۲۴ دی ۱۳۹۶
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی:

روند توسعه صنعت پتروشیمی کُند شده است

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با بیان اینکه هم اکنون روند توسعه صنعت پتروشیمی کند شده است از نبود یک نهاد مستقل رگولاتوری و چشم انداز روشن قیمت خوراک به عنوان ۲ مانع توسعه صنعت پتروشیمی در کشور یاد کرد.

۱۰ آبا ۱۳۹۴

اقدام جدید بورس کالا، پاسخگوی نیاز امروز پتروشیمی ها

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی درباره انتشار اوراق سلف پی وی سی گفت: توسعه فعالیتهای بورس کالای ایران به سمت ابزارهای نوین مالی که یکی از آنها اوراق سلف موازی است، خواست فعالان صنایع مختلف را برآورده می کند.

۱۰ آبا ۱۳۹۴

اقدام جدید بورس کالا، پاسخگوی نیاز امروز پتروشیمی ها

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی درباره انتشار اوراق سلف پی وی سی گفت: توسعه فعالیتهای بورس کالای ایران به سمت ابزارهای نوین مالی که یکی از آنها اوراق سلف موازی است، خواست فعالان صنایع مختلف را برآورده می کند.

۱۹ مهر ۱۳۹۴

توقف توسعه صنایع پتروشیمی جهان با سقوط قیمت نفت

دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به توقف توسعه واحدهای پتروشیمی با کاهش قیمت نفت، گفت: نفت ارزان علاوه بر کند کردن روند تولید شیل گازها، منجر به توقف توسعه صنایع پتروشیمی آمریکا شده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۴

نرخ خوراک پتروشیمی‌ها؛ لایه پنهان نامه ۴ وزیر

یکی از موضوعات پنهان در نامه اخیر ۴ وزیر کابینه به رئیس‌جمهور درباره وضعیت اقتصادی کشور با محوریت بورس، نرخ خوراک پتروشیمی‌ها است، چنانکه وزرای دفاع و رفاه که صاحب سهام عمده شرکت‌های بورسی هستند، در کنار وزیر صنعت به عنوان پدر معنوی پتروشیمی‌ها و وزیر اقتصاد که ریزش مداوم شاخص بورس شدیدا وی را تحت فشار گذاشته، این نامه را امضا کرده‌اند.

۳۰ شهر ۱۳۹۴
دبیر انجمن کارفرمایی پتروشیمی مطرح کرد

انتقاد از آیین‌نامه‌ای که نرخ خوراک در آن نیست/ حاضریم برای جمع‌آوری گاز همراه نفت سرمایه‌گذاری کنیم

دبیر انجمن کارفرمایی پتروشیمی گفت: ۷ ماه است که مجلس قانون خوبی در قالب تنظیم مقررات مالی دولت وضع کرده و شش ماه برای تعیین آیین‌نامه آن مهلت داده است، اما آیین‌نامه‌ای بیرون آمده که اصل موضوع یعنی تعیین نرخ خوراک در آن وجود ندارد.

۲۶ شهر ۱۳۹۴
دبیر انجمن کارفرمایان پتروشیمی:

نرخ ۱۳ سنتی خوراک گاز پتروشیمی هنوز ابلاغ نشده است

دبیر انجمن کارفرمایان پتروشیمی گفت: دولت هنوز ابلاغیه ای در خصوص نرخ ۱۳ سنت خوراک پتروشیمی ها صادر نکرده است.

۵ خرد ۱۳۹۴
دبیر انجمن پتروشیمی و پالایشی:

اثر بنزین۱۰۰۰ تومانی بر پالایشگاه ها / آخرین وضعیت آیین نامه خوراک پتروشیمی

دبیر انجمن صنفی پتروشیمی و پالایشی با بیان اثر افزایش قیمت بنزین بر پالایشگاه ها، آخرین وضعیت آیین نامه نرخ خوراک دائمی پتروشیمی را اعلام کرد.

۱۵ آذر ۱۳۹۳

جذب سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی به چه قیمتی؟!

بخش بالادستی پتروشیمی که به صورت رانتی و بیش از حد بازار داخل و حتی خارج از کشور رشد کرده است، چه مزیتی نسبت بر صنایع صنایع راهبردی کشور دارد که کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و دولت با ایجاد رانت و ارائه خوراک گاز بسیار ارزان، سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به سمت این صنعت بکشاند؟

۱ آذر ۱۳۹۳
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر:

لزوم تعیین فرمول غیررانتی برای خوراک گاز پتروشیمی ها توسط مجلس

در این نامه ضمن تاکید بر ضرورت تعیین کف قیمتی ۱۳ سنت و حذف تضمین حداقل نرخ بازده سرمایه در فرمول خوراک پتروشیمی، آمده است: این موقعیت آزمونی برای نماینده ها به خصوص نماینده های کمیسیون برنامه و بودجه و صنایع و معادن و انرژی مجلس شورای اسلامی است که باید در برابر منفعت طلبی های گروهی خاص مقاومت کنند و تامین منافع ملی را مدنظر قرار دهند.

۱ آذر ۱۳۹۳
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی مطرح کرد:

پیشنهاد بخش خصوصی برای قیمت گذاری خوراک پتروشیمی

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی با اشاره به اینکه فرمول پیشنهادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در اجرا با مشکل مواجه می شود، گفت: در صورت تصویب این فرمول، امکان کاهش بهره وری واحدهای پتروشیمی وجود دارد.

۳۰ مهر ۱۳۹۳
اهداف توسعه پتروشیمی محقق نشد/

حبس پول‌های پتروشیمی ایران در کره‌جنوبی/ دلایل خروج عمان و هند از طرح‌های پتروشیمی

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تشریح دلایل خروج سرمایه گذاران هند و عمان از طرح های پتروشیمی ایران، گفت: با وجود لغو برخی از تحریم‌ها هنوز میلیاردها دلار منابع ارزی حاصل از صادرات پتروشیمی در کره جنوبی بلوکه شده و کره‌ای ها هم اعلام می‌کنند هنوز بخشنامه لغو تحریم‌ها به آنها ابلاغ نشده است.

۷ مهر ۱۳۹۳

نرخ خوراك گاز پتروشیمی ها با تغییر نرخ محصول متغیر خواهد بود

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های پتروشیمی گفت: قیمت خوراك برای ۱۵ سال آینده تعیین خواهد شد و در پروسه ۶ ماهه بسته به تغییر نرخ محصول متغیر خواهد بود.

۶ مهر ۱۳۹۳
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های پتروشیمی در گفت‌و‌گویی خبر داد:

تثبیت قیمت خوراك پتروشیمی‌ها تا ۱۵ سال آینده/ نرخ خوراك با تغییر نرخ محصول متغیر خواهد بود

مجلس تعیین نرخ خوراک را به عهده دولت بگذارد/دولت به گونه‌ای عمل کند که صنعت پتروشیمی که بزرگ‌ترین مزیت کشور است توسعه یافته و بتوانیم جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی داشته و رقابت کنیم.

۵ مهر ۱۳۹۳
دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی:

پرت گاز در میادین کشور به اندازه کل خوراک پتروشیمی‌هاست

دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: در خارگ، عسلویه و خوزستان به اندازه کل نیاز صنعت پتروشیمی گاز دود می شود و به جای صحبت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی روی این موضوع، درگیر حاشیه شده ابم.