۱۸ بهم ۱۳۹۵

اعتراض پزشکان عمومی از نحوه اجرای طرح تحول سلامت

یعقوب شیویاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم: طرح تحول سلامت به شکل فراگیر در کشور اجرایی شده و تنها گروهی که از اجرای این طرح هیچ نفعی نبرده اند پزشکان عمومی هستند که همین امر سبب اعتراض گسترده آنها شده است؛ زیرا باعث اختلاف درآمدی بین این گروه با پزشکان متخصص شده است.

۲۱ آذر ۱۳۹۵

ترک تحصیل دانش آموزان محروم به‌جهت نبود امکانات و هزینه خرید کتاب درسی

حمزه، نماینده مجلس شورای اسلامی: اعتبارات آموزش‌وپرورش برای نوسازی مدارس فرسوده و تخریبی کافی نیست. متأسفانه بیشترین توجه و تمرکز آموز‌ش‌وپرورش بر مدارس مراکز استان‌ها و مناطق شهری است و در مناطقی که مردم آن مطالبه‌گر هستند، اعتبارات بیشتری را هزینه می‌کنند. کمیسیون تلفیق مجلس ۳ میلیارد دلار برای تعمیر و بازسازی مدارس فرسوده تصویب کرده است که در صورت رأی آوردن در صحن علنی مجلس، منجر به ایجاد تحول در بحث نوسازی مدارس می‌شود. این موضوع عجیب است که دانش‌آموزی به دلیل نداشتن پول خرید کتاب قید تحصیل را بزند.

۱۶ مهر ۱۳۹۵

قانونمند شدن عرضه داروهای گیاهی با احداث داروخانه‌های گیاهی

حمزه، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: برای جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی نیاز است نحوه تولید و عرضه داروهای گیاهی قانونمند شود. احداث داروخانه های گیاهی تخلفات حوزه طب سنتی را به طور قابل توجهی کاهش داده و از ورود افراد ناآگاه، فرصت طلب و سودجو به این صنعت جلوگیری می کند.

۲۷ شهر ۱۳۹۵

سقف پرداخت به پزشکان قانونی می‌شود

حمزه ای، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: در تمام دنیا دریافت‌های پزشکان یک سقفی دارد و کشور ما هم نباید از این موضوع مستثنی باشد اما این که کدام مرجع این سقف را مشخص کند که کمیسیون در حال بررسی است.