۱۵ آبا ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم، انتقادی وارد به دولت است

کیخا گفت: متأسفانه در خصوص محصولاتی که خرید تضمینی می‌شوند، علی‌الخصوص گندم، تاخیر در اعلام قیمت‌ها همیشه وجود داشته است و هر سال به جای تسریع در اعلام قیمت‌ها، شاهد تأخیر فراوان آن هستیم که این انتقادی وارد به دولت است.

۳۱ مرد ۱۳۹۶
پیرو نطق اعتراضی دکتر کیخا:

دلیل مخالفت عضو کمیسیون کشاورزی با انتخاب شریعتمداری چه بود

احمدعلی کیخا، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مخالفت با وزیر پیشنهادی برخاست و خواستار موضع‌گیری شفاف، شریعتمداری در خصوص حفظ قانون تمرکز شد

۱۷ مرد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

زمینه‌های فروش محصولات کشاورزی در بورس فراهم نیست

کیخا پیرامون طرح عرضه محصولات کشاورزی به صورت قیمت تضمینی در بورس کالا گفت: یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا، شکل‌گیری تعاونی‌ها و اتحادیه‌های هستند اما در حال حاضر این پیش‌نیازها در کشور وجود ندارد.

۲۸ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

پروژه سد ایلیسو ترکیه پایانی تلخ برای محیط‌زیست منطقه محسوب می‌شود

کیخا: متاسفانه ترکیه بدون توجه به ملاحظات زیست محیطی اقدام به سدسازی های وسیعی بر روی دجله و فرات کرده که این موضوع موجب خشکی دجله و فرات، دریاچه و تالاب های سوریه و عراق و همچنین بخش های عظیمی از هورالعظیم را شده است. واقعیت آن است که این سدسازی های گسترده منشا بخش عظیمی از ریزگردهای سوریه و عراق بوده و معضلی بین المللی است که تبعات و آسیب های ناشی از آن نه تنها متوجه ایران بلکه متوجه کشورهای همسایه می شود.

۱۷ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سازمان محیط‌ زیست هیچ توجیهی برای بی‌توجهی به تالاب‌ها ندارد

کیخا، عضو کمیسیون کشاورزی، ‌آب و منابع طبیعی مجلس: تصویب قانون حفاظت، احیا و مدیریت تالاب‌های کشور، گامی جدی در احیای تالاب‌ها است. با تصویب این قانون، سازمان حفاظت محیط‌زیست هیچ توجیهی برای بی‌توجهی نسبت به احیای تالاب‌ها ندارد و باید در این رابطه پاسخگو باشد و با جدیت بیشتری در این مسیر گام بردارد.

۹ خرد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

توسعه جنگل‌‌ها و مراتع ثمره اجرای طرح ترسیب کربن است

کیخا، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس: توسعه فعالیت‌های سبز، کشاورزی پایدار، جنگل‌کاری و حفظ مراتع ثمره ترسیب کربن است که منجر به توسعه اشتغال سبز می‌شود. کشور ما از منظر جهانی نیز ملزم به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای است، ترسیب کربن هم با این هدف از سال‌ها قبل با همکاری دفتر سازمان ملل و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در استان‌های خراسان جنوبی آغاز شده که عملکرد خوبی هم داشته است. در واقع یکی از منافع زیست محیطی فعالیت‌های کشاورزی و توسعه جنگل‌‌ها و مراتع، ترسیب کربن است لذا هرچه در این زمینه‌ها موفق‌تر عمل شود به نوعی کار ترسیب کربن بیشتری انجام می‌گردد. توسعه فعالیت‌های سبز نه تنها سازگار با محیط است بلکه به نوعی تضمینی برای پایداری این فعالیت‌ها در بلند مدت است.

۲۶ ارد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

هامون، پارک بین‌المللی صلح ایران و افغانستان شود

کیخا، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس: هامون به‌طور کلی انتهای حوضه آبریز رودخانه هیرمند است و آنچه مسلم است اینکه بخشی از خاک هامون در کشور افغانستان و بخشی در داخل کشور ماست. در واقع هامون به‌عنوان پارک بین‌المللی صلح و دوستی بین ۲ کشور می‌تواند باشد. همانگونه که در قدیم هم بوده است.

۲۲ اسف ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

از مهم‌ترین مزیت‌های قیمت تضمینی، کاهش دلالان در بازار آزاد است

یک نماینده مجلس با بیان اینکه با عرضه تمامی محصولات در بورس کالا موافق هستم گفت: به طور قطع اختصاص خط اعتباری مستقل برای اجرای خرید محصولات کشاورزی در قالب ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری کشاورزی،در راستای حمایت از کشاورزان خواهد بود.

۱۳ اسف ۱۳۹۵

انتقاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بحران بی‌پولی در سازمان دامپزشکی برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

نمایندگان مردم در مجلس با انتقاد از اینکه سازمان دامپزشکی برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان با کمبود منابع روبرو است بر لزوم استفاده از اعتبارات مدیریت بحران برای مدیریت این بیماری تاکید کردند.

۲۳ خرد ۱۳۹۵

نماینده مجلس: بخش کشاورزی در دوران تحریم ها نیز کمک حال کشور بود

نماینده مردم زابل در مجلس دهم، با بیان اینکه بنیان های اقتصادی کشور نیازمند مقاوم سازی در برابر تحرک های داخلی و خارجی است، گفت: ظرفیت های بی شمار کشور در صورت توجه می تواند ما را به اقتصادی پویا رهنمون کند.

۱۹ آبا ۱۳۹۳

۷۰ درصد آب در دسترس در ایران استفاده می‌شود/برخی محصولات پر آب را به جای تولید باید وارد کرد

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران با بیان این که ۷۰ تا ۸۰ درصد آب در دسترس در ایران استفاده می‌شود، گفت: برخی محصولات پر آب مانند چغندر را به جای تولید باید از طریق واردات شکر جبران کرد.

۱۵ مهر ۱۳۹۳

سازمان حفاظت محیط زیست با تکثیر گونه آبزی تیلاپیا مخالف است

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تا به این یقین نرسیم که تکثیر و توسعه ماهی تیلاپیا در راستای حفظ منافع و محیط زیست ایران است، هرگز با آن موافقت نخواهیم کرد.