۳۱ مرد ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه امیرکبیر: معتقدم انتخاب سرپرست برای وزارت علوم مشکل‌ساز است

روز یکشنبه پس از آنکه مجلس بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی برای کابینه دوازدهم را به پایان رساند و از ۱۷ وزیر پیشنهادی ۱۶ وزیر به‌جز وزیر نیرو را راهی وزارتخانه‌هایشان کرد، خبر رسید حسن روحانی برای وزارت علوم سرپرست معرفی کرده است.

۲۵ ارد ۱۳۹۶

امضای تفاهم‌نامه فنی بین سازمان بنادر و دانشگاه امیرکبیر/ حمایت سازمان بنادر از پایان‌نامه‌ دانشجویی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و سازمان بنادر و دریانوردی بعدازظهر امروز به امضا رسید تا در زمینه‌ علمی، فنی، مدیریت مالی، مدیریت تکنولوژی و ایمنی به مدت ۳ سال همکاری کنند.

۲۸ فرو ۱۳۹۶

ستاری: ۲ برنامه بزرگ معاونت علمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرایی شد

اقتصاد مقاومتی در سال ۹۵ مورد تاکید بود و با توجه به اینکه نهادهای علمی می‌توانند در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و در پی آن تحقق اقتصاد مقاومتی نقش اساسی داشته باشند، چگونگی عملکرد این حوزه را از مسئولان علمی کشور جویا شدیم.

۱۰ فرو ۱۳۹۶
گزارش/

اولویت‌های آموزش عالی در سال ۹۶ از نگاه مسئولان/ مأموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها و تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشگران از اولویت‌های اصلی

دانشگاه‌ها در سال ۹۶ کیفیت‌گرایی را مدنظر قرار دارند و به گفته مسئولان دانشگاهی، مأموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها و تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشگران از اولویت‌های اصلی آموزش عالی در سال جدید است.

۲۳ آذر ۱۳۹۵
رییس دانشگاه امیرکبیر؛

بودجه ۱۰ درصدی پاسخگوی نیاز دانشگاه نیست

رییس دانشگاه امیرکبیر عنوان کرد: با وجود بودجه ۱۰ درصدی، طرح‌های عمرانی هنوز باقی مانده است و متاسفانه با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

۲۹ مرد ۱۳۹۵

روش جدید وزارت علوم برای پذیرش دانشجو در رشته‌های با گرایش/ انتخاب گرایش پس از دو سال

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از روش جدید وزارت علوم برای پذیرش دانشجوی کارشناسی در رشته های با گرایش خبر داد و گفت: دانشجویان پس از دو سال از تحصیل می توانند گرایش انتخاب کنند.

۱۱ خرد ۱۳۹۵
معتمدی :

قول نوبخت به رؤسای دانشگاه برای جبران کمبود بودجه دانشگاه‌ها

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در جلسه روسای دانشگاه‌ها، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور قول داد که امسال کمبود بودجه دانشگاه‌ها جبران شود.

۲۲ دی ۱۳۹۴
معتمدی :

جذب دانشجویان بورس توسط دانشگاه‌ها بروکراسی اضافی را حذف می‌کند

رئیس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به واگذاری اختیارات بورسیه به دانشگاه‌ها گفت: در این طرح از بروکراسی اضافی و بلاتکلیفی دانشجو جلوگیری می‌شود. ضمنا در طول تحصیل هم دانشگاه می‌تواند نظارت بیشتری به عملکرد داشته باشد.

۲۲ مهر ۱۳۹۴
رئیس دانشگاه امیرکبیر مطرح کرد ؛

ضرورت انتخاب ۱۰ صنعت بزرگ برای ارتباط بیشتر با دانشگاهها

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: باید ۱۰ صنعت بزرگ کشور را که از مراکز تحقیق و توسعه و درآمدهای خوبی برخوردارند، انتخاب کرد تا بین دانشگاه و صنعت ارتباط برقرار شود.

۱۴ مهر ۱۳۹۴
وزیر سابق ارتباطات مطرح کرد

حل همزمان موضوع تعرفه‌ها و انحصار مخابرات/ سوءتفاهم‌ بین وزارت ارتباطات و مخابرات زیاد است

وزیر سابق ارتباطات گفت: در زمان واگذاری مخابرات شش صفحه‌ نامه نوشتم و نسبت به مشکلات این نوع واگذاری هشدار دادم و اکنون نیز اختلاف نظری در پایین‌بودن تعرفه‌های تلفن ثابت نیست اما موضوع تعرفه و انحصار مخابرات باید همزمان حل شود.

۱۸ ارد ۱۳۹۴

احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر به انفصال موقت از خدمت محکوم شد

رئیس دانشگاه امیرکبیر با حکم دیوان محاسبات کشور به دلیل تخلفات مالی در زمان ریاست بر سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به انفصال از خدمت محکوم شد.

۱۶ شهر ۱۳۹۳
وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات:

ریالی برای تولید محتوا سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم/همه باید دغدغه فرهنگی داشته باشیم

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افزایش حجم داده داخلی که منجر به کاهش دسترسی‌های غیر ضروری به شبکه اینترنت می‌شود، مستلزم توسعه تولید محتوا در کشور است. در حالی که یک ریال در محتوا سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم چگونه ادعای تولید محتوا و استفاده از داده داخلی داشته باشیم؟