۹ بهمن ۱۳۹۶
توکلی در نامه‌ای به وزیر نفت:

منافع ملی در قرارداد گازی با شرکت نروژی رعایت نشده است

توکلی در نامه‌ای به زنگنه وزیر نفت نوشت: قراردادی مابین شرکت ملی نفت و شرکت آی‌اف‌ال‌ان‌جی به منظور فروش گاز شیرین پالایشگاه هفتم پارس جنوبی منعقد شد که منافع ملی رعایت نشده است.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
احمد توکلی:

اعلام جرم «دیده‌بان شفافیت» علیه بانک مرکزی و وزارت تعاون در موضوع مؤسسه ثامن‌الحجج

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیدبان شفافیت و عدالت پس از حضور در دادسرای کارکنان دولت اظهار کرد: امروز نخستین جلسه ارائه توضیحات در خصوص شکایت دیدبان شفافیت و عدالت در پرونده تعاونی ثامن الحجج بود و این سازمان مردم نهاد علیه مسئولان بانک مرکزی در پرونده تعاونی ثامن الحجج شکایت کرد

۲۱ خرداد ۱۳۹۶
نامه توکلی به زنگنه

برخی از ایرادات قراردادهای جدید نفتی همچنان پابرجا است

در بخشی از این نامه، آمده است: یکی از مواردی که از ابتدای رونمایی از این مدل مورد انتقاد جدی کارشناسان قرار گرفت، ارائه یک مدل واحد برای همه میادین کشور و نبود برنامه‌ریزی برای استفاده از روش‌های مختلف با توجه به ویژگی‌های فنی و اقتصادی هر میدان بود.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶
محرمانگی در قراردادها و کاهش سهم تولید داخل؛

هشدار قراردادهای خارجی خودرو

دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه سرگشاده‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور، با برشمردن نواقص و خطاهای فاحش در قراردادهای جدید خودروسازی، خواستار تجدیدنظر فوری دولت در این قراردادها شد.

۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده سابق مجلس:

زمزمه اخذ مالیات از منابع صندوق توسعه ملی وجود دارد

یک اقتصاددان با تشریح برنامه دولت برای دریافت مالیات از صندوق توسعه ملی گفت: این کار دولت غیرقانونی است و این صندوق، فعالیت اقتصادی ندارد که مالیات بدهد.

۲۳ آذر ۱۳۹۵
در نامه به دادستان کل کشور اعلام شد

اعتراض شدید توکلی به تلاش وزارت نفت برای همکاری مجدد با توتال/اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایران افشا شد

احمد توکلی در اعترض شدید به تلاش وزارت نفت برای حضور مجدد توتال در صنعت نفت و گاز ایران گفت: دادگاه آمریکا اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایرانی را افشا کرد.

۲۳ آذر ۱۳۹۵
در اعتراض به تلاش وزارت نفت برای همکاری مجدد با توتال؛

اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایران افشا شد

احمد توکلی در اعترض شدید به تلاش وزارت نفت برای حضور مجدد توتال در صنعت نفت و گاز ایران گفت: دادگاه آمریکا اسناد رشوه توتال به مقام نفتی ایرانی را افشا کردند.

۲۰ آذر ۱۳۹۵

وزیر راه اجازه نداد طرح “مبارزه با سوداگری مسکن و زمین” عملیاتی شود

این نماینده مجلس نهم اظهار داشت: در مجلس قبل به‌ دنبال تصویب طرحی برای مبارزه با سوداگری مسکن و زمین بودیم، اعلام کردیم ظرف ۵ سال مالیات این بخش ۲۷ درصد شود اما وزیر راه و شهرسازی نامه نوشت که تورم را بالا می‌برد و اجازه ندادند طرح عملیاتی شود.

۲۸ مهر ۱۳۹۵

عواقب خطرناک سپردن میدان /ازادگان جنوبی به توتال

دکتر احمد توکلی در نامه سرگشاده ای خطاب به ملت ایران، سران قوا و مسئولان بلند پایه کشوربا ذکر مستندات نسبت به عواقب خطیر قرارداد با شرکت نفتی توتال هشدار داد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۵

تفاهم نامه همکاری سازمان دیده بان شفافیت و مجمع اسلامی کارکنان بانک ها امضا شد

تفاهم نامه همکاری سازمان دیده بان شفافیت و مجمع اسلامی کارکنان بانک ها امضا شد./ این تفاهم نامه، در زمینه گردآوری اطلاعات و مبارزه با مفاسد اقتصادی، تبادل نیروهای متخصص به منظور تکمیل کارگروه های پژوهشی و تحقیق و بررسی، برنامه ریزی و اقدام مشترک برای توسعه مشارکت های مردمی، مبارزه با مفاسد اقتصادی و تلاش در جهت حمایت معنوی، مادی و حقوقی از فعالان مبارزه با مفاسد اقتصادی است./

۲۷ مرداد ۱۳۹۵

قراردادهای نفتی به چوب‌خط می‌روند

همزمان با قرارگیری در آستانه سالروز کودتای آمریکایی انگلیسی ۲۸ مرداد، برنامه تلویزیونی چوب‌خط در این هفته به بررسی روند ملت شدن صنعت نفت و همچنین قراردادهای نفتی جدید کشور می‌پردازد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵

چرا وزارت نفت بر الگوی مسأله‌دار IPC و آوردن توتال اصرار دارد؟

جمعی از منتقدان الگوی جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC پس از انتشار متن مصوبه جدید دولت، به این مصوبه واکنش نشان داده و نامه‌ای را خطاب به روسای ۳ قوه درباره مصوبه جدید و اصرار وزارت نفت به سپردن میادین مهم نفتی کشور به شرکت بدنام توتال ارسال کردند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۵
​نامه منتقدان قراردادهای جدید نفتی به سران قوا

جلوی چپاول ثروت ملت را در آستانه سالگرد کودتای ۲۸ مرداد بگیرید

نماینده سابق مجلس در نامه‌ای خطاب به سران سه قوه نوشت: ما برادرانه به شما آقایان هشدار می‌دهیم در آستانه سالگرد کودتای نفتی ۲۸ مرداد با توقف قراردادهای جدید نفتی زمینه‌های چپاول ثروت ملت مظلوم ایران و از دست رفتن استقلال کشور را از بین ببرید.

۱۵ مرداد ۱۳۹۵
روایت احمد توکلی از جلسه ۵ساعته منتقدان IPC

اکثر ایرادات قراردادهای جدید نفتی باقی مانده/ رویکرد وزارت نفت همچنان نادیده گرفتن ظرفیتهای داخلی است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه ۵ساعته منتقدان قراردادهای جدید نفتی گفت: با وجود چند اصلاح در متن این قراردادها، اما همچنان وزارت نفت رویکرد استفاده از ظرفیت خارجی‌ها و بی‌توجهی به ظرفیتهای داخلی را دنبال می‌کند.

۲۹ تیر ۱۳۹۵
درخواست احمد توکلی از نمایندگان مجلس دهم:

امیدوارم به حذف کارت سوخت راضی نشوید

احمد توکلی، نمایندۀ مردم تهران در مجلس نهم، طی نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس دهم ضمن تاکید بر نقش کارت سوخت در ارتقای شفافیت بازار و جلوگیری از قاچاق و فساد، از آن‌ها خواست که در مقابل خواستۀ دولت مقاومت کنند.