۷ آذر ۱۳۹۶
دبیرکل اتحادیه کارفرمایان پتروشیمی:

نقل ‌و انتقال ارز پتروشیمی‌ها مانند زمان تحریم صورت می‌گیرد

دبیرکل اتحادیه کارفرمایان پتروشیمی از عدم همکاری بانک‌های بین‌المللی با وجود اجرای برجام در نقل و انتقالات وجوه حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی خبر داد و گفت: دقیقا مانند زمان تحریم پول‌ها از طریق دبی وارد می‌شود.

۱۷ مرد ۱۳۹۶
دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی:

کمیته ای در بانک مرکزی برای حل مشکل صادرات پتروشیمی به چین تشکیل شده است

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان این که صادرات پتروشیمی به ترکیه عادی شده است، گفت: کمیته ای در بانک مرکزی برای حل مشکل صادرات محصولات پتروشیمی به چین و دریافت پول صادرات این محصولات تشکیل شده است.

۳ آبا ۱۳۹۵
دبیر انجمن کارفرمایی پتروشیمی اعلام کرد

محاسبه نرخ خوراک مایع پتروشیمی‌ از امروز با ارز آزاد/ زنگنه فاتحه پتروشیمی‌ها را می‌خواند

دبیر انجمن کارفرمایی پتروشیمی گفت: از امروز سه‌شنبه ۴ آبان ۹۵ نرخ خوراک مایع و نفتا مجتمع‌های پتروشیمی براساس نرخ ارز آزاد محاسبه می‌شود.

۱۷ خرد ۱۳۹۵
برنامه ریزیها برای راه اندازی سامانه نظارتی

سهم پتروشیمی در صادرات غیر نفتی به ٣۵ درصد می رسد

سهم پتروشیمی از صادرات محصولات غیر نفتی ایران به ٣٣ درصد رسیده و امسال با تمهیدات ویژه ای که در نظر گرفته شده است این رقم به ٣۵ درصد می رسد.

۱۷ خرد ۱۳۹۵
دبیر انجمن کارفرمایان پتروشیمی خبر داد

تعلل یک‌ساله دولت در ابلاغ قانون خوراک پتروشیمی‌/ مذاکره با خارجی‌ها با شرایط موجود آب در هاون کوبیدن است

دبیر انجمن کارفرمایان پتروشیمی با اشاره به اینکه چرا یکسال از تصویب قانون خوراک می‌گذرد، اما دولت این قانون را ابلاغ نمی‌کند، گفت: با این شرایط مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به صنعت پتروشیمی آب در هاون کوبیدن است.

۱۷ خرد ۱۳۹۵
یک مسئول صنعت پتروشیمی:

محدودیت‌های بیمه‌ای صنعت پتروشیمی رفع شده است /افزایش نرخ خوراک مایع

دبیرانجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی بابیان این که پس ازاجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) محدودیت‌های بیمه‌ای و کشتیرانی حمل محصولات پتروشیمی برطرف شده است،گفت:باتوجه به افزایش قیمت نفت دربازارهای جهانی،نرخ خوراک مایع واحدهای پتروشیمی کشورافزایش می یابد.

۷ خرد ۱۳۹۵

لغو اجبار فروش محصولات پتروشیمی در بورس حال بررسی است

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران گفت: موضوع لغو اجبار فروش محصولات پتروشیمی در بورس در حال بررسی است و هنوز به نتیجه مشخصی نرسیده است.

۲۱ ارد ۱۳۹۵
به منظور حفظ بازار

شرکتهای پتروشیمی باید منسجم باشند

دبیرکل انجمن کارفرمایان پتروشیمی با اشاره به سخت شدن تجارت محصولات پتروشیمی در دنیا گفت: برای از دست ندادن بازار این محصولات شرکتهای پتروشیمی باید در زمینه بازرگانی منسجم عمل کنند.

۴ ارد ۱۳۹۵

برنامه جدید ایران برای راه‌اندازی «اوپک پتروشیمی»

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تشریح برنامه جدید ایران برای راه‌اندازی «اوپک پتروشیمی»، گفت: به زودی کل صادرات پتروشیمی ایران تحت عنوان یک برند به بازار جهانی انجام می‌شود.

۲۹ فرو ۱۳۹۵

صادرات گاز مایع ایران آزاد شد/ یک تن گاز مایع بدون مشتری نداریم

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به لغو کامل تحریم صادرات گاز مایع ایران، اعلام کرد: هم اکنون ایران یک تن گاز مایع بدون مشتری هم ندارد.

۲۸ فرو ۱۳۹۵

کره‌جنوبی دلارهای بلوکه شده پتروشیمی ایران را آزاد کرد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی اعلام کرد: کره جنوبی بخش عمده‌ای از دلارهای بلوکه شده حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی ایران در دوران تحریم را آزاد کرد.

۷ دی ۱۳۹۴

جزئیاتی از مکانیزم فرمول جدید نرخ خوراک پتروشیمی/عوامل موثر در تعیین نرخ خوراک چیستند؟

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، جزئیاتی از مکانیزم تعیین نرخ خوراک پتروشیمی را تشریح و بیان کرد که چه عواملی باید در تعیین نرخ خوراک پتروشمی‌ها در نظر گرفته شود.

۲۶ آذر ۱۳۹۴
روایت مهدوی از اهمیت صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور

پتروشیمی‌ها در تعیین قیمت ارز نقش دارند

مزیت‌های صنعت پتروشیمی در ایران بر کسی پوشیده نیست. حضور پرشمار نمایندگان شرکت‌های خارجی در همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی در اوایل همین هفته این مسئله را تأیید می‌کند؛ اما چرا این صنعت با وجود تمام مزیت‌ها هنوز سردرگم است و شرکت‌های خارجی هم با وجود دانستن مزیت‌های ایران در این صنعت، برای سرمایه‌گذاری در این حوزه تعلل می‌کنند؟ احمد مهدوی، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، در تحلیل این موضوع، نگرانی بر سر نرخ خوراک را عامل اساسی این تعلل می‌داند و معتقد است که تعیین‌تکلیف هرچه‌سریع‌تر قیمت این نرخ اساسی که شاهرگ صنعت پتروشیمی به‌شمار می‌رود، ضرورت دارد و دولت باید نسبت به این مسئله حساسیت بیشتری به خرج دهد.

۲۶ آذر ۱۳۹۴
در گفتگو با دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی مطرح شد:

وعده دو هفته ای آقای وزیر چه زمانی به سر می رسد؟/ آخرین وضعیت نرخ خوراک

رقابتی شدن به این معناست که این نرخ با توجه به قیمت خوراک پتروشیمی در کشورهای همسایه و موقعیت ایران تعیین شود و به گونه ای باشد که محصولی تولیدی از نظر بهای تمام شده نیز در منطقه قابل رقابت باشد.

۱۳ آذر ۱۳۹۴

بلاتکلیفی سرمایه‌گذاران در بازار محصولات پتروشیمی/ سرنوشت نرخ خوراک پتروشیمی کی مشخص می‌شود

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، متاسفانه با وجود پیگیری‌ها هنوز نرخ خوراک پتروشیمی به سرانجام نرسیده و سرنوشت آن به امروز و فردا کردن مسولان گره خورده است.