.

۱۱ مرد ۱۳۹۵

آخرین تغییرات در وزارت صنعت / فتحی پور بعنوان معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت منصوب شد

در جدیدترین تغییرات در وزارت صنعت، فتحی پور به عنوان معاون اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت منصوب شد و گلناز نصرالهی مدیرکل نساجی وزارت صنعت بر اساس مصوبه ممنوعیت به کارگیری بازنشسته‌ها، جای خود را به علی آبادی داد.

۶ بهم ۱۳۹۴

ادامه بررسی کلیات لایحه برنامه ششم در کمیسیون اقتصادی مجلس/تاکید بر لزوم تطابق بیشتر مواد برنامه با سیاست های اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم در دستورکار کمیسیون اقتصادی مجلس بود اما رای گیری درباره کلیات برنامه ششم به جلسات آتی کمیسیون اقتصادی مجلس موکول شد.

۵ بهم ۱۳۹۴

نمایندگان با احکام برنامه ششم توسعه مخالف هستند

با توجه به نیامدن نماینده دولت و عدم پاسخ‌دهی آنها به سوالات نمایندگان آنها را در مخالفت خود مصرتر کرد.

۵ بهم ۱۳۹۴

بررسی کلیات لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم در کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را بررسی کردند.

۲۵ آذر ۱۳۹۴

تصویب لایحه منطقه آزاد بوشهر در مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لوایح ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری-صنعتی از جمله بوشهر در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد.

۲۳ آذر ۱۳۹۴

لایحه های ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری-صنعتی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی در مناطق جاسک استان هرمزگان، مهران،اردبیل، بوشهر، اینچه برون، بانه، مریوان و سیستان بررسی و تصویب شد.

۲۵ آبا ۱۳۹۴
فتحی پور خبر داد:

انتخاب اعضای کمیسیون مشترک تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی جهت عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح انتزاع وظایف و اختیارات بخش تجارت از وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل وزارت بازرگانی، انتخاب شدند.

۱۳ آبا ۱۳۹۴
فتحی پور خبر داد

توقف گزارش قوانین مزاحم اقتصاد مقاومتی در کشوی میز “نوبخت”

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تولیدکننده‌ها حتی پول پرداخت حقوق کارگران خود را ندارند، گفت: قوانین مزاحم تولید و اقتصاد مقاومتی را شناسایی و به لاریجانی گزارش کردیم که به آقای باهنر و پس از آن نوبخت ارجاع ولی اقدامی نشد.

۱ مهر ۱۳۹۴
فتحی‌پور در نطق میان دستور مطرح کرد:

سوء‌استفاده برخی بانک‌ها از ضعف نظارتی و اقدام به جذب سپرده با نرخ بالا

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برخی از بانک‌ها با سوء‌استفاده از ضعف نظارتی و نادیده گرفتن مصوبات شورای پول و اعتبار در بحث سپرده‌ها با نرخ ۲۶ تا ۲۸ درصد اقدام به جذب سپرده می‌کنند، گفت: این بانک‌ها با نرخ ۳۶ درصد به واحدهای نیازمند تسهیلات می‌دهند و آن‌ها را ورطه نابودی می‌کشانند.

۲۳ شهر ۱۳۹۴

۱۳۰هزار میلیارد؛ میزان بدهی دولت به بانک‌ها

ارسلان فتحی‌پور اظهار داشت: بدهی دولت به بانک‌ها ۱۳۰ هزار میلیارد تومان، معوقات بانکی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان و اندوخته بانک‌ها در بانک مرکزی ۷۷ هزار میلیارد تومان است که ارقام بسیار بالایی است.

۲۶ مرد ۱۳۹۴

بررسی طرح دائمی‌شدن قانون‌مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح نشست امروز کمیسیون گفت: طرح دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده در جلسه امروز کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفت و اصلاح ماده یک از این قانون که در رابطه با تعارف مربوط به مالیات کالا است،بررسی شد.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
فتحی‌پور مطرح کرد:

اصلاح قوانین زمینه‌ساز جلوگیری از فرارمالیاتی/ ضرورت بازنگری قوانین بیمه ای و گمرکی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اصلاحات صورت گرفته در قوانین مالیاتی زمینه جلوگیری از فرار مالیاتی را فراهم می کند، گفت: رفع قوانین مزاحم در زمینه تولید در جهت دست‌یابی به موضوع اصلاح و تقویت همه‌ جانبه‌ نظام مالی کشور بوده که در بند ۹ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی روی آن تاکید شده است.

۱۸ آذر ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت باید حذف یارانه اغنیا را ۱۰۰ درصد اجرا کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عدم اقدام دولت برای حذف یارانه ۱۰ میلیون فرد پردرآمد شناسایی شده در کشور، گفت: دولت باید حذف دهک های بالای درآمدی را ۱۰۰ درصد در دستور کار خود قرار دهد.