۱۷ بهم ۱۳۹۶
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

وقوع ازدواج در ۱۰ ماهه سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ ، ۱۰ درصد کاهش داشته است

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از بهره‌برداری همزمان چند پروژه عمرانی و فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سطح کشور خبر داد.

۱ آبا ۱۳۹۶
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک:

شناسایی ۱۳۵ میلیون هکتار اراضی و املاک ملی در طرح کاداستر انجام شده

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ارزیابی و شناسایی ۱۳۵ میلیون هکتار اراضی و املاک ملی در طرح کاداستر (نقشه پهنه بندی و مرز نگار) خبر داد.

۱۲ مرد ۱۳۹۶

همراهی نکردن دستگاه‌ها در تکمیل طرح کاداستر

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تحولات صورت گرفته در فرآیند‌ها و ساختار ثبت اسناد و املاک کشور و بهره وری مناسب از این منابع در شرایط وجود گرفتاری‌های این سازمان، مصداق بارز اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است.

۱۲ مرد ۱۳۹۶
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

همراهی نکردن دستگاه‌ها در تکمیل طرح کاداستر

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: تحولات صورت گرفته در فرآیند‌ها و ساختار ثبت اسناد و املاک کشور و بهره وری مناسب از این منابع در شرایط وجود گرفتاری‌های این سازمان، مصداق بارز اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است.

۲۴ تیر ۱۳۹۶
معاون قوه قضاییه خبر داد،

اجرایی شدن ۳۵ درصد طرح کاداستر/کلاسه بندی ۲۴ میلیون اثر انگشت

معاون قوه قضاییه گفت: اجرای طرح کاداستر را یکی از موارد مهم در تکمیل زیرساخت‌های کشور دانست و بیان کرد: در سال گذشته براساس برنامه ریزی‌ها باید ۲۰ درصد این طرح اجرایی می شد که خوشبختانه از برنامه زمان بندی شده جلوتر هستیم به گونه ای که ۳۵ درصد آن اجرایی شد.

۸ تیر ۱۳۹۶

تنظیم قراردادهای عادی در بنگاه‌ها عامل ایجاد پرونده در دادگاه ها

تویسرکانی، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: اعتقادمان این است که حضور بنگاه‌های املاک برای شناسایی فروشنده و خریدار الزامی است، ولی نباید سند تنظیم کنند و هرچه قراردادها متقن‌تر باشد دعاوی کمتر خواهد بود. نظیم قراردادهای عادی در بنگاه‌ها باعث ایجاد پرونده هایی در دستگاه قضا می‌شود، دفترخانه‌ها از اداره ثبت استعلام می‌کند، ولی این اتفاق در بنگاه‌ها صورت نمی‌گیرد. بنگاه‌ها باید دالان ثبت رسمی در کشور قرار گیرند نه اینکه مردم فکر کنند که اگر در بنگاه سندی را نوشتند کار تمام شده است بلکه باید آن را ثبت رسمی کنند.
احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همزمان با هفته قوه قضائیه در گفت‌وگوی ویژه خبری حضور یافت و به تشریح عملکرد این سازمان پرداخت.

وی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیر سال ۶۰ به تشریح اقدامات سازمان ثبت اسناد در یکسال گذشته پرداخت و اظهار کرد: دستگاه قضایی نهادهای متعددی را زیرمجموعه خود دارد و سازمان ثبت اسناد یکی از نهادهایی است که با قدمتی یکصد ساله در کنار محاکم دادگستری ایجاد شده و خدمات بسیار گسترده‌ای را به مردم ارائه می‌دهد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با برشمردن وظایف این سازمان افزود: مجموعه این خدمات نشانگر این است که همه مردم با این سازمان به نوعی در ارتباط هستند.

این مسئول عالی قضایی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۶۸ میلیون خدمت به مردم ارائه شده است، گفت: در حال حاضر بانک‌های اطلاعاتی گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف شکل گرفته و اموری که در گذشته باید با دفتر نویسی انجام می‌شد به شکل الکترونیک در آمده است.

تویسرکانی با بیان اینکه امروز تمام دفاتر کاغذی حذف و مکانیزه شده است، تصریح کرد: با فراگیری امضای الکترونیک بخش زیادی از اقدامات سازمان ثبت به صورت زنده و با گردش اطلاعات صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به ساماندهی بانک جامع املاک گفت: خوشبختانه چند صد هزار دفتری که در گذشته شکل گرفته بود اسکن شد و از سال گذشته هیچ دفتر املاک جدیدی نگارش پیدا نمی‌کند و زمینه ارتکاب جرائم را از بین رفت و در فضای مجازی تبادل داده‌ها صورت می‌گیرد که این کار مراجعات مردم را کاهش داده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در بخش تخلفات و مشکلاتی که در رابطه با تعیین نام شرکت‌ها داشتیم امروز تمام اطلاعات گذشته به صورت بانک اطلاعات در اختیار مردم است و متقاضی با یک جستجو متوجه می‌شود که آیا شرکتی با نامی که می‌خواهد ثبت کند وجود دارد یا خیر.

این مسئول عالی قضایی با بیان اینکه در حوزه پیشگیری از تخلفات و کاهش مراجعات مردم گام‌های خوبی برداشته شده است، بیان داشت: سعی ما بر این بوده است که مراجعات مردم با خدمت دهی غیرحضوری کاهش پیدا کند.

تویسرکانی با بیان اینکه در حوزه تحول اداری در صدر دستگاه‌های کشوری قرار گرفتیم، گفت: امروز از مجموعه سی میلیون سند مالکیت، ۱۶ میلیون سند را در سیستم کاداستر جانمایی کرده ایم و به مردم داده ایم.

وی در رابطه با آخرین وضعیت اجرای طرح کاداستر اظهار کرد: در حوزه شهر‌ها و در رابطه با اسناد مالکیت شهری هیچ سندی را در غیر سیستم کاداستر صادر نمی‌کنیم، ولی برخی بخش هایی که مربوط به مالکیت‌های دولت است هنوز در سیستم کاداستر اجرا نشده است.

تویسرکانی با تاکید بر ثبت اسناد در دفاتر اسناد رسمی گفت: اعتقادمان این است که حضور بنگاه‌های املاک برای شناسایی فروشنده و خریدار الزامی است، ولی نباید سند تنظیم کنند و هرچه قراردادها متقن‌تر باشد دعاوی کمتر خواهد بود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه تنظیم قراردادهای عادی در بنگاه‌ها باعث ایجاد پرونده هایی در دستگاه قضا می‌شود، بیان داشت: دفترخانه‌ها از اداره ثبت استعلام می‌کند، ولی این اتفاق در بنگاه‌ها صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به ثبت اثر انگشت مراجعه کنندگان تصریح کرد: این موضوع کلاسه بندی شده تا تخلفاتی همچون جعل اسناد و استفاده از سند مجعول کاهش پیدا کند.

این مسئول عالی قضایی به مردم توصیه کرد که حتما برای ثبت اسناد به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و گفت: بنگاه‌ها باید دالان ثبت رسمی در کشور قرار گیرند نه اینکه مردم فکر کنند که اگر در بنگاه سندی را نوشتند کار تمام شده است بلکه باید آن را ثبت رسمی کنند.

تویسرکانی در رابطه با آخرین وضعیت ثبت سند خودرو و اینکه نیروی انتظامی اعلام کرده است که برگه سبز به عنوان سند خودرو محسوب می‌شود، بیان داشت: سند رسمی تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی در حکم دادنامه دادگاه است. در رابطه با بحث خوردو همه باید تلاش کنیم گرایش جامعه مطابق قانون به سمت ثبت اسناد رسمی باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: ریاست محترم قوه قضائیه در بخشنامه سال گذشته خود تکلیف کردند به محاکم دادگستری و توجه دادند که اقدامات فنی که در راهنمایی و رانندگی برای تعویض پلاک صورت می‌گیرد کفایت از احراز مالکیت افراد نسبت به خودرو نمی‌کند و حتما افرادی که مدعی مالکیت هستند باید دلایل مالکیتی و سند رسمی در رابطه با مالکیت خودشان را ارائه کنند، پس باید کمک شود ثبت رسمی در کشور افزایش یابد تا هزینه‌ها کاهش پیدا کند.

وی گفت: در قانون پیش بینی شد که دفترخانه ها، سازمان ثبت و نیروی انتظامی با هماهنگی هم دفترخانه‌ها را در مراکز پلاک گذاری مستقر کنند البته سازمان ثبت هم بار‌ها اعلام آمادگی کرده است ولی این اتفاق نیفتاد.

این مسئول عالی قضایی در رابطه با طرح کاداستر و اثرات مثبت آن در پیشگیری از زمین خواری افزود: طرح کاداستر قرار بود از گذشته دور در کشور اجرا شود و تلاشهایی صورت گرفت، ولی به لحاظ مشکلات و گرفتاری‌ها این کار پیش نرفت. البته ما با همه محدودیت‌ها اقدامات بسیار جدی صورت دادیم و در حوزه شهر‌ها این کار انجام شده است.

تویسرکانی بیان داشت: یکی از کارهای بسیار بزرگ این بود که در سال گذشته شبکه‌ای طراحی شد که حدود و مالکیت‌ها را مشخص می‌کند و ۱۴۴ ایستگاه مثلث بندی شده و مجموعه نقشه برداران ثبت را تجهیز می‌کنیم تا از زیر ساخت‌ها استفاده کنند. این شبکه محدوده مالکیت‌ها را با خطای سه سانتی متر تعیین مختصات می‌کند و در اسناد مالکیت کروکی بدون خطا انجام می‌شود.

وی یادآور شد: از متولیان امر زمین مربوط به دولت مثل وزارت جهاد و کشاوری و راه و شهرسازی و سازمان محیط زیست می‌خواهیم که مطابق قانون مستندات مالکیتی شان را به سازمان ثبت ارائه کنند. متاسفانه ۴۲ درصد منابع اختصاصی ما در بودجه سال ۹۶ حذف شد و در اختیار هلال احمر قرار گرفت که پنج ساله بودن اجرای کاداستر به تعویق خواهد افتاد.

۲۳ خرد ۱۳۹۶

درخواست برای عدم واگذاری وکالت در کارت بازرگانی برای جلوگیری از فرار مالیاتی

در نامه رئیس سازمان توسعه تجارت به رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درخواست شده تا دفاتر اسناد رسمی کشور از تنظیم وکالتنامه و دیگر اسناد رسمی از واگذاری کامل امتیاز کارت بازرگانی به غیر از دارنده آن خودداری نمایند.

۱۵ خرد ۱۳۹۶

مشاور وزیر راه: مخالفت با قانون پیش‌فروش ساختمان برای برخی منفعت دارد

مشاور حقوقی وزیر راه و شهرسازی گفت: قانون پیش فروش ساختمان در دولت و مجلس به تصویب رسیده و باید اجرا شود؛ بنابراین کسانی که این قانون را غیرقابل اجرا می‌دانند، ذینفع هستند.

۶ ارد ۱۳۹۶

هشدار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به موانع اجرای قانون کاداستر

تویسرکانی گفت: با اجرایی شدن قانون جامع کاداستر کشور از ابتدای سال ۹۴ مقرر بود درآمدهای طرح صرف اجرای کاداستر شود که متأسفانه در قانون بودجه ۹۶ بخشی از درآمدها به هلال احمر اختصاص پیدا کرد و اجرای پنج ساله کاداستر با وقفه مواجه خواهد شد.

۱۱ اسف ۱۳۹۵
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

طرح ملی کاداستر نباید به بهانه های مختلف متوقف شود

معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه برخی مانع اجرای قانون کاداستر در کشور می شوند، گفت: درآمدهای کاداستر باید برای پیشبرد اهداف این قانون صرف شود و این طرح عظیم ملی نباید به بهانه های مختلف متوقف شود.

۱۶ بهم ۱۳۹۵
رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور خبرداد

ثبت ۱۵ میلیون از اسناد در سیستم کاداستر / تعیین مشخصات ملک در کمتر از چند دقیقه

تویسرکانی گفت: در کشور حدود ۳۰ سند مالکیت دفترچه ای در اختیار مردم داریم که بخشی زیادی از این اسناد مالکیت به لحاظ عدم دقت، نظم لازم را در پرونده‎های کاغذی ندارد همچنین در حدود ۱۵ میلیون از اسناد مردم در سیستم کاداستر ثبت شده است.

۱۷ خرد ۱۳۹۵

دیپلمه‌ها رکوردار ازدواج و طلاق!

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: دوام زندگی مشترک زوجین به کمتر از سه سال رسیده است و ۶ درصد طلاق ها در سال اول و ۱۱ درصد مربوط به زندگی مشترک بیش از ۲۰سال بوده است.

۱۷ خرد ۱۳۹۵

جدیدترین آمار ثبت طلاق و ازدواج در کشور

تویسرکانی گفت: در حوزه طلاق ثبت شده ۱۶۴ هزار و ۹۱۲ طلاق در سال ۹۴ ثبت شده که نسبت به سال ۹۳ این آمار ۱ درصد افزایش داشته است.

۱۷ خرد ۱۳۹۵
تویسرکانی:

کاهش ازدواج و افزایش طلاق

رئیس سازمان ثبت اسناد از کاهش ۶ درصدی ازدواج ها و افزایش یک درصدی طلاق ها در سال ۹۴ در مقایسه با سال ۹۳ خبر داد.

۲۱ دی ۱۳۹۳
تویسرکانی در گفت‌وگویی خبر داد

کاهش ۹ درصدی ازدواج در ۹ ماهه سال جاری + آمار

رئیس سازمان ثبت اسناد کشور از افزایش ۲۲ درصدی خدمات ثبتی در امسال خبر داد و گفت: مجموعه ازدواج‌ها در ۹ ماهه امسال ۵۱۶ هزار و ۲۹۵ بوده است که ۹ درصد نسبت به سال ۹۲، کاهش داشته است و طلاق‌ها در ۹ ماهه امسال ۱۱۶ هزار و ۸۴۲ بوده است.