۲۳ ارد ۱۳۹۷

۱۵۶ نماینده برای پرداخت خسارت‌های اخیر کشاورزان و دامداران به رئیس‌جمهور نامه نوشتند

عضو هیات رئیسه مجلس نامه ۱۵۶ نفر از نمایندگان خطاب به رئیس جمهور در خصوص اجرای ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را قرائت کرد.

۲۳ ارد ۱۳۹۷

درخواست نمایندگان از لاریجانی برای رأی‌گیری علنی درباره لایحه مبارزه با پولشویی+متن

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی از درخواست تعدادی از نمایندگان از رئیس مجلس برای رأی‌گیری علنی درخصوص مواد باقی مانده از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در صحن علنی مجلس خبر داد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

نماینده مردم قم در مجلس: برای احیای بافت فرسوده مشوق‌ها باید افزایش پیدا کنند

نماینده مردم قم در مجلس بر افزایش مشوق‌ها برای احیای بافت فرسوده تأکید کرد و گفت: علاوه بر بافت‌های فرسوده مشکلی دیگر به نام سکونتگاه‌های غیررسمی داریم.

۲۲ شهر ۱۳۹۵
هشدار 6 نماینده مجلس به رئیس‌جمهور درباره FATF

پذیرش تعهدات FATF از اختیارات وزارت اقتصاد و دولت نیست/ پذیرش این توافق آثار امنیتی دارد

۶ نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه پذیرش تعهدات FATF آثار امنیتی دارد، اعلام کردند: توافق با FATF از اختیارات وزارت اقتصاد و حتی دولت نیست بلکه از اختیارات مجلس و در موارد امنیتی از اختیارات شورایعالی امنیت ملی است.

۲۰ مرد ۱۳۹۵
امیرآبادی در نشست خبری

تیپ قراردادهای جدید نفتی منسوخ‌ شده/ نمی‌گذاریم کرسنت دیگری اتفاق بیفتد/ وزیر نفت بدقولی کرد

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قراردادهای جدید نفتی گفت: این تیپ قرارداد حتی در زمان پهلوی هم اجرا نمی‌شده و منسوخ شده و ما نخواهیم گذاشت کرسنت دیگری اتفاق بیفتد.

۲۵ خرد ۱۳۹۵

تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت به جریان افتاد

طرح تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت که به دلیل کمبود وقت در مجلس قبلی از دستور کار خارج شده بود؛ توسط تعدادی از نمایندگان بار دیگر به هیات رییسه مجلس تقدیم شد.

۲۳ فرو ۱۳۹۵

برآورد نرخ رشد ۹۴ اعلام شد: بالای یک‌درصد

معاون امور مجلس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خبر داد، بر اساس آمارها رشد اقتصادی در پایان سال ۹۴ بیش از یک‌درصد و برای پایان سال ۹۵ هم رشد اقتصادی ۵درصد پیش‌بینی شده است.

۱۱ بهم ۱۳۹۴

مخالفت مجلس با در اولویت‌ قرار گرفتن بررسی لایحه دائمی‌کردن احکام برنامه‌های توسعه

نمایندگان مردم در خانه ملت با تغییر دستور کاری مجلس به منظور بررسی اولویت دار لایحه دائمی کردن احکام برنامه‌های توسعه مخالفت کردند.

۳۰ تیر ۱۳۹۴
مجلس نظارت می‌کند

پول‌های بلوکه‌شده پس از آزاد شدن به حساب صندوق ذخیره ارزی واریز می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دارایی‌های بلوکه‌شده ایران پس از ورود به کشور چنانچه سهم صندوق توسعه ملی از آنها پرداخت شده و دولت نیز بدهی نداشته باشد به صندوق ذخیره ارزی به عنوان درآمدهای مازاد واریز خواهد شد.

۲۰ دی ۱۳۹۳
در جلسه کمیسیون تلفیق؛

پرونده بودجه ۹۴ فردا رسماً باز می شود

کمیسیون تلفیق به صورت رسمی بناست از فردا (یکشنبه) بعد ازظهر بررسی لایحه بودجه ۹۴ را آغاز کند.

۱۳ دی ۱۳۹۳
مشروح مناظره برسر حذف یارانه ثروتمندان

دولت اراده سیاسی برای حذف یارانه پردرآمدها ندارد/راغفر: ۱۳۰هزار میلیارد تومان را دور انداختیم

در حالی معاون رفاه وزیر تعاون معتقد بود نباید برای حذف یارانه‌ ثروتمندان جنجال رسانه ای بپا کرد، نمایندگان مجلس معتقد بودند دولت اراده سیاسی برای حذف یارانه پردرآمدها ندارد.راغفر هم نسخه مجلس برای حذف یارانه‌ها را اجرایی ندانست.

۳ مهر ۱۳۹۳
امیرآبادی فراهانی:

بانک مرکزی به جای اخذ کارمزد از کارتخوان ها هزینه ها را کاهش دهد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اقدام بانک مرکزی برای اخذ کارمزد از خدمات بانکداری الکترونیک را خودخواهانه دانست و گفت: نباید بانک ها تنها به فکر جیب و حفظ منافع خود باشد.

۲ شهر ۱۳۹۳
نماینده قم:

شمخانی حق نمایندگان در بررسی پرونده کرسنت را پذیرفت

عضو کمیته بررسی پرونده کرسنت در مجلس با اشاره به دیدار این کمیته با دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: شمخانی در این جلسه اعلام کرد که نمایندگان حق بررسی فساد در پرونده کرسنت را دارند اما هرگونه اظهارنظر یا موضع گیری در این خصوص باید با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی انجام شود.