۶ اسف ۱۳۹۶
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی:

از ۲۳۰ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان نظام مهندسی کشاورزی۷۰ درصد آنها بیکارند

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی گفت: از مجموع ۲۳۰ هزار عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی تنها ۱۳ درصد جذب مشاغل دولتی، ۱۷ درصد در بخش غیردولتی شده‌اند و ۷۰ درصد بیکارند.

۲۴ ارد ۱۳۹۶

کشت فراسرزمینی امسال به ثمر می‌نشیند

کبیری، رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی: طی دهه‌های گذشته به سبب بهره برداری بی رویه و بدون حساب و کتاب از سفره‌های زیر زمینی با بحران منابع پایه مواجه شدیم از این رو لازم است که تا مدتی برداشت از این سفره‌ها به حداقل ممکن برسد. با بهبود روش‌های بهره برداری در داخل و بکارگیری از منابع دیگر کشور‌ها باید به سمت و سوی جلوگیری از بحران منابع آبی و افزایش ضریب اطمینیان مواد غذایی گام برداریم. برای بهره گیری از کشت در سایر کشور‌ها، چارچوب و آیین نامه هایی ترسیم شده که در سال گذشته بسترهای قانونی و مقدمات آن فراهم شد و پیش بینی می‌شود که امسال کشت فراسرزمینی در کشورهای آسیانه میانه به نتیجه برسد.

۳۰ دی ۱۳۹۵
رئیس سازمان نطام مهندسی کشاورزی:

مجوز احداث مرغداری جدید صادر نمی‌شود/ وجود یک میلیون تن ظرفیت مازاد بر مصرف در حوزه طیور

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: در حوزه طیور نزدیک به یک میلیون تن ظرفیت مازاد بر مصرف داخلی وجود دارد و سالانه ۱۰ درصد آن صادر می‌شود. تولید استاندارد نیست و قابل رقابت با بازار خارج از کشور نیست. باید قیمت محصول کاهش یافته و محصول استاندارد تولید شود.

۲۱ آبا ۱۳۹۵
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی:

تبدیل ۳۰درصدمحصولات کشاورزی به ضایعات/ماشین مناسب برای حمل نداریم

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی با بیان اینکه از مجموع بیش از ۴ هزار فروشگاه غیرمجاز سموم حدود ۸۰ درصد آنها ساماندهی شده‌اند،گفت: بین ۲۵ تا ۳۰ درصد محصولات کشاورزی به ضایعات تبدیل می‌شود.

۱۲ اسف ۱۳۹۴

قوانین بخش کشاورزی مثنوی هفتادمن است/ فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی ۲۷ درصد بیکاران

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: متاسفانه انبوهی از قوانین در کشور تصویب می شود بطوریکه در بخش کشاورزی مجموع قوانین مثنوی هفتاد من است.

۱۵ دی ۱۳۹۴

وزیر جهاد: سازمان نظام مهندسی، آموزش بهره برداران کشاورزی را برعهده بگیرد

محمود حجتی در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، آموزش بهره‌برداران حوزه تولید را قلمرو خاص سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور دانست.

۲۴ مهر ۱۳۹۴

استاندارد «ایران‌گپ» وارد بازار کشاورزی می‌شود

استاندارد ایران‌گپ برای تولید محصول گواهی‌شده و سالم و به صفر رساندن خطرات ناشی از باقیمانده سموم و کودها در محصولات به اجرا درمی‌آید.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

سازمان نظام مهندسی کشاورزی توانایی صدور شناسنامه برای تولیدات داخلی را دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور از دعوت نشدن نمایندگان این سازمان به مذاکرات با هیأت تجاری فرانسوی در تهران گلایه کرد.

۱۴ مهر ۱۳۹۴
پس از گذشت 2 هفته از فصل زراعی جدید

کشاورزان همچنان منتظر اعلام نرخ‌های تضمینی هستند

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: بر اساس قانون، نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید پیش از آغاز فصل کشت و بر اساس قیمت تمام شده محصول، سود منطقی کشاورز و نرخ تورم سالانه تعیین و اعلام شود که اکنون هنوز اعلام نشده است؛ لذا باید سعی کنیم درست و به موقع آن را اجرا کنیم.

۲۱ مرد ۱۳۹۴
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی

مدیریت چرای مراتع به سازمان نظام مهندسی کشاورزی واگذار شد

کشت برنج و گندم به‌صورت فراسرزمینی در کشورهای آسیایی و آفریقایی به معاون اول رئیس جمهوری داده شده و مذاکراتی برای اجرایی شدن کشت این دو محصول با هدف حفظ منابع آبی نیز صورت گرفته است.

۲۰ مرد ۱۳۹۴
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی:

دولت درصدی از یارانه بخش کشاورزی را به خرید دانش اختصاص دهد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با تأکید بر کم کردن فاصله بین بهره‌بردار و مهندسان کشاورزی گفت: دولت درصدی از بودجه یارانه بخش کشاورزی را تحت عنوان یارانه خرید دانش‌ در این بخش هزینه کند.

۱۷ فرو ۱۳۹۴
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی:

وزارت علوم برای جذب دانشجو موظف به گرفتن نظر وزارت جهاد است

ماده ۲۱ قانون افزایش بهره‌وری پیش‌بینی کرده است که وزارت علوم باید نظر وزارت جهاد کشاورزی را برای جذب تعداد دانشجویان مورد نیاز بخش اخذ کند که آیین‌نامه‌اش نیز تصویب شده و نظام مهندسی در کنار وزارت جهاد کشاورزی در این بخش همکاری داشته است.

۱۸ آذر ۱۳۹۳
با صدور حکمی

روحانی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را منصوب کرد

رئیس‌جمهور در حکمی احمد کبیری را به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.