۲۰ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس:

باید به اجرای سیاست‌هایی رو بیاوریم که به‌صرفه‌جویی منجر می‌شود

درحالی‌که به نظر می‌رسد وزارت بهداشت برای ادامه اجرای طرح تحول سلامت به اعتبار نیاز دارد، نماینده‌های مجلس از عدم افزایش بودجه بخش بهداشت و درمان می‌گویند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت از دستور کار کمیسیون بهداشت خارج شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با رای نمایندگان دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور حذف شدند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

طرح تامین اجتماعی همگانی از دستور کار کمسیون بهداشت خارج شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گفت: با رای نمایندگان دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور در نشست امروز کمیسیون حذف شدند.

۷ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

در حال حاضر در میان ده کشور صادرکننده تجهیزات پزشکی قرار داریم

همتی: دولت، مجلس و کمیسیون بهداشت و همچنین تولیدکنندگان باید همکاری لازم را با هم داشته باشند تا بتوان کیفیت تجهیزات پزشکی تولید داخل را ارتقا داد کما اینکه در حال حاضر نیز در میان ده کشور صادرکننده قرار داریم و فرصت مناسبی است که کالاهای تولیدی را در سطح کشور مطرح کنیم.

۹ آبان ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

در چهار سال اخیر شاهد کاهش پنج الی ۱۰درصدی واردات دارو بودیم

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر با بیان اینکه در چهار سال اخیر شاهد کاهش پنج الی ۱۰درصدی واردات دارو بودیم، گفت: مصرف دارو باید کنترل شود.

۲ آبان ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت:

بیمه‌ها بخشی از معوقات را پرداخت کنند تا روند تولید دارو با مشکل مواجه نشود

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون مقرر شد بیمه ها با هماهنگی سازمان برنامه و خزانه داری کل، بخشی از معوقات را پرداخت کنند تا روند تولید دارو با مشکل مواجه نشود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

مشارکت بخش خصوصی تنها راه تامین تخت‌های بیمارستانی است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری اینکه تعداد تخت‌های بستری کشور مطابق با عدد استاندارد نیست، مشارکت بخش خصوصی را تنها راه تامین تخت‌های مورد نیاز بیمارستان‌ها دانست.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت:

هزینه بیمه‌ها در طی ۴ سال گذشته به میزان ۳ تا ۴ برابر افزایش پیدا کرده است

همتی: در طول اجرای طرح تحول سلامت هزینه های بیمه ها حدود ۳ تا ۴ برابر افزایش پیدا کرده است، بنابراین افزایش هزینه های بخش سلامت که به طور عمده از سوی بیمه ها پرداخت می شود؛ همچنین عدم پرداخت سهم دولت درتامین منابع بیمه ها را بیش از گذشته تحت فشار قرار داده است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت مجلس:

مشکل اصلی در اکثر صنایع ازجمله دارو اثرات باقی مانده از تحریم‌های غرب علیه کشور است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه رفع مشکلات صنایع داروسازی نیازمند تغییر درنوع مدیریت صاحبان صنایع است،گفت: اثرات باقیمانده از تحریم‌ها مانع به‌روز شدن صنایع داروسازی شده است.

۷ شهریور ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

وزارت بهداشت در خصوص ساماندهی قانون تاسیس آزمایشگاه‌های تشخیص طبی تا یک ماه آینده نظرات خود را ارائه می‌دهد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ارائه نقطه نظرات کارشناسی وزارت بهداشت درخصوص مشخص کردن وضعیت تصدی مسئولیت آزمایشگاه های تشخیص طبی ظرف یک ماه آینده به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خبر داد.

۱ شهریور ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

با مصوبات مجلس تا حدودی از مشکلات درمانی و بهداشتی کشورمرتفع شد

همتی: با اجرای طرح تحول سلامت کمبودهای اعتباری بسیاری درحوزه درمان وجود داشت، اما خوشبختانه با مصوبات مجلس شورای اسلامی درطی ۴ سال گذشته درجهت افزایش اعتبارات درمانی تا حدودی از مشکلات درمانی و بهداشتی دراکثر استان های کشورمرتفع شده است.

۳ مرداد ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت مجلس:

استفاده از داروی خارجی با وجود نوع داخلی آن به هیچ عنوان با سیاست‌های کلی نظام و اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه داروهای تولید داخل از استانداردهای بین المللی برخوردار هستند،گفت: نمی توان از داروی برند خارجی با وجود داروی تولید داخل استفاده کرد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

ترکیب شورای عالی بیمه به نفع وزارت بهداشت نبوده و تصمیمات بیشتر در جهت منافع سازمان های بیمه‌گر است

همتی: وزیر بهداشت و درمان در برخی اظهارات خود به این نکته اشاره می کند که ترکیب شورای عالی بیمه به نفع وزارت بهداشت نبوده و تصمیمات بیشتر در جهت منافع سازمان های بیمه گر است، البته این نکته به طورحتم قابل قبول است؛ اما باید این موضوع را نیز مد نظر قرار داد که با انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت تا حدودی از تبعیض ها در شورای عالی بیمه جلوگیری می شود.

۱ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

جلوگیری از فرسودگی تجهیزات پزشکی به مدیریت منابع درحوزه سلامت می‌انجامد

همتی: برای جلوگیری از کاهش اعتبارات و منابع حوزه سلامت و صرفه جویی در آن باید از فرسودگی تجهیزات پزشکی جلوگیری کرد، متاسفانه فرسودگی و از کارافتادگی تجهیزات پزشکی منابع حوزه سلامت را کاهش داده و آن طور که باید و شاید نمی توان ازمنابع در روند درمانی بیماران استفاده کرد، بنابراین باید اقداماتی را درجهت بهینه کردن کارکرد دستگاه ها و تجهیزات پزشکی درصرفه جویی منابع حوزه سلامت انجام داد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سهم بخش کشاورزی از تسهیلات بانکی در کشور حدود هفت درصد است

همتی، نماینده مجلس: با وجود اینکه بخش کشاورزی سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد کشور دارد اما شاهدیم که حدود هفت درصد تسهیلات بانکی به این بخش اختصاص یافته است. در برنامه ای که دولت و مجلس برای اصلاح سیستم بانکی دارند باید سهم بخش کشاورزی از تسهیلات کم بهره بانکی افزایش و به بهره برداران و تولیدکنندگان این بخش پرداخت شود. زمانی که بهترین محصولات دنیا را در اختیار داشته باشیم ولی صادرات به اندازه کافی صورت نگیرد، به اهداف نمی رسیم و باید با بازار یابی سهم صادرات خود را در بخش کشاورزی افزایش دهیم.