۶ ارد ۱۳۹۶

بازنشستگی ۳۰ تا ۴۰ هزار فرهنگی در سال‌جاری

صافی، رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش: امسال بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از فرهنگیان در سراسر کشور بازنشسته می‌شوند.

۱ آذر ۱۳۹۵

مغایرت آغاز و پایان سال تحصیلی با قانون شواراهای آموزش و پرورش

صافی، معاون اسبق آموزش و پرورش: سال تحصیلی که از مهر ماه آغاز شده و تا خرداد ماه ادامه دارد با قانون شورهای آموزش و پرورش کشور مغایرت دارد. این قانون اختیار داده است تا شرایط استان‌ها را در نظر بگیریم و آنها می‌توانند در خصوص آغاز و پایان سال تحصیلی اظهارنظر کنند. عامل دیگر موضوع بحث تعطیلات مدارس است که باید طرح جامعی در این خصوص تهیه شود که اساس آن باید پژوهش بوده. شهریور کلاسی وجود ندارد، اما مدرسه تعطیل نیست و لزومی نیز ندارد فعالیت دانش‌آموزان در کلاس صورت گیرد؛ بلکه می‌توان به شکل‌های مختلف برای مدارس برنامه داشت.

۵ مهر ۱۳۹۵

سالانه ۴۰ هزار فرهنگی بازنشسته می‌شوند

صافی، مشاور وزیر آموزش و پرورش: هر ساله در آموزش وپرورش حدود ۴۰ هزار نفر بازنشسته می شوند و باید برای پرداخت بموقع پاداش آنها فکر اساسی کرد. /اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در مجلس و همچنین تاکید بر برنامه ششم توسعه، از راهکارهای اساسی برای بهبود وضعیت سالمندان و بازنشستگان هستند که باید از سوی نمایندگان مجلس و سازمان برنامه و بودجه مورد توجه قرار بگیرند.

۵ مرد ۱۳۹۵
یک بازنشسته فرهنگی:

اجرای ناقص قانون مدیریت خدمات کشوری مشکلات بازنشستگان را حل نکرد

گزارش// اجرای لایحه مدیریت خدمات کشوری که به صورت ناقص اجرا شد نه مشکلات شاغلان را حل کرد و نه مشکلات بازنشستگان./ الزوم جرای طرح رتبه‌بندی برای فرهنگیان بازنشسته تا حداقل کسری حقوقشان جبران و تا حدودی میانگین حقوق افزایش یابد./ خدماتی که بیمه ارائه می‌دهد، بسیار ناچیز است. بیمه‌ها، هزینه‌ها را برای بیمه‌گذار نامحدود می‌پردازند./ لایحه‌ای برای «ترمیم حقوق و بیمه بازنشستگان» در راه است.

۸ ارد ۱۳۹۵

هر ساله بین ۴۰ تا ۶۰ هزار نفر به جمعیت بازنشستگان فرهنگی افزوده می شود

صافی، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان هر ساله بین ۴۰ تا ۶۰ هزار نفر به جمعیت بازنشستگان فرهنگی افزوده می شود، گفت: افزایش ۱۲ درصدی حقوق کفاف زندگی بازنشستگان را نمی دهد.

۱۱ اسف ۱۳۹۴

وجود مشاور در همه پایه های تحصیلی ضروری است/معیشت معلمان بهتر شده

پیشکسوت امور تربیتی گفت: با توجه به اینکه مشکلات دانش آموزان در سنین مختلف با یکدیگر تفاوت دارد، وجود یک مشاور در همه مقاطع تحصیلی برای حل و فصل این مشکلات یک ضرورت است.

۱ آذر ۱۳۹۴

فرهنگیان بازنشسته برای دریافت پاداش پایان خدمت منتظر اعتبار

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در امور بازنشستگان با اشاره به اینکه فرهنگیانی که سال گذشته بازنشسته شدند با گذشت یک سال از بازنشستگی منتظر پرداخت پاداش پایان خدمت هستند، گفت:‌ در این خصوص منتظر تأمین اعتبار لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم.

۱۴ مرد ۱۳۹۴
در نشست با مسئولان آموزش و پرورش مطرح شد

صافی: ۶۲ درصد بازنشستگان کشور در آموزش و پرورش‌ هستند/ بابالو: ۳۶۰ هزار دانش‌آموز اتباع داریم

احمد صافی رئیس کانون بازنشستگان آموزش پرورش گفت: ۶۲ درصد بازنشستگان کشور در آموزش و پرورش هستند.

۱۴ مرد ۱۳۹۴
در نشست با مسئولان آموزش و پرورش مطرح شد

صافی: ۶۲ درصد بازنشستگان کشور در آموزش و پرورش‌ هستند/ بابالو: ۳۶۰ هزار دانش‌آموز اتباع داریم

احمد صافی رئیس کانون بازنشستگان آموزش پرورش گفت: ۶۲ درصد بازنشستگان کشور در آموزش و پرورش هستند.

۱۹ خرد ۱۳۹۴

در هیچ دولتی آموزش و پرورش مثل امروز با مطالعه و کار کارشناسانه حرکت نکرده است.

وزیر آموزش وپرورش در جمع مدیران کانون‌های بازنشستگان گفت: بازنشستگان سرمایه‌های بزرگ اجتماعی برای آموزش و پرورش هستند.

۲ ارد ۱۳۹۴
مشاور وزیر آموزش و پرورش:

وزارت آموزش و پرورش ۲۰۰ قانون و ۱۰ هزار اساسنامه مقررات و موازین علمی دارد

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۳ میلیون دانش آموز، یک میلیون کادر علمی و آموزشی و ۷۵۰ هزار بازنشسته تحت پوشش این وزارتخانه هستند و برای بهره وری در این مجموعه نیازمند ابزارهای جدید و توجه به سلامت روان هستیم.

۱۶ فرو ۱۳۹۴
در گفتگویی با مشاور وزیر آموزش و پرورش بررسی گردید

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش؛ از تهیه تا اجرا

آقای احمد صافی، معاون اسبق آموزشی وزارت آموزش و پرورش و مشاور وزیر آموزش و پرورش در زمینه امور بازنشستگان است. رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش و عضو کمیسیون تعلیم و تربیت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگویی به بررسی کارنامه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از زمان تهیه تا مرحله اجرا پرداخته است.

۱ مهر ۱۳۹۳
مشاور وزیر آموزش و پرورش خبر داد

فعالیت بیش از یک میلیون معلم در ۷۶۰ منطقه آموزشی سراسر کشور

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار معلم در ۷۶۰ منطقه آموزشی در سراسر کشور امروز فعالیت خود را جهت آموزش دانش‏آموزان و ارتقای تعلیم و تربیت آغاز کردند