۲۵ مرد ۱۳۹۵

مزایا و مشکلات یکسان‌سازی نرخ ارز/ بانک مرکزی به سوابق بانک‌های متخلف در فروش ارز توجه کند

نماینده ادوار مجلس گفت: بخش ارز نباید برای سرمایه‌گذاری جاذبه داشته باشد چرا که افراد به جای آنکه پول را در زمینه صنعت و اشتغال به کار گیرند ارز را خریداری کرده و منتظر می‌شوند که گران شود و از این راه کسب درآمد کنند.

۲۸ دی ۱۳۹۴

آغاز کار کمیسیون‌های تلفیق بودجه ۹۵ و برنامه ششم از ۱۰ روز آینده در مجلس

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ مجلس گفت: کمیسیون‌های تلفیق بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه از ۱۰ روز آینده آغاز به کار می‌‌کنند.

۱۴ دی ۱۳۹۴

معافیت تاکسی‌ها از حقوق گمرکی نیازمند مصوبه قانونی است/ برنامه ششم و بودجه ۹۵ فرصتی برای تامین منابع نوسازی خودروهای فرسوده

عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس معافیت تاکسی‌ها از حقوق گمرکی و اجرای طرح نوسازی خودروهای فرسوده را منوط به اصلاح قانون دانست.

۳۰ آذر ۱۳۹۴
موافقان لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی مطرح کردند:

مناطق‌آزاد مکان مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی/واردات بی‌رویه ناشی از توسعه مناطق آزاد نیست

نمایندگان موافق لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به اهمیت ایجاد مناطق آزاد جدید تجاری در استان‌های محروم، تإکید کردند که مناطق جدید آزاد تجاری تجلی مزیت نسبی کشور است.

۱۶ آذر ۱۳۹۴

شرط ورود تعاونی‌ها به بازار پول نظارت بانک مرکزی است

رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی گفت:حضور تعاونی‌ها در بازار پولی تحت نظارت بانک مرکزی بسیاری از مشکلات مالی در زمینه فعالیت شرکت های تعاونی را حل می کند.

۵ آذر ۱۳۹۴

الزامات اقتصادی برنامه ششم/ضرورت توجه وی‍ژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی

در پی بی‌توجهی دولت‌ها به الزامات برنامه‌های پنج ساله گذشته و همخوانی آن با چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی الزامات اقتصادی این برنامه را گوشزد می‌کنند.

۱۴ آبا ۱۳۹۴

آیا با قانون، سن ازدواج پایین می‌آید؟!

دیروز کلیات طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. هدف این طرح کاهش سن ازدواج، کاهش نرخ طلاق، تشویق بانوان به فرزندآوری و ایجاد زمینه‌هایی برای افزایش جمعیت کشور اعلام شده است.

۴ آبا ۱۳۹۴
ندیمی:

تشکیل وزارت بازرگانی بار مالی ندارد/ طرح های مشابه در راه است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی هیچ بارمالی برای دولت ندارد، اظهار داشت: نمایندگان مجلس قصد دارند در برنامه ششم توسعه تعریف ساختار جدیدی را برای دولت تعریف کنند.

۴ مهر ۱۳۹۴

دولت با حذف موسسات غیرمجاز از رانت جلوگیری کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت با حذف موسسات غیر مجاز از رانت جلوگیری کند،گفت:همه باید در برابر قانون مساوی باشند؛زیرا اگر این موضوع حتی در زمینه نظام بانکی رعایت نشود،می تواند بسترهای رانت را فراهم کند که این امربه طورحتم به ضرراقتصاد کشور تمام می‌شود.

۲۶ مرد ۱۳۹۴
ندیمی در تذکر شفاهی:

انتقاد از وجود ۶ میلیون بیکار / دخل و خرج مردم برابر نیست

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: ما باید مسائل کم‌اثر را رها کرده و به فکر بهبود وضعیت زیرساخت‌ها باشیم.

۲۵ مرد ۱۳۹۴

فانی برای پاسخ به سؤالات نمایندگان به مجلس خواهد رفت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است امکاناتی که وزارت آموزش و پرورش در اختیار آزمایشگاه ها و کتابخانه های مدارس قرار می دهد، در سطح پایینی قرار دارد.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
ندیمی خبرداد:

بررسی اجرای قانون رفع موانع تولید؛ باحضور طیب نیا،نعمت‌زاده و سیف در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر اقتصاد، صنعت و رئیس کل بانک مرکزی در جلسه فردا کمیسیون اقتصادی خبرداد و گفت: در این نشست اجرای قانون رفع موانع تولید و مشکلات کارآفرینان بررسی می شود، که با شرایط پس از تحریم فرصت عملیاتی شدن آن بیشتر شده است.

۱۵ مرد ۱۳۹۴
ندیمی مطرح کرد

انتقاد از طرح افزایش ۶ درصدی قیمت اقلام اساسی/ دولت شفاف‌سازی کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از طرح افزایش ۶ درصدی قیمت اقلام اساسی خواستار شفاف‌سازی دولت در این‌ خصوص شد.

۲۱ ارد ۱۳۹۴
ندیمی گفت:

بررسی نحوه دریافت مالیات از موسسات مالی و اعتباری در کمیسیون اقتصادی

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص جلسه امروز کمیسیون اقتصادی گفت: رسیدگی به نحوه دریافت مالیات از موسسات مالی و اعتباری و ضوابط تعیین ارزش معاملاتی املاک در جلسه امروز کمیسیون مطرح و بررسی شد.

۷ بهم ۱۳۹۳

بی مهری بودجه ۹۴ به رسانه ملی/‌چالش عدم تطبیق دخل و خرج رسانه ملی گریبانگیر کیفی سازی تولید در سیما

به نظر می رسد رها کردن سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی به امید درآمدزایی از طریق تبلیغات بازرگانی ظلم به روند تولید کیفی رسانه ملی باشد.