۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

شرکت غله و خدمات بازرگانی خود را به‌صورت انحصاری جای بخش خصوصی قرار داده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تشکیلات شرکت غله و خدمات بازرگانی دولت خود را به‌صورت انحصاری جای بخش خصوصی قرار داده است در حالی که می‌تواند به تدریج نقش خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

طرح واردات آب استقلال کشور را به خطر می‌اندازد

کیخا عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه طرح واردات آب اشتباه است و استقلال کشور را به خطر می اندازد، گفت: بحران کنونی آب ناشی از به روز نبودن مدیریت منابع آبی است، زیرا در سالیان اخیر سیاست گذاری های کلان مدیریت آب در کشور دردی از مشکل کم آبی دوا نکرده است.

۲۵ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

رئیس کمیسیون کشاورزی باید پیگیر اجرای صحیح قانون خرید تضمینی باشد

کیخا عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن اشاره به بی قانونی دولت در اجرای قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی، گفت: رئیس کمیسیون کشاورزی باید پیگیری لازم را برای اجرای صحیح این سیاست انجام دهد.

۱۴ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تلاش نمایندگان برای تشکیل وزارت آب، محیط زیست و منابع طبیعی/ سازماندهی تولیت حوزه محیط زیست ضروری است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در شرایط کنونی بستر مناسبی برای تفکیک یا ایجاد برخی وزارتخانه‌ها از جمله وزارت آب، محیط زیست و منابع طبیعی فراهم شده است.

۱ مهر ۱۳۹۶

توسعه همکاری‌های اقتصادی محور سفر کمیسیون کشاورزی مجلس به ایرلند

دکتر «احمدعلی کیخا» نایب‌ رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در جریان سفر یک‌هفته‌ای به دوبلین و دیدار با مقامات این کشور بر لزوم توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری در حوزه کشاورزی میان ایران و ایرلند تأکید کرد.

۲۸ مرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تشکیل وزارت محیط زیست به صلاح نیست

کیخا: رییس سازمان محیط زیست باید در جهت تقویت سیاست های محیط زیستی دولت یازدهم گام بردارد و در شرایط فعلی تشکیل وزارت محیط زیست به صلاح نیست. بودجه محیط زیست تکافوی نیازهای این سازمان را نمی دهد و نمی توان با حمایت های مالی و پشتیبان های اندک نسبت به حفظ محیط زیست اقدام کرد؛ در این رابطه نیاز است اعتبارات محیط زیست به صورت ملی دیده شود.

۲۸ مرد ۱۳۹۶

نماینده مخالف وزیر پیشنهادی صنعت: نگران توجه کمتر شریعتمداری به امور صنعتی هستیم

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم با اشاره به تجربه بالای «محمد شریعتمداری» در امور بازرگانی، گفت: بیم آن می رود که به دلیل همین تجربه، وی به امور صنعتی توجه کمتری داشته باشد.

۱۰ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با عیارآنلاین:

مدیریت تولید و بازرگانی نیازمند یک مجوعه تصمیم‌گیر واحد است

کیخا پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن وتجارت گفت: آنچه که مسلم است، زمانی موفقیت ایجاد خواهد شد که مدیریت تولید و بازرگانی هر حوزه اقتصادی در اختیار و تحت نظارت متولیان همان حوزه باشد.