۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون:

۶۰ درصد ورودی‌های دو دانشگاه دولتی تهران سه دهک بالای درآمدی جامعه هستند

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان خبر داد و گفت: ۶۰درصد پذیرفته شدگان در دو دانشگاه دولتی تهران متعلق به سه دهک بالای درآمدی جامعه بودند که باید این مساله مورد تجزیه و تحلیل و آسیب شناسی قرار بگیرد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر کار:

تنها ۱۲ درصد از خانواده‌های ایرانی از تسهیلات نظام بانکی بهره‌مند می‌شوند

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از سیستم بانکی و اینکه چرا باید تنها ۱۲ درصد از خانواده‌های ایرانی از تسهیلات نظام بانکی بهره‌مند شوند، گفت: دسترسی دهک‌های ثروتمند جامعه به تسهیلات سه برابر دهک‌های فقیر در کشور است.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر کار:

۶ میلیون نفر در بخش غیررسمی اقتصاد اشتغال دارند

میدری: حدود بیش از ٢٣ میلیون شاغل در کشور داریم اما کل افرادی که بیمه بازنشستگی دارند کمتر از ١٧ میلیون نفرند. این نشان می‌دهد که شش میلیون نفر در کشور بیمه نیستند. این به آن معناست که این تعداد در بخش غیررسمی اقتصاد فعالیت دارند.دلیل این هم قوانین دست و پاگیر است.

۱۵ شهر ۱۳۹۶
معاون رفاهی وزیر تعاون:

لایحه‌ تغییر قانون ازدواج زنان ایرانی و مردان غیر ایرانی از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود

میدری: لایحه‌ای را در رابطه با تغییر قانون قبلی در رابطه با ازدواج زنان ایرانی که با مردان غیر ایرانی ازدواج می‌کنند تهیه کرده و قرار است این لایحه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

۴ تیر ۱۳۹۶

یکسان سازی استانداردهای پذیرش، نظارت و آموزش نوآموزان پیش‌دبستانی

در کارگروه مشترک معاونان وزارتخانه‌های «آموزش و پرورش» و «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» مقرر شد استانداردهای پذیرش، نظارت و حتی آموزش نوآموزان پیش‌دبستانی یکسان شده و در این زمینه از اساتید دانشگاه کمک گرفته شود. همچنین طرفین متعهد شدند ضمن آسان سازی مراحل صدور مجوز پیش دبستانی پنجره مشترکی وجود داشته باشد و بعد از تأیید معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی مجوز تأسیس صادر شود. در پایان این جلسه مقرر شد ظرف یک ماه آیین‌نامه، شیوه‌نامه و هر آنچه که برای اداره، نظارت و آموزش نوآموزان پیش دبستانی نیاز است فراهم شود تا در قالب یک طرح مشترک اجرایی شود.

۴ دی ۱۳۹۵
معاون رفاه وزارت رفاه:

وزارت بهداشت تکلیف ۹۵۰۰میلیارد تومان‌ بدهی اش را به بیمه سلامت روشن کند

میدری، معاون رفاه وزارت رفاه: در طول سه سال گذشته ۹ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع در اختیار وزارت بهداشت که باید به سازمان بیمه سلامت داده می‌شد ولی به این سازمان داده نشده است، این منابع عبارتند از بودجه پزشک خانواده که در طول سه سال معادل ۶ هزار میلیارد تومان بوده است و همچنین یک درصد مالیات بر ارزش افزوده که طبق محاسبات انجام شده تا پایان سال ۹۵ معادل سه هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

۲ دی ۱۳۹۵
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

طرح تحول سلامت در کاهش زیر میزی پزشکان تاثیر نداشت

میدری، معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در طرح تحول سلامت منابع بیشتری را در اختیار پزشکان قرار دادیم تا زیر میزی ها کاهش پیدا کند ولی تاثیری نداشت.

۳ آذر ۱۳۹۵

پرداخت عمده بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت تا دو هفته آینده

میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار و رفاه اجتماعی: امیدواریم در دو هفته آینده بخش عمده بدهی بیمه ها به وزارت بهداشت پرداخت شود، ۲ هزار میلیارد تومان وصول شده است، ۲ هزار میلیارد تومان دیگر آن نیز وصول خواهد شد تا ۸ هزار میلیارد تومان کسری بودجه پارسال پوشش داده می شود.

۲۳ آبا ۱۳۹۵

انتقال بیمه‌ها به وزارت بهداشت به نفع مردم یا به ضرر آنها؟

یادداشت// وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس در حالی به دنبال الزام دولت به تجمیع بیمه‌های درمانی هستند که براساس نظر کارشناسان اجرای این موضوع، به ضرر مردم تمام خواهد شد.

۱۶ شهر ۱۳۹۵

هزینه سالانه درمان ۱۵۴هزار بیمار خاص بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال است

میدری، معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی: سالانه در کشور ۴۰ هزار میلیارد ریال برای درمان ۱۵۴ هزار بیمار خاص در کشور هزینه می شود.

۲۸ تیر ۱۳۹۵

تمرکز دستگاه‌ها و نهادهای اجتماعی برای مهار طلاق/آسیب مراجعات دیر هنگام به مراکز مشاوره

بدون شک در فهرست آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی جامعه ایران،طلاق یکی از معضلات اصلی حوزه خانواده محسوب می شود،چالشی که بنا بر اطلاعات و گزارشات منتشر شده،رهبری معظم انقلاب نیز بر لزوم کاهش آن تاکید داشته اند.

۲۵ فرو ۱۳۹۵

مصباحی‌مقدم: مخالفت دولت با حذف یارانه ثروتمندان قابل قبول نیست/میدری:حذف یارانه‌ها مشکل است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه قانون هدفمندی یارانه ها بسیار بد اجرا شد، گفت: برای اصلاح آن ناگزیریم گام های مهمی را برداریم تا به نتیجه برسیم، مجلس یک گام را برداشت و دولت مخالفت کرد که این مخالفت قابل قبول نیست.

۱۷ دی ۱۳۹۴

استقبال سرد بازنشستگان و فرهنگیان وام خرید کالا را در آستانه شکست قرار داد

بانک مرکزی از شنبه آینده ثبت‌نام از متقاضیان وام کالا را آغاز و اجرای آن را به بانک‌ها ابلاغ می‌کند؛ با این حال مسئولان وزارت کار می‌گویند استقبال بازنشسته‌ها سرد بوده و کار راضی کننده نیست.

۲۹ آذر ۱۳۹۴

توجه به صندوق‌های تامین اجتماعی از محورهای مهم برنامه ششم توسعه بوده است

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توجه به صندوق‌های تامین اجتماعی از محورهای مهم برنامه ششم توسعه بوده است.

۲۸ آذر ۱۳۹۴

۱۳ درصد بودجه کشور صرف کمک به صندوق تأمین اجتماعی و بازنشستگی می‌شود/اصلاحات صندوق تأمین اجتماعی اولویت دولت در طراحی برنامه ششم توسعه

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اصلاحات دو صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی و لشکری نیازمند اجرای طرح ۱۰ ساله است، گفت: این تغییرات به عنوان اولویت دولت در طراحی برنامه ششم توسعه محسوب می‌شود.