۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده سابق مجلس:

زمزمه اخذ مالیات از منابع صندوق توسعه ملی وجود دارد

یک اقتصاددان با تشریح برنامه دولت برای دریافت مالیات از صندوق توسعه ملی گفت: این کار دولت غیرقانونی است و این صندوق، فعالیت اقتصادی ندارد که مالیات بدهد.

۲۳ آذر ۱۳۹۵
در نامه به دادستان کل کشور اعلام شد

اعتراض شدید توکلی به تلاش وزارت نفت برای همکاری مجدد با توتال/اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایران افشا شد

احمد توکلی در اعترض شدید به تلاش وزارت نفت برای حضور مجدد توتال در صنعت نفت و گاز ایران گفت: دادگاه آمریکا اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایرانی را افشا کرد.

۲۳ آذر ۱۳۹۵
در اعتراض به تلاش وزارت نفت برای همکاری مجدد با توتال؛

اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایران افشا شد

احمد توکلی در اعترض شدید به تلاش وزارت نفت برای حضور مجدد توتال در صنعت نفت و گاز ایران گفت: دادگاه آمریکا اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایرانی را افشا کردند.

۲۰ آذر ۱۳۹۵

وزیر راه اجازه نداد طرح “مبارزه با سوداگری مسکن و زمین” عملیاتی شود

این نماینده مجلس نهم اظهار داشت: در مجلس قبل به‌ دنبال تصویب طرحی برای مبارزه با سوداگری مسکن و زمین بودیم، اعلام کردیم ظرف ۵ سال مالیات این بخش ۲۷ درصد شود اما وزیر راه و شهرسازی نامه نوشت که تورم را بالا می‌برد و اجازه ندادند طرح عملیاتی شود.

۲۸ مهر ۱۳۹۵

عواقب خطرناک سپردن میدان /ازادگان جنوبی به توتال

دکتر احمد توکلی در نامه سرگشاده ای خطاب به ملت ایران، سران قوا و مسئولان بلند پایه کشوربا ذکر مستندات نسبت به عواقب خطیر قرارداد با شرکت نفتی توتال هشدار داد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵

تفاهم نامه همکاری سازمان دیده بان شفافیت و مجمع اسلامی کارکنان بانک ها امضا شد

تفاهم نامه همکاری سازمان دیده بان شفافیت و مجمع اسلامی کارکنان بانک ها امضا شد./ این تفاهم نامه، در زمینه گردآوری اطلاعات و مبارزه با مفاسد اقتصادی، تبادل نیروهای متخصص به منظور تکمیل کارگروه های پژوهشی و تحقیق و بررسی، برنامه ریزی و اقدام مشترک برای توسعه مشارکت های مردمی، مبارزه با مفاسد اقتصادی و تلاش در جهت حمایت معنوی، مادی و حقوقی از فعالان مبارزه با مفاسد اقتصادی است./

۲۷ مرداد ۱۳۹۵

قراردادهای نفتی به چوب‌خط می‌روند

همزمان با قرارگیری در آستانه سالروز کودتای آمریکایی انگلیسی ۲۸ مرداد، برنامه تلویزیونی چوب‌خط در این هفته به بررسی روند ملت شدن صنعت نفت و همچنین قراردادهای نفتی جدید کشور می‌پردازد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵

چرا وزارت نفت بر الگوی مسأله‌دار IPC و آوردن توتال اصرار دارد؟

جمعی از منتقدان الگوی جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC پس از انتشار متن مصوبه جدید دولت، به این مصوبه واکنش نشان داده و نامه‌ای را خطاب به روسای ۳ قوه درباره مصوبه جدید و اصرار وزارت نفت به سپردن میادین مهم نفتی کشور به شرکت بدنام توتال ارسال کردند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵
​نامه منتقدان قراردادهای جدید نفتی به سران قوا

جلوی چپاول ثروت ملت را در آستانه سالگرد کودتای ۲۸ مرداد بگیرید

نماینده سابق مجلس در نامه‌ای خطاب به سران سه قوه نوشت: ما برادرانه به شما آقایان هشدار می‌دهیم در آستانه سالگرد کودتای نفتی ۲۸ مرداد با توقف قراردادهای جدید نفتی زمینه‌های چپاول ثروت ملت مظلوم ایران و از دست رفتن استقلال کشور را از بین ببرید.

۱۵ مرداد ۱۳۹۵
روایت احمد توکلی از جلسه ۵ساعته منتقدان IPC

اکثر ایرادات قراردادهای جدید نفتی باقی مانده/ رویکرد وزارت نفت همچنان نادیده گرفتن ظرفیتهای داخلی است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه ۵ساعته منتقدان قراردادهای جدید نفتی گفت: با وجود چند اصلاح در متن این قراردادها، اما همچنان وزارت نفت رویکرد استفاده از ظرفیت خارجی‌ها و بی‌توجهی به ظرفیتهای داخلی را دنبال می‌کند.

۲۹ تیر ۱۳۹۵
درخواست احمد توکلی از نمایندگان مجلس دهم:

امیدوارم به حذف کارت سوخت راضی نشوید

احمد توکلی، نمایندۀ مردم تهران در مجلس نهم، طی نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس دهم ضمن تاکید بر نقش کارت سوخت در ارتقای شفافیت بازار و جلوگیری از قاچاق و فساد، از آن‌ها خواست که در مقابل خواستۀ دولت مقاومت کنند.

۲۹ تیر ۱۳۹۵
نامه توکلی به نمایندگان مجلس/

چرا کارت هوشمند سوخت باید باقی بماند؟

رئیس هیئت مدیره سازمان مردم نهاد «دیده ­بان شفافیت و عدالت» با تشریح مزایای کارت سوخت هشدار داد با حذف کارت سوخت شفافیت از بازار بنزین رخت بر می­ بندد، قاچاق دوباره جان می‌گیرد و تخلفات بسیاری از جایگاه­داران ادامه می­ یابد.

۲۷ تیر ۱۳۹۵

توکلی: تسعیر نرخ ارز، آثار تورمی خواهد داشت

نماینده سابق مجلس گفت: تا امروز دولتها انگیزه داشتند برای تامین بودجه، نرخ ارز را بدون توجه به تولید ملی بالا ببرند و دولت یازدهم این بار برای جبران بدهی های خود انگیزه افزایش نرخ ارز را پیدا کرده است که قطعا اثرات تورمی به همراه دارد.

۲۳ تیر ۱۳۹۵

توافق با FATF برای کشور مشکل‌ساز خواهد شد

نماینده سابق مجلس در واکنش به اظهارات قائم‌مقام بانک مرکزی مبنی بر تأیید توافق ایران با FATF از سوی وی گفت: جزئیات اکشن پلان در اختیارش قرار نگرفته و قرائن نشان می‌دهد توافق با FATF مشکلاتی برای کشور ایجاد می‌کند.

۱۹ تیر ۱۳۹۵
توکلی در حمایت از بنزین دو نرخی:

قیمت‌گذاری بنزین را در هیچ کجای دنیا به بازار نمی‌سپارند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه بنزین کالایی معمولی همچون کالاهای دیگر نیست گفت: دولت ها به دلایل گوناگون مانند ترافیک، محیط زیست و سلامت و عوامل دیگر در این حوزه وارد می شوند و نمی توان قیمت گذاری بنزین را به بازار سپرد.